Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Ghibli » Tue May 08, 2018 3:45 pm

Влязох в имдб да проверя за същата Лили ли става въпрос, защото не я помнех, и отстрани ми се показа следното "цъкни тук" предложение, хехе: Actors whose career insanely flourished thanks to MARVEL movie franchises.

Няма как да не се възхити човек на събралата се група актьори в тия филми, наистина.

Иначе самият списък е безумен. За 5 човека може би е вярно, че сме ги разбрали кои са благодарение на Марвел, но всички останали са утвърдени имена. С този подход не виждам защо не са сложили Антъни Хопкинс начело. Бри Ларсън вероятно са я пропуснали само защото филмът с нея още не е излязъл.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Amelia » Tue May 08, 2018 7:16 pm

@Ghibli
Марвел, или по-скоро Дисни, определено ще правят филми докато тея филми не спрат да правят пари. Но след финала на Авенджърс ще са си стандартните супергеройски филми (евентуално с поява на някой-друг допълнителен супергерой в тях), а не тая свързана история, която верно избива на сериал, дето гледаме в момента с Авенджър. Точно заради това прогнозата ми е, че интересът към тези филми, които в момента е нереално висок, щото сме на финала на сериала, ще спадне като се върнем на добре утъпканата формула с единичните филми. Оттам ще им спаднат и безумно надутите боксофиси, въпреки че тея филми ще продължат да си избиват парите и да са на голяма печалба - тук и в Стар Уорс наистина няма значение кво точно лайно сервираш на публиката, тя ще си го хапне.

@Dr. Horrible
Количествени тенденции има, но е безкрайно мързеливо за тях да се приема най-първосигналното обяснение, просто щото ни пасва на мирогледа. Тая тенденция не съществува във вакуум - човек трябва да я разглежда като част от реалния свят и това дето се случва с него. По ей тоя същия начин некви антиваксъри решават, че, леле, ужас, сички ше омрем от аутизъм, щото нараства броят на случаите, а реално броят на случаите нараства, щото и диагностиката на това състояние се е подобрила и критериите за диагностициране са се сменили. Така че това дали сички ше омрем от аутизъм не е особено ясно на този етап от време. Не, сериозно, не би трябвало да ми се налага да обяснявам такива неща на човек, който професионално прави статистики.

Както казах, в момента не могат да се избистрят квито и да е тенденции относно фатиг. Аз съм beyond fatigued като опре до на Марвел супергероите, но си ги гледам заради редица лични OCD-та, заради които довършвам всякакви други лайна. Към тея конкретно имам силна емоционална и финансова инвестиция - похарчили сме няколко стотин долара да ги гледаме на кино (тук билетът за кино е над 10 долара и аз съм гледала повечето от тея филми на кино) и все още си спомням колко мощно се нахайпих от първата посткредит сцена за Авенджърс, ВЪПРЕКИ ЧЕ НЕ ЗНАЕХ НИЩО ЗА ТЯХ. Първият Авенджърс съм го чакала със същите душевни трепети, които описваш в твоите постове. С Александър след малко повече от месец правим 10 години брак. Марвел супергероите са били с нас през цялото това време. Целия ни семеен живот. И са голяма част от това, което правим за забавление извън работа. Така че фатиг, нефатиг, към себе си имам задължение да го видя това завършено. И мисля, че вече го видях в Infinity War. Когато си тръгнат актьорите на оригиналните Авенджъри, към които съм привързана, вече съвсем няма какво да ме накара да ги гледам тея филми. И подозирам, че не съм уникален случай и други хора също стискат зъби и чакат това да приключи най-сетне.

И понеже някой попита - попаднах на някво интервю на Крис Хемсуорт, който разправяше, че иска да си вземе дълга почивка от Холивуд и да се посвети на семейството си. И при него и при Евънс предполагам е трудно да поддържат тая физика непрекъснато и сигурно им е писнало до болка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Tue May 08, 2018 7:30 pm

To be fair, ти си фатигд от юървите Авенджърите насам...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by AlDim » Tue May 08, 2018 7:42 pm

Amelia wrote:
Tue May 08, 2018 7:16 pm
Марвел, или по-скоро Дисни, определено ще правят филми докато тея филми не спрат да правят пари. Но след финала на Авенджърс ще са си стандартните супергеройски филми (евентуално с поява на някой-друг допълнителен супергерой в тях), а не тая свързана история, която верно избива на сериал, дето гледаме в момента с Авенджър. Точно заради това прогнозата ми е, че интересът към тези филми, които в момента е нереално висок, щото сме на финала на сериала, ще спадне като се върнем на добре утъпканата формула с единичните филми. Оттам ще им спаднат и безумно надутите боксофиси, въпреки че тея филми ще продължат да си избиват парите и да са на голяма печалба - тук и в Стар Уорс наистина няма значение кво точно лайно сервираш на публиката, тя ще си го хапне.
Сори, ама в това няма никаква логика. Навързаните филми са златна мина и посмъртно няма да я оставят. Имат безкрайни комикси за адаптиране и колкото щеш идеи за рибуутс в тях. Дори когато актьорите от сегашния състав започнат да се изнизват, тази машина няма да спре. Даже бих казал, че тенденцията с навързаните кино сериали тепърва навлиза и сега като си купят Fox съвсем ще ни залеят с Марвълски филми. А рано или късно и други филмови студиа ще й хванат цаката, тогава стой та гледай.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by RRSunknown » Tue May 08, 2018 9:31 pm

Аз още си чакам X-man Avengers общия филм ако се споразумеят някак си както се споразумяха със Сони за спайдърмен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Roland » Wed May 09, 2018 12:56 am

RRSunknown wrote:
Tue May 08, 2018 9:31 pm
Аз още си чакам X-man Avengers общия филм ако се споразумеят някак си както се споразумяха със Сони за спайдърмен.
Е то няма нужда от споразумение. Дисни са на път да финализират сделката да закупят Фокс, което прави мутантите тяхна собственост.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Amelia » Wed May 09, 2018 5:59 am

Roland wrote:
Tue May 08, 2018 7:30 pm
To be fair, ти си фатигд от юървите Авенджърите насам...
От вторите Авенджъри насам. Първите си ги харесвам много, а и след тях Марвел намериха себе си и пуснаха няколко филма (Iron Man 3, Winter Soldier, Guardians 1), които кефеха, щото формулата не се беше изтъркала още. Ама от Ултрон насам е некфа еднаква мехавиня, дето едва се издържа за едно гледане (Ант Мен дори не го издържах, Спайдърменчето и Тор бях на косъм да ги спра) и само Civil War (aka Avengers 2.5) и Авенджър 3 са успяли да ме изкефят истински (Гардиъните 2 също не са лоши, но нещо не мога да развия същото фенство към тях). Горе долу по това време спрях и да ходя да ги гледам на кино.

Сашко, те мое и да се опитат да си правят сериали нататък, но това вече няма да е безпрецедентната ситуация, която наблюдаваме в момента (в момента сетъпват прецедента, щото).
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Wed May 09, 2018 7:53 am

Amelia wrote:
Tue May 08, 2018 7:16 pm

@Dr. Horrible
Количествени тенденции има, но е безкрайно мързеливо за тях да се приема най-първосигналното обяснение, просто щото ни пасва на мирогледа. Тая тенденция не съществува във вакуум - човек трябва да я разглежда като част от реалния свят и това дето се случва с него.
Точно така е - нещата трябва да се гледат в контекст, а не във вакуум. А контекстът на успеха на филмите от миналата година е, че лятния сезон на 2017-та беше най-слабия за Холивуд от десетилетие (Summer Box Office Officially Worst in Over a Decade). На този фон, където хората масово се оттеглят от киносалоните и предпочитат други форми на забавление, Wonder Woman, Spider-man: Homecoming и Guardians of the Galaxy Vol. 2 увеличават публиката си. Тоест супергеройски неща не просто не отблъскват зрителите – те реално са от малкото филми, които изобщо привличат зрители. И то ги привличат все по-силно и чупят тенденцията за отлив от киносалоните. :wink:

Иначе и на мен ми е интересно какво ще стане с Марвел в идното десетилетие... Наистина има логика да заключим, че след като изживее бума си, интересът към супергеройското кино постепенно ще спадне. Но пък от друга страна при комиксите това не е станало. Комиксовата Марвел вселена съществува в този си вид от 60-те и общо взето си работи все с едни и същи герои и истории, макар авторите и художниците да се сменят често. И през десетилетията е имало приливи и отливи, но като цяло Марвел и ДС са си най-продаваните комиксови издателства. Ясно, че киното е съвсем различна медия и има съвсем различен тип публика, но просто ми е много любопитно каква част от този дълготраен успех на супергеройските истории в комиксовата медия ще успее да се реализира като дълготраен успех в киното. От друга страна Дисни хич не са някакво случайно студио, там работят много добри специалисти, които активно разсъждават върху това какво иска публиката и как да ѝ го предоставят във вид, който в най-голяма степен да я удовлетвори. Така че при тях супергероите намериха добър дом и могат да направят велики неща. Предстои да видим дали империята им ще бъде дълголетна...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Amelia » Wed May 09, 2018 9:34 am

В летния сезон нещо много специално ли има, че ще пренебрегнем всички останали (като Коледния сезон, например) по тоя грозен начин? Или просто наистина трябва да мъчим числата, докато ни покажат каквото поискаме? :lol:

То на костюмите не им ли стана ясно вече, че ако искат посредствените им лайна да бъдат видяни, те не трябва да се пускат, когато имаме Марвел и Стар Уорс на екрана?

Бърз преглед на боксофиса от 2017-а показва, че на първо място са Стар Уорс, на второ Красавицата и Звяра и на четвърто - Джуманджи. Та май-май на народа са му се гледали некви други работи повече от супергеройски комиксови филми, поне миналата година, преди да минем в режим оскотяване по Авенджърс.

Между другото, ние гледахме Джуманджи (у нас) щото ни стана интересно да видим кво беше това прословуто кино явление - шибаният филм държа стабилни печалби седмици наред и то в условията на супергеройския коледен инфестейшън + Стар Уорс. Изкара близо милиард при бюджет под 100 млн. На втория си уикенд изведнъж направи +500% печалба, докато тъпия Последен джедай беше почнал да пада в боксофиса като някво рандъм филме. ОЩЕ Е ПО КИНАТА. Специално сме ги гледали тея неща с Александър, щото Симеон ни заплашваше, че ще видим ние като му скочат печалбите на Джедая около Коледа... :lol:

Та Джуманджи се оказа изключително малоумен филм, който обаче явно е нацелил формулата, която най-добре задоволява lowest common denominator-а и на всичкото отгоре съдържа Скалата. Или пък Скалата е формулата на lowest common denominator-a. Не знам. Но няма да се учудя ако част от печалбите му са точно щото хората са го намерили за глътка свеж въздух. В общи линии аз така го видях - много е тъп, баси, ама ПОНЕ не е за супергерои.... Ненам дали носталгията по стария е изиграла няква роля. Аз старият дори не си го спомням.

едит: Извинете, излъгах. Ето ви класацията за 2017-а с включен интернешънъл боксофис:
http://www.boxofficemojo.com/yearly/cha ... 017&p=.htm

Ндам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Delegat » Wed May 09, 2018 10:35 am

Aз въобще не мога да разбера за какво е целия този рант? Имаш нещо специално против Марвел и SW филмите ли?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Amelia » Wed May 09, 2018 10:48 am

OMG, не стана ли ясно??? :shock:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Dr. Horrible » Wed May 09, 2018 10:49 am

Радвам се, че вече говорим с конкретни цифри. И напомням призива да гледаме нещата в контекст и да търсим тенденции :)

И мисля, че можеш да си изкажеш тезата без да ме обвиняваш във всеки пост в мъчене на числата. :) Използвах статистиктите за сезона, в който са излезли филмите, за да се види контекста, в който се развиват техните приходи. Отразяваме интереса към даден филм спрямо тенденциите в месеците, когато излиза този филм.

В линка, който си пуснала ти, 4 от топ 10-те филмите са комиксови. Няма друг жанр, който да е толкова популярен. Има един фантастичен филм (Star Wars), един приказен (Красавицата и звяра), един екшън с коли (Бързи и яростни), една анимация (Despicable Me 3), един екшън адвенчър (Jumanji: Welcome to the Jungle) и един азиатски (Wolf Warrior 2). На този фон - четири супергеройски (Spider-man: Homecoming, Гардиъните, Тор, Уондър Уомън). Мисля, че е много ясно къде имаме цялостна жанрова тенденция и къде имаме изключително добро представяне на конкретни заглавия.

Ако ще се държим дребнаво, аз също мога да ти кажа "Защо пък точно календарната година да е фактор - някои филми правят пари в различни календарни години, изнасилваш числата, лош учен си" и т.н. Мога да ти предложа да вземем не календарна година, а последните 365 дни. Ииии, за последните 365 дни в САЩ 6 от 10-те най-гледани филма, включително първото място, са супергеройски - http://www.boxofficemojo.com/yearly/chart/past365.htm
Ако искаш да гледаш не само САЩ, а световните тенденции - Black Panther в световен мащаб направи повече и от Star Wars: The Last Jedi, и от Beauty and the Best. Него дори не се опитваш да го дисквалицифираш на случайния принцип "той е финал, затова хората го гледат и не е показателен", както правиш с Infinity War :) Та май на народа му се е гледала Черната пантера повече от Стар Уорс, Красавицата и звяра и Джуманджи, а? И, за разлика от тях, той не е единствен представител на жанра си, а върви с много твърда група.

Искам да отбележа, че когато по-рано изтъкнах успеха на четири супергеройски филма, ти каза "Те са изключения, не са част от тенденция" и след това започна да ми посочваш отделни филми, направили повече, които по никакъв начин не елиминарат посочената от мен тенденция.

И изобщо целия този спор започна странно и продължи още по-странно. Започна, защото пуснах линк с приходите на Infinity War и шеговит коментар "superhero fatigue :lol: ", на което ти отговори, че Infinity war е изключение, а не част от тенденция и да меря superhero fatigue с другите марвелски неща. И когато аз многократно, и с различни филмови заглавия и статистики, ти доказах, че супергеройки филми, поне за момента, си имат публика, която, поне за момента, нараства, и че това е обща тенденция, а не единичен пример, ти ми каза, че миналата година Стар Уорс и Джуманджи били касови. В смисъл...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by alshu » Wed May 09, 2018 10:51 am

Delegat
против Марвел и SW филмите ли?
Може би пък напоследък да не ги правят толкова добри?
DC или по-скоро WB с техния лиценз също.
X-Men-ите на Fox също са по-скоро на кратки приливи и дълги отливи.

От друга страна, това дали правят пари или не, май няма много връзка с качеството (виж Джунамджи 2 и Трансформаторите N).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by трубадур » Wed May 09, 2018 10:57 am

Стига сте гледали в на хората паничките, да правят пари колкото си искат (като например в момента вече април е някъв рекордьор именно заради инфинити вореца). И мен ми се ще цялата грозновата, недодялана, лишена от кадърни ефекти, комикс свинщина да поприключи, щото колкото и да струва направата им и всичкото далеч не бутат индустрията напред, а само сипват още от същото и определено филмите по комикси, преди появата на железния пустиянк, бяха далеч по-интересни. И като ходиш на кино имаше по-голям избор. Да не говорим, че тия модерни блокбастъри, далеч не доставят достатъчно, че да си заслужават парите, включително и в спектакъл частта, където би трябвало да нямат спънки, ама те... още маса от тия филми изглеждат потресаващо зле. С изкл. на последните 2 стар варса (колкото и да са тъпи, роуга и последния джадай са ебаси му и великолепието във визуално отношение)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Отмъстителите: Война без край / Avengers: Infinity War

Post by Amelia » Wed May 09, 2018 11:19 am

@Dr. Horrible
Това, което говоря от самото начало е, че нямаме никакви изключения, а ясна тенденция и тая тенденция се нарича Финала На Авенджър Сагата. А, да. И SJW залитания при два филма. Също така казах, че няма кво да измерваме суперхиро фатиг с боксофис данни, когато сме в уникална ситуация. От там, ти взе да вадиш от девет кладенеца вода, за да ми доказваш някви тези за нарастващата популярност на супергероите във времената на спадащата популярност на киното. И да, дори тези така успешни филми, които цитираш са повлияни от този Авенджър сериал, ЗАЩОТО СА ЧАСТ ОТ НЕГО И ТО НА ФИНАЛНАТА МУ ПРАВА.

A Black Panther е очевиден outlier, пръкнат от Туитър (както и Уондър Уомън). Доместик приходите му са по-големи от световните, което е безкрайно нетипично за Марвел филм (и за блокбъстърите като цяло) и абсолютно показва, че една от основните причини тоя филм да генерира пари е специфична за американската публика. И не, това определено не е безсмъртната любов към комиксите и супергероите. И между другото, дори при това положение, все още не е успял да бие първите и вторите Авенджъри, а скоро третите ще го надминат. В смисъл, очевидно е коя е най-популярната част от тая сапунка. Като я отняма тая най-популярна част, тогава вече ще видим кой кво и колко обича и кой колко как и от какво е изморен. Според мен Спайдърменчето ще продължи да прави пари, щото успява да докара чара на баш яките батковци във франчайза, но при останалите ще понамалеят печалбите, освен ако въпросните яки батковци спрат да се появяват като кратки камеота тук и там.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 20 guests