Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Feb 15, 2019 9:51 am

Tidelands - от доста време си търся нещо такова, много качествен генетичен материал на екрана, дето се ебе на пустиняк и има някаква свръхестествена врътка. Определено е True Blood за бедни, но е бърз първи сезон, бъкано е с боклуци, как се вика един положителен персонаж няма, всеки върши някаква кочина в определена степен, скачат от легло в легло, но не е и мега тъпотия. Главната кака започва клиширано, но дори това бива оправдано, а и реакциите на повечето герои като се случват гадории са бая по-достоверни, отколкото премиса предполага. Има врътки, идея и т.н. Плюс е и участието на Ганикикъс от Спартак като пич баща във флашбаците, но и останалите австралийци, без значение от възрастта са подбирани по каталог. Доста плакнене на очи има с плът и коси.

Става дума за сирени и модерното им поколение, които живеят като хипи цигани в периферията на малко корумпирано градче. Филмето успява да направи водата, усещането за давене и всичкото по доста правилен начин. На моменти определено издиша и въобще не може да се мери при диалога и атмосферата, ако се сравнява с първия сезон на True Blood, но за секси сериал със секси чудовища си върши работата перфектно. Засега само 8 епизода.

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Томек » Fri Feb 15, 2019 12:32 pm

Успях да се насиля да гледам "The dogs of Berlin" докъм 4-ти епизод. Германски крими сериал - разследване убийството на известен футболист, турска мафия, скинари, корупция, изневери, забивки, социална драма, рап, гейове и тн. Ужасен миш-маш с калпав сюжет и елементарни послания.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Feb 15, 2019 3:11 pm

Некой почна ли го тва The Umbrella Academy? Иде ми нещо като Маниак, в сми, че актьорите са добри и държат ниво, ама не ми дреме за нищо и мистерията около битието им тотално не ме ебе. Но основният каст е стабилен и ще го видим как се развива. Далеч по-слаб е от Маниак, де, там всичко работеше, тук за началните си епизоди има твърде много тъпотии, а и определено го има желанието да е следващото голямо нещо, заради което колективният малоумен нърд елемент у нета да си загуби акъла, но добрите качества надделяват.

пп. заради начина, по който показват нещата мисля, че хора харесали The Haunting of Hill House ще им допадне и това, със се скачането във времето и семейната драма (дето е малко по-лекичка, поради характера на самата история, а и колко е безобразен премиса сам по себе си)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Feb 15, 2019 3:42 pm

Томек wrote:
Fri Feb 15, 2019 12:32 pm
Успях да се насиля да гледам "The dogs of Berlin" докъм 4-ти епизод. Германски крими сериал - разследване убийството на известен футболист, турска мафия, скинари, корупция, изневери, забивки, социална драма, рап, гейове и тн. Ужасен миш-маш с калпав сюжет и елементарни послания.

Ти мани, ми то дори клубните сцени са якия фейл. И репрезентацията на Берлин е тотални крака.

А тва дето футболиста е тотален стендин на Озил е епик кринджа просто. Ма от държава, която ходи в неделно на бар да гледа Таторт, аз друго не очаквам.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Fri Feb 15, 2019 4:01 pm

Изгледах втори сезон на Dear White People, подхваща последиците от протеста в края на първи сезон, изненада ме как успява доста добре да напипа подхода да говори за алт-райт, тролове, доксинг и прочие, като даже на моменти от един или друг персонаж подава доста по-нюансирани критики към позицията на Сам Уайт, без да изпада в "центристкият" капан че и двете страни са еднакви. Особено добър беше епизода фокусиран върху бившия на Сам, който деволвира във вербален кютек между двамата в затвореното пространство на радио студиото. Както и епизодите на Реджи и Коко. Трой уж премина през някакво развитие, но беше силно минорен повечето време. Опитите за подхвърлен оттук оттам главен сюжет с разни подсказки за тайни университетски общества ми се стори в доста трета глуха, но обратът на финала и срещата между Сам и алт-райт лекторката, очевидно базирана на Кандис Оуенс и изиграна от Теса Томпсън, която игра Сам във филма, бяха доста готини мета моменти. Особено като се разбра че разказвачът е Джанкарло Еспозито и осъзнах защо ми звучи толкова познат.

Сега като се срина наративната структура на първите два сезон ми е интересно как ще подходят към трети и дали няма да го окепазят :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sat Feb 16, 2019 8:33 am

AS04 Finale = roflcopter
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Feb 16, 2019 6:46 pm

Roland wrote:
Sat Feb 16, 2019 8:33 am
AS04 Finale = roflcopter
wtf? тва решение са го измислили 5 минути преди излъчване ли?

Начи тоя сезон почна ударно. И накрая завърши по тоя безумен начин. За чий трябваше Моне и Тринити да са топ 2, при положение, че Моник беше най-добре от останалаите и за разлика от останалите тя никога не беше бомбвала чалъндж, но Моне , която 3 пъти беше спасена от дъното, и Тринити, която два пъти бомбна. ВТФ?
Моне беше unfunny BTDQ с лоши аутфити, а Тринити е откровен трансфоб, но тва е окей щото е преспала с един от продуцентите. Ми хубаво.

А точно тая песен на Кристина не заслужаваше липсинк от човек, чието лице е толкова циментирано от ботокс и филъри, че не може да покаже емоция.

Като видях на Манила котешкия аутфит и кораба рокля и съм много разочарована, че финала не е Моник/Манила.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Feb 17, 2019 12:27 am

Гледах първите четири епизода на "The Passage":
https://www.imdb.com/title/tt1074206/
Започна много обещаващо, обаче с всеки следващ епизод смъква нивото главоломно. Четвъртият е просто негледаемо малоумен. Тъй наречените учени се държат като абсолютни олигофрени, което дърпа всичко надолу, особено пък накрая, когато, без да спойля, единственото шокиращо в уж шокиращата сцена беше тъпотията, която доведе до нея. Да ви вземат дяволите, как точно да ми пука за главните ви герои, като едвам се удържам да не им се смея и да не ги соча с пръст? Няма пък.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sun Feb 17, 2019 7:23 pm

Litz wrote:
Sat Feb 16, 2019 6:46 pm

wtf? тва решение са го измислили 5 минути преди излъчване ли?

Начи тоя сезон почна ударно. И накрая завърши по тоя безумен начин. За чий трябваше Моне и Тринити да са топ 2, при положение, че Моник беше най-добре от останалаите и за разлика от останалите тя никога не беше бомбвала чалъндж, но Моне , която 3 пъти беше спасена от дъното, и Тринити, която два пъти бомбна. ВТФ?
Моне беше unfunny BTDQ с лоши аутфити, а Тринити е откровен трансфоб, но тва е окей щото е преспала с един от продуцентите. Ми хубаво.

А точно тая песен на Кристина не заслужаваше липсинк от човек, чието лице е толкова циментирано от ботокс и филъри, че не може да покаже емоция.

Като видях на Манила котешкия аутфит и кораба рокля и съм много разочарована, че финала не е Моник/Манила.
Моник беше слопи и не заслужаваше. Моне също не заслужаваше, но Тринити беше видимо по-добре от всички останали този сезон, с изключение на Манила. Това, че била трансфоб, не знам от къде идва, но и да е вярно, не променя кой как се представи. Ся, ясно, че не те кефи, но тя беше категоричният победител на тоя сезон. Моне беше... опит да се престорим, че Ру не е расист.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sun Feb 17, 2019 8:21 pm

трубадур wrote:
Fri Feb 15, 2019 3:11 pm
Некой почна ли го тва The Umbrella Academy? Иде ми нещо като Маниак, в сми, че актьорите са добри и държат ниво, ама не ми дреме за нищо и мистерията около битието им тотално не ме ебе. Но основният каст е стабилен и ще го видим как се развива. Далеч по-слаб е от Маниак, де, там всичко работеше, тук за началните си епизоди има твърде много тъпотии, а и определено го има желанието да е следващото голямо нещо, заради което колективният малоумен нърд елемент у нета да си загуби акъла, но добрите качества надделяват.

пп. заради начина, по който показват нещата мисля, че хора харесали The Haunting of Hill House ще им допадне и това, със се скачането във времето и семейната драма (дето е малко по-лекичка, поради характера на самата история, а и колко е безобразен премиса сам по себе си)
Да, аз го изгледах тея дни и ми се видя симпатично. Наистина има прилики с Хил хаус, ама е доста по-сладурско. Успя да ми запука за всичките братя и сестри и мистерията около Апокалипсиса беше интересна, макар и предсказуема. Сетингът с Комисията е як, може би Джон Уик е взаимствал от там някои неща за организацията на наемните убийци. Актьорите са сносни - Лутер е Били от Блек Сейлс и той е душица. Клаус е оня мушморок от Мисфитс. А латиносът (Диего) е факин хот. Елън Пейдж е Елън Пейдж и тук вероятно ще има радостни от това, че са ѝ дали хетеросексуална любовна история. И говедцата имат химия заедно. Като цяло си заслужава сериала, но завърши с клифхенгър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Feb 19, 2019 1:21 am

Гледах първия епизод на "Cheo Yong":
https://www.imdb.com/title/tt3186614/
Ще ми е последният. Някакъв тотален блудкаж, а и българският фенски превод е потресаващо зле - едно, че му личи от километри, че е превеждано от английски или руски, и друго, че през цялото време се препъвам в някакви думи като "аджоши", "онни", "сънбе"... Така не се прави, еле па при положение, че тия думи, както се оказа, си имат адекватен превод на български.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Feb 26, 2019 2:18 pm

The Umbrella Academy тръгна бавно, ма после взе да става интересно. Проблемът му е, че губи адски много време по Лутър, който е най-тъпият брат, с най-тъпото бекстори, с най-тъпия характер и с най-тъпата сила.
Пет беше изключително як персонаж, както и Нейтън от Мисфитс, Мери Джей Блайдж и Ед Кемпър също бяха много яки.

Ваня ме дразнеше леко и забелязах, че не са научили Елън Пейдж да се преструва ка да свири на цигулка, щото лявата й ръка беше скована през цялото време.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Feb 26, 2019 2:25 pm

таа па, лутър е секс бе, но ако не беше актьорът щях да споделям мнението, много са зле нещата там.

Аз го заебах нейде покрай 4 епизод, ама Лукас и азиатецът, барабар с хитмените са тотални попадения, правят сериала много по-гледаем и интересен.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Feb 26, 2019 2:50 pm

Кой е Лукас?

Иначе тоя сериал/комикс и кариерата на Джаред Лето като актьор доказват, че вокалистчетата на емо групите от първото десетилетие не е трябвало да се захващат с музика изобщо, шото са по-добри в други неща

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Feb 26, 2019 3:01 pm

Клаус бе деба, то едно и също.

за кой говориш, кой вокал, ала бала на какво и т.н.

Who is online

Users browsing this forum: tigermaster and 12 guests