A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Tue Apr 30, 2019 6:29 am

Ordo Malleus wrote:
Tue Apr 30, 2019 12:56 am
урук-хаите/орките в ЛОТР за нея са били с ужасен CGI, при положение, че са хора с грим (за разлика, бтв, от Хобит, където СА CGI и изглеждат бая по-зле).
Няма абсолютно нищо вярно тук. Битките в LotR филмите са снимани с 50-100 статиста (основно за close ups) и останалото е 95% CG, правено с MASSIVE (VFX/AI технология, разработена специално за армиите във филма: https://en.wikipedia.org/wiki/MASSIVE_(software) ). Някои сцени със сигурност не са остаряли особено добре (примерно орките на стълбите, които катерят стената на Helm's Deep са тотална бутафория).

8-3 на Game of Thrones е далеч по-добре визуално, въпреки че е правен със значително по-малък бюджет от LotR и поне на мен ми създаваше доста повече напрежение и беше значително по-правдоподобно от това да гледам как Гимли удря орки в ташаците и скача върху тях от 20 м висока стена, Леголас се прави на Tony Hawk Pro Skater, a Арагорн някак оцелява взрива на същата тази стена само с леко объркване, две минути по-късно се хвърля доволно в мелето от нахлуващи орки, след това се сбогува с умиращ рандъм елф, който го няма в книгите на Helm's Deep и скача от 30 м стълба върху поредна тълпа от орки. Даже имаме хвърляне на джудже. It's fun, yes, but silly as fuck. Всички, които се прекланят пред това и мрънкат по адрес на GoT битката може би трябва да пият една студена и да си свалят розовите очила на носталгията.
трубадур wrote:
Mon Apr 29, 2019 11:10 pm
винртърфел бтв по всички възможни параграфи, щом става дума за къща от камик по средновековно време и се отнася за отбрана на неща с човешки размер срещу такива с човешки размер си е ебала капаците по защитни функции, особено ако се сравни с кво реално хората са могли да строят. Ако съдим по фентъзи стандарти може да мине за кекава крепост, ама това нещо в действителност е огромно и лесно да се защитава, ако видим нашенски крепости от 12-13 век и колко успешни са.
Неща с човешки размер. Огромно зомби гигант не е с човешки размер. Дракон, взривяващ стена, също не е с човешки размер. Анализът ти тук е с дупки като швейцарско сиренце, сори.
Ordo Malleus wrote:
Tue Apr 30, 2019 2:05 am
AlDim, дотраките си бяха разположени най-отпред за атака преди Мелисандра да им запали араките, та с огън или без огън, щеше да видим същото. Беше супер идиотско ползването на тези воини и абсолютно са го направили с цел визуален оргазъм и нищо повече. Нали им беше ясно, че няма как да победят в пряк сблъсък, а буквално "подариха" няколко десетки хиляди зомбита.

Неопетнените им прилягаше такъв тип битка, но естествено, стратегически бяха разположили горящия ров зад тях, че да им е топличко, докато ги избиват, приклещени от собствените си съюзници.

Total War не ти трябва, когато противникът ти е немъртъв с определен слабости. Те не се бият с пърдящи дъги еднорози, а с двукраки бивши човеци, които ползват стандартни оръжия, винаги просто се хвърлят на юруш в битка и умират от огън и драконово стъкло. Това, че противникът ти е уязвим не от желязо, ми от обелки от орехи, не променя изведнъж основни правила на войната.

Довагерите бяха там, за да задържат врага максимално, докато останалата армия влезе в крепостта. Последните няколко редици си взеха, защото нямаше как всички да се изнижат без да бъдат смазани от масата зомбита.

Относно правилата на войната:
Amelia wrote:
Tue Apr 30, 2019 2:48 am
Между другото, като стана дума за стратегии, аз не съм играла Total War, но знам, че добре обучени конници с мечове би трябвало сравнително лесно да изринат инфантрито на противника, особено ако въпросното не е добре въоръжено и дисциплинирано като римляните (и довагерите). Предвид това, че Едитата са пешеходци (досега само Абатите сме ги виждали да яздят) и не са способни на кой знае ква военна координация, не виждам що да не пуснат срещу тях най-могъщата конна войска, която имат под ръка, с надеждата да ги понамалят като бройка.
Това е абсолютно вярно. Cavalry fucks basic infantry/archers. Spearmen fuck cavalry. Archers fuck spearmen. Romans post Marian reforms fuck everybody except archers on horseback. Heavy armored cavalry charge fucks anything in an open field.

Принципно няма никакъв проблем в това да пратиш cavalry vs zombie infantry, очаквайки че можеш да ги удариш здраво и после да се върнеш бързо, стандартни hit & run tactics. Само че не им се получи.

Виждам, че тук има поне десетина експерта на тема средновековна военна тактика, та ще ви оставя да анализирате ето това чудо и логичната употреба на кавалерия тук: https://www.youtube.com/watch?v=Lc9q6nnmrGY
10 храбри кончета чарджват в някакъв супер тесен коридор, някак минават през цялата армия във вътрешната крепост, изнасят сигурно 100-тина орка на шибания мост (с мега ужасяващо CG), след което някаква друга армия от кончета се врязва без никакъв проблем във въоръжените с копия редици на орките (ама това, защото Гандалф им светнал в очичките). Т'ва е то, Helm's Derp, еталона на средновековната военна стратегия, копеле!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 8:12 am

AlDim wrote:
Tue Apr 30, 2019 6:29 am
трубадур wrote:
Mon Apr 29, 2019 11:10 pm
винртърфел бтв по всички възможни параграфи, щом става дума за къща от камик по средновековно време и се отнася за отбрана на неща с човешки размер срещу такива с човешки размер си е ебала капаците по защитни функции, особено ако се сравни с кво реално хората са могли да строят. Ако съдим по фентъзи стандарти може да мине за кекава крепост, ама това нещо в действителност е огромно и лесно да се защитава, ако видим нашенски крепости от 12-13 век и колко успешни са.
Неща с човешки размер. Огромно зомби гигант не е с човешки размер. Дракон, взривяващ стена, също не е с човешки размер. Анализът ти тук е с дупки като швейцарско сиренце, сори.
викаш дай да игнорираме всичко останало, дето казах, куул.
Но е яко как си въртиш гледната точка относно кое е смислено и кое не.
И за властелина казах, че си върши работа щом стане дума за фентъзи, даже вече не знам колко пъти казах, че още няма филм, който адекватно да показва средновековна битка, ама найсе. Говорех и за дракона. Тука и противниците са ходщеи трупове без мозък. За чий им е да излязат да ги посрещнат след като имат високи стени от камък? Не е като зомбетата да почнат да копаят тунели или да вършат някви поразии отвънка, които да прецакат пичовете в крепостта. Те обсадите затва траят 15 минути, а не месеци по принцип щото да оъвъръннеш замък е толкова лесно.

Аз тва нижене още не го разбирам. Радвайте си се на епизода, защо е толкова трудно да се разбере, че има хора, които са разочаровани. Всичко е по ноти тука, всяко едно клише за битка и последвал щурм на замък е на лице. По калъп е правено, барабар с монтажа и донякъде пейсинга даже. А при положение, че още нямаме баш наистина кадърна средновековна битка, дето да не е див фенсървиз или да не е супермен вс. статисти ми се щеше да е нещо по-така. А то си е холивуд батъл 101. И на властелинът му прощавам, оти първо суперменските изгъзици идваха от хора, които ясно ни беше показано от самото начало, че са с ебаси левъла, второ щото беше пионер в много аспекти. Тука идваме 16 години по-късно и още кретаме по техните стъпки, без значение колко тия технологии са се развили, колко по-евтини са и колко народът, дето ги прави тия неща е научил.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue Apr 30, 2019 8:18 am

AlDim wrote:
Tue Apr 30, 2019 6:29 am
Виждам, че тук има поне десетина експерта на тема средновековна военна тактика, та ще ви оставя да анализирате ето това чудо и логичната употреба на кавалерия тук: https://www.youtube.com/watch?v=Lc9q6nnmrGY
10 храбри кончета чарджват в някакъв супер тесен коридор, някак минават през цялата армия във вътрешната крепост, изнасят сигурно 100-тина орка на шибания мост (с мега ужасяващо CG), след което някаква друга армия от кончета се врязва без никакъв проблем във въоръжените с копия редици на орките (ама това, защото Гандалф им светнал в очичките). Т'ва е то, Helm's Derp, еталона на средновековната военна стратегия, копеле!
Ауч.... ISTENSKA BOJNA HORIOGRAFEA!!!!!!!!!!!!!!!!

Btw, изгледайте и другите части (по-ранните) от тая битка и си поопреснете паметта плз, за да не се разправяме за глупости тука. Демиджа е голям.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Tue Apr 30, 2019 8:22 am

tiffany aching wrote:
Tue Apr 30, 2019 2:41 am
aiva wrote:
Mon Apr 29, 2019 10:54 pm
Как може от свят с такъв vast lore да се стигне до това, което гледаме в момента..
И аз това се чудя. Фенските теории за развитие на сюжетните линии съдържаха не само повече lore, a и въображение.
Голямо разочарование по тази линия. :<
Бран. Мечтаех си за some epic-warg-mind-duel между него и Нощния, с елементи на психеделика и/или споделено видение, което да отговори на (някои от) въпросите около мъртвите... накрая просто исках да си разменят по някоя дума, че се получи съвсем неловко. Всуе. Мистерията остана, а до края - само три епизода. Така и не се разбра кой е Кралят на мъртвите, какво иска, защо... повсевместна студ и смърт, туй то. Или пък му е замръзнала устата, знам ли. :mrgreen: Ако за неговите подопечни се предполага да са безмозъчни зомбита, дори да откривам логика – персонифицира(т) безкрайната смърт и анти-дзен тишина, то цялото това безмълвие (или творческа немощ) ми дойдоха в повече. Като се има предвид, че това бе най-епичният и сложен, дългоочакван конфликт. Сериалът започна с него, по ангелите! Убийството на Нощния крал, макар и навременно (тъкмо вече нямаше накъде), ако зависеше от мен, не би се случило поне до пети епизод. И защо изобщо трябваше да е физическо? Изненадах се, че го извърши Аря, не ми бе хрумнало изобщо подобно развитие. То вярно, че Джон се амортизира... стига толкова, уморих се и аз в този късен час. :)
Напълно се подписвам под това. И казаното от аива - "this episode felt weirdly self-contained, like everything that's happened leading up to it didn't matter" е точно в десетката.

Наистина имаше безумно интересни теории. Какво е Бран, какво представлява Нощния крал, какви са тея странни кръгчета с лъчи, които оформя от мъртвите тела... и накрая едно голямо нищо. Тотално нищо.
Гледам, че на някои фенове все още им е трудно да приемат това безсмислие, затова градят теории, че поведението на Бран било странно, че сякаш Нощния крал вече е в Бран, че там ще има нещо голямо. Дано са прави! А дано, ама надали...
Цялата огромна митология на този свят да се сведе до тоталното нищо е ужасяващо. Ама хората им прощават, щото тъмната мазаница на скорост 150% им се сторила добър екшън. :neutral:

И като част от това - магическата система беше тотално в джаза :D Мелисандра подпалва мечовете на цяла армия - откога има тя такива сили? Нищо подобно дори не е било леко загатвано? Защо не помогна на Станис? После - Мелисандра вижда Аря и ѝ казва бъдещето. КАК? Откога Мелисандра има силата да предсказва бъдещето на случаен човек само като го види? Нали гледаше в пламъците, виждаше неясни образи, откъде дойде това? Просто са си казали сценаристите "Тук имаме някаква вещица, пък ни трябва някой пророк, я тя да го каже!" без да обмислят връзва ли се със силите, които са ни представили до момента.
И върха на всичко - белите бродници управляват времето и могат да носят облаци :lol: Това беше върхът на нелепицата.

И остават ТОЛКОВА много въпроси... Защо горските чада не са спрели белите бродници мнооого по-рано, щом е трябвало просто да го боднат със специално ножле и всичките му армии ще загинат? Защо не предупредиха Бран или който и да е... Но както и да го смятаме, все е тъпо - този чудовищен Нощен крал дори не потръпна, когато беше погълнат от драконовите пламъци, изобщо нищо му нямаше. И в следващия момент Аря си подхвърли ножлето от едната ръка в другата и го бодна и уби...... Тотално нелепо.

И Церсей се оказа права - заплахата, която идваше 8 сезона, изобщо не е страшна, с едно ножле се решава всичко. И никой наистина важен не умря - всичките Старки, Ланистъри и Денерис оцеляха. Умря един Джора, дето три сезона умираше от грейскейл, умря Теон, дето три сезона умираше от Рамзи... И някакви важни персонажи като... Ед от Нощната стража?

Колкото повече се замислям, толкова по-потресен оставам.

Наистина бих спрял сериала след такова чудовищно падение. Ужас просто, пълна липса на логика, пълна. Само заради Санса и Тирион ще си го догледам, защото за тях ми пука.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Tue Apr 30, 2019 8:57 am

Мега як making of за мега якия епизод:
https://www.youtube.com/watch?v=_3M0Xt97aFI

(Респект за Mass Effect темичката накрая :mrgreen: )

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 30, 2019 9:14 am

AlDim wrote:
Tue Apr 30, 2019 6:29 am
Няма абсолютно нищо вярно тук. Битките в LotR филмите са снимани с 50-100 статиста (основно за close ups) и останалото е 95% CG, правено с MASSIVE (VFX/AI технология, разработена специално за армиите във филма: https://en.wikipedia.org/wiki/MASSIVE_(software) ). Някои сцени със сигурност не са остаряли особено добре (примерно орките на стълбите, които катерят стената на Helm's Deep са тотална бутафория).
Естествено, че имам предвид за клоуз-ъпс сцените, а не че са наели и гримирали 20 000 души за далечен шот от крепостта, що се правиш на тъп? Или на Амелиа са й били грозни урук-хаите в мрака, в дъжда, от птичи поглед като ги дават? Нямало абсолютно нищо вярно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Тия сравнения с битката в Шлемов дол към мен ли са насочени? И ако не, към кой, с кого спориш? Щото аз се включих само за изцепката със CGI орките, въобще не съм споменавал реализъм и т.н. във Властелина.

трубадуре, филми, дето показват адекватно средновековна битка има предостатъчно. От тая година само можеш да си пуснеш Outlaw King - не е фентъзи, но особено голямоТО битка е супер.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 9:43 am

Не не е, никой не чете у тоя форум - за кво се мъчим въобще, по-рано дадох за пример Outlaw King, който реално е по-теве продукция отколкото кинаджийска и че с него даже трябва да се съобразяват от ГоТ, но и че в него има маса простотии. Огнени стрели, 15 човека пратиха един залп стрели и тия от крепостта им се предадоха, накрая мелето беше фрий фор ол, не плениха краля... а иначе достоверен филм... Но дрехите и оръжията, както и някои от обичаите бяха в десетката. Сериозно, защо продължаваме в тая тема като се чете през ред, сега не визирам вече Ордо, да не да стане пак объркване, и я караме на по редче изцепки.

бтв квото вика доктора е много правилно, да не повярваш му споделям мнението

санса и тирион бяха яки доста

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue Apr 30, 2019 9:45 am

@Ordo Malleus
Урукхаите изглеждат доста зле в сцените от птичи поглед, да. В общи линии, във всяка масовка си личи примитивната компютърна графика. Както казах, за времето си беше добро СиДжито, но не е перфектно. А това за ЛОТР е най-вече отговор на трубадура, дето се пенеше колко великолепна била оная трагикомедия в Шлемово усое, щото, рийш ли, ползвали терена както трябва, докато междувременно цепи некви косми тука, за да намери кусури на Long Night битката от GoT.

Иначе в ГоТ също ползват истински гримирани хора за сцените в близък кадър, което не вярвам да учудва когото и да е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Tue Apr 30, 2019 9:46 am

Ordo Malleus wrote:
Tue Apr 30, 2019 9:14 am
Естествено, че имам предвид за клоуз-ъпс сцените, а не че са наели и гримирали 20 000 души за далечен шот от крепостта, що се правиш на тъп? Или на Амелиа са й били грозни урук-хаите в мрака, в дъжда, от птичи поглед като ги дават? Нямало абсолютно нищо вярно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Въпросът е защо ти се правиш на остър и се буташ между шамарите, при положение че Амелия директно каза "смешните СиДжи урукхаи, дето бяха напъплили по терена като мравки."
Това като описание на close-up сцени ли ти звучи? Въобще четеш ли, преди да пишеш, или просто даваш по инерция, за да си чешеш езика?
Освен това би трябвало да си наясно, че има много различни методи за правене на масовки с 20 000 души. Конкретно в GoT CG-то е основно копи-пейст на статисти, а не 100%-тови CG рендъри на армия, както е в LotR.
Тия сравнения с битката в Шлемов дол към мен ли са насочени? И ако не, към кой, с кого спориш? Щото аз се включих само за изцепката със CGI орките, въобще не съм споменавал реализъм и т.н. във Властелина.
Мда, явно не четеш дискусията.

Това са постовете на трубадура, които коментираме:
Нема начин да бие квото и да било от властелина. Първо, че е по-евтино, второ снимачният период дори не е на половината на Шлемово усое, еле па за завръщането на краля, трето за ни един от тия не ми дреме (но третата причина вече е лична, първите две са факти)."
"Какво им става на хората, защо подобни глупости се толерират? Никаква логика. У властелинът си позволиха само един такъв момент и бяха Гимли + Арагорн (демек двама от най-бедес народа в тая вселена) на мост, където численото превъзходство нямаше преимущество и те бяха тия дето изненадват, а не чакаха да им дойдат галфоните."
"Бе наскоро ги гледах, заедно с първите 3 карибски пирати продължават да са еталона за фентъзи епика. И ги вкарвам щото тука (не във форума, ами хайпът около този сезон) се говореше, че тоя епизод е едва ли не властелин левел, при положение, че нито имат парите, нито времето за такова. И на леголас изпълнанията са малка болка, да не говорим, че у всяка битка при пластелина такива неща като терена са важни и се използват правилно."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 9:55 am

Amelia wrote:
Tue Apr 30, 2019 9:45 am
@Ordo Malleus
Урукхаите изглеждат доста зле в сцените от птичи поглед, да. В общи линии, във всяка масовка си личи примитивната компютърна графика. Както казах, за времето си беше добро СиДжито, но не е перфектно. А това за ЛОТР е най-вече отговор на трубадура, дето се пенеше колко великолепна била оная трагикомедия в Шлемово усое, щото, рийш ли, ползвали терена както трябва, докато междувременно цепи некви косми тука, за да намери кусури на Long Night битката от GoT.

Иначе в ГоТ също ползват истински гримирани хора за сцените в близък кадър, което не вярвам да учудва когото и да е.
Евала, толкова текст написах, преповторих и цепя косми. Убаво, и да се повторя, радвайте му си се на гота, определено сте му аудиторията. За мен тая битка беше посредствена, скучна и без много мисъл вложена в самата нея, а се гонеше спектакъл, който беше заринат под буря и тъмница. Щом ви радва хубаво, ама мен ме дразни. И написах хиляди пъти защо.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Tue Apr 30, 2019 10:06 am

И да отговоря на поста на трубадура по-горе:
Тука и противниците са ходщеи трупове без мозък. За чий им е да излязат да ги посрещнат след като имат високи стени от камък? Не е като зомбетата да почнат да копаят тунели или да вършат някви поразии отвънка, които да прецакат пичовете в крепостта. Те обсадите затва траят 15 минути, а не месеци по принцип щото да оъвъръннеш замък е толкова лесно.
Съвсем ясно беше показано, че Night King има директен контрол над тях. Колкото до копаенето на тунели: 1. Това не би трябвало да е проблем, при положение че дори успяха да извадят дракон от дъното на езеро с вериги в предишния сезон (не казвам, че това не беше абсурдно) и 2. когато имаш 200 хиляди зомбита и не кой знае колко висока стена, не е особено голям проблем да я изкатерят. Ако беше достатъчно да имаш 20 метра стена, в GoT нямаше да имаме 200 метрова стена, направена специално, за да ги спре.
Аз тва нижене още не го разбирам. Радвайте си се на епизода, защо е толкова трудно да се разбере, че има хора, които са разочаровани.
Нямам никакъв проблем с това, че има разочаровани. Обаче имам проблем с голяма част от дадената аргументация.


Още по-забавно е като ти съпоставя постовете в темата:
трубадур wrote:Убаво, и да се повторя, радвайте му си се на гота, определено сте му аудиторията.
Тва е правено за малоумници.
Със сигурност това е прекрасен начин да се разбереш с хора у форумо. :yay:

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 30, 2019 10:22 am

Трубадуре, при все, че огнени стрели са се ползвали доооооста по-рядко, отколкото филми/книги/игри ни показват, те все пак са се ползвали и конкретната им употреба - да засипеш противниковия лагер в нощта, беше ок. Непленяването на краля няма нищо общо с битката per se, а тя самата беше добре заснета и реалистична. Освен това говорим за "адекватност", не за напълно точна историческа възстановка, и Outlaw King се справя страхотно в тази роля. Има ли проблеми? Ако тръгнеш да се хващаш за сламки, има, но в никакъв случай не са дразнещи и се преглъщат лесно. Твай.

Амелиа, какво цепене на косми, дееба? Намери ми един, ама един пример в историята, в който лека кавалерия чарджва в най-тъмния час на нощта срещу враг, когото нито вижда, нито знае как е разположен, нито нищо. Не си говорим, че на някой шлемът му бил нереалистичен или как това оръжие трудно ще пробие оная броня, или как тоя терен не е съвсем подходящ за коне или някакви такива "цепения на косми", а за абсолютно погазване на някакви елементарни и очевидни дори за лаик принципи на войната. Красиво ли беше? Да, красиво беше. Тотално идиотско ли беше? Да, тотално идиотско беше.

ЛОТР специално съм го гледал и в най-доброто възможно качество и макар естествено CGI-а на моменти да личи, чак да го даваш за пример за грозотия е налудничаво. Всъщност, филмът продължава да държи вода доста добре и например изглежда в пъти по-добре и реалистично от модерния Хобит, а е на почти 20 години, като почти всички посочват, че това се дължи именно на ползването на makeup и костюми, където е възможно, а не рисуване на компютърен екран.
Last edited by Ordo Malleus on Tue Apr 30, 2019 11:35 am, edited 1 time in total.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 30, 2019 10:39 am

E се едно не ти е ясно, че нарочно го написах щото се скипват много от проблемите на епизода и се нищят същите на филм отпреди 16 години. И който други връщат постоянно, само в началото дадох пример с властелина, ама то не та не, само там му виждате проблемие.

За последен път:

Конница в тъмното срещу незнайно колко голяма бройка враг, който от своя страна има дракон и гиганти. Идиотия.

План, който извади цялата войска навън при положение, че са наясно колкото повече от нас умрат толкова по-зле. Кретения.

Тази крепост Е стабилна и може да се справи с наплив от олигофрени. И да държи обсада. Ако се усетят, че тия са поумнели могат да почнат да излизат и да се бият, но това е worst case, а не първото, което правиш.

Плюс имаме два дракона, а Дани е по-добра ездачка от Нощния. А и видяхме, че двама на един се справиха доста добре. Не е като да не могат да следят какво правят мъртвите, след като са се провалили при първите си набези. Защото нормални човечета с нормални оръжия, няма да превъзмогнат толкова лесно отбраната на такава крепост. Плюс че показаха само един гигант. Допълнителен плюс е, че тоя гигант нямаше щит и спокойно за 2 секунди стрелците могат да се концентрират само в него и да го повалят много преди да е стигнал стените.

Допълнително е, че като ти идва нещо такова правиш повече от един ров и то не на 10 метра от портата, тва ти е последния. Освен това не е лоша идея да направиш още един баш пред стените. И далеч не посрещаш такъв враг само със стрели. И да си извадиш катапултите отвънка.

Дори с участието на дракон няма да постигнат кой знае какъв успех и не щото драконът е слаб, а защото срещу него има цели два. И тая високата стена падна само щото нашите тогава нямаха с какво да се справят с лошото драконче, при винтърфел нещата не стоят така. Но викаш епизодът си следвал логиката, ми така е, след като в тоя сериал тя липсва от сума време. Ма хубаво това са стратегии и е явно, че героите са тъпи на келеш.

И вече кофти моментите. Атаката на труповете беше world war z за бедни, замаскирана от буря и нощ. Дори не направиха пълен кръг около крепостта ми атакуваха само в определени места при положение, че имат бройката. Самото клане беше типично представено с бързи кадри на главните как покосавят и рандъм статисти се въргалят. Спасявания от нищото зад гръб и спасяване на някого, насред битката, спирате да се гледате, че да те ръгнат в гърба. Удобното хвърляне на един двама срещу основни герои, само секунда след като са ни дали общ поглед, показващ десетки тръгнали срещу тях и би се очаквало да ги стигнат едновременно. Спасяване с монтаж. Деус екса на червената. Кокали трошещи бетона у гробовете. Удобен плот армор за важните. Джон се срина от ебем ти височината, заобиколиха го няколко хиляди, нищо му нема. Денерис и Джора срещу света и светът загуби. Аря спасена от монтаж. Аря в библиотеката. Теон олигофрена се ръгна с копие (без щит) вместо да чака тупана да му дойде до него или да хвърли копието по него поне. Мега саможертва, мега фийлс.

Хубавото, нямаше дълги умиращи речи. Нямаше разговори и лафчета насред крясъците. Когато зомбитата все пак нахлуха беше лудница. Въргаляха се навсякъде, купчината от трупове, изглеждаше добре. Теон и Санса. Музиката беше хубава. Драконите над облаците. Докато Теон се биеше все пак беше яко. Изненадващо Аря като се развъртя не беше лейм, малко е тромава момата, но беше някак задоволително да я видим през очите на някой друг, дето не е подозирал ква е машина и да не е лейм фенсървис както беше при дуела й с Бриен.

пп. Ордо не визирах лагера, въпреки че и това беше зле. Говорех за завземането на крепостта как беше показано, където изкормиха единия брат. А самата битка беше реалистична като подход и дрехи, но реализацията беше типичен селски бой, а тоя филм живее и умира на достоверността си. И както с ГоТ oчаквах повече. Но този филм го дадох само за пример, като нещо модерно и телевизионно, което е на нивото на ГоТ като спектакъл.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Tue Apr 30, 2019 10:59 am

10 Не!Лепи обяснения какво стана в последния епизод на Гейматронс

https://nenovinite.com/ne/rubriki/10-ne ... gejmatrons
1. Защо пратиха дотраките камикадзе в тъмното да се бият с враг, който не виждат?

Щото умират да внесат евтина работна бойна ръка от Източна Европа на Вестерос, ама като изпаднат в дълга зима и криза на продоволствията, за да не дундуркат хиляди гладни гърла - под ножа. Иначе са големите европейци, Денерис обича бедните. Ама взимат българските деца от грижливите им родители, събират младите умни дотраки да берат малини и да мият чинии и за благодарност - айде одете се бийте със зомбита в тъмата.
И гаврата нататък е велика :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Apr 30, 2019 11:19 am

За @трубадур специално
Spoiler: show
59144741_10156539031817807_8776996777271230464_o.jpg
59144741_10156539031817807_8776996777271230464_o.jpg (130.45 KiB) Viewed 2672 times

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests