Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Wed Aug 07, 2019 12:55 pm

penzata wrote:
Wed Aug 07, 2019 12:48 pm
Ко ти обясних, относно лелката! :mrgreen:
Ни ми приписвай свойти дръгнежи, освен това да те ебават не е мрънкане, а и ем че знаеш, че гледаш сапун, ем на другите го хвърляш, неква консистенция от време на време вкарвай.

Бтв, стейтъм най ме изкефи как цел филм компенсира като носи якета да крие колко по-нацепен е скалата, да не говорим трикчетата да не го правят да изглежда толкова нисък спрямо кечиста. Тва да си изпълнителен продуцент е голяма работа га опре да се снимаш до нещо, дето бие към два метра. Въобще тоя филм е микропенис: коменсацията - филмът

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Wed Aug 07, 2019 4:04 pm

трубадур wrote:
Wed Aug 07, 2019 12:55 pm
Ни ми приписвай свойти дръгнежи, освен това да те ебават не е мрънкане, а и ем че знаеш, че гледаш сапун, ем на другите го хвърляш, неква консистенция от време на време вкарвай.
Баси колко докачлив си станал; откога пък държиш на консистенция! :mrgreen:

Иначе, преди абоминацията пуснаха трейлърите на Холивуд-а и Ад Астра - последнят изглеждаше адски невдъхновено, а Ди Каприо е мощ! Другата седмица излиза в бегето. :panic:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Ghibli » Wed Aug 07, 2019 4:47 pm

трубадур wrote:
Wed Aug 07, 2019 10:44 am
Що па те е яд, доста неща споделяме като опре до вкус. Снощи иначе почнахме робин худ, ама твърде късно стана и съм на половината. Тоя филм има потенциала да ми е като Крал Артур, супер тъп трейлър, бокс офис провал, наакан от критици, а да се окаже супер добре реализиран, изигран и заснет спектакъл.
Извинявай, би ли уточнил за кои "Робин Худ" и "Крал Артур" става въпрос, бих искала да знам. Аз лично много харесвам филма за Артур с Клайв Оуън, като се изключи един много тъп момент към края му си беше екстра, но може би говориш за този по-новия?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Wed Aug 07, 2019 4:58 pm

Да, за новия Крал Артур става дума (на Гай Ричи) и новият Робин Худ с Джейми Фокс и брачеда от кингсмен и елтън джон (знам му името, ама нямам идея как се произнася Тарън Еджергтън или нещо си :hihi: ).

Артур си ме кефи заради главния, екшън сцените, заснемането и всичкото, амелия яко го насра като аз и пензата му се радвахме :mrgreen:

Новият робин има цял един час да догледам и мегдан да се сговни с могъщество колко щеш, ама за първата си половина е супер наясно какво иска да е и го изпълнява. Ако махнем уводния наратор почти нямам забележеки. Няма една оригинална врътка в историята и е явно накъде отиват нещата, но е толкова консистентен в качествата си, че ме изненада доста приятно. За съжаление явно не им е времето на тия филми и публиката въобще не ги кльопа. А и както казах, имам сериозни съмнение колко добре ще приключи, ама екипът го е взимал насериозно и са се постарали бая.

Но и двата филма са странен мишмаш от модерни похвати, наблъскани в средновековен сетинг, без да ги ебе колко исторически достоверно е. Реално тия филми никога не се и стараят на тоя фронт, ама се опитват да минат, че да изглеждат по-тежкарски. В тоя филм не им пука, имат си странната идея (стрелите и лъковете тука се ползват като калашник например, архитектурата е от поне 3 различни епохи, дрехите са едва ли не от оня ден) и си газят с цел.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by tigermaster » Wed Aug 07, 2019 5:12 pm

Този "Робин Худ" - трейлъра му, де - Мат Ийстън го направи на нищо:
https://www.youtube.com/watch?v=HJOQtU0joTI&t=

Чак драго да му стане на човек. На мен този трейлър хич не ми харесва - може би щях да му се зарадвам повече, ако бях гледал поне една адекватна адаптация на легендите, които четях и обичах като дете, ама буквално всичко поне от раждането ми насам или ще ги рита в меките части (с променлив успех - това с Кевин Костнър ми хареса), или ще е филмът на Ридли Скот, дето да ги деконструира и, реално, пак да ги рита.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Thu Aug 08, 2019 9:44 am

Отбой, отбой, мале тоя филм как се наака след 40-та си минута, стигна негледаеми нива, дори якото прадъкшан валю не може да държи интереса. Толкова яко изтърваха юздите, че дори не е забавно. Мощен дроп беше, оставаха ни около 20 минути и беше нетърпимо. Горкия Робин, дори мъже в чорапогащи не е смешен вече, с други думи нема смислен филм за тоя галфон.

От друга страна гледахме Инферно, правен по книга на най-добрият писател евър - Дан Браун, познат като тъпото. Не помня нищо от шифъра, ама това тук ми се стори по-добро. Освен това евала на всичките сцени с падащи хора от високо и показване на пребиваньето. Особено една като падна и се размаза на пода беше евала за пеге 13. А и беше единствената сцена, в която ахнах, а аз не ахвам на нищо. Просто тука преебаха картина, която буквално е безценна, с нейната смърт. Дотолкова ми не беше противен филмяка, че мисля да зобаме и ангели и демони даже.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Thu Aug 08, 2019 6:23 pm

TheGrimReaper wrote:
Tue Aug 06, 2019 3:37 pm
Battle Angel Alita - останах много приятно изненадан от този филм, не очаквах да ми хареса толкова, въпреки клиширания сюжет, но героинята на Роза Салазар беше супер реализирана и след един момент не ми правеше впечатление, че е изцяло CGI, вписа се във филма сред останалите хора и киборги с човешки лица. Ефекти, екшън всичко беше на ниво, технически изглеждаше много компетентно направен филм, ама то като Камерън надзирава продукцията трябва да се очаква. Родригез не ми е сред любимите режисьори, но тук се е справил повече от добре, трябва да призная, още повече, че при допълнителните материали разбрах, че са следвали доста плътно мангата и както стил и като действие.
Радвам се, че още един нехейтър е харесал този епохален труд на Камерън.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by alshu » Thu Aug 08, 2019 8:48 pm

coldie wrote:
Thu Aug 08, 2019 6:23 pm
Радвам се, че още един нехейтър е харесал този епохален труд на Камерън.
Е, когато някой хейтър го хареса ще черпиш.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Thu Aug 08, 2019 9:11 pm

alshu wrote:
Thu Aug 08, 2019 8:48 pm
coldie wrote:
Thu Aug 08, 2019 6:23 pm
Радвам се, че още един нехейтър е харесал този епохален труд на Камерън.
Е, когато някой хейтър го хареса ще черпиш.
Сега ще съм "извън себе си", и ще ти кажа, че си пълен лаик и от нищо не разбираш. Казвам ти го в очите.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by alshu » Thu Aug 08, 2019 10:27 pm

coldie wrote:
Thu Aug 08, 2019 9:11 pm
Сега ще съм "извън себе си", и ще ти кажа, че си пълен лаик и от нищо не разбираш. Казвам ти го в очите.
Че това някак обидно ли е?
Ми лаик съм, къде пише че съм професионалист или се занимавам сериозно?

Между другото на каква тема съм лаик?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Amelia » Fri Aug 09, 2019 12:13 am

alshu wrote:
Thu Aug 08, 2019 10:27 pm
Между другото на каква тема съм лаик?
На тема аниме, I guess. :lol:
Или на тема Камерън.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Fri Aug 09, 2019 9:40 am

То при алшу е количество, а не качество. Не е като при колди, който гледа само веднъж и едно нещо, ама КАК го гледа... като бок.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by alshu » Fri Aug 09, 2019 10:06 am

Не, аз мисля, че ме води лаик в бизнеса да накараш някого да излезе от кожата си.
Ето иронично описа, че всъщност не бил извън себе си...значи е очаквал това да е основната ми цел.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Xellos » Fri Aug 09, 2019 12:19 pm

Мм то тва да обръщаш внимание на онзи от паралелната вселена и да му отговаряш е като да си пуснеш Сам в къщи през лятото... :mrgreen:
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by coldie » Fri Aug 09, 2019 6:39 pm

Xellos wrote:
Fri Aug 09, 2019 12:19 pm
Мм то тва да обръщаш внимание на онзи от паралелната вселена и да му отговаряш е като да си пуснеш Сам в къщи през лятото... :mrgreen:
Нямаш идея колко много се смях на този коментар.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests