A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Fri May 17, 2019 8:06 pm

Amelia wrote:
Fri May 17, 2019 7:50 pm
Сички, дето толкоз харесват Саул трябва да омрат, плз. Ние го заебахме нейде във втори сезон, щото ни доскуча безмерно. Много изкуствен сериал, некво. На Саул и на тея покрай Саул изобщо не мога да им повярвам на нищо от развитието.
Image


Интервюто на Николай, което пуснах по-рано нейде из страниците и за което амелията говори

https://www.youtube.com/watch?v=EIN_04N1AHQ

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Fri May 17, 2019 8:11 pm

Amelia wrote:
Fri May 17, 2019 7:50 pm
Като стана дума как актьора на Варис знае пъти по-добре кой е Варис от тея дето пишат Варис, аз тея дни гледах интервюта с Николай и там той разправяше, че анти-лийк политиката на ХБО е довела до някви запъртъци като самоизтриващ се електронен скрипт, след като е прочетен веднъж и актьорите до последно са държани в пълно неведение за това какво се случва с персонажите им. И се оплакваше, че е от типа актьори, които обичат да си водят записки по скрипта, да го обмислят и да знаят малко по-отдалече кво ще прави персонажа им, за да могат да го изградят по-добре. Та тоя анти-лийк процес може би щеше да сработи някак, ако имаш кадърни писатели, но в случая нямаме, а кадърният актьорски екип е напълно лишен от лостове за влияние върху писателския процес.
Живеем в счупена култура по толкова много направления :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Fri May 17, 2019 9:01 pm

Amelia, благодаря за пояснението!

Между другото, любопитно съвпадение - нощта на 14 срещу 15 април потъва Титаник. На тези дати, само че години по-късно и в зависимост от часовата зона, започва излъчването на този сезон... huge foreshadowing.
Жалко и за актьорите, наистина заслужават адмирации! :heart:

Ахаха, Sansa was right (again):
https://pics.me.me/jimmyfallon-the-toni ... 915982.png

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by coldie » Fri May 17, 2019 9:40 pm

трубадур wrote:
Fri May 17, 2019 7:47 pm
Колди, душата, то сега е обичаен фентъзи сериал, със се тъпотиите, липсата на логика и плот армора.
Аз не знам от какво се оплаквате. Финалният сезон е доста по-добър (досега, докъдето съм гледал) от предишните. А и все още не зна/е/м какво ще стане във финал финалният епизод.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Sat May 18, 2019 12:20 am

Каквото и да стане във финалния епизод ще е ръшнато, така че няма значение. Иначе право думаш, че 8-ми доста по-як от 7-ми, но какво от това. GoT имаше реалния шанс да стане най-великия сериал на всички времена и го пропиля. Вече е просто неимоверно скъп фенфик. Жалко за актьорите, гримьорите и останалите от екипа, личи си колко се стараят да доставят това, което сериалът трябваше да бъде.

Star Wars след Лукас е напълно лишен от душа франчайз и нещо като D&D напълно им приляга. Не ми е мъчно Not one bit.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Claymore » Sat May 18, 2019 12:22 am

Amelia wrote:
Fri May 17, 2019 7:50 pm
Сички, дето толкоз харесват Саул трябва да омрат, плз. Ние го заебахме нейде във втори сезон, щото ни доскуча безмерно. Много изкуствен сериал, некво. На Саул и на тея покрай Саул изобщо не мога да им повярвам на нищо от развитието.
YOU FUCKIN WHA'?!!

Иначе Конлет Хил беше супер Варис и разбираемо е ядосан... актьорът на Селми също, дори не задължително щото са го убили като е жив в книгите... а че го убиха по супер тъп начин. Това беше едно от нещата които много допринесоха да спра да гледам от въпросния сезон нататък. Аз това си говорех със сестра ми, която разбрах че го е гледала като чух псувни и крясъци от хола в понеделник като таман се бях събудил от "следобедна" дрямка в 20 часа - колко ли им е гадно на доста от тия хора как с години са играли някакъв персонажи и все нещо са вложили в него от себе си, дори дървета като Кит и Емилия... и накрая
Spoiler: show
Image
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by coldie » Sat May 18, 2019 4:31 pm

Martix wrote:
Sat May 18, 2019 12:20 am
Каквото и да стане във финалния епизод ще е ръшнато, така че няма значение. Иначе право думаш, че 8-ми доста по-як от 7-ми, но какво от това. GoT имаше реалния шанс да стане най-великия сериал на всички времена и го пропиля. Вече е просто неимоверно скъп фенфик. Жалко за актьорите, гримьорите и останалите от екипа, личи си колко се стараят да доставят това, което сериалът трябваше да бъде.
Да, имаха много сюжетни линии, който им позволяват да има поне няколко различни вида приличен финал. Предполагам са избрали да заложат на шока като според мен така вдигат до небесата популярността. Цяла буря излизаща извън феновете на поредицата се е разкразила заради тази линия която избраха.
На мен в целият плот на всички сезони са ми досадни тези дракони. Липсата на дракони в Колелото е една от причините да ми харесва, допълнителна такава. Почти всяко фентъзи има дракони. А и някак си беше ясно още като се появиха, че те ще решават нещата накрая, което е доста тъпо за мен.
Иначе по-голяма част от сериала ми е еднотипен - силният подчинява слабият. Въобще, явно е че историята мирише силно на тъмно средновековие. И като махнем фентъзи елементите като дракони и други Игра на Тронове е далеч от класическо фентъзи. На всички ни е ясно, че силата му е в интригите. Които в интерес на истината се позагубиха с времето.
Получава се една контровертност. Драконите са решаващият елемент в една история, която е далеч от класика. А какво по класическо за фентъзи от дракони.
Аз като цяло не съм доволен, има много повече хляб в сюжета на Мартин, който от своя страна взе да зацикля последните години.
Не съм сигурен но дали едно половината сезони Тирион не се мъкне зад полите на Халееси-то? Някак си взе да става банално.
Доста може да се каже но е факт, че това е най-добрият фентъзи сериал. Живот и здраве да видя Колелото на Амазон. Ще видим. Харесва им подходът им и ако продължават така очаквам да го екранизират прилично.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by tiffany aching » Sat May 18, 2019 5:16 pm

Somewhere beyond the wall:

Image

Душичка! :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Marfa » Sat May 18, 2019 8:18 pm

На мен ми се ще в последния епизод да има телетъбиси. Тъй и тъй стана като нещо, сковано в час по трудово от деца със забавено развитие, ръководени от надрусан възпитател, поне да е колкото се може по-абсурдно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Sat May 18, 2019 8:37 pm

Когато и в Scientific American почнат да пишат колко си се наакал, значи много си се наакал:
https://blogs.scientificamerican.com/ob ... redirect=1
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by coldie » Sat May 18, 2019 8:58 pm

Amelia wrote:
Sat May 18, 2019 8:37 pm
Когато и в Scientific American почнат да пишат колко си се наакал, значи много си се наакал:
https://blogs.scientificamerican.com/ob ... redirect=1
На колко сериала са обърнали внимание тия.. Scientific American ?
А?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Sat May 18, 2019 10:48 pm

Именно, @coldie . Именно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Sun May 19, 2019 12:30 am

Amelia wrote:
Sat May 18, 2019 8:37 pm
Когато и в Scientific American почнат да пишат колко си се наакал, значи много си се наакал:
https://blogs.scientificamerican.com/ob ... redirect=1
Супер яко есе, и бтв много добър съвет за сюжетостроене като цяло.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Sun May 19, 2019 5:59 am

Amelia wrote:
Sat May 18, 2019 8:37 pm
Когато и в Scientific American почнат да пишат колко си се наакал, значи много си се наакал:
https://blogs.scientificamerican.com/ob ... redirect=1
Те даже на CNN имат две статии рант тия дни. :lol:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Sun May 19, 2019 3:12 pm

Marfa wrote:
Sat May 18, 2019 8:18 pm
На мен ми се ще в последния епизод да има телетъбиси. Тъй и тъй стана като нещо, сковано в час по трудово от деца със забавено развитие, ръководени от надрусан възпитател, поне да е колкото се може по-абсурдно.
Тва би събвъртнало експектейшаните.

Аз пък исках Денерис/Джон да направят Глий стайл машъп дует на Girl on Fire / Ring of Fire, но не би.

В сравнение с осми сезон , скеча на Колдплей от преди няколко години е пълен шедьовър.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests