Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Thu Sep 20, 2018 5:48 pm

С Аравала гледахме Монахинята (много много зле) и после, с леко изпускане на първите 10-15 мин, щото се прищъпваха филмите, и Пришълецът (малко по-малко зле, поне имаше смешки!)
Гола вода филмите, но поне се разтоварих след тежка работна седмица, която само още ден и ще я няма!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Claymore » Thu Sep 20, 2018 7:03 pm

Killua wrote:
Thu Sep 20, 2018 5:48 pm
С Аравала гледахме Монахинята (много много зле) и после, с леко изпускане на първите 10-15 мин, щото се прищъпваха филмите, и Пришълецът (малко по-малко зле, поне имаше смешки!)
Гола вода филмите, но поне се разтоварих след тежка работна седмица, която само още ден и ще я няма!
Хищникът бе джанъм! :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Thu Sep 20, 2018 8:03 pm

Ох не мога, бъркам ги като имена :Д
Само ме ебават

Едит: А то смешно и щото във филма седем пъти трябваше да кажат как Хищник не било правилно наименование а трябвало да е Ловец или уотевър... Не съм се интересувала никога от Хищниците но подозирам че феновете през годините бая са ги яли заимето :р
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Fri Sep 21, 2018 12:12 am

The Predator е обиден филм, не само за фенове, а и за всички, които се интересуват от кино; аве, като цяло, обиден за абсолютно всички. Както бе и Прометей, с единствената разлика, че той имаше превъзходна визия (все пак използваше всичко концептуално "отпаднало" на Гигер от Дюн на Ходоровски, което не бе влязло в пърия Пришълец).
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Fri Sep 21, 2018 12:29 am

Соло се оказа ок за едно гледане ако се абстрахираме от факта, че уж трябва да е канон в SW. Важните неща, свързани с lore-а на поредицата и ориджина на героя, до едно са изпърдени. Ако го приемем за фенфик обаче е нелош (изключвайки L3 - винаги съм смятал R2D2 за дъното на франчайза що се отнася до comedic relief дроиди, но L3 го задмина, изкопа bedrock-а, и падна в лавата, какво беше това, тези осъзнават ли колко бързо ще date-не този хумор...)
Актьорите до един са бонбони и сладурковци, много приятен каст, дори meme-тата Емилия Кларк и Доналд Глоувър ми харесаха. Алдън Ернрайт е топ пик за най-подценяван каст на годината, посипвам се се пепел, и аз не го виждах като Хан, а е точен тип.
Имаше и една готина бойна сцена с първия минибос на влакчето, малко е смешно да го броя за плюс във франчайза притежаващ най-впечатляващите театрални боеве, но живеем в 2018, това е положението.
6/10

пп. 5 минути се чудих в коя тема да пиша и накрая писах тук, бива ли sw да има толкова теми, какво стана с правилото пишем само в pin-натата тема във всеки раздел. :spite:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri Sep 21, 2018 7:08 pm

Annabelle Creation - не е абсолютен догшит, ми даже с яки персонажи и добри актьори, вкл. и няколко кадърни страшни сцени. еваларка.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Sun Oct 07, 2018 11:37 am

Хора, знам че никой няма да ми повярва, ама Venom e ЯК, екшъна е брутален за pg-13 филм, като се удрят има звуков импакт и се огъват метални повърхности както си трябва. Марвелския бленд между сериозна актьорска игра и хумористични сцени слага MCU в малкото си джобче, Том Харди е бог и носи цялата конструкция на плешките си. Ето това става като наемеш качествен комедиен режисьор.
CGI-а и 3D-то са шитец обаче, не може всичко да е хубаво...
8.3/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Sun Oct 07, 2018 1:34 pm

Ами не ти вярвам :д гледах го преди два дни. Можеше без хумор, някак иззе цялата застрашителност на Венъм, а можеше да е доста як крийпи герой. На екшъна не обърнах особено внимание, така че не мога да коментирам. Твърде дълго интро до сливането на Харди и Венъм, а след това ми беше ръшнато и тотално неоправдана "промяната" на Венъм, просто нямаха времето да изградят наистина връзката между двамата. Да не говорим рандъм лошкото, дето нямаше никакъв сюжетен смисъл да обикаля целия свят, за да стигне пак там, където бяха и останалите извънземковци.
А Том Харди не ми се върза изобщо с ролята някак, но добре си а играеше, няма спор.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Sun Oct 07, 2018 4:46 pm

Е да, можеше и да го направят сериозен екшън хорър, но както каза режисьора още отначало са искали да направят pg-13 филм и ние тотално му вярваме. :P

Колкото до разкарването на лошковеца, не е много интересно, но има смисъл
Spoiler: show
сюжетно - щото падна на другия края на света, а искаше да си намери лейтенантите, та му се наложи да ходи до usa.
режисьорско - за да могат да го Introduce-нат, но същевременно да не представлява директна заплаха в първата половина на филма, когато венъм още не беше в играта.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Nameless_onee » Sun Oct 07, 2018 5:40 pm

На мен също ми хареса като изключим шейки камс при СиДЖиАй битките, малко е wtf това. Другото странно нещо беше неправдоподобния момент при промяната на плана на венъм, някак си от никъде дойде.
Инъче филма беше приличен, том харди игра доста добре ролята
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Thu Oct 11, 2018 11:10 pm

A Star Is Born е адски великолепен филм. Музиката е страхотна, харизмата между Брадли Купър и Лейди Гага e перфектно непринудена, темпото и ритъма на филма са чудесни, присъствието на Сам Елиът винаги е плюс, Купър е адски добър Еди Ведър, а Гага е разкошна. Поклон пред работата на Брадли Купър. Направил е страшно, страшно хубав филм. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Oct 13, 2018 5:06 pm

Apostle, новото на Gareth Evans, от Нетфликс. Страшно добра атмосфера, страхотна игра, неконвенционален хорър, с няколко безупречни екшън елемента (очаквано) и безпардонно изгърбен сценарий. Язък с други думи. Но след (злощастната съдба на) Анихилацията, определено най-добрият филм, дошъл от Нетфликс (от трите, дето изгледах де :mrgreen:). Заслужаваше се гледането, но колко по-добре можеше да е направо не е за вярване. За съжаление от нетфликс още не могат сами да извадят баш стойностен филм. Трябва да е простотия до шия, каквато беше ситуацията около Анихилация, че да могат наистина да се похвалят с нещо наистина качествено след като си покажат логото.

пп. ся чета ревюта и явно съм се бъгнал отвъд спасение, този филм се води за доста кървав и гнусен. Че насилието е хард, такова е, но е поднесено по фин начин, явно това е стреснало народа, щото не ти е баш навряно в лицето, докато в същото време не пести червената боя. С друга дума кадърна работа, ама чак толкова, струва ми се, че някои се преструват или са забравили какво беше само допреди няколко години, щом се опреше до насилие в хорър.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Litz » Sat Oct 13, 2018 8:47 pm

Venom беше крайно ужасен. Се чудиш как толкоз добри актьори са се навили.

И най-големият грях на филма- нямаше гол Том Харди??? Защо?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Oct 13, 2018 10:19 pm

e пеге тринайсе, брат, плюс че все пак марвъл - детинщина с други думи, то па точно това да си очаквала, че ще вържеш баш от тая продукция :ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Litz » Mon Oct 15, 2018 4:07 pm

трубадур wrote:
Sat Oct 13, 2018 10:19 pm
e пеге тринайсе, брат, плюс че все пак марвъл - детинщина с други думи, то па точно това да си очаквала, че ще вържеш баш от тая продукция :ninja:
Баце като се напуша ми иде да гледам шитни и обикновено ме радват.

А pg 13 с нищо не извинява липсата на гол до кръста Том Харди

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests