Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Jul 06, 2019 1:00 pm

Нетфликс ще правят сериал по Sandman на Гейман.

Дано не кастнат Бенепжуро Къмчеярэех в ролята на Dream, защото ще повърна.

Езра Милър задължително трябва да играе Desire. Индия Мур би била яка Делириум, а Тормунд от Троновете доста добър Destruction.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Sat Jul 06, 2019 1:51 pm

Няма думи да опишат тъгата на това
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sat Jul 06, 2019 2:20 pm

Moridin wrote:
Sat Jul 06, 2019 1:51 pm
Няма думи да опишат тъгата на това
Предвид, че Геймън е продуцент, а начело е създателят на Young Avengers, тъгата ти е погрешно поставена...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Sat Jul 06, 2019 4:21 pm

Има си я, че даже в няколко аспекта :) Основният е съдържателен. Красотата и бих казал божествеността на комикса е в огромната и фина мозайка от нишки, пътечки, случки, които ever so subtly довеждат Морфей до там, докъде го довеждат. Подобен водовъртеж от напасващи се и градящи една върху друга истории изисква търпение, съзерцание, връщане назад и напред из тялото на историята, като цяло всичко това, което бинджването на нетфликс съдържание от съвременния дефицитен на внимание човек не представлява.

Радвам се, че Геймън стои на кормилото, но това не значи много - за справка Поличбите, които са.. окей, и Боговете, които са пълно дъно. И в двете той е замесен. Единственото смислено нещо, което да не опропасти проекта, би било Геймън да създаде изцяло ново съдържание, развивайки някоя от сюжетните нишки в други посоки и стоейки с нея. Всичко останало ще е просто безцелна, потенциално артси, апроксимация на обект от друго измерение.

Пък дано греша :)

Втората причина за тъгата е елитистка - Сандмен в Нетфликс за масите е горе-долу като лифта до Рилските езера. Пълен погром, селфита и тиня.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Jul 16, 2019 12:32 pm

@penzata и @трубадур , пичове са няма да анатемосвам нищо. За пръв път ми е :mrgreen:

Sex Education е адски сладък сериал, като може би е първия кийн сериал от доста време насам дето децата си изглеждат и се носят като деца.
Нещо като по-забавен съвременен Скинс ми е, въпреки че имаше доста тежки сцени и има сигурно най-правилния abortion story line евър просто.

Героите са доста сладки особено Отис е супер правилния тийнейджър и ме докарва до умиление. Мейв е доста яка еджи маца, а и тя има доста умилителни моменти. Джилиън Андерсън е богиня. Историята на Ерик също ми допадна, макар че там знаех какво ще се случи в първата му сцена, но пак беше доста сладко.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Tue Jul 16, 2019 12:35 pm

Moridin wrote:
Sat Jul 06, 2019 4:21 pm
Има си я, че даже в няколко аспекта :) Основният е съдържателен. Красотата и бих казал божествеността на комикса е в огромната и фина мозайка от нишки, пътечки, случки, които ever so subtly довеждат Морфей до там, докъде го довеждат. Подобен водовъртеж от напасващи се и градящи една върху друга истории изисква търпение, съзерцание, връщане назад и напред из тялото на историята, като цяло всичко това, което бинджването на нетфликс съдържание от съвременния дефицитен на внимание човек не представлява.

Радвам се, че Геймън стои на кормилото, но това не значи много - за справка Поличбите, които са.. окей, и Боговете, които са пълно дъно. И в двете той е замесен. Единственото смислено нещо, което да не опропасти проекта, би било Геймън да създаде изцяло ново съдържание, развивайки някоя от сюжетните нишки в други посоки и стоейки с нея. Всичко останало ще е просто безцелна, потенциално артси, апроксимация на обект от друго измерение.

Пък дано греша :)

Втората причина за тъгата е елитистка - Сандмен в Нетфликс за масите е горе-долу като лифта до Рилските езера. Пълен погром, селфита и тиня.
Тоя снобизъм го канализирай в писане на ревю, вместо да си много драматичен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Tue Jul 16, 2019 10:43 pm

@Litz , радвам се, дюд, детето порасна. Най-накрая почна да излизаш от емо пубертета. :spite: :roll: :yay:
Sex Education е много як, да.

Най-накрая изгледах британския Офис. Не знам защо съм го бавил досега. Пюр фън ат итц бест. Ако американският е на половина добър?, колкото този, ще го почвам.

Чиърс - https://www.youtube.com/watch?v=7Y_lXOIyUzA
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Jul 19, 2019 12:35 pm

Изгледах и четвъртия сезон на "Луцифер" и, макар че е значително подобрение спрямо третия, пак не ми хареса достатъчно. По-добри ефекти и Нетфликс позволяват малко повече насилие и цветист език (ама без могъщи думички с F и други такива), и Ева е готин образ, обаче нещо не стига.

Постепенно гледам и последния сезон на "Elementary". Първият епизод беше готин, обаче следващите два... Започват с някакъв уж нормален случай, а после го разтакават до някакъв глобален проблем - с цената на зверски инфодъмпове и разни други проблеми в сценария. Не ми допада толкова.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Jul 22, 2019 1:05 pm

Marvelous Mrs. Maisel е абсолютен шедьовър. Не ми е толкова нагоре в листата, колкото Crazy Ex Girlfriend, но е абсолютно гениален и изключително стилен и мега красив.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Thu Jul 25, 2019 10:49 pm

Аз подхванах The Marvelous Mrs. Maisel преди няколко и вече изгледах първия сезон, страхотен е като цяло. Визуално е с класи над всеки друг комедиен сериал, за който мога да се сетя, а Рейчъл Броснахан в главната роля е феноменална.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sun Jul 28, 2019 2:05 am

И аз изгледах Sex Education-a, абсолютна сладурщинка беше! От хлапетата, Ерик и Лили (оная с тентакъл рейп хентаите) май са ми любимците. С Ерик верно беше ясно кво ще стане от първият момент, но being the fujoshi that I am, не се оплаквам. :mrgreen:
Искам да видя повече от Анвар - баси красивите очи има тоя актьор.

Джилиън Андерсън беше великолепна! Ако не знаех, че е американка, нямаше изобщо да забележа проблеми с акцента ѝ.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Sun Jul 28, 2019 1:11 pm

The Umbrella Academy е бъкан с яко пълнеж, на места доста скучен, и последните три епизода се насилих да ги изгледам, но този сериал си заслужава гледането само заради Номер 5, Хейзъл и Клаус - мега яките персонажи, изиграни страхотно. Кейт Уолш като Дъ Хендлър е неотразима. Въпреки голяма част от драга на епизодите, го изгледах сравнително бързо - та явно ми е харесал повече, отколкото пиша. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Jul 28, 2019 3:24 pm

Чадърската академия вярно беше доста скучна.

Абсолютно съм съгласна с пензата относно персонажите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Jul 31, 2019 12:18 pm

трубадур wrote:
Wed Jul 31, 2019 11:23 am
има ли ебнаье у дарк, да знам стаа ли за гледане
Само това има! Заради това се казва Дарк - Нимфоманката на Триер пасти (такова, де, чейпове) да яде.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Thu Aug 01, 2019 11:30 pm

Въх, подхванах Outlander и на средата на всичката йебан, взеха, че
Spoiler: show
изнасилиха главния мъжки герой, дето е по принцип някакъв убер дашинг шотлански стъд. Чак скомина ми стана - доста брутално беше. Ай'м импресд.
Останалото избива на чик-лит, писан от историчка, ма се оказа, че авторката всъщност е от моите хора в точните нАуки. :heart: Ненам дали си е направила рисърча добре, но се подмокрям като ми заприказват на галски и май основно за това гледам сериала.

edit: Убедена съм, че абсолютно всички деца в света на Аутландер се раждат с fetal alcohol syndrome, което всъщност би обяснило разни неща по поведението на персонажите. Клер би трябвало да е наясно с тея неща - това, че алкохолът вреди на плода е известно от доста отдавна, още отпреди съвременната медицина да го разпознае като проблем.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests