Blade Runner 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Blade Runner 2049

Post by трубадур » Sat Oct 07, 2017 12:07 am


User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by hakama » Sat Oct 07, 2017 8:15 pm

Някой ще гледа ли Блейд Рънър?

Смятате ли че е нужно да се гледа и първата част, за да се схване продължението?

Аз ще го гледам, но за спътницата ми питам (ще се гледа на кино).

Четох, че Final cut версията е най-добрия вариант за '82. Дали го има с добро качество и без коментари зад кадър?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Oct 07, 2017 10:23 pm

Щях, но след като се оказа, че е 3Д насегде, могат дружно да ходят да мрат у кофата. Дося гледам 2 красиви трейлъра преди 2д филми и никъде нямаше показано с големи букви, поне аз не видях, че са се полакомили така и са прецакали визията с три де, мразя три де и оденето на блейда отпада с мощ. Отделно и родните кино салони да се шибат, задето не дават възможност да гледаш филма като хората.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Demandred » Sat Oct 07, 2017 10:29 pm

трубадур wrote:
Sat Oct 07, 2017 10:23 pm
Щях, но след като се оказа, че е 3Д
WTF, и аз не го знаех това, при все, че гледах трейлъра 5 пъти в киното тия дни..явно и аз ще чакам Blu-ray версията, аман от 3D шит.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Oct 07, 2017 10:31 pm

Ся се засвятках да запазвам билети и влизам в арените (единствените кина във варна) и в двете ми дават само 3д варианти, в софето може и да има някое свястно кино, дето да предлага и 2д версия.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Sat Oct 07, 2017 10:33 pm

никога не бих го изпуснала на кино този филм, ако ще да е 4дх (е, може би бих се замислила за 4дх... )
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Oct 07, 2017 10:39 pm

Аз смятам, че ще е догшит и очакванията са ми на абсолютното дъно, тъй че скипингът не е толкова болезнен, просто ми се зобаше нещо на пеесе метра екран.

Тия дни пробвах да си припомня оригинала, остава си все още същата скучна мизерия с чудесна визия и рудгер хауър в топ форма, но останалото носи ебаси ъндъруелм усещането, освен че едва ли има "класика", на която толкова да ѝ личи, колко не са се спогаждали калъфите зад кадър.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Sat Oct 07, 2017 10:47 pm

Старият филм не ми хареса изобщо преди няколко години, обаче за това обвинявам халтавата версия. Коя точно да гледам, за да го харесам?

Новия ще го пропусна с мощ, особено като се вземе предвид колко хич не харесах "Arrival" на същия режисьор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Oct 07, 2017 10:53 pm

Оригиналната версия, с наратора, където Форд чете зад кадър като пълен олигофрен, в знак на протест срещу студиото, тази версия е уникална :mrgreen: :lol:

Иначе режисьорския или финалния кът, все тая е реално, в едната има допълнителна сцена с тъп еднорог, то така или иначе важното и паметното в този филм се случва във финалните десетина минути, останалото е перфектна визия, сред която се мотаят хора без никаква химия. Единствено фалшивите хора са интересни в този филм, но имат твърде малко екранно време, като само Рудгер получава малко повече от санитарния минимум.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Sun Oct 08, 2017 12:51 am

трубадур wrote:
Sat Oct 07, 2017 10:23 pm
Щях, но след като се оказа, че е 3Д насегде, могат дружно да ходят да мрат у кофата. Дося гледам 2 красиви трейлъра преди 2д филми и никъде нямаше показано с големи букви, поне аз не видях, че са се полакомили така и са прецакали визията с три де, мразя три де и оденето на блейда отпада с мощ. Отделно и родните кино салони да се шибат, задето не дават възможност да гледаш филма като хората.
:heart:
Иначе и в София е само на 3д, да им бабата. :ninja:

За гледането, аз предпочитам The Final Cut; версията с финалната сцена с еднорога не ми харесва, любимата на трубадура с войс оувъра още повече. :mrgreen:
@трубадур , баце, разбрах, че не те кефи блейд рънъра и ти е все тая дали ще гледаш новия, ама да заклеймиш този на Вилньов като "догшит" (без да си го гледал и имайки предвид филмографията му) и да наречеш стария "скучна мизерия", еми гледай си кингзмена и не се дзривявай. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by hakama » Sun Oct 08, 2017 9:40 am

Защо не пускат и 2Д (дали в малките кина ще го има?), като искат 3Д - да купят правата за ремастрирания Judgment Day (1991)... :<

Ta, може ли да се гледа спокойно от човек, негледал първата част?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sun Oct 08, 2017 10:03 am

penzata wrote:
Sun Oct 08, 2017 12:51 am
чавес, душа, таковато, оригиналният филм и филмографията на вильо ме карат да не очаквам нищо освен пейсинг в гъза и тъпня, arrival е смехотворна чикия, както и всичко преди нея, с тоя реж и с ридлито доста не се разбираме (като последният твърди, че деко е реплика да ге).

@hakama - сигурно може да се гледа спокойно без да мизерстваш с първия, нищо че се води директно продължение. Така или иначе от първия имаш "реплики" (фалшивите хора, за които би трябвало да е филма, защото само с тях са интересните сцени, но имат твърде малко екранно време) и близо 2 часа терзания на форд и гледане в една точка, докато се опитва да има химия с актриса, където е явно, че не са се понасяли и прави тягостното изживяване още по-досадно.

Първият рънър е от филмите, където ако имаш негативно мнение за него те смятат за по-нисш от скопен хобит, но добрите му страни, далеч не компенсират основни проблеми, плюс че самият режисьор на филма явно тотално изперка и в последните години говори само глупости по негов адрес.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Sun Oct 08, 2017 9:07 pm

Забравете какво казах за Baby Driver. Blade Runner 2049 е филма на годината. Не вярвам, че е възможно Вилньов да направи нещо по-перфектно, с този филм той достига върха на режисьорската си кариера и вече може да го пенсионираме.
Самата история не е нищо особено, но всички екипи са си свършили така добре работата, че мога да говоря с часове за продукшана на този филм.

Всичко изглежда истинско, стените са истински, колите са истински, хората са истински, нищо не е пластмасово и кухо, като в повечето фантастики.

Музиката буквално отвява (явно всички IMAX филми досега са пускани на 15% звук), Hans Zimmer like дъдненето е толкова всепоглъщащо, че можеш само да седиш залепен на седалката и да се молиш кошмарът да свърши.

Актьорската игра е почти без забележки, само главния герой на Ryan Gosling е леко скучен, но дори той е на светлинни години от Харисън Форд в първия филм.
Жената, която играе Джой прави ролята на живота си, и с нея филма хвърля ръкавица и на Her, друг мой любим филм от последните години.

10/10
Като цяло, май е най-добрия филм от Hacksaw Ridge насам.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Wed Oct 11, 2017 8:50 am

Доста е добар, бачета, блейд рънъреца тва, изненадващо беше пълен салона, което означаваше, че идна тъпа путка си бози в телефона пред мене някъде 30 начални минути, мама й. Как да е, добар е, даже 3д-то не е чак такава гнилоч. Бонус, че харисън форд не е играл толкова добре сигурно от 80-те години насам. Дейв Батиста ми става все по-симпатичен, тоя човек има ебаси присъствието на екран. И страхотен дълбок глас. A Ana de Armas e нема такъв бонбон просто.

Визията е десетка, музиката смазва, както и звукът, след Dunkirk това ще да е най-добре озвученият филм, докато този е най-добре осветеният. Ако и тая година не дадат оскар на Deakins ще е постижение. Атмосферата е шест, героите са далеч по-интересни от оригиналния филм, тук романтичните залитания всъщност работят, има яки врътки с идеите за репликантите и макар да имаме достатъчно интересни женски персонажи и феноменален женски злодей, интернетът не пропусна да мрънка за патриархията отново и сексизъм. :dunno:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Wed Oct 11, 2017 11:41 am

Страшно много ми хареса и на мен Блейд рънъра!
Атмосферата, визията, музиката, героите и актьорските изпълнения - филмът е убиец.
Изгледах и трите шорта от трима различни режисьори, които се развиват между новия и стария филм, но честно да си кажа, поуспаха ме. Нещо не ме изкефиха особено.

Съгласна съм с казаното в ревюто на Вивиан - че Джаред Лето не беше особено блестящ. Съгласна съм и с Рандъм - който споменава за сюжетни проблеми. Но като цяло тези неща хич не ми попречиха филмът да ме спечели.

Съгласна съм и с твърдението на интери, че в крайна сметка, макар и да има голи женски тела, фокусът е съвсем другаде (така че ми е малко странно, че е имало проблем за патриархата):
Размерът на екрана е ключов и за друг аспект на БР2049 – употребата на женски тела. Тук почти всички от тях са толкова съвършени, че са отвъд сексуалното, или толкова гигантски, че са много далеч отвъд подобието на човешкост. И все пак това концентриране върху женски тела, без еквивалентно показване на мъжките такива, не създава никакво усещане за експлоатация или опити за създаване на възбуда от страна на филма. Има само затвърждаване на този свят като напълно неестествен и комерсиален, извел докрай рекламната логика на XX век в лицето на гола холограмна жена с размерите на сграда, която се обръща лично към теб и ти казва, че изглеждаш самотен. В колективната ни кино памет задълго ще се отпечатат и напомнящите изкуството на фестивала Burning Man необятни скулптури на жени в пост-апокалиптичната пустиня, поразителни в своята разруха.
Бих го гледала пак! Според мен беше страхотен филм :)
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests