Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Mon Aug 12, 2019 7:05 pm

Айде, дойде време за рифреш ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Aug 19, 2019 12:29 pm

Once Upon a Time In Hollywood е доста филм. Любовта на тарантино към киното е по-явна от всякога, музиката не спира да е джангър през цялото време, омешани са де що жанрове могат да бъдат, когато става дума за холивуд през 69-та година, заснет е превъзходно и въобще е радост за окото да го гледаш. След години и години нон стоп си джи мешавица, от която до такава степен са зависими модерните блокбастъри, че дори обличат героите си в поспродукцията, да видиш нов филм, който сякаш е излязал от 70-те, но с качеството на модерните камери е приятно усещане. Леонардо и Пит, както и целият каст, бъкан от мега яки камеота на всеки сантиметър са на ниво, както се очаква. А им е дадена толкова яка основа да блестят, че няма как да не се възползват.

Определено не е Джаки Браун, който просто печели, че все пак е правен по книга, писана от по-кадърен писател от Тарантино, но Once Upon a Time In Hollywood го гледах преди една седмица и не спирам да мисля за него. Постоянно си връщам някакви сцени или интересна кадровка и каквото там падне. Много качествена работа. Освен това е от тия филми, дето можеш да ги почнеш където и да било и да ги спреш по всяко време и пак ще си доволен. Реално можеш да седя още 3 часа и да гледам живота на тоя хора.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Aug 20, 2019 4:09 pm

Да немаш нет у вазе е мега... особено ако е за близо 2 месеца, и май ше се съдим, с тва на ум.

Glass не е толкова тъп колко предишното, ама си е зле горкото. Но заради смеха във финалния "шоудаун" си заслужава гледането. Тримата от запаса са до един на ниво, което не го очаквах, мислех че само Макавой, който в квото и да се снима се раздава, пак ще доставя с кофата, ама и джаксън, и уилис не отстъпват. Въобще кастът на целия филм е доста здрав. Ама си е детинщина, където много хора трябва да са тъпи, че да ти се случи филмът, да не говорим, че на моменти са дотолкова тъпи, че на героите трябва да им е ясно, че е нарочно, ама те.

Пак де, не е безумната скука и нищета, която беше сплит, ама пак шаямаламадамата имаше един филм в себе си милото и оттогава е бая мъка.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Aug 21, 2019 9:26 am

Продъжлаваме да гледаме некви безпощадно прости филми.

Мъже в черно интернационали е тотално ненужен филм. Може ли с първата част от 97-а да си подложиш толкова яко за стабилна вселена и да правиш едно и също вече 4-ти път? А иначе се вайках по Теса Томпсън в съседна тема, то тя се оказа най-хубавото тука. И е поредната сай фай мацаница с дебилен бюджет и кофти заместване на зелен фон. Некой ден ще се научат да правят филми и да не оставят всичко за постпродукцията за никакви пари и време.

Екуалайзара 2 или любимият филм на деда ти. Ще го кажа тука, щото требе. Извън неща като може би тренировъчен ден и филаделфия, данзела много не е добър актьор. В Полет му се получи, щото Робърт Земекис сигурно и от пресисал хамстер може да извади оскарово представление (сега като го ръся тва се сещам, че все пак е добър и в Safe House, американския генгста и въобще не е дъното, ама...). Толкова смешно седи тука като мега бед ес мъдър гето йода. Добави и глупавата история, нефелния екшън и най ама най-некомпетентните злодеи евър, които буквално сами се набутаха в капан и се изтрепаха самички. Или па ония двамата дето ритаха Мелиса Лио по кокалчетата, все едно бяха Уили койота на тъпи хапчета. Бе ебаси филма е. И направо си представям екипа как му се радва, докато го прави и бууства егото на дензелчо, дека мани, че е дребен, не е във форма, изглежда че му е скучно, ами и фъфля барабар с целия актьорски екип.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Wed Aug 21, 2019 11:49 am

трубадур wrote:
Wed Aug 21, 2019 9:26 am
Продъжлаваме да гледаме некви безпощадно прости филми.

Мъже в черно интернационали е тотално ненужен филм. Може ли с първата част от 97-а да си подложиш толкова яко за стабилна вселена и да правиш едно и също вече 4-ти път? А иначе се вайках по Теса Томпсън в съседна тема, то тя се оказа най-хубавото тука. И е поредната сай фай мацаница с дебилен бюджет и кофти заместване на зелен фон. Некой ден ще се научат да правят филми и да не оставят всичко за постпродукцията за никакви пари и време.

Екуалайзара 2 или любимият филм на деда ти. Ще го кажа тука, щото требе. Извън неща като може би тренировъчен ден и филаделфия, данзела много не е добър актьор. В Полет му се получи, щото Робърт Земекис сигурно и от пресисал хамстер може да извади оскарово представление (сега като го ръся тва се сещам, че все пак е добър и в Safe House, американския генгста и въобще не е дъното, ама...). Толкова смешно седи тука като мега бед ес мъдър гето йода. Добави и глупавата история, нефелния екшън и най ама най-некомпетентните злодеи евър, които буквално сами се набутаха в капан и се изтрепаха самички. Или па ония двамата дето ритаха Мелиса Лио по кокалчетата, все едно бяха Уили койота на тъпи хапчета. Бе ебаси филма е. И направо си представям екипа как му се радва, докато го прави и бууства егото на дензелчо, дека мани, че е дребен, не е във форма, изглежда че му е скучно, ами и фъфля барабар с целия актьорски екип.
Утрепа чичо Дензел направо - с глас се хиля тук и си мисля как доста точно описа всички проблеми на филма, то на мен и първия не ми понесе добре като цяло, та изгледах и продължението малко насила, да видя дали са подобрили нещата, но уви - скука на квадрат с никакви бойни или екшън сцени, по-скоро имаше ги, но бяха доста мързеливо направени, колкото да мине номера. Видяха как Лиъм Нийсън взе да блъска хората като брашнени чували и хайде всички на хорото - ама не при всеки се получава (то и при Нийсън се осраха нещата с продълженията на Taken), обаче трябва да се яха тенденцията на "застаряващи чички набиват канчетата на разни хорица в неадекватни ситуации". Дензел ми хареса в Deja Vu - там ми беше интересно как се развиват нещата, но от другите му екранни превъплъщения не съм очарован.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Aug 21, 2019 1:25 pm

Лиъм Нийсън на млади години е бил доста обещаващ боксьор, а в началото на актьорската му кариера са роли като сър Ланселот в "Ескалибур" и огромния варварин с брадва в ръцете в "Крул" - а и човекът си остана атлетичен дори по времето, когато го раздаваше Оскаров актьор. От него се очаква добър екшън дори сега. Дензъл е друга работа.

Аз еквилайзерите ги харесвам, казвал съм го доста пъти - обаче във втория особено щях да се накефя на по-скоростен екшън, пък и Дензъл, особено по време на последния двубой, имам чувството, че е стоял и е гледал отстрани, докато дубльорът му върши практически цялата работа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Wed Aug 21, 2019 2:14 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 20, 2019 4:09 pm
... ама пак шаямаламадамата имаше един филм в себе си милото и оттогава е бая мъка.
Три, бациното. Три! :bigtongue:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Aug 21, 2019 2:17 pm

аватар, афтър ърт и ко друго :dunno:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Fri Aug 23, 2019 12:31 pm

трубадур wrote:
Wed Aug 21, 2019 2:17 pm
аватар, афтър ърт и ко друго :dunno:
И втората половина на Лейде ин дъ Васер. 8-)


Въпреки, че поне още веднъж трябва да гледам Холивуда, споделям мнението ти - не е Джаки Браун (но пък той си е вахти и недооценения шедьовър), но определено и аз бих гледал поне още три часа от живота на чиляците. Брат Пит чупи от роля.

Spoiler: show
Не разбрах каква беше цялата дандания на Тарантино, относно финала и никой да не го спойлел, тъй като бе предвидим (все пак съм гледал Копиуетата и имам идея, какво да очаквам), което не го прави кофти, все пак си е Тарантино вайлънс-джърк-оф.

Камеото на Менсън беше баси якото режисьорско решение; разцепи ме от кеф.


едит: след като ги набърборих горните чикии, се оказа, че бая мисля за филма и стотиците му "винетки". :mrgreen: Аресал ми е бая!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Aug 23, 2019 12:55 pm

Същото баце, не спирам да мисля за него, жената също, постоянно си препращаме някакви сцени от него и го обсъждаме. Кат нищо ще ми е филм на годината, рядко се случва нещо така да остане с мене толкова дълго.

Иначе за финала
Spoiler: show
разбирам да не се спойли, ама имайки предвид наистина копилетата и аз не очаквах да покаже как бременна жена бива заклана с приятелите й, още повече като имаме вкаран измислен герой като тоя на Пит, дето стои наравно с Брус Ли и самосиндикално показа, че ако беше рекъл щеше да изрине всите хипита заедно. Отиваше към ясно "ами ако" удовлетворение и тотално сере върху на менсън и цялата му тъпа групи бригада легасито.

допълнително менсън не е хитлер, младите масово си нямат на идея нито за култа му, нито какво са направили, знаят го като име и до там, което му е много и без тва. Така че незапознатите с историята ще им е малко странно присъствието на Тейд и дружките й, освен че хубавото бъдеще за Лео е на една ръка разстояние и малко може да им се стори рандъм участието й, барабр с факта, че сама се гледа на екран и въобще не приличаше на себе си и сигурно ще има чиляци, дето до края на филма ще се чудят дали мацката не с някаква психоза и да вярва, че е актрисата.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sat Aug 24, 2019 3:43 pm

tigermaster wrote:
Wed Aug 21, 2019 1:25 pm
Лиъм Нийсън на млади години е бил доста обещаващ боксьор, а в началото на актьорската му кариера са роли като сър Ланселот в "Ескалибур" и огромния варварин с брадва в ръцете в "Крул" - а и човекът си остана атлетичен дори по времето, когато го раздаваше Оскаров актьор. От него се очаква добър екшън дори сега. Дензъл е друга работа.

Аз еквилайзерите ги харесвам, казвал съм го доста пъти - обаче във втория особено щях да се накефя на по-скоростен екшън, пък и Дензъл, особено по време на последния двубой, имам чувството, че е стоял и е гледал отстрани, докато дубльорът му върши практически цялата работа.
Киното с бързи темпове се марвелизира. Лиъм Нийсън, честно казано с нищо качествено не го помня. Дензъл Вашингтон е друга работа, има няколко много добри филма но с тоя еквалайзър и той мина в графа клишета.
Last edited by coldie on Sat Aug 24, 2019 3:58 pm, edited 2 times in total.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sat Aug 24, 2019 3:44 pm

TheGrimReaper wrote:
Wed Aug 21, 2019 11:49 am
трубадур wrote:
Wed Aug 21, 2019 9:26 am
Продъжлаваме да гледаме некви безпощадно прости филми.

Мъже в черно интернационали е тотално ненужен филм. Може ли с първата част от 97-а да си подложиш толкова яко за стабилна вселена и да правиш едно и също вече 4-ти път? А иначе се вайках по Теса Томпсън в съседна тема, то тя се оказа най-хубавото тука. И е поредната сай фай мацаница с дебилен бюджет и кофти заместване на зелен фон. Некой ден ще се научат да правят филми и да не оставят всичко за постпродукцията за никакви пари и време.

Екуалайзара 2 или любимият филм на деда ти. Ще го кажа тука, щото требе. Извън неща като може би тренировъчен ден и филаделфия, данзела много не е добър актьор. В Полет му се получи, щото Робърт Земекис сигурно и от пресисал хамстер може да извади оскарово представление (сега като го ръся тва се сещам, че все пак е добър и в Safe House, американския генгста и въобще не е дъното, ама...). Толкова смешно седи тука като мега бед ес мъдър гето йода. Добави и глупавата история, нефелния екшън и най ама най-некомпетентните злодеи евър, които буквално сами се набутаха в капан и се изтрепаха самички. Или па ония двамата дето ритаха Мелиса Лио по кокалчетата, все едно бяха Уили койота на тъпи хапчета. Бе ебаси филма е. И направо си представям екипа как му се радва, докато го прави и бууства егото на дензелчо, дека мани, че е дребен, не е във форма, изглежда че му е скучно, ами и фъфля барабар с целия актьорски екип.
Утрепа чичо Дензел направо - с глас се хиля тук и си мисля как доста точно описа всички проблеми на филма, то на мен и първия не ми понесе добре като цяло, та изгледах и продължението малко насила, да видя дали са подобрили нещата, но уви - скука на квадрат с никакви бойни или екшън сцени, по-скоро имаше ги, но бяха доста мързеливо направени, колкото да мине номера. Видяха как Лиъм Нийсън взе да блъска хората като брашнени чували и хайде всички на хорото - ама не при всеки се получава (то и при Нийсън се осраха нещата с продълженията на Taken), обаче трябва да се яха тенденцията на "застаряващи чички набиват канчетата на разни хорица в неадекватни ситуации". Дензел ми хареса в Deja Vu - там ми беше интересно как се развиват нещата, но от другите му екранни превъплъщения не съм очарован.
A man on fire?

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Thu Aug 29, 2019 9:01 pm

Man on fire никога не съм го харесвал, не е моята чаша чай, що се отнася до екшън и история.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Sep 02, 2019 2:14 pm

Новият хикс-мен има яко яката музика. Останалото е пропиляване на умения, време и ресурси. Екшънът за бедни беше мега, навремето буря сама праскаше по 100 торнада без да си напиня задника, тука едва пръдне 3-4 светкавици в афтър ефектс. Хареса ми, че е по-тих и някак смотан филм, ама като цяло беше некво никво. Заебаването на Скот в бекграунда, за да могат всички да се изредят на санса беше тъпо. Мани че пичът има най-яката техника след куиксилвър, който беше повреден за повечето сцени, ами се и обичат (тм) със санситу, ама заради нуждата на сценария ще стои 10 минути извън къщата, където знае, че му е гаджето. И то ясно що, тъй като след като влетя със се стената оправи положението. Бтв, двмата имат химия и са сладури заедно. По-добре на тях да се беше крепяло основно всичко, щото фасбендър и макавой нищо нямат кво да правят. Джесика частейн по-бледа никога не е била, в пряк и преносен смисъл. Как може толкова качествен каст да е така опропастен.

И квот ще да си говорим, оригиналният отбор беше в пъти по-як. До един. Но музиката тук много ми хареса. Евала.

Да си оправим вкуса, беше ред на истинско КИНО - The Hunt от 2012 с мадс микелсен. Ебаси добрия филм, който много не ми е приятно, че гледах. Оставя те с такова чувство на безисходица и едно такова мръсно и гадно, че само европейци могат да го стъкмят това. То първо с кво се занимава (педофилия и незаслужено петно върху личността на човек). Всяка гледна точка важи тук. И на главния герой и как градът се обръща срещу него. Ей затва хепи ендингите на холивуд са желани. С известни уговорки (най-вече как властите биха се намесили и как би протекло разследването) филмът е твърде истински. Радвам се, че са го направили и то толкова добре, ама е неприятно преживяване да се гледа, от друга страна е с безупречно темпо и не спира за секунда.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Sat Sep 07, 2019 5:02 am

It, Chapter 2

Много добър, с някои уговорки като първата сцена, която ме тригърна на доста лично ниво и не играе същата роля като в книгата, което в прави гнусна и самоцелна...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests