Academy Awards 2019

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 14, 2019 8:04 am

Litz wrote:
Thu Feb 14, 2019 2:12 am
Тоя коментар как операторството и монтажът не били важни и на никого не трябвало да му пука за тях ми е малко у лево, дето се вика.

Можеш ли да ми покажеш къде съм казал, че операторството и монтажа не са важни за един филм или че на хората НЕ ТРЯБВА ДА ИМ ПУКА ЗА ТЯХ? :lol:

Казах, че оскаровата категория не е чак толкова популярна и попитах познавате ли хора, на които им пука дали филм Х е взел оскар за кинематография/монтаж. На което трима човека скокнаха с "Аз съм такъв човек!". И един линк как едната от двете категории веднъж е обсъждана в някакъв по-мейнстрийм сайт. Да преброим ли колко сайта обсъждат режисура, актьорските, сценарските и Best picture?
Ок, супер, знаете кое е ценното в киното, интересувате се от реалния крафт, а не от повръхността, демонстрирате гигантическа кино-култура. Отлично! Разбирам, че оценявате дълбоко майсторството в тези категории и се интересувате кой е номиниран и печели. Обаче не видях реални аргументи в полза на това, че средния човек масово държи да види връчването на тези статуетки и речта на победителя. Или че е запознат с имената на номинираните.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Thu Feb 14, 2019 9:58 am

Като конкретен зрител, който това го влива, болката във фара ми е СИЛНА по повод “средния зрител”...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Academy Awards 2019

Post by трубадур » Thu Feb 14, 2019 12:21 pm

От тая тема научих 2 неща, че на Нолан филмите са с лош монтаж и че четенето между редовете е трудно :lol:

трябва ли дума по дума човекът да напише, че тия награди са всяка година и чиляците зад тях са наясно баш масовият зрител какво гледа и какво го интересува и именно там им е целта да задоволяват, като нишовите неща, без значение реално колко са важни, спокойно могат да бъдат скипнати, щото там телевизионна драма няма. Едно е голяма холивудска звезда да се излага с реакцията си, ако не спечели или счупи кринджа, докато лее сополи на сцената, ако вземе, че му дадат тъпата статуетка, друго е рандъм очилат пичага/путеса да ръси благодарности щото ти е навързал филма. При положение, че на средният зрител му дреме само за 3 (ако сме по-щедри 5) награди - филм, актьорските, ако има фаворити там, случайно ако се кефи на некоя анимация или песен, ма то и тия двете тежат колкото звуковия монтаж.

Тва че на много хора им дреме за техническите награди (аз имам маргинален интерес към тях от време на време, стига да е имало филми през годината, които да стават за нещо и да са номинирани - как беше миналата с дункирк и блейд рънър, но по-често съм фейспалм, щото наистина качествените неща често биват игнорирани, дори в тия категории) не означава, че са достатъчно и тупаните зад кадър са преценили, че са допустима жертва, за да пробутат рекламния блок.

Тва си е чисто бизнес решение, което е очевадно що е взето, ма пак... да има драма и да покажем, че можем да ръчкаме в imdb, се едно не се знаем от години. Некои изцепки в тоя форум са уникални.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Academy Awards 2019

Post by Martix » Thu Feb 14, 2019 2:37 pm

What трубадура сед. По принцип избягвам да пиша в разгорещени дискусии, щото фак интернет драма, ама мое ли да ми обясните що така bully-вате доктора, все едно никоя не усети кво иска да каже. Нали уж сме прогресивен и емпатичен форум.
Ако някой иска да извади аргументи в полза защо на масовия зрител, който гледа филмите само щото в тях играе X или щото е видял шарен трейлър след Кьосем, му пука за техническите категории давай, be my guest. Те хората зад оскарите все едно нямат статистика и не могат да питат чичо Нилсен след коя категория хората масово сменят канала за да гледат новия епизод на Duck Dinasty или RPDR.
Телевизионното излъчване на оскарите никога не е правено за хора като теб и мен, които имаме по 1000+ рейтинга в imbd и гледаме за нещо различно от режисьор и актьор в главната роля.
Не че не са ми интересни, но ги чеквам за 2 минути в някой сайт, където и без тва няма реклами по средата на списъка. Чисто като релевантност, оскарите с нищо не са по-добри от годишния топ 10 на някой youtuber примерно, и съответно ги очаквам горе долу със същия интерес.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Academy Awards 2019

Post by Killua » Thu Feb 14, 2019 3:59 pm

Малко ми е неудобно, но вероятно таргетират хора като мен :oops:
Щото аз само актьори знам, като имена, лица и филми, в които са участвали...
Мисля, че има едно 10 режисьори, които да назнайвам, но по всяка вероятност трудно ще свържа име със снимка и най-вече списък от филми.
А оператори, кинематографи и т.н. мисля, че не знам изобщо, ни един...
За музика сал един Цимър ми е в главата.
И така...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 16, 2019 9:39 am

https://www.hollywoodreporter.com/behin ... Q4HPAdLSdw


Ето, Американската академия си отмени решението. Ще излъчат връчването на тези категории, всеки ще може да си ги гледа!

Забавното е, че това е поредното решение, от което организаторите се отказват заради мрънкане в туитър. Първо щеше да има категория Popular Film, после го отмениха, посочиха водещ, после останаха без водещ, обявиха, че няма да излъчват всичко, после решиха да излъчват... Никаква последователност, само треперят да не разочароват някого.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Sat Feb 16, 2019 6:31 pm

Докато сменят решения, да вземат да номинират Тони Колет...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Tue Feb 19, 2019 1:49 am

Това вече не е актуално, но тоя рант от човек, който е супер passionate за изкуството, си струва да се види.

Почва от 17:30

https://youtu.be/vJQ_MCoBeWA
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 25, 2019 9:26 am

Ахахахахахх, получаване на Best Picture - Арагорн до Махершала Али и между тях българското знаме :lol: :lol: :lol: :lol:
E такъв цирк не бях очаквал :D :D :D
Attachments
7802 (1).jpg
7802 (1).jpg (264.89 KiB) Viewed 3813 times
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by Roland » Mon Feb 25, 2019 9:28 am

Тъпо решение много, но за доста други награди съм доволен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 25, 2019 9:31 am

Нямам представа, не съм го гледал и хич не ми е в приоритетите, подобно на всички други номинирани. Но ми е смешно флагчето :D :D :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Academy Awards 2019

Post by Killua » Mon Feb 25, 2019 9:42 am

Ама какво е това знаме???
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Academy Awards 2019

Post by трубадур » Mon Feb 25, 2019 9:55 am

чей бе раздодха наградите ли?

пп. доста са смех
пантерата е най-оскаровията комиксов филм евър май, а рапсодията има награди за звук и монтаж :lol: :panic:
зелената книга явно е най-доброто, което киното може да сътвори за 2019-та :hihi:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2019

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 25, 2019 10:09 am

Killua wrote:
Mon Feb 25, 2019 9:42 am
Ама какво е това знаме???
Българското!!! Актьорът е българин, играе някакъв второстепенен руснак, искал да покаже на сцената флага на родината си!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Academy Awards 2019

Post by penzata » Mon Feb 25, 2019 11:26 am

трубадур wrote:
Mon Feb 25, 2019 9:55 am
зелената книга явно е най-доброто, което киното може да сътвори за 2019-та :hihi:
Зелената книга е хубав филм. Не е "Уау", но е изключително добре направен. Общо взето си е нормален избор за best picture, сравнен със заглавията, които са печелили статуетка в тази категория и факта, че академиците не биха наградили римейк или платформов филм. Зелената книга има равномерно количество драма, комедия и е биографичен. Актьорската игра е страхотна; режисурата е ненатрапваща, но доста над санитарния минимум, така че - очакван и хубав победител.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Onslaught and 19 guests