The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Litz » Thu Jul 05, 2018 9:25 pm

Аз мислех, че си изгледал втори. Като гредаш пъпви епизод на втопи сезон пиши кво мислиш, щото аз тоь епизод го хейтих мощно, а всички критици го обожаваха.

Антъни е прекрасен, но имаше едно интервю с Тан дето обясняваше как гаджето на Антъни е по-як от самия него. Джонатан е my spirit animal. Не знам гледал ли си Gay of Thrones, но е гениален и там.

Определено е подобрение от предишната версия, но то всеки рибуут от койт чахвеш Карсън Крестли ще е подобрение.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: The Series Topic, Part III

Post by Ghibli » Fri Jul 06, 2018 1:02 pm

Какво ще кажете риалити телевизията да се отцепи в отделна тема?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Fri Jul 06, 2018 1:38 pm

Ghibli wrote:
Fri Jul 06, 2018 1:02 pm
Какво ще кажете риалити телевизията да се отцепи в отделна тема?
Съмнява ме да се гледа достатъчно от въпросната, че да си заслужава... Аз като цяло не понасям риалити тв извън тия две изключения..
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Yan » Fri Jul 06, 2018 5:13 pm

Аз пък въобще не понасям реалити телевизия и подозирам, че не съм единствен, така че ще се пробвам да ви сплитна в отделен топик щото ми чупи дзена в темата :mrgreen:
Дет се вика още една тема, в която ще има движение :mrgreen:

Edit: Not as easy as it seems... Ако не ме домързи довечера ще тестя от вкъщи
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by Xellos » Fri Jul 06, 2018 5:50 pm

Зарибих се по, доколкото може да се нарече сериал това точно, History - Fоrged in fire сезоните.
https://www.youtube.com/watch?v=uPDyRiQlurQ

Некви 5-тима истински крафтсмени блъскат по красив нажежен метал по задание за ножове, после измислят и крафтят дръжки и тия дето не фейлнат в 2-3 кръга, дамек последните 2-ма имат 5 дни в домашната си ковачница да избичат някое известно от историята оръжие, което да се тества брутално за здравина острота и т.н докато "There Can Be Only One". Заданията са бая коварни и се иска талант, импровизация и любов към крафта.
Водещият има 5 реплики и сигурно са го взели от реклама за фалшиви фитнес уреди, "експертите" сигурно само в няколко щата са ги чували макар да са няква колоритна сбирщина симпатяги за мен.
Кефи ме якият труд който влагат и как няма мрънкане и драми и кукувици и тон боклучави трикове на други реалитита, като аукциона за складове и вехтошари и сървайвали.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Fri Jul 06, 2018 5:59 pm

Yan wrote:
Fri Jul 06, 2018 5:13 pm
Аз пък въобще не понасям реалити телевизия и подозирам, че не съм единствен, така че ще се пробвам да ви сплитна в отделен топик щото ми чупи дзена в темата :mrgreen:
Дет се вика още една тема, в която ще има движение :mrgreen:

Edit: Not as easy as it seems... Ако не ме домързи довечера ще тестя от вкъщи
Ми всъщност и двете шоута, които сме коментирали тук, супер много биха ти харесали, та сплитинг или не, препоръчвам да им дадеш шанс. Queer Eye специално с един епизод спестява месеци терапия...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Mon Jul 09, 2018 9:48 am

Litz wrote:
Thu Jul 05, 2018 9:25 pm
Аз мислех, че си изгледал втори. Като гредаш пъпви епизод на втопи сезон пиши кво мислиш, щото аз тоь епизод го хейтих мощно, а всички критици го обожаваха.
Гледах го и разбирам защо не ти е харесал. И на мен ми чужд, но в контекста ма американската реалност е нещо много положително.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Wed Jul 11, 2018 7:39 am

Ок, иска ми се да имах речника, необходим да изразя колко силно разбирам ненавистта към реалити ТВ, и колко дълбоко я споделям... в общия случай. Но сериозно, намерете новия Queer Eye в специализираните магазини (щото ме информираха, че го няма в БГ Нетфликс, при все, че е техен оригинал) и го гледайте. Толкова хубаво, позитивно нещо не съм гледал от години!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Yan » Wed Jul 11, 2018 9:24 am

Roland wrote:
Wed Jul 11, 2018 7:39 am
Ок, иска ми се да имах речника, необходим да изразя колко силно разбирам ненавистта към реалити ТВ, и колко дълбоко я споделям... в общия случай. Но сериозно, намерете новия Queer Eye в специализираните магазини (щото ме информираха, че го няма в БГ Нетфликс, при все, че е техен оригинал) и го гледайте. Толкова хубаво, позитивно нещо не съм гледал от години!
От понеделник взе та се появи Queer Eye, плюс два сезона на Ru Paul.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Dr. Horrible » Wed Jul 11, 2018 10:39 am

Друго, което има в българския нетфликс, е Flash! :lol: (Но там не ми харесва много - епизодите често започват без "Досега във Флаш", а аз обичам тези напомняния, понеже те подсещат какво вече си гледал, а и те насочват какво да очакваш от предстоящия епизод.)

Та почти приключих първи сезон и трябва да кажа, че въпреки предразсъдъците ми, ми хареса. Ако човек поначало приеме, че сериалът си е една идея по детски, както и че повечето епизоди са самостоятелни и общата арка се движи бавно-бавно, има шанс да му хареса. Героите постепенно ти стават симпатични и милички, започва да ти пука за тях, да следиш с интерес приключенията им. Някои от злодеите са пълна скръб, но друга са всъщност много яки, Captain Cold е чудесно направен и много искам да видя какво ще стане с него. От другите герои засега харесвам най-много Кейтлин, и съответно се радвам на всяко появяване на Роби, защото това дава възможност за изява на Кейтлин :D И самият Флаш е отлично направен - и като писане, и като актьорска игра. Харесва ми, че още от началото заявиха какви са намеренията им - да покажат един светъл и оптимистичен герой, а не някой мрачен мъченик, жертващ се за града. Всички сцени с баща му са много емоционални, срамота е колко празно стоеше същото нещо в Justice League филмът.

Скоро ще приключа и веднага ще почна втори! Всички хвалят много кросоувърите, нямам търпение да ги видя!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Wed Jul 11, 2018 12:06 pm

Колкото и да съм фен на DC, буламачите на CW по темата са ми адски противни.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Dr. Horrible » Wed Jul 11, 2018 12:15 pm

Няма да ги защитавам особено яростно, но все пак мисля, че можеш да дадеш шанс на Флаш с няколко епизода. Лека-полека потръгва и става приятно.

От Arrow изгледах два сезона и наистина е много блудкаво и елементарно и със слаби актьори, от Супергърл май видях 2-3 епизода и ми беше просто скучно, затова не продължих. Но Флаш е яко, неслучайно е най-добре приетия им сериал, поне по мое мнение. В смисъл - не бих го препоръчал на някой, който сравнява всичко със Сопрано и Breaking Bad, но като за това, което е - леко тийн сериал с оптимистичен супергерой, епизодични злодеи и сладък поддържащ състав - е доста готин.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Wed Jul 11, 2018 12:35 pm

И аз от Стрелата съм гледал два сезона и в средата на трети просто не издържах.
На Светкавицата му дадох шанс с 4-5 епизода.
Легендите пак там.
Супергърл не помня, май до там където се разкри, като кой се е маскирал Маршън Менхънтър...в началото? Той ми е любим герой, но не и тук.
Дарк Лайтнинг не съм го заглеждал.

Не бих правил паралели с реалистични драми, но дори и в сравнение с по-простичките анимацийки, като старите Teen Titans и Batman Beyond (а не с Young Justice или да кажем някое от по-старите dtv-тата), пак са ми subpar.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by tigermaster » Thu Jul 19, 2018 1:45 am

Сега завърших "Ронин в град без закони", дето го бях споменал по-назад. Ами... Пътят към сладоледа е осеян с трупове. Ако някой успее да намери и изгледа последния епизод, ще разбере за какво говоря. Много готин сериал, всъщност, страхотна атмосфера, убийствен екшън, Тоширо Мифуне кърти, Вакабаяши Го кърти поне още толкова и когато в последния от наличните епизоди сериалът най-после наруши собствената си разказваческа логика, всъщност се радвах, защото беше доста на място и му даде хубав финал. Не знам дали са правени още епизоди, ама и да са, няма от къде нито да се купят, нито да се свалят.

Препоръчвам горещо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Thu Jul 19, 2018 6:19 pm

https://www.youtube.com/watch?v=-PPofXa ... e=youtu.be

Titans изглежда, като пълен шит и са в някакъв murdervers (Апорпо, можеха да имат убийства, Старфайр и който си поискат от титаните, ако бяха избрали друг Робин и заглавието беше Red Hood and the Outlaws).
Май ще хукапват Робин и Рейвън, а за черната Старфайър от мен да мине, но ефектите с нея изглеждат ужасно.

И каква е разликата, че не се прави от CW, пак е толкова боклучаво?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests