Филми на в които действието се развива на едно и също място

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Филми на в които действието се развива на едно и също място

Post by coldie » Thu Aug 09, 2018 8:20 pm

В момента се сещам за Телефонна клопка. Целият филм се развива общо-взето в една телефонна кабинка. С Колин Фарел.
Абсолютен шедьовър, според мен.

Както и този със строителният инженер ( в ролята нашумял актьор от британски произход, не се сещам за името сега ). Действието се развива в една кола. Също много добър филм.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Филми на в които действието се развива на едно и също място

Post by Ordo Malleus » Mon Aug 27, 2018 2:56 pm

Каква е целта на темата? Освен това, заглавието й не значи това, което смяташ, че значи :lol: и боли да го гледаш, написано така.

Иначе Телефонна клопка е приятен филм, да, а Locke (с Том Харди) си е почти шедьовър. Ако питаш за други подобни филми - пробвай Exam, The Killing Room, Devil, 1408, Buried, Reservoir Dogs, Circle (2015), плюс няколко, които почти са такива - The Invitation, The Hateful Eight, първият The Purge, 10 Cloverfield Lane. Това от тия, които съм гледал и стават минимум за веднъж.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Филми на в които действието се развива на едно и също място

Post by Matrim » Mon Aug 27, 2018 3:08 pm

Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Филми на в които действието се развива на едно и също място

Post by penzata » Mon Aug 27, 2018 4:24 pm

Ordo Malleus wrote:
Mon Aug 27, 2018 2:56 pm
Каква е целта на темата? Освен това, заглавието й не значи това, което смяташ, че значи :lol: и боли да го гледаш, написано така.
:lol: :rollrofl: :rofl: :bow: :yay:

Иначе хубави камерни филми: The Sunset Limited, Hard Candy, Antichrist :hihi: , My Dinner with Andre, Moon, Gerald's Game, It Comes at Night, Green Room, Misery, Dawn of the Dead, Hush, The Hours, The Mist, 12 Angry Men, Airheads, Das Experiment, mother!, Glengarry Glen Ross.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Филми на в които действието се развива на едно и също място

Post by Ordo Malleus » Mon Aug 27, 2018 9:41 pm

penzata, ще лобирам да те баннат :lol: . Антихрист е отвратително гнусен филм и единственият, за който наистина сериозно съм се замислял да изляза от киносалона. Споменаването му редом с някои шедьоври, които си изброил, е несериозно :bigtongue:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Филми на в които действието се развива на едно и също място

Post by penzata » Mon Aug 27, 2018 10:56 pm

Че кво му е? :dunno: Имаш Уилям Дефо, който е превъзходен, имаш Шарлот Генсбур, която страшно харесвам, имаш и отличителна визия.

Антихрист не съм го гледал целия филм :mrgreen: (всъщност нямам цял изгледан филм на Триер), само отделни сцени, включая първоначалната и тази с ножицата и чурката :hihi: , но пък и на Irreversible съм гледал само няколко сцени, но имам желание от поне десетилетие да го изгледам. Знам ли, не му е дошло времето, както и на Триер.

Един френд навремето не спираше да ми пили за Антихрист и Меланхолия, и тъй като по същия възторжен начин се изказваше за Kill Bill (който ми бе адски скучен първия път като го гледах и), който се превърна в един от най-любимите ми филми впоследствие, съм склонен да дам шанс на Триер и Антихриста. Танцьорката също не успях да изгледам като бях малък, щот Бъджорката ме дразнеше изключително много, пък сега ми я давай с камиони. Разни киеци, разни пуяци. 8-)

Знаеш ли, на теб ти е бил гнусен, ама на колдито може да му дойде добре. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Филми на в които действието се развива на едно и също място

Post by трубадур » Tue Aug 28, 2018 12:59 pm

антикриско и меланхолия са единствените филми на триър дека гледах по собствено желание, целите и даже ми аресаха
ся ше видим и новата му серийно убийствена чикия

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests