Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
aiva
E'lir

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Thu Jul 25, 2019 9:06 pm

Crazy Ex Girlfriend е страхотно сериалче, за което за съжаление не много хора са чували. Песните са невероятни, още си ги пускам да се забавялвам. Ще го проверя това Marvelous Mrs. Maisel, и то изглежда интересно :P

Litz
Forsaken

Post by Litz » Fri Jul 26, 2019 12:10 am

aiva wrote:
Thu Jul 25, 2019 9:06 pm
Crazy Ex Girlfriend е страхотно сериалче, за което за съжаление не много хора са чували. Песните са невероятни, още си ги пускам да се забавялвам. Ще го проверя това Marvelous Mrs. Maisel, и то изглежда интересно :P
Crazy Ex Girlfriend е шедьовър и причината да не е толкова известен е, че е по The CW, така че хората автомично го отхвърлят. А Ребека е един от най-комплексните женски персонажи в телевизията и Рейчъл Блум е гений. Четвърти сезон не съм го гледала още.

Повечето песни са гениални, наистина. Maisel е. адски красив.

Пускам някои от неспойлващите, в случай че на някого му е интересно:

Sexy Getting Ready Song

Where's the bathroom

Remember that we suffered

Sex with a stranger Please dont be a murderer

aiva
E'lir

Post by aiva » Mon Jul 29, 2019 6:36 pm

Where's the bathroom e много весела песничка. Също любима (и не-спойлеща) ми е Fit Hot Guys Have Problems Too :P

https://www.youtube.com/watch?v=rLESEq2dRVY

На мен Umbrella Academy ми беше so-so - ставаше, имаше някои скучновати неща, но пък и имаше някакви много добри попадения също. Отдавна го изгледах, но цялото нещо си заслужаваше дори и само за сцената с Number 5 и Run Boy Run :D

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Tue Jul 30, 2019 5:22 pm

Тук е момента да благодаря на @Litz и @aiva за постовете им относно Crazy Ex-Girlfriend, заради които пробвах сериал, за който въобще не бях чувал и веднага станах голям фен. Песните са култови, но и без тях комедията е на много високо ниво.

Face Your Fears - тази песен ми е любимата засега, текстът е безумно забавен, а гаврата с конвенционалния начин на заснемане на музикалните номера в мюзикълите също е страхотна.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Litz
Forsaken

Post by Litz » Tue Jul 30, 2019 10:53 pm

Радвам се, че ти харесва. Напиши ревю. :P А Рейчъл Блум е гениална.Тя има супер якия ютюб канал racheldoesstuff, където качва песни от сериала и някви неини си.

Препоръчвам и интервютата с нея. Прекрасна е просто.

А аз докато осъзная, че Грег е Принц Ханс от Фроузън ми отне доста време, щото се побърквах с тоя глас.

Персонажите са много комплексни и дълбоки, като Ребека е супер нюансирания персонаж. И ме е яд колко underappreciated е тоя сериал, щото е по CW

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Wed Jul 31, 2019 4:28 pm

Litz wrote:
Tue Jul 30, 2019 10:53 pm
Радвам се, че ти харесва. Напиши ревю. :P А Рейчъл Блум е гениална.Тя има супер якия ютюб канал racheldoesstuff, където качва песни от сериала и някви неини си.

Препоръчвам и интервютата с нея. Прекрасна е просто.

А аз докато осъзная, че Грег е Принц Ханс от Фроузън ми отне доста време, щото се побърквах с тоя глас.

Персонажите са много комплексни и дълбоки, като Ребека е супер нюансирания персонаж. И ме е яд колко underappreciated е тоя сериал, щото е по CW
Определено мисля да напиша ревю, като го изгледам целия.

Иначе вчера прекарах твърде много време точно на ютюб канал racheldoesstuff и някои от песните вече ги знам почти наизуст. :P
Don't be a lawyer!

Litz
Forsaken

Post by Litz » Thu Aug 01, 2019 2:03 am

@Demandred racheldoestuff е адски зарибяващ. Обожавам Ladyboss, s You can touch my boobies е епична и не разбирам обвиненията в педофилия.

Тоя сериал успява да говори за много сериозни неща, без да е прийчи или PSA-like като Глий примерно. Една от причината за това е, че за разлика от Мърфи, Блум и Макина са се занимавали да правят рисърч, разпитвали са адски много специалисти, а не е било 5 минутен гугъл сърч.

В тоя ред на мисли, Marvelous Mrs Maisel има страхотен първи сезон и втори почна ударно. А колко се радвам да видя Джейн Линч да играе лошотия, която-е добре написана.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Thu Aug 08, 2019 9:30 pm

@Demandred много готино ревю на Marvelous Mrs Maisel. И на мен тва са ми проблемите със сериала.

Как върви Crazy Ex-Girlfriend? Според мен там за разлика от Maisel, фокусът е изцяло върху Ребека. Ребека обаче е доста по-unlikable персонаж от Мидж и за някои хора това е проблем.

И имаш ли нова любима песен?

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Thu Aug 08, 2019 11:50 pm

Няколко дена нямах време да гледам нови епизоди от Crazy Ex-Girlfriend, но днес наваксах и изгледах 6 наведнъж от втори сезон.

Никакъв проблем не е за мен, че Ребека е unlikeable, това си е acknowledged в сериала и води до неприятни последствия за нея често, а и е източник на голяма част от хумора.

В предпоследния епизод, който изгледах преди малко, имаше страхотна песен - You Go First. It Was a Shit Show няколко епизода по-рано също беше чудесна, жалко, че Сантино Фонтана е трябвало да напусне сериала толкова рано.
Don't be a lawyer!

Litz
Forsaken

Post by Litz » Fri Aug 09, 2019 3:14 pm

Сантино, аз много страдах за него. :(

Иначе Ребека е много Уолтър Уайт тип персонаж, което не е типично за жена в комедиен сериал. Иначе скоро ще си на Let'*s have intercourse, която е най-гениалната пародия на Ес Шийрън евър.

Не знам, тоя сериал е твърде недооценен. И докато от една страна the CW са дали на Рейчъл и Алин свободата да правят каквото си искат, ако беше някъде другаде щеше да бъде по-хайпван.

И е доста тъжно, че талантливи хора като Рейчъл Блум не са и наполовина толкова известни като откровени расисти като Лина Дънам или крадци на лафчета като Шумър.

aiva
E'lir

Post by aiva » Fri Aug 09, 2019 4:23 pm

It Was a Shit Show, песен с толкова мн чувство :heart:

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sat Aug 10, 2019 7:00 am

Оф, добре, бе, грозници, почвам Crazy Ex Girlfriend заради вас и ако не ми хареса, ще ви държа лично отговорни!!! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sat Aug 10, 2019 7:12 am

Amelia wrote:
Sat Aug 10, 2019 7:00 am
Оф, добре, бе, грозници, почвам Crazy Ex Girlfriend заради вас и ако не ми хареса, ще ви държа лично отговорни!!! :metal:
ditto :mrgreen:
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Sat Aug 10, 2019 12:33 pm

Дерзайте и дори да не ви хареса мненията са добре дошли. :mrgreen:

@aiva и аз много я обичам It was a Shit Show. Друга с много чувство е This is the end of the movie. Но Сантино (Грег) нема слаба песен тоя човек. На мен Greg's Drinking Song ми помага много.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sat Aug 10, 2019 11:36 pm

Хахаха, тва е доста яко бе! :lol:

Песните са епохални и съм влюбена в Грег и Пола.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.