Star Wars Universe

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Mon Jun 25, 2018 2:39 am

Dr. Horrible wrote:
Sun Jun 24, 2018 11:42 pm
Тъжното е, че Дисни са можели да се възползват от тази разширена вселена. Не да екранизират плътно различните романи и комикси от нея, но да ги адаптират така, както правят с комиксите на Марвел - да вземат различни елементи от множество истории и да ги обединят в нещо, което хем е ново, хем е в духа и стила на вече направените истории. И без това Епизод 7 правеше точно това - вземаше елементи от Епизод 4 и 5 и ги сглобяваше. Там лошото беше, че вземаше прекарено познати елементи - все пак оригиналните филми са добре известни дори на по-неангажираните зрители. И въпреки това филмът не беше мразен, дори повечето хора в една или друга степен го харесаха, нямаше протести срещу него. Могли са да се възползват от вече натрупаното богатство от истории и сюжети и да си помислят как да го прехвърлят на екран по начин, който ще е интригуващ. Вместо това те решават да зачеркнат всичко и да започнат от нищото... което според мен лично не е най-якият подход на света.
За пореден път си в грешка. Анимационните сериали използват щедро старата разширена вселена, както и новият литературен и комиксов канон, който реинтродюсва елементи от нея.

Факт е, че каквото и да си говорим колко бил изкопиран VII от старите серии, филмът е на трето място на най-успешните бокс офиси в Америка, т.е. все някой се е намерил да го хареса. За мен решението им да ударят по носталгията беше супер добро.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Star Wars Universe

Post by Dr. Horrible » Mon Jun 25, 2018 10:23 am

Без бебешки подмятания, моля! :lol:
Ако не съм се изразил достатъчно ясно - смятам, че новите филми на Дисни не се възползват особено от множеството идеи и елементи от вселената на Star Wars, трупани в продължение на десетилетия. Една моя приятелка е огромен фен на поредицата "Ученикът на джедая", години наред ми обяснява всякакви работи за случващото се там. Тя беше готова да се зарадва на каквато и да било препратка към тези книги... И беше доста разочарована, че нищо от това не влезе в Епизод 8 и Рей не получи никакво джедайско обучение. Аз превеждах българското издание на Star Wars: Aftermath и там имаше някакви дребни препратки, но нищо от това не влезе в новите филми. Други приятели пък са ми разказвали много готини неща за съпругата на Люк, показвали са ми артове и т.н. и винаги ми се е струвала готина героиня. Нищо от историята ѝ не влязло във филмите, поне доколкото виждам.

Не съм казвал дума за анимациооните сериали и комиксите - казах, че според мен новите филми могат да се възползват от огромното богатство на старата разширена вселена, но не го правят. Епизод 7 не използва разширената вселена, просто преразказва оригиналните два филма. Епизод 8 също не съм забелязал да използва разширената вселена. И за Соло нямам подобни наблюдения, а Роуг Уан съм го забравил.
Ако съм в грешка, можеш да кажеш човешки "Според мен бъркаш" и да ми разкажеш кои сюжети, елементи и идеи от старата разширена вселена са влезли в новите филми и по какъв начин са били адаптирани. Тъй като познаваш вселената по-добре от мен, ще ми е интересно да видя какво си открил и какво ти е напривол впечатление.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Star Wars Universe

Post by TheGrimReaper » Mon Jun 25, 2018 3:41 pm

Тъй като вече не съм първа младост, аз съм от лагера на израстналите със старата трилогия (там личен фаворит ми е Empire Strikes back) и намирам Епизоди 1-3 за изключително зле написани, изиграни и сглобени (имаше проблясъци в третия епизод, но това дойде прекалено късно), удавени в CGI простотия, а очаквах като че ли повече от тези филми под ръководството на Лукас.

Сега от новите неща съм приятно изненадан, като почти всичко излязло досега е успяло да ме впечатли по един или друг начин, без Соло, който беше напълно обикновен и ненужен за мен филм, с прекалено равно темпо, ама то от Рон Хауърд няма какво повече да се иска. Добре, че Дисни видяха пробойните и замразиха всички останали spin-off проекти, предварително набелязани за заснемане. Жалко, че не адаптираха EU от поредицата за Траун и последвалите събития, но какво да се прави, жертви падат във всеки бой.

Това с тактиката да изкарват всяка година по един филм от поредицата малко пренасити кино пазара и вече го няма онова очакване за нови приключения с познати герои, някак си притъпиха това усещане поне при мен, но се радвам, че Епизод 8 показа нещо напълно различно от досегашните части и смело зави в посока, която не всички фенове намират за правилна. Не знам какво ще направи Ейбрамс в Епизод 9, гледам да не слагам прекалено високи очаквания, че после се сгромолясват с гръм и трясък, подхождам с интерес, но умерен поне засега.

Поздрави за чудесната дискусия.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Mon Jun 25, 2018 5:46 pm

Само да вметна, че има силни слухове за Мара Джейд в следващия филм.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Mon Jun 25, 2018 9:56 pm

Roland wrote:
Mon Jun 25, 2018 5:46 pm
Само да вметна, че има силни слухове за Мара Джейд в следващия филм.
Готин персонаж, но не виждам как ще го интегрират за 1 филм и то с мъртъв Люк.

Също жалко, че никога няма да видим Джейна Соло тя и братята и са в пъти по-яки от Кайло. :(

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Mon Jun 25, 2018 9:58 pm

Amikae wrote:
Mon Jun 25, 2018 9:56 pm
Roland wrote:
Mon Jun 25, 2018 5:46 pm
Само да вметна, че има силни слухове за Мара Джейд в следващия филм.
Готин персонаж, но не виждам как ще го интегрират за 1 филм и то с мъртъв Люк.

Също жалко, че никога няма да видим Джейна Соло тя и братята и са в пъти по-яки от Кайло. :(
Силно съм убеден, че ако бяха набутали един куп герои от разширената вселена, пак половината фендъм щеше да пищи, че нищо ново не са измислили.

Иначе ако Ейбрамс реши да бие шута на твърдението на Кайло, че Рей е никаква и отникъде, Мара Джейд може да има сериозна роля.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Amikae » Mon Jun 25, 2018 10:04 pm

Roland wrote:
Mon Jun 25, 2018 9:58 pm
Amikae wrote:
Mon Jun 25, 2018 9:56 pm
Roland wrote:
Mon Jun 25, 2018 5:46 pm
Само да вметна, че има силни слухове за Мара Джейд в следващия филм.
Готин персонаж, но не виждам как ще го интегрират за 1 филм и то с мъртъв Люк.

Също жалко, че никога няма да видим Джейна Соло тя и братята и са в пъти по-яки от Кайло. :(
Силно съм убеден, че ако бяха набутали един куп герои от разширената вселена, пак половината фендъм щеше да пищи, че нищо ново не са измислили.

Иначе ако Ейбрамс реши да бие шута на твърдението на Кайло, че Рей е никаква и отникъде, Мара Джейд може да има сериозна роля.
По-голямата част от фендъма си няма на идея, че тези персонажи дори съществуват. Мен всъщност голямата ми тревога и след това надежда идваше от това, че Лукас със сигурност нямаше да използва тези персонажи, ако беше останал начело, докато при Дисни имаше шанс, но то съвсем друго се случи.

Пък и много зависи не колко са новите персонажи, а как са ги адаптирали. Не твърдя, че директно трябваше да скочат на етап, в който Джейна е jedi master. Тук просто има материал за колкото си искаш трилогии.

Ама да видим какво ще стане на края на тази трилогия де. Поне след това ще имат малко повече креативна свобода.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Star Wars Universe

Post by alshu » Tue Jun 26, 2018 9:28 am

Тя кака Мара, като бивша Ръка на императора и без гурувщината на Люк най-вероятно е на страната на Новия ред, или дори вече е част от Рицарите на Рен.

ПП
Сега ми хрумна, че този слух е много по-вероятно да се материализира не в игралните филми, а в новия анимационен сериал на Дейвид Филони, който ще се развива някъде след 6-тия филм.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Star Wars Universe

Post by alshu » Tue Jun 26, 2018 10:01 am

Между другото - изненада. Траун и Аникин се познавали отпреди Империята.

Image
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Star Wars Universe

Post by трубадур » Wed Jun 27, 2018 1:06 am

Къв го дири тоя сбъркан син елф от мороуинд в стар варс

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Wed Jun 27, 2018 1:40 am

трубадур wrote:
Wed Jun 27, 2018 1:06 am
Къв го дири тоя сбъркан син елф от мороуинд в стар варс
Един от най-яките SW герои в тая вселена бтв
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Star Wars Universe

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 27, 2018 4:55 pm

Ето и от мен клипче! Най-любимата ми влогърка Грейс, която е източник на огромна част от новините за комиксови и жанрови филми, които достигнат до мен, коментира ситуацията с Дисни в момента -ето тук. По вътрешна информация в Дисни се чудят какво да правят и искат да махнат Кенеди, но няма кого да сложат на поста. Грейс прави коментар на поведението на Star Wars фендъма, на различните фракции в него, и също така анализира какво биха могли да направят Дисни оттук нататък.

Освен това е интересно колко много от коментарите са в този стил:
i felt my favourite sci fi movie got destroyed in episode 8
I'll boycott episode 9 simply because the new trilogy has been weak. Lucas got stick for the prequel trilogy but at least he tried, these new films are nothing but empty caskets pushing forward agendas nobody cares for.
TLJ was insulting.
What a waste of potential.
I skipped Solo and will also sit out Ep IX.
I have lost all interest in this new trilogy. I'm only glad that Solo came out little after The Last Jedi so that I could remember to ignore it exists. Screw episode IX.
Boycotting episode 9 will be all to easy!
As an original fan I can confirm that this news has only given me more resolve to stay strong and turn the crazy around. Episode IX will not be hard for me to stay away from at all. This trilogy is long dead to me.

На мен ситуацията ми е много интересна, макар да съм встрани от този фендъм. Просто не си спомням друг път да съм виждал толкова многоброен и разнообразен фендъм ТАКА ЧУДОВИЩНО разярен :D Още навремето, когато обявиха, че ще правят нови Star Wars филми, новината не беше посрещната добре. Но ми се струва, че след епизод 8 хейтът позаглъхна, хората не бяха открито недоволни, дори напротив – общо взето харесаха филма и имаха надеждата, че това е само началото, че следващите части ще са по-добри и по-оригинални и ще се получат нещата. Но след епизод 8 напълно побесняха :D Побесняха до степен, че вече преоценяват епизод 7 и смятат, че е бил по-слаб, отколкото им се е сторило първоначално. И феновете станаха по-гневни отколкото бяха по време на епизоди 1-3, които също не са от най-добре приетите филми.

И ми е много интересно доколко това масово обещание за бойкот на епизод 9 ще бъде изпълнено и доколко е просто плод на интернет балона и ехо-стаите... Защото при Соло бойкотът очевидно се прояви, но едно е Соло, друго е епизод от главната поредица.

Готино е, че е интересно да се обсъжда Star Wars ситуацията, дори когато самите филми нямат особен материал за обсъджане!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Wed Jun 27, 2018 5:40 pm

*Chants ritual of divination*

Гневни интернет хора, които ще бойкотират точно Еп 9 = 0.006% от таргета на филма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars Universe

Post by tigermaster » Wed Jun 27, 2018 6:27 pm

Същото го имаше и за "Соло", пък видяхме какво стана. Уж бойкотиращите не значели нищо, пък то...

Епизод 9, разбира се, няма да флопне така, обаче видяхме колко назад беше Епизод 8 спрямо предишния.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Wed Jun 27, 2018 6:29 pm

tigermaster wrote:
Wed Jun 27, 2018 6:27 pm
Същото го имаше и за "Соло", пък видяхме какво стана. Уж бойкотиращите не значели нищо, пък то...

Епизод 9, разбира се, няма да флопне така, обаче видяхме колко назад беше Епизод 8 спрямо предишния.
Разликата между Соло и 9 е качествена. А 8 не флопна в отварящия уикенд все пак.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests