Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Ambartanen » Mon Apr 08, 2019 9:03 pm

трубадур wrote:
Mon Apr 08, 2019 3:39 pm
Бай дъ уей на деце фселенката почна индиректно от на нолан батманите, а директно от мъж от стомата, дека лабаво нема, така че корените й са бетон, файт ми.
Ми ща файтна :D Единият от ноланските Батмани е доста приличен, основно щото Хийт Леджър беше велик. Мъжъ от стомна е тотален бълвоч и няма един интересен герой или ефективен емоционален момент в него, а битките са еквивалента на пет годишно хлапе играещо си с екшън фигурки и наблъскани с удивително и неуместно количество product placement.

Шазам от друга страна наистина е най-доброто на DC и по-добър от повечето марвълски филми. Голямото му предимство пред Жената Чудо и всеки марвъл филм от Civil War насам е финала- интересни герои с добре изградена мотивация и наратив, който цял филм води до точно такава конфронтация вместо глупав CGI fest. Не че няма CGI, вицове и мелодрама, ама са заслужени.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Mon Apr 08, 2019 9:24 pm

Тва са лични мнения, файтваш нечестно, специално па мъж от стомана да кажеш, че е бълвоч, при положение, че като качество е между гражданинът кейн и страшен филм 2... ми, несериозен си.

Инак, чесну, мъж от стомана ми е у топ 5 комиксови филми, барабар с олдбой, ви кат вендета, хелбой 2 и тряя се сета още някой, който харесвам. Може би църния рицар, еа ли го. Навремето доста харесах и from hell :dunno:

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Nameless_onee » Mon Apr 08, 2019 11:02 pm

watchmen е най-доброто от комикс жанра, което съм гледал и ми е странно, че дори не се споменава, а извадените като от един калъп чудесни жени, пантери и прочие се възхваляват като второто пришествие.

Watchmen, scott pilgrim, dark knight, v for vendeta все комиксови филми, които са с доста класи над марвелските калъпи. От марвелските само deadpool-а е на ниво и до някаква степен инфинити уара, но като ги съживят всички накрая ще стане доста лейм
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Moridin » Mon Apr 08, 2019 11:39 pm

категория много далеч над всички останали: v for vendetta
категория все така далеч над всички останали, но под горното: sin city (първия) и 300 (първия)

категория запомнящи се аха аха шедьовърни комиксови: watchmen, dark knight, xmen first class, [logan]

всички останали са горе-долу един дол дренки, като разбира се някои са бая по-тъпи от други (тор 2, ironman2, антмен, justice league и т.н.). хумореските стил дедпул и гардиъните са особено дразнещи. единственият филм с някакъв хумор в цялата тая бълвоч бяха първите отмъстители.

п.п. не съм глегдал скотпилгрим, нещо ме избива уртикария от тоз актьор
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Mon Apr 08, 2019 11:53 pm

Moridin wrote:
Mon Apr 08, 2019 11:39 pm
категория много далеч над всички останали: v for vendetta
категория все така далеч над всички останали, но под горното: sin city (първия) и 300 (първия)

категория запомнящи се аха аха шедьовърни комиксови: watchmen, dark knight, xmen first class, [logan]

всички останали са горе-долу един дол дренки, като разбира се някои са бая по-тъпи от други (тор 2, ironman2, антмен, justice league и т.н.). хумореските стил дедпул и гардиъните са особено дразнещи. единственият филм с някакъв хумор в цялата тая бълвоч бяха първите отмъстители.

п.п. не съм глегдал скотпилгрим, нещо ме избива уртикария от тоз актьор
Ебаси тъпия пост :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

А Скот Пилгрим е некви вселени над всичко друго, правено по комикс, ма той и комиксът му е супер уникален. Не, че ти ще го оцениш де, ти нямаше мета-кост в тялото си.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Moridin » Tue Apr 09, 2019 12:09 am

аз метата съм я измислил, а ти спри се излага :wink:
иначе скотът сигурно не е лош, да. отървах му времето аз.
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Tue Apr 09, 2019 12:12 am

Васи и сраньето направихте в таз тема.

Иначе, най-недостижимият и изкъртващ комиксов филм е Unbreakable. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Martix » Tue Apr 09, 2019 2:43 am

По ред на номерата:
1. Скот Пилгрим, човечето в ляво на вашите екрани



2. The Mask


3. Тъмния Рицар

4. Hellboy II
5. V for Vendetta
6. The Avengers


7. Logan
8. Constantine


И има още 15-тина, които бих нарекъл A Tier. Spider Verse още не участва в класацията, като отлежи малко ще го мисля.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Dr. Horrible » Tue Apr 09, 2019 7:14 am

Как може разоговор за комиксови филми да е толкова скучен? :D
Няма нищо по-банално от мнения в онлайн форуми, гласящи „Най-добрите комиксови филми на всички времена са Watchmen и Скот Пилгрим, а Черният рицар не е лош”.

Първо, категорията „комиксови” е някаква безумна, щото нещата в нея са изключително разнообразни, все едно „филми по книги”. Аз предпочитам да говорим за „супергеройски”, щото иначе сравняваме „Властелинът на пръстените” с „Ана Каренина”.
Ако искате, изхвърлете наистина целия Marvel Cinematic Universe от дискусията. Това прави дискусията плоска, защото MCU в последното десетилетие се превърна в идеала и големите студия се чудят как да пресъздадат тази формула и този успех. Освен това Winter Soldier и Civil War са най-добрите филми на света, евър. Но хайде, да речем, че има някакво основание да се изолират от дискусията, защото филмите там са елементи от общ проект с много съставни части. И щото в сравнение с този общ проект всичко друго е жалко.

Но още от зората на комиксовото кино има невероятни шедьоври, оставили трайните си отпечатъци върху жанра и поп-културата, които по форумите никога не се споменават, щото… Dark Knight и Скот Пилгрим.

Примерно Batman Returns е невероятен. Мишел Пфайфър е иконична там и много елементи на филма са дълбоко просмукани в поп-културата. Идеята на Тим Бъртън да се потопи напълно в лудостта на комиксите, да използва животните като интересна символика – прилепът, котката, пингвина – е просто невероятно интригуваща и остроумна. Това е изключително художествен филм, изключително артистичен… и също така е много емпатичен към героите си, с много състрадание е разказана историята им.
Спайдър-мен трилогията на Сам Райми е страхотна, особено втория филм си е златна класика. Двата стари Х-мена на Браян Сингър, пак особено втория, са невероятна класика. (А от по-новите Х-мени - First Class и Days of Future Past са по-смели и интригуващи от всяка интерпретация на Батман след Бъртън.) Хълк на Анг Лий беше много странен, но все пак интригуващ. Вторият Хелбой действително е невероятен и никой не може да го оспори. В сравнение с тях Watchmen и Dark Knight са добри, но определено не изключителни и неповторими. За „умната” лиготийка Скот Пилгрим да не говорим, тя е филмовия еквивалент на песента Кекс на Папи Ханс –простотия, но уж всъщност с тънка ирония и много мета и за по-интелектуална публика. Ама реално тъпотийка.

Иначе В като Вендета е много хубав, да. И често се пропуска. Но от несупергеройските любимият ми комиксов филм е Snowpiercer, този филм е просто шедьовър, изключително артистичен и хващащ за гърлото….
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, част V

Post by трубадур » Tue Apr 09, 2019 7:53 am

То ако реално ги разбиваме на тъпанарски (блокбастъри) и добри къф е смисъла, друго си е да е манджа с грозгье. :mrgreen: Щото неща като олдбой, път към отмъщение, как викаш сноупиерсъра, history of violence, тука може да се турнат син сити, в за вендетата и from hell са се над всичко останало, щото са реални филми, а не кенеф.

скот пилигрима забравих, че е по комикс бтв, срам и пепел
иначе да Батман се завръща си остава най-доброто батман нещо евър, и е от времето га бъртън и дани елфман не бяха на мега автопилот

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Tue Apr 09, 2019 8:28 am

Moridin wrote:
Tue Apr 09, 2019 12:09 am
аз метата съм я измислил, а ти спри се излага :wink:
иначе скотът сигурно не е лош, да. отървах му времето аз.
Нищо не си измислил, съдейки по ужасяващо боклучавите ти фаворити
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Roland » Tue Apr 09, 2019 8:31 am

Иначе Batman Returns е тотален шедьовър, а Civil War и Winter Soldier не са дори в топ 5 на MCU ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Moridin » Tue Apr 09, 2019 8:34 am

Досаден беше досаден си остана :mrgreen:
Марто, извън славословията на MCU си доста прав за Батман се завръща, ама кой помни чак дотам на тия години :))))
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, част V

Post by Killua » Tue Apr 09, 2019 9:37 am

Аз хич не харесах Скот Пилгрима между другото, сигурно съм нямала нужния контекст там. Та ми беше доста тъп. Подозирам, че и днес ще ми се стори общо взето също толкова скучен.
Трубадуре, ти сигурно си един от петима души, които до такава степен да харесват Мъж от стомана, супер никакъв ми беше и на мен той, особено с едночасовото събаряне на сгради накрая.
Обожавам Батмана с Мишел Пфайфър и Пингвина, епичен беше! :heart: Но вече почти не го помня, трябва пак да го видя. Поне сега Дъмбото ме подсети за Батман, че пак на Бъртън и с ДеВито и Кийтън (не че имаше иначе нещо общо де)
Марто, ти викаш "скучна дискусия", а после постът ти (като изключим якия коментар за Батман) е в същия дух - тоя беше як, онзи беше интересен, еди кой си беше готин :mrgreen: С други думи просто поредното изреждане на заглавия! За мен една дискусия е интересна не само според това кои произведения се споменават, но и как се говори за тях!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, част V

Post by penzata » Tue Apr 09, 2019 10:00 am

Аве и аз не виждам смисъл да се сравняват адаптирани графични новели със сегашните конвеирни супергеройски екранизации, ама ко да праиш. Едни American Splendor и Dick Tracy са класи над сегашния бъркоч. Сцените от Супермен 2, в които Донър е замесен също. Еле пък първият Семейство Адамс.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests