Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Разни

Post by Demandred » Sat Jul 20, 2019 5:56 pm

Защо въобще коментираме актьорските способности на Скарлет вместо същността на изказването ѝ? Тук не става въпрос само за нейния частен случай. Дори и тя да е най-лошата актриса на света това няма да направи woke casting принципите по-малко нелепи.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Sat Jul 20, 2019 6:02 pm

Demandred wrote:
Sat Jul 20, 2019 5:56 pm
Защо въобще коментираме актьорските способности на Скарлет вместо същността на изказването ѝ? Тук не става въпрос само за нейния частен случай. Дори и тя да е най-лошата актриса на света това няма да направи woke casting принципите по-малко нелепи.
Аз лично си казах, че коментирам вече на тоя етап дори извън правота/неправота. Аз съм си казвал тук мнението 1000 пъти, Доктора се прави на неразбрал и продължава да си повтаря лафа с "най-добрия актьор", нищо, че този фактор не е съществувал никога в историята на киното, а дори и да беше такъв случаят, Скарлет не е "най-добрият актьор" за кой знае какъв спектър от роли. Ти изказваш разни гръмки и категорични позиции като горната. Всички си знаем един на друг песента вече по тоя въпрос.


Така че за мен остава чуденето колко точно трябва да не внимаваш, за да продължаваш да натискаш, когато всичко в американския мейнстрийм е толкова наболяло в момента по въпросите с малцинствата. Смисъл, аз ЗНАМ, че Скарлет не е нито расистка, нито трансфобка, нито каквото и да е, поради което не схващам не може ли да се усети и заради собствената си кариера да спре да се хвърля в тия спорове, дори когато я питат?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Sat Jul 20, 2019 6:05 pm

Litz wrote:
Sat Jul 20, 2019 5:39 pm
Акцентите и езиците са огромна част от актьорската игра.
Абсолютен нонсенс. Не е задължително да си актьор на Метода, за да си добър актьор.

Ясно ми е, че в стремежа си за дискредитиране усилията на някой, може да се хванеш за каквито сламки искаш, ама един акцент толкова много да бута надолу дадена актьорска игра е ептем крайно.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Sat Jul 20, 2019 6:08 pm

penzata wrote:
Sat Jul 20, 2019 6:05 pm
Litz wrote:
Sat Jul 20, 2019 5:39 pm
Акцентите и езиците са огромна част от актьорската игра.
Абсолютен нонсенс. Не е задължително да си актьор на Метода, за да си добър актьор.

Ясно ми е, че в стремежа си за дискредитиране усилията на някой, може да се хванеш за каквито сламки искаш, ама един акцент толкова много да бута надолу дадена актьорска игра е ептем крайно.
То не е метод, но в крайна сметка съвременното кино се стреми към реализъм. Права е Лиц, че ако Том Холанд говореше с оригиналния си брутално британски акцент в ролята на Питър Паркър, нямаше точно да не ти пука.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Jul 20, 2019 6:13 pm

penzata wrote:
Sat Jul 20, 2019 6:05 pm
Litz wrote:
Sat Jul 20, 2019 5:39 pm
Акцентите и езиците са огромна част от актьорската игра.
Абсолютен нонсенс. Не е задължително да си актьор на Метода, за да си добър актьор.

Ясно ми е, че в стремежа си за дискредитиране усилията на някой, може да се хванеш за каквито сламки искаш, ама един акцент толкова много да бута надолу дадена актьорска игра е ептем крайно.


Баце тва да говориш като хората не е метод актинг. Смисъл деазнам аз искам като си ковра от Ню Джързи да звучиш като такава, а не като богаташки щерка от Манхатън.

Дадох пример с Том Холанд все пак, който дълбоко ме съмнява точно в Спайди да праве некав метод актинг. Сериозно ли се опитваш да ми кажеш, че за теб би било супер окей ако Питър говореше с мега пош лондонски акцент?

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Sat Jul 20, 2019 6:15 pm

Точно към метода си е - героинята е рускиня, заради това и актрисата трябва да шпреха перфектен руски.

Винаги е имало реализъм в киното. Съвременното кино се стреми към политкоректност, правилна репрезентация, полово и расово равноправие и другите подобни неща, за които постоянно се джафкате, и отдавна не се занимава с кино като изкуството, което трябва да бъде.


едит: Холанд не ти пляска мега пош лондонски акцент във филма, както и Скарлет не говори като реднек в Авенджърите. Не ти разбирам крайното изказване.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Jul 20, 2019 6:24 pm

Аз дадох пример и сцтава как Скарлет не може говори с Ню Джързи акцент в Дон Жон, при положение че тя е от Ню Йорк. Тва са съседни щати и се говори един и същи език. Аре руския да кажем, че е труден ма Ню Джързи?

Да не говорим за британските й акценти в болейна и червената обица.

Пак те питам според теб Том Холанд метод актинг ли прави в Спайдермен при положение, че не говори пош? Сериозно избягваш темата. Защото явно според теб е.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Sat Jul 20, 2019 6:33 pm

Какво не разбра от първото изречение в горния ми пост?

Питър Паркър е тинейджър нюйоркчанин - Холанд играе точно като такъв. Метод актинг е. Както е метод актинг играта на Пит в Гепи. Акцентът му е ключов за персонажа.

Не виждам при Наташа на Скарлет кой знае каква роля да играе акцентът - шпреха някаква абна разновидност на руски и толкоз. Достатъчно е. При Дон Жон е същото.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Разни

Post by Moridin » Sat Jul 20, 2019 6:35 pm

Определено е крайна хипербола, че акцентът е кой знае колко важен за актьорските заложби, а съвсем да не говорим, че Наташа Ростова очевидно марвел са тия дет не ги брига да изискват акцент, а не че Скарлет не може да го научи, АКО ИСКАШЕ... изобщо лоджик.

иначе същностният, дет вика Дем, спор даже не ми се влиза в него. и аз да бях на нея, и мен щеше да ми писне да ми бутат тая тема и щях да реагирам.

п.п. Ариел трябва да е червенокоса и бяла, Коргито в Бибопа трябва да е корги, рандъм Шекспирови и Омирови герои трябв да са черни само в интерпретативни варианти на произведенията, Скарлет да е Мотоко е moot ground заради историята на героинята и това, че в анимето японците никога не са приличали на истински японци, и финално - казуса със транс-ролята е въпрос на добра воля и емпатия, а не на справедливост, от страна на когото и да е. Това е важен дистинкшън и най-страшното на културните войни е, че хората почват да бъркат справедливост и морал с целесъобразност и добри политики.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Jul 20, 2019 6:38 pm

И принц Ерик трябва да е с две зърна и без татуси, ма на ще-кастват пич с 4 : и целия нацапан като престъпник /

@penzata Не знаеш какво е метод актинг въобще.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Sat Jul 20, 2019 6:49 pm

Просветли ме тогава.

п.п. да, защото съвременната технология никога досега не е премахвала татуси на актьори. А това със зърната изобщо не искам да го коментирам.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Sat Jul 20, 2019 7:02 pm

@Moridin тоя тип твърди изказвания според мен е уместно да ги правиш само ако имаш нужното време и желание да седнеш да ги защитаваш. Което и двамата знаем, че нямаш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Jul 20, 2019 7:03 pm

Очевидно е, че тва със зърната.е сарказъм омг. Обожавам Хари Стайлс. Но е същата безумна логика като тва с Ариел, че била чернокожа.

Метод актиннг е Даниел Дей Луис да кара екипа да го превозва в количка и да го хранят и да не спи с жена си по време на снимките. Метод актинг не е Том Холанд да не говори с Челси пош акцент.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Sat Jul 20, 2019 7:07 pm

Litz wrote:
Sat Jul 20, 2019 7:03 pm
Очевидно е, че тва със зърната.е сарказъм омг. Обожавам Хари Стайлс. Но е същата безумна логика като тва с Ариел, че била чернокожа.
Тотално не е същата логика....
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Jul 20, 2019 7:09 pm

Защо? И с двете се раждаш и нямаш контрол върху тях.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests