Препоръчайте ми книга...

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Препоръчайте ми книга...

Post by Martix » Fri Feb 08, 2019 9:46 pm

Май няма такава тема?

Чете ми се нещо в стил афрофутуризъм.
Някой има ли мнение за Деца от кръв и кости или Black Leopard, Red Wolf?

Други предложения също са добре дошли.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Препоръчайте ми книга...

Post by Roland » Fri Feb 08, 2019 9:52 pm

Мнение за тия двете нямам, но според ВСИЧКИ хора, на които вярвам, и двете са страхотни. Само че не знам "футуризъм" дали е правилната дума за тях.

Според доста мнения An Unkindness of Ghosts е доста яка generation ship алегория за робството.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Препоръчайте ми книга...

Post by Claymore » Fri Feb 08, 2019 11:56 pm

И двете не са афрофутуризъм впрочем. За баш афрофутуризъм, виж нещо на Ннеди Окорафор примерно, конкретно Who Fears Death или The Book of Phoenix. Moxyland на Лорън Бюкс също се връзва като материя, персонажи и сетинг, макар да е бяла южноафриканка. По тая нишка виж Midnight Robber на Нало Хопкинсън която граби с шепи от фолклора на карибската част от афро диаспората или Dreaming in Smoke на Триша Съливан. В случай че не е ясно, препоръчвам като цяло неща които съм чувал и набелязал и които имат добра репутация и такава тематика, встрани от Окорафор и Бюкс които съм чел. Впрочем по тая афро тангента Sorcerer of the Wildeeps е готина и straight-to-the-point, но разказана с интересен език и око за worldbuilding-а.

И разбира се, ако се обърнем към миналото, не мож да сбъркаш с Дилейни или Бътлър. На Бътлър Patternmaster квартета и Xenogenesis трилогията са муцка.

Иначе > https://www.latimes.com/books/la-ca-jc- ... story.html доста готино ревю на Black Leopard, Red Wolf от Джеф Вандърмиър
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Препоръчайте ми книга...

Post by Martix » Sat Feb 09, 2019 12:00 pm

Да, извинявайте, бързах и съм писал глупости, не търся само футуризъм, и фентъзи се приема. Последно в африкански сетинг четох Zoo City и ми хареса много, а тя е по-скоро ърбан фентъзи.
Ще прегледам предложенията, но накрая май ще си взема първо Децата от кости и нещо на Бътлър, че все пак трябва да се подкрепя българския език.
Мерси за ревю на Черния Леопард, май ще се окаже свястна книга все пак, въпреки прекаления хайп дето се изля по нея от io9 и предполагам и други аутлети.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 10 guests