Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Amelia » Fri May 24, 2019 8:32 am

Ок. Светът е едно доста малко и странно място.

Начи, в кооперацията, в която все още живеем и ще живеем още 2-3 дни, докато не дойдат хамалите да ни изнесат има бая народ с кучета и аз общувам с болшинството от тях. Така се случва просто, като изведем кучетата по едно и също време, кучетата искат да си приказват и ние, щем, не щем, си приказваме покрай тях. Та, на първи етаж в една от сградите на кооперацията живее една баба, която има две кучета - Тъкър и Зои. Засичам я на балкона често като минавам с моя Зоро покрай нея - тя пуши като комин и често стои там с цигара в ръка. Познавам я от месеци - първия път като се видяхме се смяхме на това, че кучетата ни се казват Зоро и Зои. Как да е, днес минах сутринта със Зоро покрай балкона ѝ и тя ми се оплака, че болкоуспокояващите, дето са ѝ дали за рака, я дрогират прекалено и ме пита дали разбирам от принтери. Щото си купила нов принтер, ама дъщеря ѝ не искала да дойде да ѝ помогне, щото нещо се скарали и ненам си какво. Аз не разбирам много от принтери, но ѝ казах, че ще дойда след работа да ѝ инсталирам принтера.

Та отивам след работа и влизам у тях за първи път. И веднага почвам да разпознавам неща. Да, ето ги по стените всичките фотоплакати със зебри, слон, лъв... Ето го бежевото кожено канапе, и бялото кожено канапе, и червения кожен фотьойл... Ей там в ъгъла е дървената лакирана маса с белите кожени столове. Килимът е различен обаче.

Това са същите мебели и картини, които със Сашко сме гледали десетки пъти. В снимките на новата ни къща, качени по сайтовете за продажба на къщи.

Тази баба е жената, която е живяла под наем в къщата преди нас. Същата жена, за която една от новите ми съседки (с която се запознах покрай детето ѝ, с което се запознах покрай Зоро) ми разправяше, че се е разболяла от рак и ѝ се е наложило да се изнесе да живее за по-лесно в апартамент, а друга от новите ми съседки (с която също се запознах покрай Зоро) ми каза, че се е пренесла да живее в кооперацията, в която живеем в момента. А двете кучета, за които съседското дете ми разправяше, че са живели у нас, са Тъкър и Зои.

Искам да река, пичове, че все още не сме се нанесли в новата къща, но вече съм стабилна част от клюкарника на вилаета, а светът е едно доста малко и странно място, което става още по-малко и странно, когато си имаш куче. Индиректно познавам вече още няколко нови съседи, за които чух клюки днес. Знам примерно за дебелата леля на съседката отсреща, която живее на горния етаж на къщата им и не може да слезе по стълбите, щото са ѝ скапани коленете.

Бабата е бая интересна - на тази възраст хората винаги имат много истории за разказване и някои от нейните бяха доста сърцераздирателни. По-младият ѝ син се е самоубил заради нещастна любов, имала е по-малка сестра, която е загинала по време на някакъв циклон в Саскечуан, като са били малки... Сестра ѝ я ударила паднала керемида по главата, а вятърът отнесъл съседката и я търсили часове наред после. Каза, че е имала голям късмет, че повеят я е захвърлил на земята по очи, щото ако било по гръб, дъждът щял да я удави. С такава сила биел. Чувала съм доста за катаклизмите в прерията - Канада може да е много сурова и опасна за живота понякога, ама може ли да си го представите това? Да ви отнесе бурята на майната си и дъжда почти да ви удави? Разказваше как баба ѝ навремето, няква чиста 100%-ва англичанка и ужасяваща расистка и снобка, им се е карала, ако ги види да си приказват с индианците. И малката ѝ сестра един ден показала на расистката баба картинка на Джизъс, на която Джизъс говори на хора с най-различен цвят и рекла, "ето, Джизъс говори на индианците защо да не можем да си говорим и ние с тях?". Коментарът на съседката беше "Не беше за тоя свят това дете, затова и си отиде толкова рано". Иначе синът ѝ сега е безработен, защото в петролната промишленост сума народ си загуби работата. Днес тя трябваше да го кара до болницата за колоноскопи. А тя е вдовица и сега се бори с рак на белия дроб, което не ме учудва ни най-малко като я знам как пуши. Новата ни къща има да я измирисваме от дима в продължение на месеци.

Некви такива едни философски преживявания.

ПП. За тръпнещите в очакване за нова информация около кенефа ни - не сме го сложили още. Стои долу в хола, но съм проучила как се сменя и ще го поставим като се пренесем. Оказа се, че сме купили Kohler тоалетна с Aqua Piston. Господ да ни е на помощ, знаех си, че трябваше да вземем ТОТО с торнадо флъш...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by AlDim » Fri May 24, 2019 9:01 am

Amelia wrote:
Fri May 24, 2019 8:32 am
ПП. За тръпнещите в очакване за нова информация около кенефа ни - не сме го сложили още. Стои долу в хола, но съм проучила как се сменя и ще го поставим като се пренесем. Оказа се, че сме купили Kohler тоалетна с Aqua Piston. Господ да ни е на помощ, знаех си, че трябваше да вземем ТОТО с торнадо флъш...
Чакай, нали искахме American Standard с VorMax Plus?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Amelia » Fri May 24, 2019 9:09 am

Не, дюд, ТОТО бяха най-добрите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Fri May 24, 2019 9:52 am

:bow:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Fri May 24, 2019 9:55 am

От тва изглежда, че и двамата сте хвърлили око на некъв специфичен кенеф и в крайна сметка сте взели някво 3-то решение. Sounds about right.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 27, 2019 8:53 pm

Искам да споделя, че само един ден ме дели от бленуваната почивка!!!

Тази година просто се изцедих. Работех в училище като училищен психолог по осем часа, което беше достатъчно изцеждащо, а в останалото време преподавах в три университета. Не го премислих много добре - видях, че физически имам часовете, защото съм на работа в училището до 4 следобед, а в университетите ходя от 5, така че е реално е ми беше възможно. Но не прецених колко много ще ме изтощава. Направих го за да трупам академично СВ, щото реално на хоноруваните преподаватели във висшите учебни заведения им се плаща общо взето колкото за транспорта + едно кафе и минерална вода в университетското кафене. Но се радвам, доволен съм, получих наистина много възможности... ама и се уморявах много. И сега просто съм прегорял.

Но днес ми беше последният ден в училището за тази година, студентите в СУ и НБУ са оформени, утре тези от НАТФИЗ правят тест и после им го проверявам и ПРИКЛЮЧВАМ. И съм отпускааааа, при това дълга дълга отпуска - чак на 9-ти септември съм на работа :D Щото занимавките в областта на образованието са ад през учебната година, ама поне лятото е дълго. И ще си чета и ще си гледам сериали и поръчвам комикси и ще ми е от хубаво по-хубаво!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Sun Jun 30, 2019 6:11 am

Дам, и аз тамън минавам да споделя колко е хубав живота без ученици в сградата, особено като са ти 100% мургави палавници. :ghostche: Остава и колегите да се поразкарат с безкрайните си учителски отпуски са лятото и айляк в Канцеларията. :spite: Още повече, че наесен отивам на друга работа, че бг Убразуванието просто не си заслужава терора.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Sat Aug 03, 2019 6:13 pm

Четири месеца без алкохол и 1 без цигари. :mrgreen:

Баси, никой не ти-казва колко богат ставаш изведнъж. Сериозно. И по-жизнен и храната има по-наситен вкус. Имам повече време за всичко. И веъбще живееш по-здравословно. Знауш кога да кажеш не.

Но трябваше да спра комуникацията с някои токсични хора, които бяха фактор в проблемите ми.

Даже зеленото е веднъж в месеца макс. Чувствам се като лейфстайл инфлуенсър направо.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sat Aug 03, 2019 7:56 pm

Litz wrote:
Sat Aug 03, 2019 6:13 pm
Четири месеца без алкохол и 1 без цигари. :mrgreen:

Баси, никой не ти-казва колко богат ставаш изведнъж. Сериозно. И по-жизнен и храната има по-наситен вкус. Имам повече време за всичко. И веъбще живееш по-здравословно. Знауш кога да кажеш не.

Но трябваше да спра комуникацията с някои токсични хора, които бяха фактор в проблемите ми.

Даже зеленото е веднъж в месеца макс. Чувствам се като лейфстайл инфлуенсър направо.
Завиждам ти.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by The Dragon » Fri Aug 09, 2019 6:19 am

Бизнес класата на Катар е най добрата. А Индокитай само трябва да си поизсуши въздуха малко и ще е рая на земята. Мианмар е ужасно сладурско местенце - евтино и красиво.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Fri Sep 06, 2019 5:03 pm

Ние, хората, приличаме на затворници в една пещера. Така сме приковани, че можем да виждаме само стената в дъното на пещерата. Далеч зад нас гори огън, а между нас и огъня минава път, по който хора носят различни предмети: вещи, статуи, фигури на животни. Някои от носещите говорят, други мълчат. Ние, окованите, виждаме само сенките, които се отразяват в дъното на пещерата; чуваме само думите, които някои от сенките произнасят. Ала може да се случи така, че някой от окованите да се освободи. Тогава той ще може да обърне погледа си и ще види, след болката от светлината, действителните предмети. Естествено, освободеният може и да не понесе болката, и да предпочете да си съзерцава това, на което е свикнал - сенките; може да се противи, рече ли някой да го освобождава. Но може и да излезе от пещерата и да види най-истинската светлина - тази на слънцето. Тогава той ще прозре причината, поради която някои неща стават сенки и ако му се наложи да се върне в пещерата, сигурно ще поиска да сподели с останалите затворници истински видяното, ще заспори с тях и дори ще иска да ги освободи, за да ги приобщи към благодатта на светлината. Те първо ще му се изсмеят, а след това, остане ли непреклонен в желанието си да ги освобождава, биха го и убили.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Amelia » Fri Sep 13, 2019 11:31 pm

Днес се роди бебе Анастасия, моята племенница!!! Накратко, Ая! :heart:
Прилича на брат ми - наследила е гъбообразния нос по нашата майчина линия (4то поколение с тая гъба броди по планетата сега - аз съм с клюна на баща ми обаче)!!! За да е още по-забавно, е петък 13ти. А за да е още, още по-забавно, на тази дата и вуйчо ми има рожден ден, така че сега ще имам и вуйчо и племенничка рожденници на 13ти септември.

:heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Roland » Fri Sep 13, 2019 11:43 pm

Amelia wrote:
Fri Sep 13, 2019 11:31 pm
Днес се роди бебе Анастасия, моята племенница!!! Накратко, Ая! :heart:
Прилича на брат ми - наследила е гъбообразния нос по нашата майчина линия (4то поколение с тая гъба броди по планетата сега - аз съм с клюна на баща ми обаче)!!! За да е още по-забавно, е петък 13ти. А за да е още, още по-забавно, на тази дата и вуйчо ми има рожден ден, така че сега ще имам и вуйчо и племенничка рожденници на 13ти септември.

:heart:
Честито!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Sun Sep 15, 2019 4:39 pm

Честито, леля! :D :heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by coldie » Sun Sep 15, 2019 7:00 pm

Много яка реклама на Адидас
https://www.youtube.com/watch?v=dqiRflYXf2Y

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 34 guests