Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat May 11, 2019 12:50 pm

След първи епизод на Луцифер и гледане по диагонал, псуване и отчаяние от човешкият род разгеле в 4 сезон към средата успя да ме накара да се засмея пак веднъж на сцената при видеозона... :roll:
:ninja:

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by termit » Sat May 11, 2019 9:32 pm

Аз сега разбрах, че има нов Луцифер. Ще се гледа, макар че края на предишния сезон беше ужасяващо злеташки за мен.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ambartanen » Sat May 11, 2019 9:39 pm

What We Do In The Shadows е много забавно и неангажиращо сериалче. Филмът хич не ми хареса, но 20 минутни епизоди ми влизат доста по-добре за тоя вид хумор.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Tue May 14, 2019 1:22 pm

От известно време зяпам Counterpart (първия сезон го минах за ден :mrgreen: ) и през цялото време се чудех, откъде ми е познат актьорът, който играе Питър Куейл, и се оказа, че бритчеда е братото на Халийсито. :hihi: Доста як пичага е. Иначе, сериалът, чийто сай-фай е само щрих, приковава вниманието с шпионските си игри, психологията и философията. Болшинството актьори също са страхотни. Не е само един Дж. К. Симънс, който да си заслужава гледането.

Търсех си нещо, с което да запълня глада си по Fringe и Counterpart върши страхотна работа - е, доглеждам втория сезон и се мятам на Fringe блурейките. Фрингето си е мощ. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu May 16, 2019 2:19 am

Гледах първия епизод на "Warrior":
https://www.imdb.com/title/tt5743796/
Ще ми е последният. Изобщо не ми хареса, макар че имаше всички предпоставки да ми стане нещо любимо. Заради постоянната канонада от съвременни псувни имах чувството, че гледам фенфикшън на "Лъжите на Локи Ламора", само че без чара на творението на Скот Линч. Това явно държи да е историческо, разглеждат се исторически проблеми на ирландци, китайци и негри в САЩ след Гражданската война, обаче доста силно се съмнявам в ония времена да са псували като Джон Маклейн, да не говорим колко смешно стоеше. Голите сцени бяха повече от битките, а аз това го подхванах, защото е базирано на нереализирана идея на Брус Лий и е продуцирано от дъщеря му.
Иначе, очевидно е правено с пари, актьорът в главната роля влиза почти успешно в кожата на Брус Лий и бойните сцени не са зле - ама сценарият е, и то много, постоянното псуване вади от филма, голотиите на моменти просто им личи, че са там, за да пълнят време, а претенциите за историческо незнамсиквоси и сериозност се сблъскват твърде неприятно с откровената супергеройщина, която избликва на моменти. Ама нали трябва да се знае, че публиката ни са зрели хора, как, я да наблъскаме кървища, смазани с чук глави, прерязани гърла, и хайде половината ни сцени да са в публични домове, `щото иначе няма да си личи, че нещото е правено за зрели хора... Бля... Егати. Исках да го харесам това, макар че никога не съм бил фен на Брус Лий - а и доста се съмнявам да си е представял нещо такова, когато е оформял идеята.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu May 16, 2019 10:02 am

У дедууд и рим псуваха на копеле па пасваше. Не е толкова до историческа достоверност, колкото до качество на сценария. И аз му хвърлих око на това и даже го чаках, ама не звучи да е написано като хората и ме съмнява да имам желание да го пробвам. Далеч не си единственият, който се оплаква от нескопосаност.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu May 16, 2019 11:57 am

Е, то дори първият епизод на Вариор беше някаква сценарна глупост. Догледах го само, защото го бях хванал по хъбъо-то и се бях разложил. :mrgreen:

Иначе, Counterpart е чуден. Доста добре са уловили шпионските игри, разделението на Аз-а и цялата психология на двойниците. За жалост са го енднали след втория сезон, но дори и така има завършеност.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Thu May 16, 2019 3:52 pm

Лелеее, ще излиза пети сесон на Black Mirror:

https://youtu.be/8AjLfJJIyrg

Yeyyy! :heart: Което ми напомня, че съм свалила, а още не съм изгледала четвърти... :oops:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu May 16, 2019 4:34 pm

трубадур wrote:
Thu May 16, 2019 10:02 am
У дедууд и рим псуваха на копеле па пасваше. Не е толкова до историческа достоверност, колкото до качество на сценария. И аз му хвърлих око на това и даже го чаках, ама не звучи да е написано като хората и ме съмнява да имам желание да го пробвам. Далеч не си единственият, който се оплаква от нескопосаност.
Да де, то в сценария няма нищо смислено. Тежкарее с мръсен език, голи сцени и ексцесивно насилие, обаче извън моментите, когато се отдава почит на Брус Лий, просто не работи - буквално от първата сцена се започва с напълно лишени от логика глупости. Това щеше да е донейде приемливо при по-лековат тон, ама тука... "Шанхайско слънце" я разглежда тая тема двеста хиляди пъти по-добре, както е непретенциозна комедийка.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Sat May 18, 2019 12:34 am

Като отговор на наспоменаваните сериали в GoT темата, да не спамя там

Аз да вметна че голяма част от тия хевиуейтове на HBO не могат да стъпят на пръста на Utopia. Пък. Нищо че не съм ги гледал повечето :ninja: Ако съм откровен, от тия бих гледал най-вече The Wire, тематиката, сетинга и расовите политики са ми доста интересни, встрани от това Deadwood заради потенциално развенчаване на митовете за пионерския дух и прочие + Йън МакШейн... докато Сопранос от разни клипове и суперкътове които съм гледал, изглежда сякаш изчезва в собствения си задник заради self-indulgence в късните сезони. Което често се случва над 4-5 сезона, както отбеляза Мат, но все пак. Аз това го забелязах и в Mad Men до някаква степен в 6-7 които бяха доста празни и персонажа на Дон беше скучно зациклил, макар че пак ме кефеше сериала. Breaking Bad също въпреки че след размисъл повече ми харесва последния му сезон в контекста на цялостната творба, все пак ми се струва по-слаб във втората си половина от всички други сезони, особено четвърти.
Last edited by Claymore on Sat May 18, 2019 1:01 am, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat May 18, 2019 12:54 am

Малко side topic, но този пост илюстрира един от топ проблемите на подобен род дискусии. Всеки е гледал fully не повече от 30 сериала и си харесва примерно 5 от тях и ходи да се вре във всякакви дискусии да разправя как те са по-добри от 5-те любими на някой друг, който е гледал други 30. Никой не се е хванал да изгледа топ 60-те сериала, че после да може с чиста съвест да дава мнение.

Примерно веднага мога да вкарам експертно мнение, че топ сериалите от всичко, което съм гледал са Breaking Bad, Daria и Sense8 но това би било доста лицемерно като си знам, че в want to watch списъка имам 150 сериала, от които поне 100-тина имат потенциал да са 8-ци и нагоре, само да имам време да ги изгледам. А на Sense8 дори още не съм гледал финалния филм. :oops:

edit: А предполагам не е нужно да обяснявам, защо мнения базирани на клипове, суперкътове и abridged видеа са полезни само за лично ползване, но не е хубаво да се споделят с други хора без дебел disclaimer.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Sat May 18, 2019 1:06 am

С избирателността на кое е любимо и прочие съм съгласен, но то това важи за всичко... и за това твърдението ми за Utopia беше нарочно заядливо, не е сериозно.

Но това за суперкътовете, клипове и така нататък върло не съм съгласен, именно заради това което току-що само посочи - имаме ограничено време и въпреки че всяко впечатление от такива извадки е непълно, не мисля че е по-различно от това да прелистиш книга на няколко места и да видиш че стилът на автора е брутално зле или пък много добър, и да решиш да четеш книгата или не. В крайна сметка повечето хора нямат време дори за 10% от продукцията в момента, освен ако не правят само това, като примерно едни приятели които извън пеене, рисуване и по-"творчески" дейности, главното им хоби са сериали и следят по лайк 12 в даден момент, което за мен е изумително. Докато не се замисля че аз искам и се опитвам да играя игри, отскоро настолни също, още по-отскоро Меджик, ама искам и да чета худ. литература, лит. теория, да гледам филми, да готвя... и тъй.

Затова и толкова ценя както рецензионната критика, така и по-задълбочените трудове, даже особено когато не познавам обсъжданите произведения - помагат да видя нечий поглед към нещата, без задължително да се съгласявам с него, но разбирам какво виждат другите хора в една творба, добро или лошо. Естествено, че има по-добри и умело подкрепени интерпретации от други, но плурализмът искрено ми е интересен, за това чета често рандъм ревюта в Гудрийдс за някакви книги, барабар с другото. Критиката помага и с подбора естествено, но не мисля за това като единствената й и най-главна функция
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat May 18, 2019 1:04 pm

Оо да, напълно съм съгласен с теб, затова казах лично ползване. Това, което не удобрявам е да обсъждам произведения, които не съм гледал на базата на мнения на трети лица или повърхностни впечатления от трейлър. Това е ок до точката "това изглежда, че не е мой тип филм, и няма да го гледам", но по-нататък влизаме в интерпретации на база непълна информация. А в интернет нищо не е по-страшно, от това някой непознат да разбере, че не си напълно подготвен да говориш по някой тема.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Tue May 21, 2019 3:30 pm

Then comes another, younger, more beautiful...
Image

Покрай едно видео на nerdwriter1 загледах комедийката Barry тези дни и го препоръчвам. Малко е недоопекан, а и самия Бари става досаден бързо, но сериалчето е адски забавно, а и нацелва драмата по-често, отколкото не я нацелва.
Насилието е топ-тиер за телевизия. Всичко е хореографирано, но е доста по-близко до Джон Уик, отколкото до Марвел.
до средата на втори сезон го гледах и засега е стабилна 8-чка.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sat May 25, 2019 9:07 pm

Стигнах до трети сезон на Reign и вече съм на трети епизод. Харесва ми доста! Сериалът продължава да си бъде тийн драма в исторически сетинг, а не сериозен и достоверен епос, но за толкова епизоди вече тотално съм му свикнал. Рейчъл Скарстен е страхотна като "зла" Елизабет - истерична, властна и луда от любов по Робърт Дъдли, който също е перфектен! И едновременно в нея го има всичко, което трябва да има в Елизабет. Наистина е забавна и нетрадиционна интерпретация. И сериалът по някакъв начин я уважава - докато в сцените на Мери Стюарт и Франсето си звучи съвременна музика като от Ориндж каунти, в сцените на Елизабет действително звучат мелодийки с поне мъничко автентични тонове за времето. Нямам търпение да видя как ще я развият.


И покрай това да кажа, че съм хайпнат за Батуомън, където същата Елизабет ще играе отново главната злодейка на сериала - Лудата Алис, която обожавам. Излезе и трейлър на Батуомън и не е зле, като за нивото на CW. Има там две-три тъпанарски реплики, например как Батуомън влиза с взлом в имението на Батман, открадва му костюма, открадва му всичките неща, взима му псевдонима и славата и после казва "I won't let a man take credit for a woman's work.", но... все пак говорим за CW. Надявам се в сериала това да са просто кукички за woke зрителите и да не пречат. Още смятам за грешка, че избраха Руби Роуз за главната роля - тя стои чудесно на снимки, но в мига, в който проговори, се вижда колко чудовищно неубедителна е. И като фен на персонажа бих предпочел да кастнат някоя поне приемлива актриса, вместо gender-fluid Руби Роуз, ама нейсе. А и ако гоним автентичност, Батуомън е лесбийка, не джендър-флуид, но изглежда не се прави разлика, щом влиза под чадъра "куър", където явно всичко е взаимозаменяемо. Ама трябва да призная, че в трейлъра Руби изглежда по-добре, отколкото в кросоувъра миналата зима, така че има надежда. Още се надявам по някакъв начин да построят персонажа около нея, както стана с Аквамен - и Джейсън Момоа е просто селебрити, а не актьор, и си играе винаги себе си, но в Аквамен промениха персонажа, за да си пасне с него, и резултатът беше отличен и всички са доволни.

А това лято може най-после да си догледам Флаш и да напиша ревюто, което читателите на списанието чакат с години!
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests