A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Wed May 22, 2019 7:12 am

Dr. Horrible wrote:
Wed May 22, 2019 6:33 am
Софи Търнър има точно стандартната реакция на куха лейка, каквато бих очаквал от нея.
Софито дали не може да ходи да си го начука?
Софи Търнър в най-добрите традиции на таланта си повтаря безизразно като папагал листа който и е сложен пред нея.
Никакъв дисреспект нали, само Д & Д са обект на критика, към всички други показвате уважение :lol:
Роустваме Софи Търнър поради две причини:
1. Доста е плитка IRL, милата. Освен това е от, как да го кажа по-меко... по-малко талантливите актьори в Game of Thrones.
2. Защото ти трябва малко интервенция с тази твоя обсесия към Санса и Търнър.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Wed May 22, 2019 7:58 am

В защита на момичето, историята на Санса беше брутално издънена още в пети и шести сезон, а последните два горе-долу държеше ниво. И мен би ме било яд ако феновете почнат да роптаят като развалят историите на другите герои все едно всичко преди това е било перфектно :)

Освен това e известна само за Троновете и два посредствени X-Men филма, тъй че сигурно не иска хората да намразят и Троновете :D

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Wed May 22, 2019 8:27 am

Аз нямам търпение тая да потъне в забвение, където ѝ е мястото. Подозирам, че като се поразмине шума покрай ГоТ ще спрат да я кастват.

За Емилия Кларк обаче ми е жал, щото, душата е доста симпатично и лъчезарно създание в реалния живот и е минала през доста шит последните няколко години. И тя не е най-добрата актриса, която съм виждала някога, но като Денерис се оправяше добре, особено като почнеше да крещи на някви извънземни езици. В последните серии беше прекрасна и направи чудеса от храброст с ужасния материал, който ѝ бяха дали. Дано не се сдуха от фенската омраза и да ѝ е ясно, че хората плюят по писателите, а не по нея. Бях ѝ чела интервю, в което след като разбрала кво ще се случва с Денерис се обадила на майка си, в пълна истерия, за да я пита дали би намразила Денерис. Еми ей тея хора най-лошо ги дисреспектнаха в крайна сметка и то не критикарите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by shewb » Wed May 22, 2019 8:53 am

Аз само искам да кажа: All hail the Queen in the North!
... И шивачката й, и фризьора, и бижутера! :metal:

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Wed May 22, 2019 9:10 am

Ох, Мартин нещо се пъне, че ще довърши шеста книга преди Worldcon догодина, която му оставя само 14 месеца. След 13 месеца ще трябва да обяви, че се отлага с още година-две.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Wed May 22, 2019 9:25 am

Това е уж за "довършване" на писането. А после редакции, рязане, дописване, туй-онуй. Еби го. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Wed May 22, 2019 9:36 am

Петдесет зарибени мемета от боред панда:

https://www.boredpanda.com/season-8-fin ... gn=organic
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Wed May 22, 2019 9:39 am

Ако софиту не се беше обадила и беше чела щеше да види, че целият хейт е към писането и през път всеки, който коментира се сцепва да хвали екипа. Нещо, дето май всеки един написа в тая тема. Представете си навремето, ако и към стар варс прикуълите интерентът се държеше толкова подобаващо. Хейдън Кристенсен се измъкна. Ама Джейк Лойд и Ahmed Best (джар джар актьорът) го отнесоха с теслата. Даже новите стар варс актьори не ги щадят както каста на Троновете. Да не говорим, че към нея никой лошо не казва (в повечето случаи). И докато тя лае Аря пуска туитове от сорат "Тук съм за меметата".

пп. Двама от Мастодон от времена га сериалът не беше чак такова лайно

Image

User avatar
Simeon
Smallfolk
Posts: 17
Joined: Thu Feb 07, 2019 9:36 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Simeon » Wed May 22, 2019 12:27 pm

"Sophie Turner has a lot to say about that. Frankly, she’s annoyed."

Image

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Wed May 22, 2019 2:47 pm

Ако някой е закъсал за работа:

Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Trip » Wed May 22, 2019 3:05 pm

трубадур wrote:
Wed May 22, 2019 9:39 am
Image
Трябвало да направят няколко дубъла в края на Hardhome, когато стават зомбитата, щото тия симпатяги били заспали, както си лежали мъртви. Classic Mastodon. Also this.
Spoiler: show
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Wed May 22, 2019 9:41 pm

Да, нека все пак да наричаме брадвата брадва. Проблемът не е, че "не е каквото искахме", а че е отвратителен дроп в качеството и сценария, което е де факто предателство спрямо цялата история, градена до момента. На мен не ми пука как ще свърши историята, но определено ми пука как ще се стигне до нея.

Иначе аз това и в моето ревю за епизода го написах: супер шибано е колко много талант се изля в тия два сезона, защото Бениоф и Уайз му забиха нож в гърба. От друга страна, сори Кит, сори Софи, но феновете са дали пари за вашия продукт, което значи, че имат право на мнение за качеството му.

От трета страна, тия петиции трябва да бъдат стъпквани в зародиш по чисто комерсиални причини - ако дадеш знак, че преговаряш с терористи, всички сериализирани истории ще станат тотална пародия. Достатъчно е, че сега ще преработват целия Соник дизайн (което е огромен проблем бтв), но ако на някой в ХБО дори му минава през ум да капитулира в момента, трябва да бъде уволнен на мига.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Wed May 22, 2019 10:48 pm

Е то няма да капитулира. Той и авторът на петицията е съвсем наясно, че никой няма да преработва сезона (ако ме питат мен, трябва да се преработи още от безобразието в Дорн, откъдето тръгна и упадъкът, не помня кой сезон беше това). Просто е сигнал, че хората не са щастливи да плащат за пресни, сочни, ароматни и сладки ягоди, а вместо това да получават развалена китайска пластмасова мелачка за кайма. И понеже няма как да ни върнат парите, има петиция. Детсевика, да знаят за следващия път, че когато нещата тръгнат да ескалират, могат да ескалейтнат до неочаквани резултати.

И да. Аз нямам проблем с липсата на Дисниевски финал, в който Принцът се взема с Принцесата и all lived happily ever after. Още от мига, в който убиват Лейди по заповед на Джофри стана ясно, че не четем "Спящата красавица". Още когато обезглавиха Нед, стана ясно, че това е всичко друго, само не и приказно клише, в което добрите побеждават, а лошите са завършени идиоти.

И дори някой после да се е заблуждавал, че нещата ще потръгнат в друга посока, имахме и Червената сватба, която окончателно би трябвало да е разбила всякакви илюзии. Стана ясно, че тук безсмъртни галеници на съдбата няма. Всеки би могъл да си го отнесе - я заради собствените си действия, я защото пречи на нечии планове. Както е в живия живот и заради което тази поредица беше толкова гениална.

Спомням си как спорехме тук (още при първите книги преди някакви столетия) дали е реалистично детенце като Аря да извърши толкова убийства. Да, в случая е реалистично, предвид сетинга. Суров свят, в който мекушавостта се наказва жестоко и не е необходимо героите задължително да са чалдисани садисти, а просто трябва да се отърват от скрупулите си, ако искат да оцелеят в страна, разкъсвана от гражданска война и опустошавана от безскрупулни изверги.

Говореше се, че на Дани ѝ личало, че ще се чалдиса, защото не мръднала, докато заливаха брат ѝ с разтопено злато. Да, ама тя е расла като притежание, набиван ѝ е зверски комплекс за малоценност, продадена е като вещ, преди да успее да омае съпруга си, той я изнасилва системно и грубо на задна прашка, никой не я има за човек, а въпреки вродената си доброта става свидетелка как виновникът за всичките ѝ нещастия е убит по сравнително удовлетворителен начин.

И какво липсва: еволюцията на актьорите. Развитието им. Постепенното ѝ превръщане в невменяемо чалдисана кръстоска между Хитлер, Вейдър и Джак Изкормвача. Или да речем причината внезапно да се чалдиса невменямо. Щото наистина е възможно на уж нормален човек да му падне пердето и после да извърши куп щуротии - примерно убиха ѝ дракона и приятелката, - ама това става веднага, а не след като преспи и после обикновено го имаме моментът с "оле ко напрайх", а не "баси ко яко се получи, ще взема да изпепеля целия свят". Дори Джекил и Хайд суичват помежду си. Тук тя просто изперколяса без ясно обоснована причина и това е. Беше вбесяващо.

При Мартин имаме психология. Всеки негов герой си има характер, който е оформен както по наследство, така и вследствие на обстоятелствата. Нямаме случайно превключване от лудост към нормалност (не, че няма случаи на раздвоение на личността, но това тук едва ли беше точно такова, по-скоро беше "давай да я приключваме тая щуротия, да вземаме парите и да се направим на джедаи"). Всичко, което той бе градил толкова внимателно и скрупульозно, се превърна внезапно в шантава смесица между Уилоу, Конан Варварина и принцеса Зена или както там ѝ беше името. Да има там някакви приказни елементи, да има един Главен Лош (къв беше и ква му беше драмата е съвсем друга тема), после Мартин вика, че накрая Джон пречуква Денерис, щото тя нещо пощурявала и ставала като лудия Ерис, така че дай да го сковем набързо тва от подръчни материали, айде там един финал за разкош и май трябва да сме доволни, че не показаха как вдигат тост с по шише кока-кола, защото простотии като старбъкс чаши и минерални води биха били нормални в Хан Аспарух от осемдесетте, дето конниците бяха с часовници и слънчеви очила, но е просто долнопробно да го видиш в ръшнатия финал на най-якия сериал след Изаура, нали.

И те така. Има си смисъл петицията и НВО да си я окачат като обица на ухото, да внимават кого наемат и никога вече да не правят полуфабрикати по недовършени книжни поредици, щото ей на какво става.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Wed May 22, 2019 10:54 pm

Не мисля, че някой от HBO изобщо ще се трогне от тая петиция. Колкото и да серем по сериала, всичките седнахме и чинно и прилично си го изгледахме - така че те кинтите са вече направени и мрънкането няма никво значение. Вероятно ще имат по-ниски продажби на блурейките на тоя сезон след време, ама като се има предвид как бая народ се е хванал на хорото и трябва да си завърши колекцията, не вервам да ги заболи джоба кой знае колко. Прикуълите предполагам също ще ги гледаме всички, особено ако има шанс да обяснят неща, дето останаха необяснени.

Петицията е основно за тролене на Д-тата и изразяване на съвсем разбираема фрустрация. И аз, и Сашко я подписахме от лигня, с пълното съзнание, че никой няма да ни пренаправи сезона и с надеждата интернетния шамар да удари там където трябва.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Thu May 23, 2019 12:31 am

Самата петиция, както спомена и братчедът, който я поде, е не за друго, а да се покаже недоволството спрямо крайния резултат. На всички им е ясно, че тя не би променила каквото и да е, но е някаква форма, чрез която хората могат да изразят агресията си спрямо видяните неща и да изпитат някаква "утеха".
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests