Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Aug 11, 2019 7:58 pm

Налиии?

Индоктринирах ли ви :twisted: ?

Мен и чисто визуално много си ми харесва. Като тва, че Ребека си ходи чорлава и негримирана у тях си и когато е в депресия, но и ни се показва колко усилия полага когато иска да изглежда уау. Тая деконструкция на "I woke up like this" е доста яка, има го и в Marvelous Mrs Maisel, но не толкова ярко. И това е много яко. Макар че бях чела неква статия как тоя сериал не бил феминистки, а леко сексистки и ми стана лошо. :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sun Aug 11, 2019 11:42 pm

Litz wrote:
Sun Aug 11, 2019 7:58 pm
Налиии?

Индоктринирах ли ви :twisted: ?

Мен и чисто визуално много си ми харесва. Като тва, че Ребека си ходи чорлава и негримирана у тях си и когато е в депресия, но и ни се показва колко усилия полага когато иска да изглежда уау. Тая деконструкция на "I woke up like this" е доста яка, има го и в Marvelous Mrs Maisel, но не толкова ярко. И това е много яко. Макар че бях чела неква статия как тоя сериал не бил феминистки, а леко сексистки и ми стана лошо. :mrgreen:
Аз имам нов любимец - Уайт Джош. За момента изглежда като най-психически стабилния и умен индивид в тайфата. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Mon Aug 12, 2019 4:00 pm

Пълно е с инфлуенсъри в този форум! :lol:

Crazy Ex-Gurlfriend е бижу и се радвам, че заговорихте за него, а на мен ми стана интересно. :)
Леле, как ми се гледаше нещо подобно!...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Mon Aug 12, 2019 6:01 pm

Crazy Ex-Gurlfriend ми напомни на епизода с мюзикъла от Бъфи, ама е от сериалите, който ме карат да изляза от стаята от споделен срам... от друга страна песничките са Велики и си ги връткам докато работя нещо друго за фон! :mrgreen:
:ninja:

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Mon Aug 12, 2019 7:39 pm

Xellos wrote:
Mon Aug 12, 2019 6:01 pm
Crazy Ex-Gurlfriend ми напомни на епизода с мюзикъла от Бъфи, ама е от сериалите, който ме карат да изляза от стаята от споделен срам... от друга страна песничките са Велики и си ги връткам докато работя нещо друго за фон! :mrgreen:
Е, аз не съм гледала Бъфи, а и не разбрах какъв точно срам споделяш :) , но да - песните (и Рейчъл Блум) си заслужава(т) всички адмирации! Колко жалко, наистина, че едва ли сa се завъртели по музикалните канали/предавания (предполагам, за разлика от разни помии) и че сериалът е останал встрани от масовото внимание...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Wed Aug 14, 2019 2:54 am

Изгледах 1ви сезон на Crazy Ex-girlfriend + няколко епизода от 2ри (до заминаването на Грег) и мисля, че му стига толкова. Шоуто е забавно, но няма потенциал за повече от един сезон.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Aug 14, 2019 12:04 pm

Втори сезон влачи малко, след Сантино и докато не се появи Натаниел. Просто щото, Josh is not it. Смисъл, аз съм наясно защо тя е обсебена от него, в ретроспекция даже още повече, но просто тва е персонажа, който сам по себе си няма нищо интересно в него. Трети и четвърти са доста по-добри от втори и там mental illness нещата са от по-голямо значение. Дори само заради Let's generalize about men си заслужава :mrgreen:

@Demandred и @aiva да кажат дали и те се чувстват така.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Aug 14, 2019 12:08 pm

Аз на тава му изгледах три епизода и просто няма такава колосална скука. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Wed Aug 14, 2019 1:47 pm

Аз съм в средата на 3-ти сезон и все още му се кефя на макс, сега нещата взеха да стават по-сериозни, но пак си е супер. Метъл песента в финала на втори сезон беше култова.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Wed Aug 14, 2019 3:03 pm

Честно казано, според мен това е сериал, от който не е трудно да burn-out-неш, ако трябва да ги бинджна всичките 5 сезона наведнъж, сиг и на мен ще ми дойде много. От друга страна песните всичките сезони са невероятно със или без контекста от сериала. Така че @Amelia, aко ще го спираш, изгледкай песничките в youtube, когато си в настроение да се забавляваш :bigtongue:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Wed Aug 14, 2019 8:25 pm

Josh e beyond скучен. По-скучен дори от Хектор, за когото не знам почти нищо все още. Нo просто, като го гледам това се чувствам като Др.Акопиан и това не е добре за здравето ми, а и вече взех да се отегчавам от разните там драма драйвъри като аборти, подочути и попрочетени някъде тайни и прочее. Твърде много глупости се случват твърде често и всички се държат като плиткоумни тийнейджъри, включително Пола. Уай-Джо, и покрай него Дарил, са единствените търпими персонажи в тва.

edit: Появи се Натаниел и май ще продължа да гледам хехехехехе. :mrgreen:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Thu Aug 15, 2019 10:25 pm

Аз все пак продължих с Крейзи пусито и тея взеха, че спретнаха доста яка трактовка на психичното разстройство на главната в трети сезон. Макар че си личи, че не е гласена да е бордърлайн от самото начало, въпреки опитите да ни вкарат сцени и от първи сезон в ретроспекциите, като четяха критериите за БПД. Натаниел ме кефи, ма взе, че се очовечи твърде бързо. Щеше ми се да е по-постепенна промяната в поведението му и да има повече сцени като атаката с химикалката.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Aug 16, 2019 12:57 am

Е те всички са доста нормализирани в трети сезон и не токсични. Аз като беше решила да го скипнеш не исках да те спойлвам с тва кво се случва в трети,. Натанаил е прекрасен и аз пищях като се появи, защото като бат тийнейджър тоя пич играеше некав стоунър в Greek и много си го харесвах. Там враг му беше един, който беше Натаниел втори номер. Пичът има прекрасен комедиен тайминг и Let's have intercourse ,е толкова смешна песен, поднесена по тоя начин е просто един път. Не знам дали той или Грег ме кефи повече. Но докато и Грег и Натаниел са развити персонажи, с яки песни, то Джош е мега зле. И до ден днешен не знам тва нарочно ли е толкова скучен за да се илюстрират проблемите на Ребека или така е написан и изигран. Щото единствените му песни дето са яки са We definitely shouldn't have sex right now и We Tapped that ass all over the place и-те са дуети. За сравнение, Грег и Натаниел имат много яки песни.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Fri Aug 16, 2019 8:27 am

Ох нимоа, хиля се като изрод на Fit Hot Guys Have Problems Too :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

То цялата фитнес ескапада с Уай-Джо и Натаниел е великолепие. Натаниел е от типа кракери, дето по принцип не мога да ги дишам и хич не умее да танцува хореографиите, дето са му дали, ама актьорът има много яко присъствие и гласът му е приятен за слушане. Бих го шипнала с Ребека, но тая съвсем сериозно не бих я пожелала и на най-големия си враг, та кво остава на хора, дето ги харесвам. Ужасно ми прилича на една биполярна приятелка, която един път взе да се самоубива с некви приспивателни, докато си пишехме в Скайп и аз съвсем сериозно щях да откача от ужас в опитите си от Канада да намеря някой от общите ни български познати да ходи да я спаси.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Aug 16, 2019 12:48 pm

Amelia wrote:
Fri Aug 16, 2019 8:27 am
Ох нимоа, хиля се като изрод на Fit Hot Guys Have Problems Too :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

То цялата фитнес ескапада с Уай-Джо и Натаниел е великолепие.
Мисля, че ще го оцениш тва.
https://m.youtube.com/watch?v=jWG73uJo2-0


Иначе Ребека е unlikeable, ама тва е отразено в сериала пък и не може всички жени в сериали да са прекрасни (Лина Дънам и Ейми Шумър не се броят, щото расисти и плагиати не ща) или nagging bitches. Бая многопластова е, но за тва има причини. То и за тва Трент е там, за да ни покаже колко крийпи е тя всъщност. А Доктор Акопиян е прекрасна. То не се ли насъбраха доста мнения за отделна тема, което не го очаквах всъщност за тва и не пуснах тема.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests