Жокера [SPOILERS]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by hakama » Sat Oct 12, 2019 1:34 pm

Всичко беше супер направено и изиграно, но последните минути не ми дават мира - какво искаха да кажат?

ПП: Гледат ми се още филми с анархистични елементи от подобен род.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by penzata » Sat Oct 12, 2019 1:55 pm

Roland wrote:
Sat Oct 12, 2019 2:02 am
Честно казано доста ми писна от тоя спор. За пореден път съм в ролята на Човека, Който Е Несъгласен С Някои Аспекти От Разговора И Съответно Трябва Да Хейти В Отговор. Която е много тъпа роля и не ми се влиза в нея за филм, който А) ми хареса много и нямам желание да го намразвам заради вас :mrgreen: ; и Б) не си заслужава това ниво на спор за интерпретацията на всеки детайл. Дали бил комиксов и дали бил за инцели всеки сам да си решава, мисля.
Дейбиш, Хесусе, юв гроун ъп, не го очаквах. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by трубадур » Sat Oct 12, 2019 2:09 pm

penzata wrote:
Sat Oct 12, 2019 1:55 pm
Roland wrote:
Sat Oct 12, 2019 2:02 am
Честно казано доста ми писна от тоя спор. За пореден път съм в ролята на Човека, Който Е Несъгласен С Някои Аспекти От Разговора И Съответно Трябва Да Хейти В Отговор. Която е много тъпа роля и не ми се влиза в нея за филм, който А) ми хареса много и нямам желание да го намразвам заради вас :mrgreen: ; и Б) не си заслужава това ниво на спор за интерпретацията на всеки детайл. Дали бил комиксов и дали бил за инцели всеки сам да си решава, мисля.
Дейбиш, Хесусе, юв гроун ъп, не го очаквах. :yay:
говориш за човек, дека тръгна у тая тема с притеснения колко ще се тригърват разни хора от филма, ама не му се води спора дали инцелите ще се сцепят, ама иначе скорсезе трибют, докато уок културата еба мамата на комедията, рольо скача в тая тема като рибе и ги вади едни доводи и аргументи отде хване, според каквото последно гледа в тубата, ама гроун ъп бил :ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 12, 2019 3:45 pm

Amelia wrote:
Sat Oct 12, 2019 9:55 am
Dr. Horrible wrote:
Sat Oct 12, 2019 9:00 am
Иначе, @Amelia вярвам, че сме напълно способни да говорим за нещата, което не харесваме, с по-възпитани думи от "лайна".
Способни сме, но така ни харесва повече, а и сме фактологически изрядни по този начин, което за мен прави форума едно по-хубаво място. Събеседниците ни ще трябва да се опитат да го преживеят някак. За патронайзинг тона няма нужда да се извиняваш - аз го ползвам постоянно като ти говоря. It's only fair. :metal:

Ти изгледа ли филма в този ред на мисли?
Ееее, хайде сега, фактологически изрядни :) Ако искаме да сме фактологически изрядни, трябва да признаем субективността на мненията си, щом става дума за изкуство. Факт е, че въпросните филми са популярни, харесвани от множество хора по света, че печелят много пари във всички страни и че получават (много) добри ревюта от критиката. А вече дали са шедьоври или лайна, това е лично мнение, не факт. Обаче в крайна сметка делим един форум - наистина е от полза за всички да се постараем. Аз нямам против мнението ти, то си е твое човешко право, просто мисля, че си способна да го изкажеш по по-конструктивен начин, за да звучи като трезва оценка, а не като заяждане. Ясно, че събеседниците ще го преживеят , но е възможно да станат и те груби в общуването си с теб и така разговорите да се превърнат в едно безкрайно джафкане един по друг. В крайна сметка не сме колеги, не сме длъжни да си общуваме - избираме да го правим за удоволствие в свободното си време. Няма лошо да го правим по-уважително. Ще се съгласиш, че планетата страда от поведението на хора, които не са заинтересовани от това да я делят с другите и си знаят само своето.

Иначе - не, още не съм го гледал, затова не мога да се включа по-конкретно в тази ви линия на обсъждане. ИскАх, ама немах желание! По-скоро ще го чакам по торентите, а бюджета ми за кино този месец ще отида за филм, който ми е по-спешно да го гледам по-скоро - "Господарката на злото 2". :oops: :oops: :oops:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by трубадур » Sat Oct 12, 2019 3:56 pm

Dr. Horrible wrote:
Sat Oct 12, 2019 3:45 pm
а бюджета ми за кино този месец ще отида за филм, който ми е по-спешно да го гледам по-скоро - "Господарката на злото 2". :oops: :oops: :oops:
ей на тва се вика пауър муув :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Litz » Sat Oct 12, 2019 4:14 pm

Според мен е леко тъпо да се заяждаме с @Amelia, защото е казала, че Марвелиада е лайно. Тя говори по тоя начин за неща, които харесва какво остава за неща, които не? Смисъл в темата за Crazy Ex Girlfriend, сериал, който тя хареса дотолкова, че да си сложи аватар, тя го наричаше постоянно крейзи пуси, а героите в него идиоти. Та това да каже на нещо, което не й харесва, че е лайна, според мен не е толкова страшно. Някои хора, просто ползват по-такъв език, и тва не ги прави злобни и лоши. Амелия не е седнала да туитва екипът на Марвел ден и нощ и да им обяснява,че са лайна и трябва да умрат, нали.

Мен принципно това позитивно говорене ми е супер лицемерно на моменти и дори фалшиво. Ся големи хора, сме мисля, не сме деца дето ще почнат да се бият, щото някой им нахранил раницата на спайдермен или квото там беше. В тоя ред на мисли, Докторе, да ти вадя ли твои лични цитати по адрес на да речем Натали Портман и езикът, с който я обрисуваш? Може някой да й е върл фен и много да се нарани от това ти говорене. :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 12, 2019 4:38 pm

трубадур wrote:
Sat Oct 12, 2019 3:56 pm
Dr. Horrible wrote:
Sat Oct 12, 2019 3:45 pm
а бюджета ми за кино този месец ще отида за филм, който ми е по-спешно да го гледам по-скоро - "Господарката на злото 2". :oops: :oops: :oops:
ей на тва се вика пауър муув :mrgreen:

Просто трябваше да съм искрен :mrgreen:

Litz, аз не се заяждам с Амелиа, а си говоря с нея. И ми се струва, че тя го разбира. А Натали Портман не съм я споменавал от месеци. Явно ти е направило силно впечатление, щом си го запомнила. Лично ти обещавам, че ще говоря по-премерено по неин адрес тук, ако се случи да я спомена друг път.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Amelia » Sat Oct 12, 2019 6:57 pm

:lol:

@Litz най-добре ме разбира в тоя форум!!! :heart:

Планетата страда от най-разни неща, включително фанатична привързаност на някви лица към литературни фикции и желанието им да контролират словото на други лица, които считат фикциите им за лайна. Бтв, популярността на нещо в повечето случаи корелира с лайняни качества, а за тея конкретно лайна си имаме цяла тема, в която нищим как са убили изкуството, сиреч качествата им са доста спорни. Викам иначе негледалите филма да ходят да го гледат, за да имаме и нещо повече от офтопик на тема форумен етикет тука. :mrgreen:

Бтв, ако желая мнението ми да звучи конструктивно, ще го напиша конструктивно, можеш да бъдеш сигурен. Мненията ми са написани точно така, както ги искам. Поемай ги както желаеш и отговаряй на тях както желаеш.

@трубадур Верно е, че на @Roland мнението е малко като greatest hits от квото в момента са произвели великите професионални филмови критици по темата, а те бая се стараха хората... :lol:

Сериозно, не съм виждала досега такава медийна офанзива за филм, който реално е ТОЧНО това, което исках от медията. That's why we can't have nice things, people.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Matrim » Sat Oct 12, 2019 7:17 pm

Аз съвсем сериозно си мисля, че продуцентите може да са подкупили известен брой критици, за да създадат шум около филма, как толкова драскачи изведнъж почнаха по един и същи начин да се плашат от инсел терористи, все едно инселите имат някакъв монопол над тероризма, Жокерът е големият им идол от десетилетия насам и mass shootings в киносалони стават всяка седмица.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Roland » Sat Oct 12, 2019 7:37 pm

БТВ тоя филм е малко като да дейтваш социопатичен нарцисист - докато сте заедно, всичко в супер драматично и важно, но в момента, в който се разделите, се чудиш за какво е бил целият шум. Седмица след като го гледах, имам само някакви супер бледи скицирани спомени...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Claymore » Sun Oct 13, 2019 10:48 pm

biva film4eto

Като цяло съм съгласен с доста от критиките, че посланието което филма цели (доколкото има такова, преди някой да ми е скочил) се разводнява от това че се получава така, че няколко пъти хората които са малко или много виновни или "отговорни" за състоянието на Артър са разни черни жени и хора. Момента в който психиатърката му каза "Не им пука и за хора като мен" беше ок, ама иначе това верно е нещо което седи странно във филма. Другата критика с която съм съгласен е че със струпването на някакви лайна върху Артър не проработи да ми покаже как уж светът е гаден, просто ми изглеждаше сапунено и фокусът беше повече върху това как той дори на дреболии реагира супер силно. Това което се спомена преди това, че не е симпатичен, а по-скоро жалък е доста точно, именно защото съжалението е една от най-ТОКСИЧНИТЕ ( :mrgreen: ) емоции, които някой може да изпита към теб, и в случаи като с Артър само (оправдано) ги озлобява още повече. Не че има съжаление от който и да е във филма, ако има такова е от публиката. Как да е, насилието беше подобавщо гадно, доволен съм, Финикс е ток и жица, саундтрака е добър, кинематографията и тя. Малко ме издразни
Spoiler: show
това как повториха всички сцени с черната мацка, за да разберем че Артър е бил сам и си е въобразявал, това мисля по много по-ударен начин стана ясно когато мацката беше ужасена и стресната като го видя и след няколко секунди се сети за името на непознатия в хола си.


Иначе имам едно чудене -
Spoiler: show
според вас сцената в която Рандал му дава револвера случи ли се наистина? Аз имам подозрение че не е, защото сама по себе си ми сте стори странна, никой не дава ей така нещо за което сам е похарчил пари, еле па оръжие, на някакъв рандъмляк от работа. Не мисля и че е целял нарочно да уволнят Артър. А после като се ядоса защото Артър говори за револвера и го проверяваше у тях, може да е било именно защото не се е случило, а Артър е говорил за него и той не иска да си навлича проблеми с полицията.
Иначе и за финала в Аркхам, където явно
Spoiler: show
убива психиатърката, не съм сто процента сигурен дали се случи, по-скоро май беше шегата за която си мислеше.


И други кусури мога да спомена, но като цяло по-скоро ми хареса доста, доволен съм. Направо ми олекна, защото при последните няколко филма които гледам отбелязвам някакви добри черти че имат, харесват ми кинематографично и не знам как още, ама... ми остава някак празно, без някаква по-силна наслада или впечатление от тях след това. И ще съм поредния човек да отбележи, че съм абсолютно фрапиран, че тоя филм излезе от режисьора на Old School и The Hangover трилогията.

П.П. Включването на ДеНиро като водещия ми бие като намигване и духовно продължение на The King of Comedy, един вид това е мазния ентъртейнър в който персонажа на ДеНиро от него би се превърнал с годините.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by penzata » Mon Oct 14, 2019 12:30 am

Claymore wrote:
Sun Oct 13, 2019 10:48 pm

Иначе имам едно чудене -
Spoiler: show
според вас сцената в която Рандал му дава револвера случи ли се наистина? Аз имам подозрение че не е, защото сама по себе си ми сте стори странна, никой не дава ей така нещо за което сам е похарчил пари, еле па оръжие, на някакъв рандъмляк от работа. Не мисля и че е целял нарочно да уволнят Артър. А после като се ядоса защото Артър говори за револвера и го проверяваше у тях, може да е било именно защото не се е случило, а Артър е говорил за него и той не иска да си навлича проблеми с полицията.
Иначе и за финала в Аркхам, където явно
Spoiler: show
убива психиатърката, не съм сто процента сигурен дали се случи, по-скоро май беше шегата за която си мислеше.
За чуденето, трябва да го изгледам пак, защото първоначално реакцията на Рандал, когато каза, че не му е дал нищо, ми се стори фалшива - демек, че е искал да уволнят Артър, може би защото е по-абен клоун от него; така го почувствах, докато го гледах, но в думите ти има много резон.

Относно второто - стъпките по плочките недвусмислено показаха какво се е случило.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Roland » Mon Oct 14, 2019 7:34 am

Според мен му го даде наистина и после излъга, защото пистолетът се оказа проблем. Ако не беше се появил по време на работа тоя пистолет, той щеше просто да си търси парите от Артър.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Ambartanen » Mon Oct 14, 2019 11:09 am

Това с пистолета е интересна мисъл, не ми беше хрумнало, че можеше да е фантазия. Според мен разликата между супер on the nose туиста със съседката би била твърде фрапантна. Ако там го бяха оставили, както се спомена тук няколко пъти, само с нейната реакция, то щях много повече да се замсиля кои други части от филма са истински и кои- фантазии. Най-неясно остана какво точно се е случило в клуба- дали наистина е превъзмогнал началната неловкост и е разсмял хората или се е издънил тотално без това да ни се покаже. Не е много важно, но някак си очаквах да се разбере.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by трубадур » Mon Oct 14, 2019 11:22 am

В клуба се дъни, затова и беше показан в шоуто на дениро. Което си остава най-дразнещият елемент във филма, след флашбака със съседката. Щото това е 80-те години, то в ден днешен, където имаш смартфон и реално ще ти е удобно да го направиш се гледа с лошо око да записваш оупен найт комици, които си тестват материала или едва сега започват, кво остава в началото на споменатото десетилетие, където мани, че ще е нечувано подобно проявление, ами самата техника не би позволила. И всеки в клуба би бил против някой тупан с камера да се забучи в средата на публиката и то толкова близо до сцената.

И според мен пищака беше реално. Въобще всичките сцени на фантазия бяха ясно показани, че са такива. Това наистина би било твърде рязка смяна на подхода при положение, че целият филм е доста праволинеен.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 20 guests