Guu! Тропикана! Гуу!

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Guu! Тропикана! Гуу!

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 11:09 am

Няма тема за това аниме гледам.. Срам и позор! Затова аз се наемам да пусна :P
Ето тука малко аватарчета, много свежарски и особено зарибяващи:
Аватарчета куулски

а тук са всички епизоди - има 26 тв серии и две ОВА:
TV series
Guu OVA 1
Guu OVA 2

Само на колко достъпно място са нали? Направо да изкуши човек да го свали :lol:

Ето и мъничко инфо за сериала от любимия сайт:
Гуу, Гуу, Гуу!!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 11:53 am

Епизодът, който аз гледах, ме изкефи, но е абсолютен клонинг на Ексел. Не сюжетно, а като похвати. Използва същите трикове, само че доста по-нескопосано и не е и наполовина толкова идиотско и забавно. Но си има потенциал де, като погелдам някой ден повече, ще пиша пак...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 12:05 pm

Не бих казала, че има много общо с Ексел :)
Какво ще рече, че използва същите похвати? Има пародийни моменти и в Гуу, но не е като да е основна цел, за разлика от Ексел..
Анимацията също коренно се различава.. :)
И двете са гаври наистина, но аз ги усещам по различен начин.. Не знам, определено обаче Гуу ми е по-любима, накрая на Ексел ужасяващо ми дотъпя, особено последните няколко епизода с мъка ги догледах.. Май тия филми трябва да се гледат накъсано, щото инак - свръхдоза :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 12:11 pm

Естествено, че се гледат накъсано.

Ми същите идиотчета, размахващи се на фон в половината сцени, ОСОБЕНО където не им е мястото, така че да умреш от хилеж, като ги видиш. Не им помня името в Гуу, в Ексел бяха кавай ейлиъни. Същия тип шизофренични герои, сменящи настроения през три секунди... Ми не знам, просто такова свирепо дежа вю ме тресна с тоя епизод, че ми се догледа Ексел, вместо други епизоди от Гуу.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 02, 2005 12:41 pm

Ами има доста разлики всъщност :) В Ексел доста повече се разчита на абсолютен рандъм кретенизъм, а в Гуу има повечко черноват хумор от страна на Гуу и доста повече сюжет и всъщност нарядко се използва похватът с неща, дето не им е мястото там и премигват бързо, както в Ексел. Кавай ейлиъните донякъде приличат на Pokute, вярно, но са доста по-ограничени като присъствие и участие. Героите също са съвсем различни, аз не виждам кой на кого може да се оприличи в двете. Освен това и двамата главни герои са значително по-забавни от двенките в Ексел, особено самата Гуу е просто култова и злокобна :D .

С две думи, филмчето е жестоко и забавлява яко, има просто гениални попадения дори само в тия 7-8 епизода дето съм гледал :)

п.п. е, в защита на Ексел следва да се отбележи Набешин.. :P
п.п.п. но пък Гуу има този толкова толкова палав оупънинг :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 12:44 pm

Покуте бяха в Гуу..
и не е като това да е само в Ексел или Гуу (сега и за Куронеко-сама се сещам :wink: )
я, Жоро ме преварил :lol: Тамън да не се обяснявам повече
Само една забележка - бих казала, че точно в Гуу покуте са по-маловажни, отколкото извънземните в Ексел :) Бе и двата вида са кретеноидни :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 02, 2005 12:47 pm

Е аз догдето съм гледал и двата, ейлиънчетата само уж нападат и тук таме се моткат из пейзажа, докато още откриващата сцена на Гуу намеква за огромните тъмни сили, стоящи зад покутетата :P (и които вероятно ги няма). А и все пак концепцията с бащата-покуте :D

Та така, интерполирах данните по наличната информация, може би погрешно :oops: :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 1:09 pm

ами просто в Гуу Покуте са като пейзажа, нещо като три в едно (пейзаж+растение+животно :lol: ), а и са основна храна все пак :lol: Един вид отличителната черта на джунглата, а и на Чоро любимата тема за разговор (изключая космаците :P )
А в Ексел - все пак Хаяте се появи именно като домъкната от извънземните, има тук-таме бой с тях, като някаква зла кавайй сила :D а и се трансформират, да не забравим :lol:
аз чакам и Елейн да се обади, знам, че не беше много очарована от Гуу, тоест хареса й, но не толкова много, колкото трябва( :P :P ). Та да оборим още някой измислен минус на Гуу :P
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 02, 2005 1:59 pm

има тук-таме бой с тях
Е, в Гуу пък има бой *чрез* тях :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 2:04 pm

Но пък не им стават големи и загрубели гласовете, нито пък им поникват мустаци, като ги удариш. Ся, айде да не праим конкуренция на кавай ейлиъните, щото те все пак са институция.

Кюкчу!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 02, 2005 2:12 pm

Eй я Елейн, след 5 часа блъскане по градския транспорт :roll:.

Определено Гуу си заслужава отделния топик, най-малкото, защото е страшно добра пародия/гавра/комедия.

Аз се реших да му хвърля един поглед след като станах свидетел на масовата истерия, обхванала някои конкретни аниме-фенове на един купон в Лили (въпросните не спираха да 'гуу'-кат :lol:). Оупънингът му ме шокира на 1-во гледане, няма начин да не ти докара широка усмивка на лицето като го видиш ('Kittyyyyyyy -->' :lol: :wink:).

Oт друга страна направих грешката да изгълтам сериала + 2-те ови (Guu Deluxe and Guu Final) почти наведнъж, съответно изродията в един момент ми дойде повече, не ми беше толкова смешно (един вид му свикнах) и исках нещо да се случи по основния 'сериозен' сюжет. Може би затова Guu Deluxe and Final ми харесаха повече, защото има повече развитие по основната история в тях, отколкото по-добрия хумор.

Откъм персонажи сериалът е великолепен - Хале е просто неповторим , как да не му съчувства човек с такова нещо като Гуу около него; тя пък с 8те си стомаха хич няма и да я коментирам *respect*; Веда-сан (майката на Хале) е фенка. Още ми става забавно като се сетя за моментите, в които аха-аха да реагира сериозно като майка и ... нещата се обръщат :P. Истинско удоволствие е да се сблъскаш с останалите герои - колоритни са до един.

Покутетата пък заслужават нов параграф :P --> толкова са изродски, че нямат описване. Tе са квинтесенцията на кретенизма - деликатес, родители на сирачета, вечното присъствие, The creepy creatures from Beyond :lol: :lol: :lol:.

От Ексел съм гледала само 3 епизода и ме разби, със сигурност и този сериал си има плюсовете, просто няма как да коментирам след като не съм го гледала. 'Гуу' обаче си заслужава. Особено заради епизоди като този със самоубийцата, мечката, хлебарките, Дама-сан, гръдното окосмяване на кмета, Мари-чан и мераците й за семейство :oops: :lol: :lol: :lol:...

Watch and find out :!:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 02, 2005 2:18 pm

The creepy creatures from Beyond
:lol: :lol: :lol: :lol:

епизодът с космите е велик! Ciao, brother :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 02, 2005 2:20 pm

:P :P :P To да беше само един с косми..., нататък Те стават Институция и разбиват животи :twisted:.
Last edited by Elayne on Wed Nov 02, 2005 2:22 pm, edited 1 time in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 2:22 pm

Image
ето за какви косми (в случая играят на коса ролята) и за къв "брадър" става дума, за неразбралите :lol: Да живее диското!
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests