Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Sat Sep 21, 2019 9:21 am

Гледам Beforeigners. Норвежки, фантастичен, много приятен. В наши дни внезапно във водните басейни се появяват странни отблясъци, които довличат хора от каменната епоха, викингския период и 19 век.

Има криминален сюжет, мистика, много приятен хумор и яки заигравки с политкоректността. В едно радио решиха, че "викинг" носело негативна конотация и я замениха с "думата с в". :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sat Sep 21, 2019 12:30 pm

Празнииик! :yay:
Официално обявиха, че Том Уелинг и Ерика Дюранс!!!! (Кларк Кент и Лоис Лейн от Смолвил) ще се завърнат в ролите си за специалния кросоувър Crisis on Infinite Earths тази зима! В този кросоувър за поредна година ще участват Flash, Arrow и цялата компания. И макар тези сериали да са посредствени, трябва да призная, че предишните години кросоувърите им се е получават добре. А сега наистина ще съберат много актьори, цели три Супермена има :D . Ще видим Смолвил версията на Кларк и Лоиз десетина години след края на сериала и аз съм много, много развълнуван! Смолвил беше доста обикновено сериалче и голяма част от епизодите му бяха досадни филъри, но Ерика Дюранс винаги беше изключителна Лоис Лейн, във всяка сцена, а с Том имаха невероятна химия и адски много се радвам, че са ги поканили за това специално събитие. Помня как си ги гледах като тийнейджър, как им се радвах и колко много се вълнувах за тях. https://www.youtube.com/watch?v=5k_hP7feLIk
Много хубаво, че ги викат отново. Сега само трябва да наваксам с петия сезон на Флаш, щото от всичките сериали от Arrowverse само него наистина следя. И декември идват!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Sep 23, 2019 1:44 pm

Fleabag си спечели Емитата, които исках да спечели, щото е гениален тоя сериал.
RuPaul ме издразни с тоя ултра бял продуцентски екип и ме издразни, че не благодори на кралиците, без които тва риалити нямаше да е същото, щото сори, ама никой не го гледа тва риалити заради Ру, Мишел или оная човешка измет Тодрик и ми се струва адски грозно да не благодари на хората, които правят тоя сериал. Ама то Ру, миналата седмица забрави кой е победителят в 11 сезон, така че.

Алекс Борстийн също си заслужава Емито, но си личи, че хайпът по Мейзъл е отминал леко, щото втори сезон беше разочароащ.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Mon Sep 23, 2019 1:59 pm

Тони Шалуб спечели Еми, въпреки че преиграваше откровено в поне 50% от сцените си този сезон, явно все още има сериозен хайп фактор за Мейзъл...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Sep 23, 2019 2:02 pm

Е да, ама не взе за комедия, главна актриса и тн. Там Fleabag обра всичко. Доколкото гледам, трети сезон, ще е повече Сузи и Мидж, което би било прекрасно. Щото втори на Ейб драмите ми дойдоха в повече.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Mon Sep 23, 2019 2:07 pm

Да, и аз на това се надявам, безумие е да се отделя толкова време на Ейб вместо на основната сюжетна линия, която е далеч по-интересна и оригинална.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Sep 23, 2019 2:23 pm

Гледам и Джейн Линч ще има повече участие, което е доста яко. Аз нямам против Джоел примерно, когато с Мидж са някаква модерна двойка, която се подкрепя. Много са сладки, как се разбират. Ама Ейб наистина е ту мъч. То не е драмта с Мидж, със сина му, пък кво ще прави, пък куп други неща. Ейб е интересен, когато се заяжда с бащата на Джоел и спасените евреи, но иначе фокуса отива другаде. Ясно е, че е трудно да се пишат монолози всеки епизод, ама не е нужно. Има други начини как главната линия да се развива. Също Сузи също би имала по-интересен бекграунд от Ейб според мен. Ама тоя сериал е толкова красив, че му прощавам прегрешениятя.

Но да пичове, гледайте Fleabag. :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Mon Sep 23, 2019 7:57 pm

Аз комедийните сериали изобщо не съм ги гледал и нямам намерение да ги гледам, така че там не мога да коментирам Емитата, но драматичните бяха общо взето очаквани. "Игра на тронове" и "Чернобил" обраха доста неща.... В темата за Троновете си казах мнението за това :lol: Иначе преди в един от споровете сочехте Pose за добър пример за репрезентация - ето, някакъв актьор от там спечели за главна мъжка роля, явно наистина се оценяват такива продукции и такива роли. Голямата (и невероятно приятна) изненада за мен беше наградата на Джоди Комър от KIlling Eve за най-добра главна женска роля! Ето това беше най-най-заслужената статуетка в моите очи. Джоди е невероятна, божествена, играе толкова плътно и никой не очакваше тя да спечели. Малко кофти за Сандра О, която беше номинирана в същата категория за същия сериал, защото тя има вече осем номинации за Еми през годините и нито веднъж не е спечелила. Ама тя наистина играе точно като в Анатомията на Грей и след като там не спечели, не мисля, че и тук заслужава :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Sep 23, 2019 8:25 pm

От комедиийните съм гледал само Barry, и там Бил Хейдър заслужено взе статуетката. И на Антъни Кериган можеха да дадат, пича сипва комедик тайминг с килата, но не съм гледал госпожа Мейзъл, може и там да има какво да се види. Същото с writing for comedic series наградата, която спокойно можеше да иде при ronny/lily, но явно тоя Fleabag е мощен и успя да бие епизод, който arguably извади по-силна бойна сцена от GoT The Long Night и Avengers Endgame във същата седмица на рилийза им...

При драмите съм somehow доволен, че Джулиа Гарнър най-после получи признание за poignant ролята си в Ozark, доста подценяван сериал btw, който спокойно държи нивото на Breaking Bad засега, и то с още по-интересни семейни драми. В този ред на мисли Reparations е железен епизод и с право взе статуетката борейки се с 3 номинирани епизода от Got.

Чернобил ми се струва, че заслужава повече награди като бройка(Jared Harris anyone?), но и тези, които взе са ок.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Sep 23, 2019 10:40 pm

Fleabag season 2 ep 1 е абсолютен шедьовър. Така че си заслужава всичко.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Sep 24, 2019 12:25 am

А па джаред от супернатурално може да е новия тексаски рейнджър, новина - много по-важна от некви мизерни награди.

Иначе заслужено Last Week Tonight with John Oliver взе наградата, то няма никва конкуренция

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Tue Sep 24, 2019 3:13 pm

Не знам, аз гледах първите два епизода на Fleabag и реших, че не ми харесва. Странен е и ми е прекалено cringey, и не по забавен начин. :unsure:
Marfa wrote:
Sat Sep 21, 2019 9:21 am
Гледам Beforeigners. Норвежки, фантастичен, много приятен. В наши дни внезапно във водните басейни се появяват странни отблясъци, които довличат хора от каменната епоха, викингския период и 19 век.

Има криминален сюжет, мистика, много приятен хумор и яки заигравки с политкоректността. В едно радио решиха, че "викинг" носело негативна конотация и я замениха с "думата с в". :)
Това наистана беше много приятно, мн ми е тъжно, че го свърших и няма повече засега. Бтв, аз като гледам такива неща, ми е много важно и криминалния случай да е изнтересен, правдоподобен и да му се обръща подобаващо внимание, а не да е просто фон на някаква там драма (Carnival Row беше ужасен в това отношение, Broadchurch също), но Beforeigners хич не ме разочарова. Знаят си скандинавците как да ги правят тоя тип сериали! :P

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Alexis » Tue Sep 24, 2019 9:10 pm

Ако си по кримки с интересни истории, мога да препоръчам един вече стар сериал - Bordertown / Sorjonen - финландски, един случай е в 2 серии (изкл - първият е в 3). 2 сезона са излезли, надявам се да има още.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Sep 24, 2019 9:26 pm

Или френския Spiral, който беше само 3 сезона и перфектен (по случай на сезон, като последствията си отиваха и в следващите), ама като гледам май са го възродили по някое време, щото ся има 8 :shock: сезона.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Tue Sep 24, 2019 9:42 pm

Мерси, ще пробвам :P

@трубадур, това Spiral къде мога да го гледам?

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 9 guests