The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

The Wheel of Time

Post by Demandred » Wed Aug 14, 2019 7:33 pm

Преди минути обявиха кастинга на главните герои в сериала (освен Моарейн, която бе обявена преди седмици), време е за отделна тема. Това са актьорите:

Rand - Josha Stradowski
Spoiler: show
Image
Perrin - Marcus Rutherford
Spoiler: show
Image
Nynaeve - Zoë Robins
Spoiler: show
Image
Mat - Barney Harris
Spoiler: show
Image
Egwene - Madeleine Madden 
Spoiler: show
Image
Напълно неизвестни са ми всичките, дано да ги бива.
Last edited by Demandred on Wed Aug 14, 2019 7:54 pm, edited 2 times in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Wed Aug 14, 2019 7:45 pm

Тъпо, не мога да намеря линк към каста още. Дай си сорса плс, все пак да сложим снимки.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Demandred » Wed Aug 14, 2019 7:55 pm

Сори, в бързането забравих за това, сега редактирах и има снимки в първия пост.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Wed Aug 14, 2019 8:10 pm

Тия са некви тотално никви :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Yan » Wed Aug 14, 2019 11:03 pm

Еми, мисля, че ако Ранд не е наясно от самото начало, че е осиновен, значи е по-глупав отколкото го помня :D
Бтв, той единствен го докарва донякъде на представата ми за героя. Но ще поживеем, ще видим.
И все пак Нинив с растите, така де многото плитки. Ще има какво да дърпа... :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Wheel of Time

Post by Amelia » Thu Aug 15, 2019 12:31 am

Изглеждат като подходящи пластмаси за пластмасите, дето си спомням от книгите, с уговорката, че спрях да чета нейде на 5-та или 6-та книга.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Thu Aug 15, 2019 8:05 am

Трагедия пълна, но Егвийн радва окото :mrgreen:
Мъжете са мадре де диос
This is it. Ground zero.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Thu Aug 15, 2019 9:44 pm

Нямам нищо против чернокожите, но ако това е истина, нито Перин, нито Егвийн са чернокожи. (И това не знам как да го определя, вече трябва да се извиняваме, ако някой чернокож не ни допада). Но и това ще преглътна ако все пак адаптацията е добра и стане факт. И ако актьорите са добри.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: The Wheel of Time

Post by LightOne » Thu Aug 15, 2019 10:28 pm

Е, оказах се пророк, за което хич не съм и искал да бъда. Моридина ми викаше, като писах статията, че се получило доста woke, то се оказа, че напротив, точното обратното, малко е било.

Безумно е положението просто. 20 години никой ни гък, ни мък по темата, изведнъж последните 5 години като ми се нароиха тия #прогресивните, като почнаха да засират пейзажа, и ей го на, какво се измъти.

А още по-болно е как будните common sense хора, които се опитват да обяснят (и то сполучливо) какво се случва, са заклеймявани като расисти. Щом си против този избор, значи си расист, друго положение няма.
Колелото явно се оказа недостатъчно diversity вселена, а сега чакам да се окаже и недостатъчно LGBT и недостатъчно феминистко, въпреки че е всичко това в едно... Имаш чудесно написан материал, които и след 30 години продължава да отговаря на изискванията, но не би, ОЩЕ ТРЯБВА.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Thu Aug 15, 2019 10:45 pm

Нещо ми убягва тук- как хем така отговаря на всички "изисквания" за diversity, хем е проблем че малцинство от главните герои не са бели?

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: The Wheel of Time

Post by LightOne » Thu Aug 15, 2019 11:17 pm

Няма противоречие. Имаме разнообразни народи - меднокожи доманци, маслиненокожи алтарци, чернокожи сеанчанци, шанарци, морския народ и те не са един за цвят само. Имаме разнообразни герои, които не стоят в миманса за тълпа.
Така че не това е проблемът. Проблемът е, че това не е "малцинство". Бута се headcanona, че целите Две реки са цветнокожи, нещо, което никога не е ставало на въпрос, ни в книгите, ни във фендъма (допреди вълната). Имаш толкова богата палитра, която описах по-горе, но тя не е достатъчно за вкуса на изтънчените #прогресивисти.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Demandred » Thu Aug 15, 2019 11:47 pm

Всъщност въпросът за цвета на кожата на жителите на Две Реки си е отворен в книгите, защото посоченото е доста бегло и подлежащо на различни тълкувания, за мен лично по-скоро клонят към мургави бели, но и интерпретацията за по-тъмен цвят също може да е валидна, та не виждам причини за драма. Не че и иначе щеше да ми е проблем.
Имаме разнообразни народи - меднокожи доманци, маслиненокожи алтарци, чернокожи сеанчанци, шанарци, морския народ и те не са един за цвят само. Имаме разнообразни герои, които не стоят в миманса за тълпа.
От тези всичките народности има точно нула герои с по-важна роля в книгите до появата на Тюон в девети том.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Wheel of Time

Post by Amelia » Fri Aug 16, 2019 8:06 am

В случая етноса и цвета на персонажите е ирелевантен, така че на мен наистина не ми дреме. Са, нема нужда всяко фентъзи със средновековни селяни да се случва в nope-that's-not-Europe-not-in-the-fucking-least. Иначе книгите така или иначе си мязат на книги, писани от некво посредствено бяло чиче, така че прогресивността ги е подминала лекинко. Ужасяващите женски персонажи бяха от основните причини да спра да го чета това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Wheel of Time

Post by aiva » Fri Aug 16, 2019 9:43 am

На мен лично най-голямо впечатление ми направи Егвийн и първата ми реакция беше wtf, ТОВА НЕ Е ЕГИЙН!! (нз защо, книгите съм ги чела преди 10 години, не си спомням нищо от това, което съм си представяла). Обаче колкото повече я гледам, толкова повече ми харесва и ми се струва много точна визуално (отново, no idea why). Другите ще чакам да ги видя в действие преди да реша така или иначе. :bigtongue:

Но в един друг форум мн точно се чудеха как ще направят Ранд да stand out... и то по-очевидно от това не може, така че е интересен прочит на книгите и определено ще е по-добре от това да ги изберат всичките горе-долу еднакви и да трябва да имаме диалози, в които някакви там си говорят "ама той Ранд никак не изглежда да е тукашен"

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Fri Aug 16, 2019 10:24 am

Сега ми стана любопитно и се разрових да видя какви са им описанията в книгите. Всичките освен Ранд са описани с кафеви очи и тъмни коси без да се споменава цвят на кожата, на което описание тези актьори отговарят. Ранд се отличава със светлата си кожа, сини очи и червена коса. Досега не съм видял някой да се оплаква, че актьора на Ранд не е 196 санта де, някак си тази разлика никого не го притеснява.

Честно казано описанията на МартинДжордан са толкова безлични, че няма някакви силно отличими визуални аспекти, които да липсват. Това отделно от темата, че цвета на кожата им няма да има никакъв ефект върху актьорските изпълнения, режисьорските насоки и общото качество на шоуто, така че е доста глупаво нещо за притеснение. От друга страна голямото "събитие" да пуснеш каст от неизвестни никому актьори, което се състои само от това да им покажеш лицата (а не auditions или set photos или поне облечени в костюмите си) също е доста тъпо.
Last edited by Ambartanen on Fri Aug 16, 2019 6:46 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 13 guests