Anime help

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 20, 2005 2:01 pm

Значи, да използвам да приканя Herairness да ми обясни какво точно не й е наред с торента. Щото без да се обиждаш, но това, което ми описа, ми звучи като просто да не е имало сийдъри на каквото си търсела :) Ако ти трябва базово разясняване, също кажи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Oct 20, 2005 2:12 pm

еми не знам какво не е.
торренц.бол.бг или нещо такова беше.от там исках нещо да свлая не помня какво беше имаше инструкции за битцомет-торрент клиент.обаче:
1-аз си шаренах нещата ма не щяха се сеедват
2-аз като цъках нещо да се тегли то се addва ама си стои и не мърда
сега не знам кое не ми е наред,ама един idiot's guide няма да откажа от господата тук че са по-наясно
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 20, 2005 2:19 pm

Аз не съм някакъв смъртоносен специалист, но понеже не боравя с кометата, ти препоръчвам да си дръпнеш BitTornado:

http://bittornado.com/download.html (Stable дръпни)

Програмата е като за идиоти и съответно ми върши чудесна работа. Оттам нататък при сейвнат торент файл, като цъкнеш на него, торнадото си тръгва автоматично и в "Advanced" можеш да видиш дали има хора, които да ти сийдват или на които ти да сийдваш. Дори и да не стане веднага, стой и чакай - торентите са бавно животно що се отнася до тръгването, но подкарат ли, нямат спирка ;) А ако ти я някой по-забатачен доставчикът, може и принципно трудно да се свързваш с други хора. Но все пак пробвай конкретно с някой торент от моите примерно (ако нещо от тях те вълнува де) и ми пиши лично, ако пак не става...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Oct 20, 2005 2:28 pm

10хз,обещавам да пробвам веднага щом се прибера,че от работа няма смисъл:)
Image

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Thu Oct 20, 2005 3:15 pm

има няколко варианта:
1/ИСП-то ти да няма връзка към ИСП-тата на другите юзъри(аз примерно не мога да се конектна към адски много хора от тракъра).
2/да нямаш реално ай-пи(не че не става,просто се иска бъзикане с настройките на програмата).
3/да не си си настроил както трябва програмата.
4/може ИСП-то ти да е запушило разни портове,пробвай да ги смениш няколко пъти.

аз лично съм зад рутер,което ми създава нечовешки проблеми с всички п2п програми,но специално за торенти ползвам биткомет 0.56,отметнал съм разни хави като enable nat/firewall configuration;enable UPnP port mapping и горе-долу бачка хавата.
ако ти е силна машионата-слагай азуреус и почвай да четеш как се бачка с него,програмата има адски много настройки и ако веднъж ги нагласиш както трябва,дори и през дайл-ъп да си,пак ще бачка перфектно :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Oct 20, 2005 3:18 pm

хм,ми за роутер не знам,ама си имам ВПН,предполагам тва е пречка.а какво имаш предвид под силна машина???
Image

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Thu Oct 20, 2005 3:22 pm

ми азуреуса е писана на джава,което я прави доста тежичка програма.поне на моята машина не върви както трябва,в нормален работен режим програмата ми смучеше около 70МБ от системната памет и натоварваше бая процесорчето.
ако компира ти е нещо с повечко рамец(256+) и по-читаво процесорче(около 1.2гхз) ще ти върви идеално,но така или иначе пак ще е много спек ако примерно почнеш активно да сиидваш няколко торента и дърпаш още един-два :) моята машина е направо архаична,750мхз дурон с 256 ддр333,които бачка на 266 шина заради процесора и азуреуса ми лагваше. :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Oct 20, 2005 3:33 pm

в такъв случай ще ми тръгне,де да знаех и настройките:(
а ти си направо герои с тая машина:)
Image

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Oct 27, 2005 9:15 am

абе,Рол,тва битторнадо върви обаче...секи път кат спра PC и го пусна после торрента се губи,уж сам дала на ауто-резюме а го няма.седят си само частичните авита.any ideas :?: :?: :?:
Image

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Oct 27, 2005 10:09 am

Посочваш пак да се запазва файла на същото място, където е частично сваления, и би трябвало да си продължи от където е стигнал...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 27, 2005 1:02 pm

Махни ауто-резюм, избери файла, изгаси го, рестартирай, пусни го, сложи му ауто-резюм и т.н. опити, докат захапе. На мен никога не ми е правило проблеми...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Oct 28, 2005 7:16 pm

я,тръгна:)мерси Дем:)
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests