Предстоящи филми, част IV

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Fri Sep 13, 2019 10:26 pm

Killua wrote:
Fri Sep 13, 2019 10:23 pm
@Litz
Пиша тук, да не спамим другата тема.
Само дето тва не е толкова адаптация на самата приказка нали, а на анимацията, която е с изключително карибска естетика. Имайки предвид Себастиан и тва, Флаундър е тропическа риба, каквито са и всичките риби в анимацията, на която тоя филм е римейк. Under the Sea е няква калипсо-реге мешавица примерно, а тва са афрокарибски стилове. Ако говорихме за не-дисни адаптация, хубаво, мрънкайте, . Ама оригинала е с толкова карибска естетика и звучене, че няма накъде. Тая карибска естетика е още по-сериозна като видим, че Лин Мануел Миранда е композитор тук.
Ама нали и аз това казвам :Д Говорим за Ариел, не за Малката русалка и Ариел на Дисни е червенокоса и синеока беличка русалка, а не скандинавска зеленокоска. Просто е счупено едновременно да се отхвърля един аргумент, когато ни изнася, а после да се приеме в другата посока напълно еднакъв аргумент...

Ариел на Дисни хич не е плътно следваща оригиналната история, както всички знаем. Така че ако новата Ариел също не следва плътно анимираната Ариел, ами супер. Ама ако е копи пейст като Красавицата и звяра и или Цар Лъв етц примерно, къв е смисълът...

Иначе песента на Ариел Part of your world и тя ли е карибска? :D
Актрисата, която я е вдъхновила, и тази, която я озвучава, и те ли са от Карибите? Просто питам ;Д

Но аз ПАК казвам, ще видим, като излезе, аз в никакъв случай няма да нахейтя актрисата само щото е чернокожа :) Приказката ми е твърде любима, а и никога не бих подходила с такова отхвърляне към човек.
Не, че искам да говоря от името на @Litz , но според мен няма разминаване в позициите тук. В анимацията русалките не пасват по цвят на сетинга си, така че ако се запази сетингът, всъщност е ПО-логично да не се запази оригиналната им раса. Litz не прави аргумент за придържане към анимация ВС оригинална история, а за това, че сетингът на римейкнатия филм сам по себе си не само позволява, а и приканва промяната, която правят в игралната версия.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Killua » Fri Sep 13, 2019 10:38 pm

Разбирам това, не разбирам как в единия случай ти се казва - Ама Нали Е Русалка, Как Русалката Ще Има Значение Какъв Цвят Й Е Кожата, Никой Не Е Виждал Русалки (буквално това ми беше казано веднъж), а после.... "Ама то естетиката е карибска, Себастиян е чернокож, трябва и русалките да са чернокожи, така се връзва"... Много ми е объркващо така, това казвам само.
Но както казва и тайгърът, тия дискусии се редят навсякъде и станаха супер досадни. Аз се включих 2-3 пъти само покрай Ариел, ама е си е безсмислено. И винаги завършвам коментара си, че ще я гледам, че за мен в крайна сметка няма толкова значение, ако се получи добре, че само в началото много се изненадах и тн. Смятам, че това е важното в крайна сметка.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Fri Sep 13, 2019 11:47 pm

Killua wrote:
Fri Sep 13, 2019 10:38 pm
Разбирам това, не разбирам как в единия случай ти се казва - Ама Нали Е Русалка, Как Русалката Ще Има Значение Какъв Цвят Й Е Кожата, Никой Не Е Виждал Русалки (буквално това ми беше казано веднъж), а после.... "Ама то естетиката е карибска, Себастиян е чернокож, трябва и русалките да са чернокожи, така се връзва"... Много ми е объркващо така, това казвам само.
Но както казва и тайгърът, тия дискусии се редят навсякъде и станаха супер досадни. Аз се включих 2-3 пъти само покрай Ариел, ама е си е безсмислено. И винаги завършвам коментара си, че ще я гледам, че за мен в крайна сметка няма толкова значение, ако се получи добре, че само в началото много се изненадах и тн. Смятам, че това е важното в крайна сметка.
Еми аз бих цитирал @Amelia в случая, че тия неща трябва да се гледат поотделно. Според мен спорещите по тия теми (и от двете страни, което не изключва мен самия) често се опитват да вкарат всичко в някакви глобални принцип, които са винаги едни и същи за всяко произведение. А случаят не е такъв. Когато Ариел или Хърмаяни са чернокожи, това е достатъчно обусловено от сетинга им, че да е напълно адекватно решение. Когато Орфей е черен, изглежда като кръпка. Когато селцата в Две Реки са мулти-расови, това стои странно, дори да е фентъзи свят (което нямам проблем да призная, просто целите зад решението са ми по-важни и искам да му дам шанс). Когато Лейди Сибил е чернокожа, става въпрос дали човек слага повече тежест на ИДЕЯТА на сетинга, или на ВДЪХНОВЕНИЕТО му. Когато Скарлет е Мотоко, това е расизъм и филмът е боклук.

И така :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Sat Sep 14, 2019 12:08 am

@Roland точно тва ми е ми е мисълта.

@Killua няма значение каква раса-е русалката. Наистина няма за мен. Но ако от отсрещната страна се ползва аргумента как Ариел трябва да е бяла, щото Андерсен бил от Дания и заради тва русалката трябва да е бяла, си позволявам да ползвам аргумента как оригинала е с карибска естетика и звучене, следователно дори смесвайки логиката с контекста няма проблем да е черна. Имайки предвид, че са взели Миранда да пише музиката (на когото се дължи успехът на Моана) е някак наивно да искаме изцяло бял каст. Щото такъв шанс той да се навие да го направи, а пичът е доста влиятелен в момента.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Killua » Sat Sep 14, 2019 10:36 am

:beer: :) съгласна! Аз не се зарибих много по Моана, та да видим как ще се получи Ариел.

Иначе под "ще пише музиката", имаш предвид, че песните в новата Ариел ще са изцяло нови ли? Това ще е супер, ако е така, а не като Аладин примерно с една ли беше новата песен.

@Roland, тоест и ти все пак не се кефиш на черен Орфей, да разбирам?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Sat Sep 14, 2019 4:58 pm

Killua wrote:
Sat Sep 14, 2019 10:36 am
:beer: :) съгласна! Аз не се зарибих много по Моана, та да видим как ще се получи Ариел.

Иначе под "ще пише музиката", имаш предвид, че песните в новата Ариел ще са изцяло нови ли? Това ще е супер, ако е така, а не като Аладин примерно с една ли беше новата песен.

@Roland, тоест и ти все пак не се кефиш на черен Орфей, да разбирам?
Не се кефех на онзи в Холмарк. Което не значи, че априори смятам за невъзможно да се направи интересна нова адаптация на тия митове с различни раси. Но в случая беше твърде... не знам как е на бг, на английски се казва pandering.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by hakama » Sat Sep 14, 2019 7:27 pm

Гледам доста заглавия се задават в кината....
Рамбо, Терминатор, Жокерът, само Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър ми е е под въпрос. Кои части го предхождат за да си припомня (говорим за тези от последните години, от които само една съм гледал)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Tue Sep 24, 2019 3:58 pm

Frozen 2 изглежда яко. Само ме е яд, че Сантино сигурно няма да пее. Ама поне да дадат на Джонатан Гроф песен, че в предния филм тоя пич беше страшно похабен със зоофилската песен.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by alshu » Mon Sep 30, 2019 2:28 pm

A New Uncharted Director Has Entered the Arena - https://io9.gizmodo.com/a-new-uncharted ... 1838529755

Зи драма.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by tigermaster » Thu Oct 03, 2019 12:39 am

"Хищни птици" изглежда по-зле от "Отрядът на самоубийците"... Откровено грозен екшън, насилен хумор - и това са кадрите, които би трябвало да ме спечелят на страната на филма?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by alshu » Thu Oct 03, 2019 10:51 am

tigermaster wrote:
Thu Oct 03, 2019 12:39 am
които би трябвало да ме спечелят на страната на филма?
Не бе, трябва да се впечатлиш, че Харли е еманципирана (и има хиена...ма не трябваше ли да са две?).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by трубадур » Thu Oct 03, 2019 11:00 am

tigermaster wrote:
Thu Oct 03, 2019 12:39 am
"Хищни птици" изглежда по-зле от "Отрядът на самоубийците"... Откровено грозен екшън, насилен хумор - и това са кадрите, които би трябвало да ме спечелят на страната на филма?
Те заснели един филм, а го продават с трейлър ала Жокера. Но определено изглежда калпаво. Ако не друго деце наистина ще опитат всичко. :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Oct 03, 2019 7:43 pm

Гледането на трейлъра на "Birds of prey" беше един от най-съкрушителните ми моменти в живота на комиксов фен.

Знам, че за вас всички супергеройски екшънчета са евтини боклуци и тъпотии, но... аз отраснах с тези комикси.
И "Birds of Prey" ми е от най-любимите. В основата му е Барбара Гордън - някогашната Батгърл, която обаче е застреляна от Жокера и прикована към инвалидна количка. И тази съсипана жена намира начин да продължи борбата си и намира смисъл да живее. Тя се съюзява с Дайна Ланс - Блек Кенъри – и двете заедно се борят срещу престъпността - Барбара е на компютъра, тя разследва, рови се и осигурява техническа помощ, а Дайна е на терен, бие лошите и измъква заложниците. И в комикса е много добре направено, защото се вижда колко им е трудно и на двете - щото да, реално само Дайна има опасност за живота, но Барбара пък винаги е изолирана, отдалечена от всичко и в много напечени ситуации тя е безсилна да помогне на най-добрата си приятелка, на единствения човек, който знае тайната ѝ и я познава напълно. Двете просто са безценен екип – жената в количка и жената на терен – и имат прекрасни отношения и са просто страхотни. Едно време, като набарах първите 20+ броя на Чък Диксън, ги прочетох за ден, тогава бях в гимназията, английският ми беше по-слаб, общо десет часа не отделих поглед от екрана и накрая очите ми бяха кървясали и ме боляха ужасно, но аз си лежах, спомнях си прочетено, наученото, почувстваното и знаех, че си струва. В по-късните броеве при тях идва Хънтрес, която също е много сложна, и трите са страхотна компания.

В този покъртителен филм Барбара, главната, изобщо я няма, Блек Кенъри и Хънтрес са статистки (и покъртително мисткастнати), а всичко се върти около... Харли Куин. Лудата, "забавна", "шантава" Хари Куин, която няма нищо общо с Birds of Prey и не пресъздава никакъв начин темата за силата и различните лица на героизма, която е основна за поредицата. Поне да се казваше филма "Харли Куин" или "Gotham City Sirens" (друг прекрасен комикс, който обаче е напълно различен и показва как Кетуомън, Айви и Харли, подредени по важност, вилнеят из Готъм, правят пакости и търсят мястото си под слънцето). А то.... ужас. Ужас. Този провал не заслужава да носи това име.

И освен това са набутали Касандра Кейн, която не е великият войн от комиксите, а е лигаво хлапо, изглеждащо почти слабоумно, и ролята ѝ, според слуховете, ще се състои в това, че
Spoiler: show
е изяла някакъв кристал, в който са скрити някакви дигитални версии на голи снимки на Блек Маск..... потресаващо.
Изобщо... плаче ми се, хора :( Толкова обичам комиксите за Готъм... А какво имаме сега... "Birds of Prey" е някаква лигава тъпотия за Харли Куин, Жокера получава солов филм - уж сериозен и драматичен, а всъщност някаква juvenile бозица за това как обществото е гадно и затова е много по-яко да си мизантроп, междувременно Robert Pattinson Says 'It's Insane' That He's Playing Batman: 'I Literally Do Not Understand'... и аз не разбирам, Роби, и аз...

Съсипаха я тая вселена.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Claymore » Fri Oct 04, 2019 10:26 pm

Верно е покъртителен. Suicide Squad каквото и да е може да се каже за него, и ще е малко. Но там поне трейлъра с Bohemian Rhapsody верно ме беше настроил да го гледам с нагласата "абе може да е забавен екшън с quips". Тук... не разбирам кое изобщо трябва да ме привлича като зрител освен Марго Роби с външния си вид и факта че имитира идиолекта на Харли Куин от анимацията от оно време. Абсолютен боклук изглежда.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Tue Oct 15, 2019 1:22 pm

Патинсън като Батман, Джефри Райт като Гордън, Джона Хил като Ридлър-а и Зоуи Кравиц като Жената Котка. :panic: :panic: :panic: Васи кефа - баси якия каст.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Vash and 18 guests