Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Tue Jan 23, 2018 2:35 pm

Все едно на много хора ще им пука и да ги отлъчат от църквата, ама давай шум да вдигаме по медиите.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Marfa » Tue Jan 23, 2018 5:08 pm

И когато решиш, че вече всички са изперкали и няма как да изперкат повече, се появява това:
http://www.focus-news.net/news/2018/01/ ... tsiya.html
Св. Синод реши всекидневно във всички храмове и манастири да се отслужва молитва против приемането на Истанбулската конвенция
:heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Tue Jan 23, 2018 8:57 pm

Аз най-много се обърках от изказването с Европейския съюз, консервантите и труповете, които благодарение на въпросните консерванти се разлагали по-бавно и от тва синода страдал. :shock: :shock: :shock:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Wed Jan 24, 2018 1:29 am

Е, не си ли чувала за единадесетата божа заповед - "Не използвай консерванти и ГМО продукти"?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Gilraen
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 07, 2008 12:32 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Gilraen » Wed Jan 24, 2018 10:47 am

Склонна съм да се съглася с Лиц, че т.нар. дебат - дали съзнателно или не - измества вниманието от други проблеми.

Дълго време си мислех за нашата православна църква така, както Том Сойер си мисли за леля Поли: почуква те с напръстник по главата, но какво от това? Но те вече се самозабравиха. Анатема? Не зная дали е смешно или лъха на мракобесие. Не съм юрист, та се чудя има ли право в една светска държава църквата да призовава парламента към каквото и да било.
Снощи си причиних "Референдум". Слава богу, че не ходя на фитнес :twisted: . Но покрай нещастната кака се чуха и разумни гласове според мен.
"... there's a hell of a good universe next door: let's go".
e. e. cummings

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Сексистки хроники

Post by lightning peregrine » Wed Jan 24, 2018 1:44 pm

Marfa wrote:
Tue Jan 23, 2018 5:08 pm
И когато решиш, че вече всички са изперкали и няма как да изперкат повече, се появява това:
http://www.focus-news.net/news/2018/01/ ... tsiya.html
Св. Синод реши всекидневно във всички храмове и манастири да се отслужва молитва против приемането на Истанбулската конвенция
:heart:
Image

някой да направи българска версия. :D

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Jan 24, 2018 8:09 pm

Мене цялата тая дандания по джендър проблеми ме прави още по нетърпелива за новия сезон на RDR, където въпреки че от месеци се знае кой ще спечели (Трикси ftw), пак ще се наситя на панаир на суетата и на чупене на половите стереотипи. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Jan 24, 2018 8:58 pm

Трикси е слаба кралица и не твърде готин човек. Силно се надявам да не спечели. А и в каста има къде по-добри.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Jan 25, 2018 12:13 am

Трикси много дръпна, особено в UnHhhh с Катя е адски забавна. Пък и тоя сезон е правен за нея, подобно не първи за Чад и втори за Аляска.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Thu Jan 25, 2018 12:31 am

Аз се надявам Шанджела да е скритата лимонка. Тя е страшно нахъсана и има огромен напредък откай я гледахме последно. Видях я наживо миналия октомври, хостваше шоу с една сюрия кралици - Дитокс, Пепърминт, Валентина, Вайълет и още няколко - и не само не им отстъпваше, ами и беше по-добра от някои.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Thu Jan 25, 2018 3:22 am

Здравейте, джендъри!!! Аджендичката ви за този месец включва ли разбиване на устоите на традиционното българско семейство? Щото моята включва:
http://clubz.bg/63270-poredica_ot_kresl ... _konvenciq

Начи, мили мои джендъри, когато Цецка Цачева и Мая Манолова се превърнат в някакво олицетворение на нормалността и разума, значи вече е станало наистина страшно в България.

А ето тук едно отворено писмо на едни много умни български умове (по някакво много странно стечение на обстоятелствата все от мъжки пол), които искат да заживеем отново според Библията:

http://epicenter.bg/article/Devet-akade ... 45713/11/0

Кажете ми пак, плз, как феминистките и малцинствата си измислят проблеми.

Тея дни съм много заета и сега нямам време да описвам в подробности, но бях на една забавна лекция оня ден. В моето уни са открили първото в света (май) Research Professorship in Masculinities Studies in Education. Начи, това е като women studies, само че от гледна точка на мъжа и с емфазис на образованието. Та, новоназначения професор на тази позиция е организирал някаква серия от лекции, на които професори по Maculinity studies от цял свят да дойдат да ни разкажат резултатите от техния рисърч по темата. И на мен понеже ми е интересно, а и приветствам появата и на мъжката гледна точка в тоя академичен дискурс, реших да ида да видя въпросната лекция. Онзиденшният екземпляр беше някакъв британец, дето ни разправяше за това как идеала за мъжественост се променя при разни съвременни dating practices като speed dating и Tinder. И ни разказа и за разни по-екзотични сексуални практики като dogging и dark rooms. Фасциниращо беше, доста.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сексистки хроники

Post by coldie » Thu Jan 25, 2018 6:28 pm

Това, че някой мъж обича да си го топва в халката на друг мъж не е пол! Пол е физиологично понятие. Най-елементарното - пол гей, не е никакъв пол а човек от мъжки пол с хомосексуални наклонности. Смешно, тъпо и нелепо е е да се говори за пол гей, а за останалите още-повече.
Това нелепостта на повърхността, ест целите са по-покрити. Кой както иска да го разбира, това е едно от многото действия за промяна на човешкият вид.
Защо да няма тогава пол древногръцки философ?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Thu Jan 25, 2018 6:33 pm

Митрополит Гавриил: Коренът на думата „джендър“ означава ад

Думата "джендър" и думата "джендем" имат един и същи индоевропейски корен и той означава ад. Коментарът направи Негово високопреосвещенство митрополит Гавриил Ловчански по време на заседание на парламентарната комисия по вероизповеданията, на което бе обсъждана Истанбулската конвенция.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сексистки хроники

Post by coldie » Thu Jan 25, 2018 6:36 pm

Amelia wrote:
Thu Jan 25, 2018 3:22 am
Кажете ми пак, плз, как феминистките и малцинствата си измислят проблеми.
Това са постъпателно подготвяне представления. Аз примерно се обзалагам, че шумотевицата в САЩ беше препримиерно събитие за последващи действия, например сега това.

Едно от най-дразнещите ме неща са когато се смесват, неща, които не бива да се смесват. От 1 страна нека да си се определят както искат, но това как се определяш не е пол. Въобще да говорим за повече от два пола е смехотворна тъпотия.
От друга, тия които сме се опрделят за страйт не си правят паради и не парадират с това.

И другото което не одобрявам е ас крайностите за такива неща. Едно време никой негър не се е обиждал на негър, обидното е било нигър, и сега между тях си си говорят на негър както и нашите цигани, но било обидно да наречеш негъра - негър, че едва ли не и подсъдимо.

И другата страна на въпроса е, че цялата тази джендърмерия като цяло цели една механизация и роботизация на хората, наред с много други прилагани неща, и в крайна сметка променяне на човешкият вид към по-зле.

За мен е доказано, че човешкото ДНК се променя въз основа на поведението на поколения.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Thu Jan 25, 2018 6:37 pm

Колди изкърти.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests