Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Разни

Post by alshu » Tue Jul 02, 2019 4:19 pm

Ето тази история не я бях чувал: The Real And Totally Bonkers Plot To Catch The Zodiac Killer - https://www.cracked.com/article_26477_t ... iller.html
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Jul 13, 2019 7:59 pm

Някой който е гледал Yesterday и Across the Universe, може ли да каже Yesterday по-добър ли е?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Thu Jul 18, 2019 12:23 am

Излязоха и номинациите за наградата Сатурн! АМБЪР ХЪРД Е НОМИНИРАНА ЗА ПРЕКРАСНОТО СИ ИЗПЪЛНЕНИЕ КАТО МЕРА!!!! :heart: :heart: :heart:

Толкова се радвам за нея! Софи Търнър и Скарлет също са номинирани, естествено, и то точно за ролите на Санса и Черната вдовица. Но за тях няма такова значение - Софи сега си се радва на номинацията за Еми, все пак доста по-престижна, а на Скарлет наградите с лопата да ги ринеш, все пак не може да станеш най-високоплатената актриса на нашето време, без да събереш по пътя тонове признания... Но Амбър Хърд за целия си живот има три номинации на кръст. И се радвам, че я забелязаха в тази роля. Искам повече такива роли!

И Карън Гилън - НЕБЮЛА - има номинация!!! Браво, браво! И Чарли Кокс, Кристен Ритър и Дебора Ан Уол най-после са номинирани, след като бяха ОГРАБЕНИ на Емитата! Свръх-заслужено! Само не разбирам защо сатурните имат отделни категории за streaming нещата, нооо ок. Номинации да има!


http://collider.com/saturn-awards-nominations-2019/
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Fri Jul 19, 2019 12:04 pm

https://m.youtube.com/watch?v=EwXWU6tC_Yo

Тревър Ноа с доста добър коментар относно Скарлет, и тва "Аз трябва да мога да играя който си поискам"

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Fri Jul 19, 2019 12:57 pm

Аве, братчедът говори бая изсмукани от пръстите неща, освен последната една минута.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Fri Jul 19, 2019 1:08 pm

Добре от всичките тия приказки за презентация, толкова ли хората не виждат наистина конците зад продукта? Ок, явно на хората им е важно да се виждат себе си на екрана, трудно ми е да го приема, щото ни смятам за по-така у главата, ама явно сме си ебали дома и солидна част от човечеството има нужда да се вижда... ама сериозно ли целта да ти се продаде нещо и явно ако трябва да го правят с твоя лик им е по-лесно, е толкова лесна за пропускане? Говорим за блокбастъри и пр. дето от километри им личи колко не ги ебе за изкуство и крайната цел е от явна по-явна - яж наште лайна и като стане дума за избор, избери нашите пред тия на конкуренцията.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Fri Jul 19, 2019 1:14 pm

Говори глупости, поне в началото.
"People aren't attacking you for this" -> "Искам да направя гроба й на обществена тоалетна"/"Сънувах, че я убивам, и като се събудих, съжалих, че не е истина"/И т. н.
А и за пореден път виждам да се омесват етническа, расова и религиозна принадлежност в една купчина, все едно са едно и също. Хайде стига с това вече.
Последната минута поне дава някаква интересна гледна точка, само дето и с нея не съм сигурен доколко съм съгласен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Fri Jul 19, 2019 1:50 pm

Знам, че да си циничен е готино, ама чак пък толкова???

Смисъл пичове, знам че като си обграден с бели хетеро хора е лесно да се каже "И кво толкова им е важно да се гледат, поп културата е ирелевантна", но не е така.

Щото нали е супер мега проблема ако някой се възмути, че Скарлет ще-играе транс, но същите тия хора роптаят, че Ариел ще е черна.

Поп културата не е нещо, което съществува във вакуум и влияе на възприятията на хората по един или друг начин и да го отричаме е доста нелепо.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Fri Jul 19, 2019 2:29 pm

Единственият проблем на Миничката Русалка е, че бащанги не е Самюъл Л. Жаксон. :devil:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Fri Jul 19, 2019 2:30 pm

Аз от доста време не съм заобиколен от бели хетеро хора, плюс че не веднъж съм казвал колко харесвам корейското кино, а там няма бели, а като ги има, актьорските им умения са доста под тия на корейците. Не ти трябва да виждаш същия тип кожа, за да харесваш неща или да се вдъхновиш за нещо. Но е яко и да виждаш явна корпоративна манипулация, която е прикрита като забавление и изкуство.

и квот пензата вика, тва щеше да е куул

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Разни

Post by coldie » Fri Jul 19, 2019 2:33 pm

Какво да се очаква от Alita: Battle Angel, в стила на Камерън ли е, т.е. нещо по-смислено от обичайното?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Fri Jul 19, 2019 2:49 pm

По-зле е от на камерън силните неща (титаник и аватар :lol: ), но е по-добро от скапаните неща на Родригез без обаче да е сила като Син Сити или десперадо. Алита е яка, визуално е чук, главният любовен интерес е добре реализиран, дженифър конъли е прекрасна жена, а кристов валц а надценен скучен чичика и влачи сцените с него до небивала скука. Първият един час е само плява, ама втората половина на филма компенсира с мощ.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Fri Jul 19, 2019 3:28 pm

Litz wrote:
Fri Jul 19, 2019 1:50 pm
Щото нали е супер мега проблема ако някой се възмути, че Скарлет ще-играе транс, но същите тия хора роптаят, че Ариел ще е черна.
Не е изключено да гледам криво, обаче не виждам никой от хората, с които разговаряш, да казва нещо против чернокожата Ариел - а и, подозирам, за огромната част от недоволстващите проблемът не е толкова расата й, колкото фактът, че драстично се променя визия, наложена и постоянно присъстваща в поп-културата от трийсетина години. Недоволстване от подобен порядък щеше да има и ако я бяха направили руса.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Разни

Post by coldie » Fri Jul 19, 2019 4:24 pm

трубадур wrote:
Fri Jul 19, 2019 2:49 pm
По-зле е от на камерън силните неща (титаник и аватар :lol: ), но е по-добро от скапаните неща на Родригез без обаче да е сила като Син Сити или десперадо. Алита е яка, визуално е чук, главният любовен интерес е добре реализиран, дженифър конъли е прекрасна жена, а кристов валц а надценен скучен чичика и влачи сцените с него до небивала скука. Първият един час е само плява, ама втората половина на филма компенсира с мощ.
На мен Аватар не ми хареса, не видях нещо повече от визия в този филм. Титаник беше силен, въпреки че го окачествяват като филм за жени. И Терминатор ест.
То Родригес е заради екшъна, че там ги владее нещата.

Този нов проект има ли история зад екшъна? Само екшън не ми се гледа. Не съм гледал филм от много време. Не ми се гледат и илюминатски пропаганди.

Трейлърът е добре.

П.с. Защото ако съдя по някои неща за Terminator Dark Fate Камерън се е поддал на ЛБГТ пропаганда, която на мен не ми харесва и такива неща не ми се гледат.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Sat Jul 20, 2019 12:10 am

Литц, този човек от клипа ти е доста чаровен и обаятелен, но всичко, което казва, с изключение на последната една минута, е пълен булшит.

Обяснява как за актьори от небяла раса нямало роли и всяка азиатска актриса можела да играе само роботът от "Дух в броня". И за чернокожите актьори също говори и т.н.

Това е тотален булшит, но преди да обясня защо, искам да коментирам и друго, което казваш - за реакциите спрямо черната Ариел. Като човек, който професионално и академично се е занимавал с измерване на нагласите, искам да ти кажа, че да измерваш расизъм като провериш дали лицето е съгласно с твърдение от типа "Смятам, че не е удачно Ариел да бъде играна от чернокожа актриса." е смехотворно. Може много хора да повтарят много шумно, че това е расизъм, но реалността е, че има десетки фактори, които трябва да се осмислят. Ариел е героиня от детско филмче, която е оставила доста траен отпечатък в съзнанието на хората, особено във визуално отношение. Естествено, че ще са враждебни към такава промяна. Ако някой прави адаптация на детския роман "Ласи" и в ролята е куче с порода немска овчарка, естествено, че много хора няма да го сметнат за страхотна идея. И да, тук идва контрааргументът "Ама то всички класически приказки са с бели герои!" . И да - така е. Новото време изисква и ново изкуство. Не е достатъчно просто да се префасонира някое старо произведение. Трябва да се създават нови образи, да се спре с това рециклиране и нагаждане на култура. Погледни колко успешен беше "Черната пантера" - нов филм за непознат за широката публика чернокож герой. Погледни колко хора зарадва и колко добре беше приет навсякъде по света. Мислиш ли, че филм за Батман, в която главната роля се играе от чернокож, примерно, щеше да има същия ефект и да зарадва толкова хора по света? Оригиналът има значение. Виж колко голям успех постигна "Спайдър-мен в Спайди-вселената", където не направиха Питър Паркър черен, а се постараха много да разкажат историята на чернокожо момче, вдъхновено от Спайдър-мен. Мислиш ли, че филмът щеше да е толкова успешен и толкова добре приет, ако си беше обикновен филм за Питър Паркър, в който Питър просто е черен? Едва ли.

На света има само един актьор, който е участвал в двата най-доходоносни филма до момента - Аватар и Ендгейм. И това не е бял мъж, а чернокожа жена . Зоуи Салдана. Чиято раса е тотално ирелевентна, защото тя е толкова талантлива, че може да играе създание от всеки вид и цвят - демек точно това, което казва Скарлет Йохансон.

Имам чувството, че ако сега излизаше ужасния Кетуомън филм с Холи Бери, всички щяха да са във възторг, защото е комиксов екшън с чернокожа жена в главната роля - уоу, невероятен прецедент. Ама тоя филм излезе преди 15 години и никой не го имаше за прецедент - просто за обикновен тъп филм.

Което ме води до същината на проблема - късата памет. Просто твърде много деца на по 14-15 в туитър не познават изкуството от миналото, вярват, че всичко започва с тях, затова смятат всичко за прецедент. И това изтриване на реалността стана толкова популярно, че и човекът от твоето клипче говори как чернокожите играят основно бандидити, слуги и роби. А съществуват актьори като Дензъл Уошингтън, Морган Фрийман, Форест Уитакър, Уил Смит, Еди Мърфи, Самюел Джаксън, Упи Голдбърг и Холи Бери, които имат кариера от десетилетия и тя изобщо не се ограничава до роли на слуги и роби. Но това се забравя. И ако изтриваме всеки прогрес, за да можем да обявим следващото ново заглавие за прецедент, каквато е маркетинг стратегията на всеки нов филм, тогава ще се озовем в един затворен кръг. Само в последните години има феномален филм за Черната пантера, анимация за чернокож Спайдър-мен, чернокожа Мери Джейн, чернокожа Айрис Уест, чернкож Капитан Америка, чернокожа Валкирия, чернокож Роланд в Тъмната кула, чернокожа Ариел (пак не е невиждан прецедент, преди 22 години Уитни Хюстън играеше чернокожата фея кръстница на чернокожа Пепеляшка), чернокож главен герой в Star Wars, говори се за чернокож 007, но все пак твоят човек говори по клипчето, записано ВЧЕРА как чернокожите били приемани само за ролите на "престъпник, слугиня, роб". Айде моля ти се. Колко номинации още трябва да получат Виола Дейвис, Танди Нютън, Тараджи Хенсън, Стърлинг Браун, Доналд Глоувър и Октавия Спенсър за да спрем да мислим, че това отговоря на действителността? Някога ще се стигне ли до разбиране тип "Да, на чернокожите актьори наистина им е по-трудно и определено намират роли много по-рядко, но в последно време има голям прогрес и има огромно разнообразие на чернокожи роли, възможностите съществуват" или още няколко десетилетия ще казваме до откат "Системата е расистка, чернокожите нямат никакъв шанс, обречени са".

Аз разбирам, че на хората им е трудно, животът им е гаден, поставил ги е в много нечестни ситуации, направил ги е обикновени хора в свят на гиганти, затова се впиват в болката си, затова не искат да пуснат мъката си, гнева си, щото се страхуват, че иначе ще останат без нищо. Но все пак прогрес в мисленето трябва да има, мисловните модели трябва да се актуализират, реалността трябва да се отразява своевременно, да текат процеси на акомодация на мисловните схеми, а не да се повтарят едни и същи заучени фрази, без значение, че то изобщо не е вярно за днешния ден.

И не мисля, че трябва да е скандално актьор да каже "Мога да играя робот или дърво / важното е да се вземе най-добрият човек за ролята".
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 24 guests