Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Sep 25, 2019 4:31 pm

Гледах и осмия епизод на "Wu Assassins". Дори бойната сцена беше зле :shock: :evil:
Катрин Уиник, дето по-рано в епизода беше показана като способна да срита човек достатъчно силно, че да разбие врата с него, за баш голямата битка няколко минути по-късно забрави и сила, и скорост, и техника, само и само да изглежда, че тя и актрисата, която играе Джени, заедно едва успяват да се противопоставят на Джуджу Чан - за която пък някой беше взел гениалното решение да има остриета в токовете на обувките и, съответно, тази също се представи много под уменията, които беше демонстрирала преди това. Покачена на високи и тънки токчета трудно ще заеме стабилна позиция или ще ритне хубаво, колкото и добър боец да е принципно, и това лъсна много яко.
Ако не бях поел ангажимент да го преведа до края, щях да го зарежа сега.

Смъртоносно сериозният тон не помага.
Обикновено когато сценаристи и режисьори на един филм или телевизионен епизод прибегнат до разказване на историята в разбъркан ред на събитията, това е, защото самата история няма как да предизвика интерес, ако е разказана последователно. Тук е именно такъв случаят.
Егати.
А толкова ми харесваше в началото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Sep 26, 2019 10:28 am

aiva wrote:
Tue Sep 24, 2019 9:42 pm
Мерси, ще пробвам :P

@трубадур, това Spiral къде мога да го гледам?
неам идеа, в нетфликс го няма, трябва да чекна амазона, а то не е тяхна продукция и сигурно ще е под наем в амазон прайма или да се купи, първата опция е доста кенеф бибе, ама е възможност. Може да го има нейде из тракерите, най-вероятно руските, ама там нямат навика да слагат английски букви.

От друга страна сме до 4 епизод на Карнивал Рол-а и сме на път да го дропим с мощ. Искам орландо и кара да си вземат, тежко при това. Иначе се движи като последните сезони на троновете. Глупости се вършат, за да се случат, без логика. Освен това туй трябва да е един от най-оувърпродюст сериалите, които са ми попадали напоследък. Филмето изглежда добре, но една оригинална идея няма в дизайна на каквото и да било, като се почне от отварящите кадри, та се стигне до скалите бе човек. Се едно са отворили артстейшън, топ резултатите в търсачката за викторианска ера и са го пренесли на екрана, до такава степен да дразни. Историята е тотално вгз, за да ни занимават с малоумна мелодрама, щото дори 8 епизода явно са им много, че да запълнят.

А интересните неща (древните богове, брата, сестрата и овена отсреща, и политическите машинации, дали получават и 10 минути на епизод).

Освен орландо и кара, тая пача, водачката на кофти пеперудите е възможно най-незастрашителната никаквица, която някога се е появявала. А кара милата, много актинг го дава, ама е зле момичето. Орландо и той се бърчи повече от необходимото, в пиратите пасваше, ама тука е бед ес полицаин, по-обрано и внимателно трябва. Бтв, у флешбека, га беше войник, се държеше много по на място. Въобще, за толкова пари, можеше да напишат нещо по-добро. Личи, че е скъпа продукция, на ниво тронове е на моменти, други си е направо блъдборн играта, ама само с визуална дъвка не става.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Sep 27, 2019 11:40 am

Трети сезон на Queer Eye е доста по-добър от втори. Харесва ми, че Боби има повече внимание. Епизода Black Girl Magic беше прекрасен именно поради тази причина, защото не я сложиха с Карамо, който ме дразни адски много и е супер фейк и тия простотии от рода на обичай себе си са ми доста тъпи, а с Боби и нещата изглеждаха много истински. Пичът със сватбата също беше як и това с Джон Сноу много ми хареса. Тан ми харесва, че за разлика от други подобни риалитата, ги преоблича в техния си стил, а не ги кара да се обличат както трябва. Антъни е там, за да изглежда добре :mrgreen:

Епизодът с вдовеца беше много тъжен.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Fri Sep 27, 2019 1:59 pm

Litz wrote:
Fri Sep 27, 2019 11:40 am
Трети сезон на Queer Eye е доста по-добър от втори. Харесва ми, че Боби има повече внимание. Епизода Black Girl Magic беше прекрасен именно поради тази причина, защото не я сложиха с Карамо, който ме дразни адски много и е супер фейк и тия простотии от рода на обичай себе си са ми доста тъпи, а с Боби и нещата изглеждаха много истински. Пичът със сватбата също беше як и това с Джон Сноу много ми хареса. Тан ми харесва, че за разлика от други подобни риалитата, ги преоблича в техния си стил, а не ги кара да се обличат както трябва. Антъни е там, за да изглежда добре :mrgreen:

Епизодът с вдовеца беше много тъжен.
Интересно, аз загледах няколко рандъм епизода от всичките сезони и макар Карамо да може да идва в повече, често неговите сегменти май най ми харесват. Иначе епизода с черния нърд от 3ти сезон беше готин. Кат цяло май Антони, Карамо и Джонатан най ми харесват, ма то при Джонатан е още от Gay of Thrones така че не знам дали се брои. Иначе това за Тан е вярно, не е като първия Queer Eye или Пълна промяна където се опитват да набутат хората в някаква мейнстрийм идея за стил, вместо просто по-представителна версия на собствените им любими цветове и дрехи
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Sep 27, 2019 2:11 pm

@Claymore Мен ме дразни тва "Гледай се в огледалато и си казвай, че се обичаш" и тоя подобен тип пълни глупости, дето са абсолютно безполезни. Плюс тва е супер фейк. Оная като вика Парамор ми е любимата група и той "И на мен", тва беше много фалшиво. Не знам мен винаги тия псевдо терапевтични сегменти ме дразниха най-много. При онази лесбийката сегмента с Боби и как и двамата са бягали от хомофосбко семейство, беше супер силен, а всичко с Карамо беше мега фейк. Тия упражнения са пълен булшит според мен.

Джонатан е прекрасен. Тан наистина не ги принуждава да се носят както е идеята на обществото и ми харесва, че ги пита какво искат, и че ако нещо им е твърде смело, казва окей. И с Джонатан е така, И ми харесва, че доста от мъжете ги оставя с бради по-дълги коси и тн, което обикновено не се случва. Антъни ми идва прекралено сноб на моменти с манията си по the strokes :mrgreen:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Fri Sep 27, 2019 2:25 pm

Litz wrote:
Fri Sep 27, 2019 2:11 pm
@Claymore Мен ме дразни тва "Гледай се в огледалато и си казвай, че се обичаш" и тоя подобен тип пълни глупости, дето са абсолютно безполезни.
А не и мен ме дразнят тия глупости от self-care тренда, заедно с тъпотиите (особено в женските среди) да си купуваш bath bombs и нз какво. Голям self-care да наливаш пари в козметики и вещи още повече, няма що. Но встрани от това, често говори и смислени неща, та това визирам. Но това с Парамор е пример за моментите където ме дразни и мен, да.

Антони при все че ми харесва, повече от половината време съм сигурен че след като покаже на тия как да сготвят нещо, повече няма да го направят през живота си, докато на Тан и Боби нещата някак оставят впечатление че хората може и да поддържат тия промени и по-нататък. То това не е нещо срещу Антони де, но просто ми е леко смешно/тъжно :D
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Sep 27, 2019 3:26 pm

@Claymore то и Джонатан се съобразява с хората и им прави некви прически, дето да са low maintenance и там козметиката са неща от първа необходимост нали, а не нещо супер сложно. И ми хареса препратката с Джон Сноу. При Антъни наистина го има тоя момент, дето прави супер сложни и трудоемки неща, вместо да покаже някви лесни и полезни яденета, тип Tasty, щото голяма част от нещата са супер сложни и дори леко скъпи. Бахму Гордън Рамзи има по-лесни рецепти. :mrgreen:

Мен за тва Тан ме кефи супер много, щото наистина много се съобразява и не ги изкарва извън зоната на комфорта, а поне аз го чувствам повече като колаборация и ми харесва, че ги пита, "Чий стил те кефи"

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20291
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat Sep 28, 2019 5:08 pm

ЙЕЕЕЕЕЕ НОВ СЕЗОН НА БРУKЛИН 9-9 :yay: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Sep 28, 2019 6:16 pm

Догледах "Убийците на У". Този сериал е истински учебник по драматургия - нагледен пример за абсолютно всеки сценарен проблем, който може да съществува. Рядка тъпня. Дори бойните сцени не могат да я спасят. Дано няма следващ сезон, а и да има, няма да си губя времето с него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Sat Sep 28, 2019 7:22 pm

Xellos wrote:
Sat Sep 28, 2019 5:08 pm
ЙЕЕЕЕЕЕ НОВ СЕЗОН НА БРУKЛИН 9-9 :yay: :mrgreen:
Пха аз таман най-накрая довърших 6ти преди седмица. Супер :D
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Sep 29, 2019 11:05 am

Darren Criss нищо, че обеща да не играе гей роли, ЗАЩОТО Е ХЕТЕРО (ние вярваме) ся ще играе Рок Хъдсън в сериал на Раян Мърфи. Тва кастинг кауча при Мърфи е нещо силно, но намирам за супер иронично тва че тоя ще играе себе си- холивудски closet case.

Ся гледам American Crime Story Versace и наистина признавам, няма по-добър актьор за Кунанан от Крис, ама нека пичът се кротне малко :mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Sun Sep 29, 2019 8:57 pm

Изгледах Beforeigners. Искам още!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Oct 01, 2019 12:23 am

Гледах Explained епизода-за сектите Holy fucking shit. :shock: :shock: :shock:
За пръв път чувам за Джим Джоунс и Peoples Temple и съм тотално втрещена. Това е толкова брутално и не знаех ч израза drinking the kool aid идва оттам. Принципно винаги ме е било страх от секти и ги избягвам с едно мощно Hail Satan, но не съм и предполагала, че е чак толкова страшно. Близо хиляда души, мамка му. Четох, че записите били още по-брутални и не мога да си го причиня.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Thu Oct 03, 2019 5:45 am

Мдам, Manowar имат цяла песен за това, аз от там знам за тоя случай. Ужасяваща история. Трябва да я погледна тая документалка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Oct 04, 2019 1:16 am

^И аз от Manowar научих за тази история. Бая ме беше психирала едно време.

Както и да е, аз загледах "Мистериите на Мърдок":
https://www.imdb.com/title/tt1091909/
Доста... сладък сериал. Готини герои, в цялост лековат тон, хубава визия и, общо взето, добри в рамките на жанра сценарии. А и е правен от канадци, което само по себе си го отличава доста както от американските, така и от британските криминалета, с които съм свикнал. В средата на втория сезон има епизод, посветен на правото на аборт в Канада в края на деветнайсети век. Удря неочаквано силно, не само заради рязкото отклонение от дотогавашния тон на сериала, а и защото главният герой е изправен пред морален проблем, който просто го разкъсва на парчета.
Като цяло обаче сериалът напомня на кръстоска между последния "Отец Браун" и "Приключенията на Бриско Каунти младши" - взел е комедийния тон, колоритните образи и елементарните, но грабващи мистерии на първия и изпълнения с оптимизъм поглед в бъдещето на втория. Резултатът е приятен, поне за хора, които харесват такива неща.
Има една поредица от доста по-сериозни и мрачни филми за Мърдок, които гледах преди много време и съм забравил горе-долу напълно - обаче те откъм тон нямат нищо общо със сериала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests