Fullmetal Alchemist Clips

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Nov 03, 2005 12:27 pm

Bla bla bla, песента е хубава, клипът да пасе именно щото е само модерни танци без никакъв 'сюжет' в него.

Но това няма да ви възпре да качите Шангри-Ла, нали, аз само прекалявам с вафлите тук, не е сериозно :roll: :oops:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Nov 03, 2005 12:42 pm

Roland of Gilead wrote:И не знам колко подробно си изучавала хореографията, но за мен тя е мотамо една и съща във ВСЕКИ клип в тоя жанр, където изобщо я има.
Без да съм изучавала никак хореография, мога да направя ралика между клиповете от този жанр и затова фактът, че тази конкретно хореография е открадната, без да се внесе никаква допълнителна идея, малко ми разваля оценката за клипа.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 03, 2005 12:49 pm

Дима, пак повтарям, че тези песни са писание в синхрон с клиповете си и В ПОСЛЕДСТВИЕ са избрани за аниметата, на които се явяват опънинги/ендинг/инсърти. Айде да не приказваме на изуст, че започна да става нелепо :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Nov 03, 2005 1:04 pm

Ни най-малко не приказвам наизуст, защото изгледах клиповете, които съм изкритикувала, гледала съм и анимираните 'версии' и считам, че именно на оригиналите им липсва синхрона, за който говориш. Пак повтарям, че вероятно ми се струват странни, защото съм свикнала с анимираните 'версии'. От друга страна аз в клипа на Nami Tamaki не намирам кой знае колко оригинални хрумвания (за сравнение 'Мелиса'-та имаше великолепен мим), а и хореографията не беше забележителна. И няма да коментирам крадена ли е или не, защото не съм се заглеждала особено по модерните танци в клиповете на известни западни изпълнители.

Та, аз в това не виждам нищо нелепо.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 03, 2005 1:08 pm

Нелепо е сравнението на оригиналния клип на една песен с анимацията, снаждана после по нея. Просто едното е оригинал, а другото - страничен продукт. И ънлайкли ез ит сиймс, в случая страничният продукт е аниме-частта, а не клипът.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Nov 03, 2005 1:32 pm

Aз никъде не оспорвам, че оригиналите са игралните клипове, а OP/ED са допълнително разработени.

Сравнението е уместно с оглед на личните предпочитания. Гледаш и сравняваш впечатлението, което си добил, усещането, което ти носи видяното. Страничен продукт или не, нагаждани по песента или не, лично за мен анимираните версии са по-сполучливи, допадат ми повече (пак ще се повторя - просто ги свързвам с някакви познати персонажи, някакъв сюжет, кадрите са ми близки), наречи го нелепо ако искаш.

А и като предложиш нещо за сваляне и отвориш тема, това предполага всякакви коментари, не само положителни, и мнения за въпросните филми/музика/клипове и т.н., нали? Когато пиша в такива теми го правя не защото някой лично ме е поканил да споделя мнение, а защото самата тема го предполага; и се старая максимално добре да обясня 'защо' смятам така или иначе. Дали е обективно или не дори в случая не е толкова важно, защото не съм квалифициран критик or something, а и не това се иска от мен; важно е, доколкото аз се чувствам комфортно зад моята позиция.
Last edited by Elayne on Thu Nov 03, 2005 1:40 pm, edited 1 time in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Thu Nov 03, 2005 1:34 pm

Не се ядосвайте за глупости сега де :P ,съгласна съм, че клиповете на Нами Тамаки не са нищо особено, та дори и като хореография, от четири изгледани нейни клипове, само един до сега имаше някакъв сюжет, обаче пък на мен така ми е писнало от тия западните поп и рок изпълнители, че няма на къде повече, та затова сега гледам японските, и наистина има някои дето много ми харесват и допадат, като да речем клиповете на Т.М.Revolution ...не знам за вас, но аз определено не ги сравнявам с анимационната им версия, просто се абстрахирам от това, а и както каза Роланд, те там ги нагаждат, така, че е да се впишат в анимето.

А пък като на вас не ви харесват, значи ли, че няма стойностни между тях ? :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest