Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Sun Aug 25, 2019 1:05 am

Тая година всички големи гори горят. И докато масово на хората не им дреме за това, куцо и сакато се препъва да обсъжда как спайдермен напуска марвел на секундата, нале, докато трябва да минат седмица-две преди да осъзнаят, първо че Сибирската тайга и Бразилската джунгла са некак важни, а второ, че и горят от бая време и са затрити безобразно много животни и растения... все пак има и добри новини.

Опитват се да спасят белите носорози:
https://www.nationalgeographic.com/anim ... rhino-ivf/

а иначе колди батка, именно заради подобни ти изблици роланд те обижда в другата тема директно, напълно потъпквайки всички правила на форума и никой не скочи срещу тоя факт. Ако успееш да си отговориш на тоя проблем бая ще си подобриш живота.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Roland » Sun Aug 25, 2019 1:50 am

Факт, за това е. Иначе и аз понеже като Амелия не знам какво мога да направя по въпроса с горящите гори, освен да шеърнс разни линкове за дарения и да дам колкото пари мога, съм си заделил някаква част от вниманието за Спайдър-Мен. Щото това е барем проблем с нормални параметри.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sun Aug 25, 2019 2:42 am

То при пожарите в тайгата и дъждовната гора се наслагва и цялата кочина, която се случва в страни с тоталитарно отношение към медиите и институциите. И аз нямам решение на това и просто всеки ден се будя с лек екзистенциален ужас от това какво ще фигурира в новините днес.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Sun Aug 25, 2019 8:22 am

Roland wrote:
Sun Aug 25, 2019 1:50 am
Факт, за това е. Иначе и аз понеже като Амелия не знам какво мога да направя по въпроса с горящите гори, освен да шеърнс разни линкове за дарения и да дам колкото пари мога, съм си заделил някаква част от вниманието за Спайдър-Мен. Щото това е барем проблем с нормални параметри.
Причините за пожарите там са съвсем прости. Разчистват площ за да отглеждат животни и соя за хранене на добитък. Соята се изнася примерно за Европа и Китай. На континента ни има доста богати държавици, които обичат да тъпчат бургери, но понеже месото е най-неефективната храна от гледна точка на ресурс ин, ресурс аут, нямаме физическото място да гледаме и животните, и храната за животните, и храната за хората едновременно. Затова внасяме от бедни корумпирани държави, където има място и няма закони, и могат да издевателстват над природата си за да срещнат глобалния деманд.

Амазонката гори от години и дърветата ги секат директно с маймунките по тях, но никой не го ебе. Ся поради някаква причина всички взеха да се възмущават.

Ако искаш да направиш нещо, недей да даряваш пари, щото няма значение. Гледай сега Тръмпета, като направи сделката с Бразилия да почнат пак да вкарват Бразилско телешко в САЩ, да протестирате тоя шит. Всичко останало е вятър и празни приказки.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sun Aug 25, 2019 9:46 am

Райт-уинг ненормалника в Бразилия си го имаше черно на бяло в избирателната платформа това, поднесено като защита на бразилското земеделие от много злите екологични организации, дето му пречат на бизнеса нещо. Избраха си го и сега и оттам се почва създаването на консервативен капиталистически рай - ще е най-прекрасната епоха от историята ни, вервайте ми.

Просто не ми го побира акъла, защо в момента, в който АБСОЛЮТНО НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИМ КАТО ВИД да си губим времето с някви нацисти и антиекологичните им политики, населението по планетата си ги избира. Баси, как е възможно да има толкова безбожно тъпи хора на тая Земя?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Sun Aug 25, 2019 10:00 am

Amelia wrote:
Sun Aug 25, 2019 9:46 am
Райт-уинг ненормалника в Бразилия си го имаше черно на бяло в избирателната платформа това, поднесено като защита на бразилското земеделие от много злите екологични организации, дето му пречат на бизнеса нещо. Избраха си го и сега и оттам се почва създаването на консервативен капиталистически рай - ще е най-прекрасната епоха от историята ни, вервайте ми.

Просто не ми го побира акъла, защо в момента, в който АБСОЛЮТНО НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИМ КАТО ВИД да си губим времето с някви нацисти и антиекологичните им политики, населението по планетата си ги избира. Баси, как е възможно да има толкова безбожно тъпи хора на тая Земя?
Преди него беше абсолютно същата ситуация. Решението на проблема не е в Бразилия. А в държавите, които купуват продукта им. Всички държави, които купуват месо и соя от там директно финансират пожарите и дефорестацията на амазонката. И докато никой не очаква Китай да спре да купува, стой и гледай сега на G7 как Макрон и EU-то, които са търговски партньори на Бразилия в износа на соя, гледай как ще си почесват дупетата и нищо няма да направят.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sun Aug 25, 2019 11:24 am

Amelia wrote:
Sun Aug 25, 2019 9:46 am
Просто не ми го побира акъла, защо в момента, в който АБСОЛЮТНО НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИМ КАТО ВИД да си губим времето с някви нацисти и антиекологичните им политики, населението по планетата си ги избира.
Затова

https://www.vox.com/2016/4/21/11451378/ ... liberalism

https://medium.com/incerto/the-intellec ... 211e2d0577
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sun Aug 25, 2019 7:17 pm

Като изключим словоблудствата на Талеб, който за пореден път се самообрисува в материала си, тези постове могат да се резюмират като (каква изненада) very fragile snowflakes are very triggered because the very real reality hurts their widdle fee-fees. Нека напомня, че екосистемата ни колабира и и нямаме време да се държим с grown ass adults като че ли са в детската градина. Мисля, че е крайно време да спрем да инфантилизираме climate change denial електората и да обвиняваме всички освен тях за постъпките им, щото миличкичкичкичките деплорабълчета са се почувствали нещо обиденички от наглите, многознаещи либтарди и сега следва да държим либтардите отговорни за това, че онея си избраха Тръмп, Болсонаро и кво ли още не. WE DON'T HAVE TIME FOR ANY OF THIS SHIT. Както казах, твърде много безбожно тъпи хора има по тая Земя и за съжаление в момента сме в ситуация, в която тъпаците далеч не вредят само на себе си.

@Amikae естествено, че е напълно във властта на Бразилия и бразилците да спрат рязането на дърветата с маймунки по тях и пожарите, дето вероятно са също толкова спонтанни и естествени, колкото и сечта на дърветата с маймунките е спонтанна и естествена. Няма кво да обвиняваме Макрон за бразилската алчност и корупция. Не е луд тоя дето яде баницата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sun Aug 25, 2019 7:41 pm

Amelia wrote:
Sun Aug 25, 2019 7:17 pm
Като изключим словоблудствата на Талеб, който за пореден път се самообрисува в материала си, тези постове могат да се резюмират като (каква изненада) very fragile snowflakes are very triggered because the very real reality hurts their widdle fee-fees. Нека напомня, че екосистемата ни колабира и и нямаме време да се държим с grown ass adults като че ли са в детската градина. Мисля, че е крайно време да спрем да инфантилизираме climate change denial електората и да обвиняваме всички освен тях за постъпките им, щото миличкичкичкичките деплорабълчета са се почувствали нещо обиденички от наглите, многознаещи либтарди и сега следва да държим либтардите отговорни за това, че онея си избраха Тръмп, Болсонаро и кво ли още не. WE DON'T HAVE TIME FOR ANY OF THIS SHIT. Както казах, твърде много безбожно тъпи хора има по тая Земя и за съжаление в момента сме в ситуация, в която тъпаците далеч не вредят само на себе си.
И като им крещиш, че са безбожно тъпи това ще ги накара да се осъзнаят и да гласуват по начина който ти се иска. Нали така? Този тип арогантно държание - забавен е, но когато си в по-силната позиция. Която в момента не си. Колкото и да ти е неприятно - имаш нужда от поне част от тези хора да ги конвъртнеш на твоя страна. Уви живота е нечестен, и за да спечелиш се изисква понякога да жертваш това да си прав и да гледаш отгоре на хората. Ако не си готова да го приемеш - приготви се за много неприятности в близките години подобни на Брексит, Тръмп и Дутерте и Болсонаро.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sun Aug 25, 2019 7:49 pm

Аз съм се приготвила, щото ми е ясно, че безбожно тъпите лица на планетата ще продължат да си правят тяхното си, независимо от това дали ги псуват или хвалят. Мен ме вълнуват средно тъпите, които би трябвало да имат достатъчно мозък to get over themselves и да си наредят приоритетите както трябва.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sun Aug 25, 2019 8:05 pm

И понеже страдам от четене на мисли - правилното подредените приоритети много приличат на твоя начин по който си ги подредила нали?

Е да де, ама в твоя приоритет човешките права са важни, ама на човека във филипинското гето му е по важно хероиновите джънкита да не го ограбват и колят - и затова Дутерте е на власт. На бразилеца и конгоанеца му е по важно да изкара пари сега отколкото ти да имаш въздух за дишане - и затова тропиците горят. Защото семействата им гладуват сега.

Не реагирай като типичен български десняк - който така и не може да разбере че в демокрация трябва да се печелят избори. И е работа на активиста и политика да убедят hoi poloi да гласуват "правилно". И затова имаме кмет на София от Герб 20 години и премиер 10. Защото Бойко знае, че гласа на човека в надежда струва точно толкова колкото и на онзи в Лозенец. Ама в Надежда има повече хора. И няма значение колко му пищят либералите в Лозенец, защото няма нужда от тях.

И понеже аз също страдам от смъгнес и така си пиша съм сигурен, че вече тотално си дискарднала какво съм написал, вместо да вникнеш в него.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sun Aug 25, 2019 8:30 pm

Стабилизирането на екосистемата ни би трябвало да ни е приоритет на ВСИЧКИ, най-малкото щото точно най-бедните от нас ще пострадат най-много ако я оставим да колабира. Не виждам кво може да ни е по-важно в момента. Останалото, включително човешките права, са неща които в са ни по-малко спешни. Основните ми критики между другото не са към бедните хора във Филипините и Конго - те така или иначе имат малък принос към съсипването на планетата ни и нямат достъп до образование, информация и т.н. Основните ми критики са към безбожно тъпите хора от т.нар. развити индустриални общества, в които carbon footprint per capita е най-висок и в които продължават да се избират политици, които не правят нищо по въпроса или, още по-зле, анихилират и малкото прогрес, дето е бил постигнат по темата. Щото либтардите им наранили чувствата, некво. Тука да си безбожно тъп е въпрос на избор и няма оправдание.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Sun Aug 25, 2019 10:09 pm

Amelia wrote:
Sun Aug 25, 2019 7:17 pm
@Amikae естествено, че е напълно във властта на Бразилия и бразилците да спрат рязането на дърветата с маймунки по тях и пожарите, дето вероятно са също толкова спонтанни и естествени, колкото и сечта на дърветата с маймунките е спонтанна и естествена. Няма кво да обвиняваме Макрон за бразилската алчност и корупция. Не е луд тоя дето яде баницата.
Ugh what? Нещо не мога да го къмпютна това. Европа плаща за да стават тия кощунства там in the poor people continent, а не тука. Разбираш ли какво означава това? Бразилия е корумпирана държава и експлоатира природните си ресурси без мярка, но нещата които правят нямаше да са възможни, ако нямаше хора, които да плащат за тях. Слоновете и носорозите щяха ли да ги избиват до почти тотално изтребление, ако нямаше хора, които да плащат за това?

Макрон не само че е виновен, той е адски много по-виновен от бедняците в Бразилия, които ги правят тея мизерии за да избягат те самите от мизерията. Ние, живущите в първия свят - Европа, САЩ, Канада и тн. сме най-виновните копелета за всичко това. Защото вместо да си изкараме главите от задниците успяхме да дадем сила на някакви малоумни популисти. Два руси клоуна станаха глави на едни от най-могъщите държави в западния свят, докато Путин се подхилква ехидно от Русия.

И най-смешното след всичко това е, че пак не си научихме урока. Ей ги пак наближават изборите в САЩ и пак същите демократични олигофрени със същата реторика ще се борят(копаят дъното) срещу Тръмп. В Европа пък за всеки 30 имигранта "спасени" от Либия по 30 000 човека електорат се конвъртва към локалната популистка националистическа партия. Аз не искам тия хора да се давят по моретата или да ги връщат там, където ще ги бомбят и избиват, но също така искам правилните хора да спечелят гласове за да може да се свърши добра работа, но това няма как да стане, ако не играем играта хитро.

Трябва да започнем да приемаме малки жертви и загуби за да спечелим големите битки, и когато властта е в нашите ръце за следващите 4 години, тогава вече можем да вършим нещата както трябва. В момента умираме на грешния хълм и се оставяме най-простата прослойка от обществото да диктува бъдещето на света.

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by lightning peregrine » Mon Aug 26, 2019 12:36 am

Amelia wrote:
Sun Aug 25, 2019 8:30 pm
Основните ми критики са към безбожно тъпите хора от т.нар. развити индустриални общества, в които carbon footprint per capita е най-висок и в които продължават да се избират политици, които не правят нищо по въпроса или, още по-зле, анихилират и малкото прогрес, дето е бил постигнат по темата. Щото либтардите им наранили чувствата, некво. Тука да си безбожно тъп е въпрос на избор и няма оправдание.
Повечето от развитите индустриални страни са близо до полусите където е студено през зимата и човек се нуждае от повече ресурси за да оцелле/живее нормално. Въплеродния отпечат на много изглежда голям защото пътуват до работа на дълги разтояния.
Image
Голям фактор за исичането на горите е търсенето на дървесина/хартия. Бразилската соя идва главно от територията южно от Амазонка (Бразилската савана)
В Бразилската савана , която заема доста площ, климата и почвите не е подходящ за повечето растения които човек може да яде. Да гледат соя за фураж на животни не е лошо оползотворяване на земята. Теоретично ако беше възможно да гледат каквото и да е в саваната почва, можеха да произвеждат храна по-ефективен начин, но на практика трябва да се съобразяват с това което имат. Най-големия проблем на това земеделие, е че печалбите отиват при шепа хора и повечето Бразилци нямат полза.
Междудругото почти сигурен съм, че Българското земеделие има по-лоши последици за околната среда( на килограм произведена хранан :D ) отколкото Южно Американското.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Roland » Mon Aug 26, 2019 12:39 am

Бтв, не са "бедняците" тия, които горят горите, а големите бизнес-концерни, на които оня райт-уинг олигорфрен е дал тотален карт-бланш да си правят каквото си искат.

И цялото това нещо дори не включва бруталния геноцид, който тия пожари извършват нат нейтивите в гората.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests