Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Thu Aug 15, 2019 10:20 pm

coldie wrote:
Thu Aug 15, 2019 9:21 pm
Amelia wrote:
Tue Aug 13, 2019 3:09 am
Очаквам от @coldie , дето е учил "науката" логика, да ми представи логически аргументи, които да подкрепят това, че видеоигрите са причината за масовите престрелки в САЩ.
Аз не твърдя, че видеоигрите са причината, а целият ентъртеймънт. И не само в САЩ. В САЩ е по-отчетливо, заради законите за притежание на оръжие. А и други фактори, но тези на прима виста. Това е интуитивна логика. А сухо логично вероятно мога да ти го докажа, ако се заровя в сухите книги по логика. Там си има определени правила, които се калкулират на принципа на математиката. Има константи, променливи, и по-скоро променливи.
Благодаря за предложението, но към момента предпочитам да изглеждам глупав, отколкото отново да се занимавам с науката или "науката" Логика. Там са едни кръгове, едни формули, едни затормозяващи мозъка простотии с които в крайна сметка на хартия може и да докажеш нещо, но реално нищо не доказваш.
Очаквам от @coldie да използва истинска логика (а не квото там значи "интуитивна логика"), след като ни обвинява в това, че не разбираме от логика, за да докаже връзка между целият ентертейнмънт и масовите престрелки в САЩ. А ако на @coldie не му се иска да си затормозява мозъка с там някакви логически кръгове, формули и простотии, призовавам @coldie да шът-дъ-фък-ъп-не по темата, докато не сдобие нещо смислено за казване по нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Fri Aug 16, 2019 5:27 pm

То вече се налага такъв термин - интуитивна логика. Нещо, което аз го говоря от години. Дори е възможно в бъдеще да стане клон от науката или ненауката Логика.
Иначе формалната Логика работи на метода на изключването.
Много не ми се обяснява, но е свързано с това (което също не е доказано) за двете полукълба на човешкия мозък.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amelia » Fri Aug 23, 2019 6:25 pm

Най-сетне малко позитивни новини откъм САЩито:
https://www.cbc.ca/news/business/david- ... uJ55J_hn90

Дано и братята му го последват скоро. Дали е успял да занесе нещо от кървавите си милиарди на оня свят, как мислите?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Demandred » Fri Aug 23, 2019 10:27 pm

Междувременно героят на free market обсебените зомбита Тръмп постна на Туитър, че нарежда на американските фирми веднага да започват да си търсят доставчици и пазари извън Китай, защото китайците не го кефят и крадяли всяка година не знам си колко стотици милиарди от горките братя американци...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Sat Aug 24, 2019 3:49 pm

Demandred wrote:
Fri Aug 23, 2019 10:27 pm
Междувременно героят на free market обсебените зомбита Тръмп постна на Туитър, че нарежда на американските фирми веднага да започват да си търсят доставчици и пазари извън Китай, защото китайците не го кефят и крадяли всяка година не знам си колко стотици милиарди от горките братя американци...
Ако не стане нещо непредвидимо към момента се обзалагам, че Тръмп ще го преизберат. Всеки случай е по-добре от злобната вещица Клинтън.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Aug 24, 2019 5:32 pm

Ебаси плиткоумния пост :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Sat Aug 24, 2019 5:57 pm

Roland wrote:
Sat Aug 24, 2019 5:32 pm
Ебаси плиткоумния пост :mrgreen:
Вешицата Хилъри Клинтън ли ти е идеала? "дойдох, видях, убих"??????????

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Aug 24, 2019 6:28 pm

coldie wrote:
Sat Aug 24, 2019 5:57 pm
Roland wrote:
Sat Aug 24, 2019 5:32 pm
Ебаси плиткоумния пост :mrgreen:
Вешицата Хилъри Клинтън ли ти е идеала? "дойдох, видях, убих"??????????
Има един психологически термин, който в момента ми убягва, който описва феномена, в който човек е толкова игнорантен в дадена сфера, че буквално му липсват механизмите да ОСЪЗНАЕ, че е игнорантен в нея. Това е ситуацията с теб и американската политика, поради което и единственият ми досег с постовете ти е да им се подигравам на жалкото плиткоумие, но ако смяташ, че някога ще седна да те убеждавам в каквото и да е, си в ЕПИЧНА грешка :yay:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by tigermaster » Sat Aug 24, 2019 6:33 pm

^Не беше ли ефектът на Дънинг-Крюгер това?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by coldie » Sat Aug 24, 2019 6:37 pm

Roland wrote:
Sat Aug 24, 2019 6:28 pm
coldie wrote:
Sat Aug 24, 2019 5:57 pm
Roland wrote:
Sat Aug 24, 2019 5:32 pm
Ебаси плиткоумния пост :mrgreen:
Вешицата Хилъри Клинтън ли ти е идеала? "дойдох, видях, убих"??????????
Има един психологически термин, който в момента ми убягва, който описва феномена, в който човек е толкова игнорантен в дадена сфера, че буквално му липсват механизмите да ОСЪЗНАЕ, че е игнорантен в нея. Това е ситуацията с теб и американската политика, поради което и единственият ми досег с постовете ти е да им се подигравам на жалкото плиткоумие, но ако смяташ, че някога ще седна да те убеждавам в каквото и да е, си в ЕПИЧНА грешка :yay:
Извинявай, ама някой който с ехидна усмивка е казал "дойдох, видях, УБИХ" е равносилно на човеконенавист. Предпочитам да съм тъп и плиткоумен пред това да съм масов убиец и изрод, каквато е твоята обична Хилъри.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Roland » Sat Aug 24, 2019 8:19 pm

Не знам за кого говориш
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Thu Sep 05, 2019 6:45 pm

Ted Cruz delivers a zinger ... we live in the end times people

https://twitter.com/tedcruz/status/1169599737210834944
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Fri Sep 06, 2019 10:02 am

Не знам как Тръмп е президент, а не този пич - https://twitter.com/BernieSanders/statu ... 3299286016

От всичките змии кандидати в Америка, туй дедище най-човечно ми се видя още миналия път...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by The Dragon » Fri Sep 06, 2019 11:52 am

Amikae wrote:
Fri Sep 06, 2019 10:02 am
Не знам как Тръмп е президент, а не този пич - https://twitter.com/BernieSanders/statu ... 3299286016

От всичките змии кандидати в Америка, туй дедище най-човечно ми се видя още миналия път...
Много просто. Идиотите бяха решили, че кралица Хилари ще бъде коронасяна и нарочно спънаха Бърни. И тя загуби и доведе до някой от най-красивите снимки на отчаяни феминистки когато Тръмп спечели. Worth it ...

Тази специално ми пълни душата всеки път.
Spoiler: show
Image
https://nypost.com/2017/04/30/the-momen ... her-dream/ струва си да се прочете.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

Post by Amikae » Fri Sep 06, 2019 12:40 pm

The Dragon wrote:
Fri Sep 06, 2019 11:52 am
Amikae wrote:
Fri Sep 06, 2019 10:02 am
Не знам как Тръмп е президент, а не този пич - https://twitter.com/BernieSanders/statu ... 3299286016

От всичките змии кандидати в Америка, туй дедище най-човечно ми се видя още миналия път...
Много просто. Идиотите бяха решили, че кралица Хилари ще бъде коронасяна и нарочно спънаха Бърни. И тя загуби и доведе до някой от най-красивите снимки на отчаяни феминистки когато Тръмп спечели. Worth it ...

Тази специално ми пълни душата всеки път.
Spoiler: show
Image
https://nypost.com/2017/04/30/the-momen ... her-dream/ струва си да се прочете.
Ако оставим на страна кой как е реагирал, мисля че резултатите от изборите през 2016 имат много неприятни импликации за състоянието на DNC-то. Те абсолютно предпочетоха да рискуват да хвърлят САЩ и целия свят на произвола, вместо да подкрепят кандидат, който не беше част от тяхното статукво. Това също говори много и за Хилари, като човек. Едва ли има много хора, които са следяли тези избори и не са осъзнали колко по-силен кандидат от нея беше Сандърс. Благородното нещо от нейна страна беше да се откаже и цялата демократична партия да застане зад Сандърс, който с тези гласове почти сигурно щеше да смачка Тръмп. Докато в обратната ситуация, която се случи, не съм сигурен дали много от хората, които щяха да гласуват за Сандърс, са гласували за Хилари. Може би има някакви статистики за това.

При всички положения още тогава Сандърс беше кандидата, който стоеше най-стабилно против Тръмп, защото тоя дядо за всичките си години в политиката се оказва доста кохерентен в посланието си. Даже олигофрен, като Тръмп, се изразяваше с уважение към него на няколко пъти, ако не ме лъже паметта.

Неприятното е, че DNC-то показва признаци, че пак са готови на всичко за да помогнат на Тръмп да се реелектне.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 23 guests