Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Sun Apr 07, 2019 8:45 pm

Xellos wrote:
Sun Apr 07, 2019 8:42 am
Коя е тази с наденичките? :)
https://store.steampowered.com/app/3535 ... sage_Roll/
Не се залъгвай от графиката, тази игра е 8-мото чудо на света, а по трудност се нарежда някъде между онези 3D метални пъзели, които можеш да си купиш от Без Паника и решаване на конфликта в близкия изток. Играя я от повече от година, а ми остават още поне 20 нива, кой знае какво още ще открия в тези пусти наденички.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue May 28, 2019 1:11 pm

Ебал съм го, пуцам си The Sims 4 и ми е забавно. Парично обаче тая игра е малоумие като дед ор алайф.

User avatar
sfury
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Fri Oct 23, 2009 8:12 am
Location: Saturn

Re: Играно напоследък

Post by sfury » Sun Jun 23, 2019 2:37 pm

трубадур wrote:
Tue May 28, 2019 1:11 pm
Ебал съм го, пуцам си The Sims 4 и ми е забавно. Парично обаче тая игра е малоумие като дед ор алайф.
Какво друго да очакваш от ЕА. :)

* * *

Аз да докладвам впечатления за Mafia 3 - 2-3 години след лаунча играта може да се вземе с всички DLC на намалена цена и в момента си заслужава напълно.

Бъговете са изчистени колкото може за open-world игра, повтаряемостта на миссите се балансира с разнообразието от DLC-тата и страничните мисии (реновиране на бара, разработване на weed farm и нови хибридни смески. bounty мисии, доста автомобилни състезания). Като цяло играта е доста разнообразена в сравнение с бледичкия лаунч.

Историята е доста добра, героите, motion capturing-a, актьорстването - всичко е на много високо ниво. Саундтрака е БРУТАЛЕН - 100тина повече и по-малко известни трака от ерата, страхотно подбрана селекция. Геймплея също на ниво, и наистина използва всички локации из огромния град и околностите, не само за шофиране между стори-мисийките.

Е, в крайна сметка не е GTA V, но като фен на Mafia френчайза - определено чудесно попълнение в сериите. И като сбор от частите си доста повече ми хареса от Mafia 2, а бих казал че по история може да си съперничи със страхотната Mafia 1, макар и да не може да я свали от трона.

За фенове на open-world sandbox игри - :thumbsup: :thumbsup: (с някоя друга малка забележка)
and as I pull my head out I am without one doubt

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Tue Jul 23, 2019 12:28 am

Detroit: Become Human се оказа доста зарибена игра с хубава история за граждански права и хуманизъм, сглобена от три успоредно вървящи. И тримата герои, с които се играе, са добре изградени и всеки допринася с различно парченце от сюжета. Геймплейът е типичния бутоно-плякач на Куантик Дрийм, но беше направен доста имърсив и радваше - особено в някои от доста напрегнатите моменти.

Едно преиграване не стига да се видят всички разновидности на трите истории и, доколкото знам, играейки по друг начин, коренно се променяли, така че ще я бодна поне още веднъж. :mrgreen:

Определено, играта ме запали доста по историята и визията си и ми се доцъка нещо сайбърпънково, и ме засърбяха пръстите за приордър. :lol:

Детективските елементи в Детройт-а също бяха направени доста готино, че ме накараха да дам втори шанс на Observer - най-големият минус на Обсървара (освен скапания пс4 лаг, който се надявам да са оправили вече) бе Рутгер Хауер и супер монотонно-неебателния му войсоувър, който лесно може да те откаже от играта; иначе геймплейът ѝ е доста оригинален и историята беше интересна.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Tue Jul 23, 2019 9:46 am

penzata wrote:
Tue Jul 23, 2019 12:28 am

и ме засърбяха пръстите за приордър. :lol:
ща плесна

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Tue Jul 23, 2019 12:09 pm

знам, но тъпотията не спира да ме тресе. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Mon Aug 12, 2019 2:18 pm

В момента цъкам Prey. Най-добрият System Shock 3 от години ;), но поне на Normal e прекалено лесно, когато поразвиеш човешкото технологично дърво. За следващото преиграване мисля да пробвам на Hard, и само в психо способности.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Mon Aug 12, 2019 3:24 pm

От малкото време, което цъках на хард, едвам съумях да убия един-два typhon-a, което ме кара да мисля, че според трудността трябва да сменяш и начина на игра. А и бях чел някъде (май), че трудността се определя от времето прекарано в играта, на едно влизане.
Как да е, най-накрая ми оправиха контролера и подновявам шутърите. :mrgreen: Атмосферата на играта е велика.

Пробвай Mooncrash експенжъна. Миналата година (а и все още) за него се изляха кофи със суперлативи.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Tue Aug 13, 2019 9:47 am

Хмм, интересно. Определено ще пробвам на Hard за да видя толкова ли е голяма разликата.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sun Aug 25, 2019 12:02 pm

Най-накрая минах за първи път :shock: пъзел на Stephen's Sausage Roll. Баси играта! :mrgreen: Трябваше ми една камара време да чатна механиката ѝ - сега почва фън-а. :twisted:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Играно напоследък

Post by termit » Wed Sep 11, 2019 9:49 am

Минах Prey. Все още твърдя, че Prey е най-добрият System Shock 3, правен до сега :) И си личи, че е правен с кеф и хъс, най-вече по малките детайли. Неща като това:
Spoiler: show
активирах self destruct-a на станцията, след като промих мозъка на Дал. Реших да видя какво ще стане, ако реша просто да изчакам таймера да си мине 5-те минути и да се гръмна заедно със станцията, вместо да избягам със совалката, но за да е пълен ефекта седнах в капитанския стол, за да role play-на потъване с кораба. Алекс зае класическа позиция на XO - леко ляво в стола в стойка свободно, и след като поседях 10-на секунди, таймера се нулира и станцията гръмна, без да чакам всичките 5 минути
са показателни как екипа очаква и по-странните хрумки на играчите, и се старае да има реакция за тях.

Единственият ми по-сериозен проблем е, че за разлика от System Shock 1/2, тук е възможно да да станеш твърде ОР, ако играеш бавно и внимателно и се опитваш да намериш, задигнеш и рециклираш де що има ресурси. Горе-долу към 2/3-ти от играта бях издънил на макс уменията в security и engineering, както и хакването от science. На hard с тази комбинация + максимално upgrade-ната пушка може спокойно да се играе като нормален FPS. Във focus mode 5 изстрела с пушката свалят Nightmare за секунди, а хакването отваря сейфове и компютри, за които иначе трябва да се търсят пароли и кодове, понякога с ходене дори до други секции от базата.

Тъй като първото ми преиграване беше само с човешки умения (направих цялото човешко дърво и empathy run), сега мисля да направя още едно - ще развивам само typhoon дървото, и ще го играя психопат. Подозирам че ще има доста голяма разлика откъм това как се играе играта, но самията факт, че искам да я преиграя, говори много за това колко ми харесва.
Elves dig rocket launchers.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Sat Sep 28, 2019 10:43 am

Напоследък играя това - https://www.youtube.com/watch?v=phg3KE5IGHE

И това 8-)

Image

Класика къъъъърти! Играем дуо с един приятел и сме още 20 левел мишлета, не я ръшваме играта. Вече правихме два ръна на Deadmines и се пръснахме да умираме. :mrgreen:

А Шадоубрингера е върха! Това на картинката е танк дарк найт, а сега си вдигам и Астролог хийлър. Снимка долу.

Image

Този клас е страхотен! Тегли карти с мега яките анимации, след което ги ъпгрейдва или директно бъфи партито. Определени комбинации от карти отключват различни скилове за използване. Много е интересен!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sat Sep 28, 2019 3:29 pm

Значи не само аз съм пропаднал в УоУ дупката. Проблема е че поради абсолютна липса на желание да играя друго и че съм безработен в момента, бозя всеки ден и вече съм 39 левъл, малко ми остава до 40. Добре че съм (ест) лок, щото вчера чукнах 50 злато и похарчих за разни скилове и глупости та падднах до 45 и после някакъв пич предлагаше Jaina's Firestarter за 15 злато дето в AH го пробутват за 25+ та реших да го купя като ще го ползвам поне за 5 левъла напред и няма да плащам за кон.

Иначе world PvP-то донякъде е ново за мен, защото навремето като играх 7-10 клас не бях в много голям сървър а и беше вече като имаше батълграунди, после и Outland, и като цяло не съм имал много засечки с другата фракция. А пък сега пак често се разминавам с хора, нямам навик да нападам първи, особено за да се правя на голямата работа пред някой 10+ левъла под мен НО... в моя realm конкретно забелязвам че главно Орда нападат без провокация дори ако до преди 5 мин сте си махали и сте се спасявали от някакви мобове. И после като отвърнеш и ги биеш един-два пъти, вместо да приемат че са кофти и да се преместят другаде или да починат малко от играта, викат група 5 човека да те ганкнат един. Тъй или иначе не е спорт това, да се оплаквам от неспортсменство ама просто ми е смешно, особено щото аз си ги подминавам. Но пък поне си и помагат, групи Алианс рядко виждам, не знам защо. Може и повече Орда да има на нашия сървър, знам ли. Ама след няколко такива изцепки вече ако видя някакъв да ми трепе мобове за куест, особено ако е с нисък дропрейт на куест айтъмите, направо го подпуквам. Вчера така убих някакъв шадоу прийст 45 лвл който тормозеше някакъв гном :lol: Направо не знам и аз как ми мина DoT демиджа ама беше забавно. Felhunter-а така срещу роугове и мейджове ми стана любимия демон.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Sat Sep 28, 2019 5:08 pm

Мда. :lol:

Аз тъкмо затуй реших да се пусна на PVE сървър. Просто свободното ми време е твърде малко и гробищата в тая игра са доста малко, така че не искам да прекарвам половината от 2-та си свободни часа в бягане до трупа си. Или пък след 2 месеца да се окаже, че сървъра ми е доминиран от хорда и не мога да изляза да направя 2 куеста.

Пълен кежуъл го даваме с моя френд.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Играно напоследък

Post by Claymore » Sat Sep 28, 2019 7:16 pm

Amikae wrote:
Sat Sep 28, 2019 5:08 pm
Мда. :lol:

Аз тъкмо затуй реших да се пусна на PVE сървър. Просто свободното ми време е твърде малко и гробищата в тая игра са доста малко, така че не искам да прекарвам половината от 2-та си свободни часа в бягане до трупа си. Или пък след 2 месеца да се окаже, че сървъра ми е доминиран от хорда и не мога да изляза да направя 2 куеста.

Пълен кежуъл го даваме с моя френд.
Мда определено ако не ми е писнало като почна пак работа и все още играя и някой ме убие повече от веднъж бия Alt + F4 вместо да си играя на стражари и апаши
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests