Предстоящи филми, част IV

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Thu Mar 07, 2019 11:34 am

Moridin wrote:
Thu Mar 07, 2019 10:12 am
Що лошо, той нали е назад във времето? А и да не забравяме, че най-добрият MCU филм някога (т.е. първият Iron Man) е от първата фаза ;р
Начи, дори ако забравим поне петте по-добри Марвелски филми, "лошото" в случая е, че сравнението визира неясната посока на първата фаза. Повечето филми в нея варират и като качество, и като цел. Докато Уидън не ги събра в Авенджърите, не беше ясно наистина ли ще е споделена тая вселена. Сега всичко е епизод от сериала, а според ревютата, Капитан Марвел се опитва да прави твърде много неща едновременно - ориджин, връзка с миналото, връзка с бъдещето...

Аз все пак се надявам да е як, щото героинята е супер добра.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by tigermaster » Thu Mar 07, 2019 11:53 am

Ами, не знам, аз дори да имах някакви очаквания към този филм, мисля, че разните отзиви щяха сериозно да ме разколебаят - от, към момента, 49 ревюта в Метакритик 24 го описват като абсолютен блудкаж, без авторите дори да се опитват да крият това. (Това, бтв, е една от причините да предпочитам Метакритик пред Ротън Томатос - системата на доматите е прекалено бъгава и твърде често ревюта, които изобщо не звучат позитивно (или негативно), са отбелязани като позитивни (или негативни).) Съвсем честно, очаквах повече - всичките Марвелски филми, освен "Невероятният Хълк", май са по-добре приети от критиците. Това, особено на фона на "Жената чудо" и "Черната пантера", е, най-малкото, странно.

Сега пък гледам линка на @трубадур към Туитър и... Тия верно ли бе? Как точно са очаквали да се приеме тая буквална гавра с труп?

(Сега просто ми се злорадства. Честно. :oops: )
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by трубадур » Thu Mar 07, 2019 12:28 pm

Бе реално човекът има екзекютив продуцент кредит, т.е. с други думи е едва ли не става дума за негово творение все пак, и винаги може да се обърне страницата ми то така беше и с Пратчет (а и май продължава да е, но фейсбук профилът стана нетърпим с времето и съм аут, та не знам как са се развили нещата), но май е време някой да обърне внимание къде точно е допустима маркетинговата намеса в лични акаунти и какво въобще означава личен акаунт на популярна личност в социална мрежа. Ебало си е мамата един вид. Щото това са компании, отдавна не се следят от самия човечец, цели екипи има зад тях, но е шейди и гнусно, спор няма.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Thu Mar 07, 2019 3:31 pm

Питър Брадшоу от The Guardian не е оплюл Марвелката - даже напротив. Брито току-що си спечели моите 10 лева. :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Mar 07, 2019 4:55 pm

Demandred wrote:
Thu Mar 07, 2019 1:18 am
Ясно, че не е имало такъв марвелски филм, обаче въпросът е защо това е такова епохално събитие за разни woke feminists, които далеч не са особени фенове на филмите на Marvel. Комиксови филми с главни герои жени е имало вече няколко, екшън филми и фантастики с главни герои жени има бая, въобще цялата мания е бая нелепа ако не си супер фен на MCU.
Тук съм съгласен. Ужасно ме дразни тенденцията всяко второ нещо да се продава като groundbreaking прогрес. Само в последните десетина години имаме Уондър уомън, четири филма!!!!! Игри на глада, Злодеида, Хана, Агент Солт, Люси, Дух в броня, Съкър Пънч, трети Лара Крофт и още маса по-нисшови неща с екшън героини. Аз нямам против - повече женски героини, йей, ама да се изкарва нещо като ПЪРВОТО, вместо поредното, е неуважение към всички други неща преди него. Аман.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by трубадур » Thu Mar 07, 2019 5:08 pm

Това е у сяка индустрия бтв, всичко се бори да е woke без значение колко важи за тях

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Thu Mar 07, 2019 7:37 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Mar 07, 2019 4:55 pm
Demandred wrote:
Thu Mar 07, 2019 1:18 am
Ясно, че не е имало такъв марвелски филм, обаче въпросът е защо това е такова епохално събитие за разни woke feminists, които далеч не са особени фенове на филмите на Marvel. Комиксови филми с главни герои жени е имало вече няколко, екшън филми и фантастики с главни герои жени има бая, въобще цялата мания е бая нелепа ако не си супер фен на MCU.
Тук съм съгласен. Ужасно ме дразни тенденцията всяко второ нещо да се продава като groundbreaking прогрес. Само в последните десетина години имаме Уондър уомън, четири филма!!!!! Игри на глада, Злодеида, Хана, Агент Солт, Люси, Дух в броня, Съкър Пънч, трети Лара Крофт и още маса по-нисшови неща с екшън героини. Аз нямам против - повече женски героини, йей, ама да се изкарва нещо като ПЪРВОТО, вместо поредното, е неуважение към всички други неща преди него. Аман.
Те не го бутат на ниво жена, а на ниво “главна супергероиня от комиксов франчайз”. Такава от Марвел досега не сме имали.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Litz » Thu Mar 14, 2019 3:18 pm

Новият тнейлър на Аладин е доста по-окей от предната абоминацийка. Джинът е Fresh Prince и е хубаво, че не е син.

Към момента наѝ-големият фейл е подрастващият актьор, който са взели за Джафар. Щото като кастнеш 20 годишен в тая роля цялата мотивация на тоя герой отива на майната си.

Джазмин и Аладин са доста правилни обаче. И Аграба изглежда добре.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by трубадур » Thu Mar 14, 2019 3:27 pm

Аладин смуче, има трейлър на ендгейм, който смуче повече и от аладин, много е драматичен ала бала, и скипнах само че да не си развалям много от изненадите :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Roland » Thu Mar 14, 2019 6:17 pm

трубадур wrote:
Thu Mar 14, 2019 3:27 pm
Аладин смуче, има трейлър на ендгейм, който смуче повече и от аладин, много е драматичен ала бала, и скипнах само че да не си развалям много от изненадите :mrgreen:
Те обещаха, че трейлърите на Ендгейм ще са компилирани само от първите 20 минути на филма, така че спойлери няма, споко.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Mar 14, 2019 11:16 pm

Думи нямам да опиша ентусиазма си за Endgame. Като тийн се вълнувах за разни филми - за Спайдър-мен 3, за Х-мен 3, за Електра. Някои ме разочароваха, други - не, но просто помня вълнението и страстта, с която си гледах трейлърите. От години не съм го изпитвал за предстоящ филм, май само за Winter Soldier и то частично, не чак с тийн плам.
За Endgame имам точно такъв плам. Нямам търпение. Всяка реплика и всяка сценка, които видя, ме побъркват. На спомням си съвсем ясно сцената от надписите на Капитан Марвел, впечатана е в съзнанието ми. Умирам си от кеф да анализирам и да гледам детайлно всеки кадър от трейлъра на Ендгейм. Много, много, много се радвам на всичко около него.

Civil War ми хареса страшно много, сигурно ми е любимият марвелски филм, но там имам един минус - макар да е страхотен така, както е, той по заглавие е Captain America и малко ограбиха Капитана от трети самостоятелен филм, за да го дадат на Авенджърите.
Същото беше с Infinity War - там има невероятно много герои, много яко е всичко, но имам един минус - малко ми ограбиха Авенджърите и им дадоха третия филм донякъде на Гардиъните, донякъде на Танос, просто не им дадоха възможност да се покажат изцяло. (Другият ми минус е морковената коса на Уонда)
Но в Endgame чувствам, поне от трейлърите, че ще изкупят вината си. Дават шанс точно на Отмъстителите, да се покажат най-героични и велики. И има много Капитан Америка и много от Черната вдовица, които са ми двата най-най-най-любими персонажи в тази вселена и много се радвам, че получават внимание точно в този филм.
Искам го веднага!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Thu Mar 14, 2019 11:31 pm

Докторе, дишай, ще се пръснеш. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 15, 2019 12:54 am

Не мога да дишам! We keep telling everybody they should move on. And some do. But not us!
AND NOT ME!!!!!

Много ми харесва тази идея. Как героизмът на Кап и на Авенджърите не идва от способността да продължат напред, да приемат положението и да се справят, а точно обратното - героизмът им идва от неспособността да се примирят, от неспособността да се нагодят, от неспособността да приемат света такъв, какъвто е. Силата на неадаптивните личности, наистина много храна за ума ми дава тази концепция.... ИСКАМ ФИЛМА СЕГА!
But goddamn,
you got me in love again

vivka
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Sat Apr 08, 2017 12:25 pm

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by vivka » Fri Mar 15, 2019 8:05 am

Много, много се радвам на ентусиазма на Dr.Horrible. Страшно ми импонира на емоцията, която изпитвам, откакто излязох от прожекцията на Infinity war-а до момента. Не му го секвайте, моля ви. Има хора, които ви четат, и статиите в списанието съвсем не са достатъчни. Сега, разбирам че няма как да се получи толкова хубава дискусия като на първите Отмъстители, но поне му позволелете на него да си изразява хайпа,та поне един човек да не се чувства като идиот че върви напред-назад и няма търпение до април :)

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Предстоящи филми, част IV

Post by penzata » Fri Mar 15, 2019 11:50 am

Dr. Horrible wrote:
Fri Mar 15, 2019 12:54 am
We keep telling everybody they should move on. And some do. But not us!
AND NOT ME!!!!!
:lol: :bow:

@vivka , тъкмо обратното - страшно ме радва напърдяния ентусиазъм на Доктора. Топ е! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests