Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Jul 09, 2019 2:11 pm

Billie Eilish - неща некви от нея, не очаквах да я харесам толкова, а и фактът, че пише всичко заедно с брат си я прави дори още по-яка.

Целият й албум е средно до бавен попец с тихи моменти и умерен ентусиазъм, нещо като доста по-калпава версия на The Naked and Famous, но в крайна сметка си заслужава слушането, няма слаби песни, някои са даже доста добри. За модерен поп е доста над нормалното ниво, особено като се вземе предвид колко популярна е мацката.

Новата песен на Steel Panther е шедьовър бтв

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Какво слушате сега?

Post by Martix » Wed Jul 10, 2019 9:47 pm

Billie Elish я мъчих, но единствената й песен дето ми харесва е тая с Khalid, соловите й неща са твърде самобитни и ми звучи като youtube cover на себе си. От новите инди женски попове харесвам повече(в смисъл на имам повече техни песни в playlist-а), мм, чакай да помисля, K.Flay, Sigrid, Transviolet, Elohim, BANKS, My Brightest Diamond, Rae Morris, Raye, Black Honey, Kim Petras, Halsey, да не говорим за де-факто създателката на female емопоп жанра, Lorde. Абе на практика почти всички youtube recomendation-и тръгващи от Били са по-добри от нея (знам щото някои от горните ги открих точно като тръгнах от Lovely в autoplay-а) :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Wed Jul 10, 2019 11:46 pm

Били Айлиш е ужасна. Тва девойче цялата му дискография е #Im14andthisisdeep.

Толкова позьорщина не се издържа. Ако искам депресарски поп шси пусна Лана Дел Рей или Сашка Спасителката. Как Лорде е създателка на емо попа при положение, че Лана съществува?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Thu Jul 11, 2019 9:48 am

На били й се получава щото си е на годините за подобни изцепки, Лана, бидейки по-дърта от мене, малко не върви да прави подобни глупости. Момичето, билиту тва, е на 17 и извади някакво качество, заедно с брат си, без да имат 300 продуцента зад себе си. Тва си заслиужава похвала откъдето и да се погледне. И идва от човек, който не харесва поп музика. А и твърдението, че е ужасна е като навремето плюенето по Бийбър, който може сякакъв да е, ама има музикални умения (казвам го като човек, който не е изслушал и една негова песен от до, ама го видях да свири на барабани и беше доста стабилен).

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Thu Jul 11, 2019 3:17 pm

Ultraviolence>>>>>>> всичко друго

Има разлика Дан Ауербах да те продуцира и рандъм пич от последния сезон на Глий, който никой не е гледал.

Да не говорим, че Били има едно адски гнусно и нечистоплътна уайт треш излъчване, което аз лично не мога да преглътна.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Thu Jul 11, 2019 3:26 pm

Чудя се какво ти носи това плюене върху нещо направено от кажи-речи деца. Глий не го знам, единствено ми е ясно съществуването на сериала и до там. Това не отнема и една йота от постижението на пича, че го бива да пише със сестра си приятна музика.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Thu Jul 11, 2019 5:09 pm

На този братчед попаднах абсолютно случайно в Петното в Пловдив, когато един пичага ме смъкна в долната зала, за чието съществуване изобщо не подозирах:

Sibusile Xaba - Open Letter to Adoniah
Sibusile Xaba - Liyabukwa

Дюдът е абсолютно размазващ. На живо бе невероятно изживяване. :mrgreen:


п.с. Били Айлиш е точно мой тип музика. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Какво слушате сега?

Post by Martix » Thu Jul 11, 2019 8:39 pm

Litz wrote:
Wed Jul 10, 2019 11:46 pm
Как Лорде е създателка на емо попа при положение, че Лана съществува?
Образно казано (затова написах де факто), защото Лорде spearhead-на вълната, която превърна поп-а от веселящина тип Бритни Спиърс и Black Eyed Peas във емо hellscape-а, който е днес със звезди като Post Malone.

Иначе спора е малко лабав, за музика става въпрос, може би най-субективното изкуство. Аз пък слушам онзи хейтения албум на Аврил Лавин (hello kitty is love, hello kitty is life). Не мога да кажа нито една логична причина за това, ама ей на. Обори тва с факти и логика.

трубадуре: Нито Били получава free pass само щото е дете, щом пуска комерсиална музика значи е ок да бъде критикувана наравно с големите. Нито пък Лана е твърде дърта за да прави нейния си носталгичен поп (wtf, откога age дискриминираме поп звезди, кво да кажем за новия албум на мадона).
лиц: Тва е много хейтърско, права си за излъчването, ама тва не е причина някой друг освен теб да не харесва момичето. Да не говорим, че тоя тип хелоуински хорър си е бая моден сред 17 годишните, звучи ми съвсем нормално да се облича и държи така.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Claymore » Thu Jul 11, 2019 11:39 pm

Абе главната разлика е че Лана и в Born to Die и в Ultraviolence откъм звучене правеше яко омаж, пастиш или квото е там към lounge музиката и 60-те, докато Айлиш и някакви други ако могат да се проследят генеалогично е именно към Лорд. Примерно между Royals и Buzzcut Season и рандъм песен на Лана от първите два албума няма да намериш твърде много общо като звучене. Аз уви при нея след Born to Die няма албум от който да ми е харесала повече от една песен от него, ама пак поне малко се промени последно време.

Иначе Билито си я считам като тийн музика правена от екшуъл тийн и наистина не разбирам прекалените свръхреакции към нея, както не разбирам и към разни бой групи, независимо дали e industry plant или не. Иначе bad guy и оная песен с Винс Стейпълс, burn май беше, ми харесват, ма не съм се заслушвал много иначе.

Аз в тая връзка да обадя че последно време с голямо закснение прослушах повече Garbage, точно колкото да ми стане гадно че изпуснах евтините билети за концерта. И най-накрая малко Funkadelic и Bad Brains прослушах и доста ме кефят. В съвсем другия край на спектъра, от Спотифай препоръките намерих един нойз/дуум пич който с няколко табла издава мелодични стържещи звуци като за цял състав, Author & Punisher се казва.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Fri Jul 12, 2019 9:37 am

Никъде не казвам, че били има фрий пас, а че мацката си прави тийн музика, докато самата тя е тийн, и разни странични фактори като това къде е бил брат й преди това или какво излъчване има биларията грам общо няма с качеството на тази музика. Само това викам, литц просто твърде с вратата влезна тука да я ака девойката. Иначе като цяло слабо се вълнувам от поп и т.н. просто билката я намерих в правилното време и ме радва, албумът й ми е на нон стоп рипийт, т.е. не говоря за 2 сингъла и тва да е, всичкото й песен ми минава през ушото и е блажничко.

User avatar
sfury
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Fri Oct 23, 2009 8:12 am
Location: Saturn

Re: Какво слушате сега?

Post by sfury » Fri Jul 12, 2019 2:57 pm

penzata wrote:
Thu Jul 11, 2019 5:09 pm
На този братчед попаднах абсолютно случайно в Петното в Пловдив, когато един пичага ме смъкна в долната зала, за чието съществуване изобщо не подозирах:

Sibusile Xaba - Open Letter to Adoniah
Sibusile Xaba - Liyabukwa

Дюдът е абсолютно размазващ. На живо бе невероятно изживяване. :mrgreen:
Яка етно музика. Нe съм слушал много подобна, но ми напомня малко на едни типове - Tinariwen. малко по-plugged, етното е по-към северно-африканско, но пак много радва:

https://www.youtube.com/watch?v=DJbr0W8_X0k
https://www.youtube.com/watch?v=boiiiVh52v4
and as I pull my head out I am without one doubt

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Sat Jul 20, 2019 9:16 pm

Shuffle-a ме накара да се усетя, че American Girl и Last Nite са една и съща песен. :neutral:

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by gal.eon » Wed Jul 24, 2019 2:25 pm

Нещо, което случайно открих днес. Предпочитам инструментален рок, но вокалът тук не ми пречи:

https://gygaxguild.bandcamp.com/album/high-fantasy
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Sat Aug 03, 2019 4:22 pm

Тази песничка е някаква енигма, опитвал съм да я търся няколко пъти и нищо. На мен ми се струва, че не е на ТАТУ. Но тъй или иначе никаква информация.

User avatar
sfury
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Fri Oct 23, 2009 8:12 am
Location: Saturn

Re: Какво слушате сега?

Post by sfury » Thu Aug 08, 2019 11:21 am

Не знам има ли фенове на Tool в форума, но ако има - УАУ ДОЖИВЯХМЕ :metal: :yay:

https://www.youtube.com/watch?v=q7DfQMPmJRI
and as I pull my head out I am without one doubt

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests