The Witcher 3: Wild Hunt

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by AlDim » Thu Apr 13, 2017 2:21 am

Гералт е lumbersexual, не метро.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Amelia » Sun Apr 23, 2017 9:01 am

Приключихме основната игра току що и сега ни остава да си изиграем експанжъните и да идем при всяка питанка, дето ни е останала на картата.

Приключихме с най-добрия финал, щото се бяхме нагрухтяли яко откъм умения и се държахме правилно със Сири. A накрая бяхме толкова OP, щото моето и на Александър OCD-та се съчетаха по такъв начин, че Гералт имаше най-гъзарската ризница и мечове (най-високите версии от училището на Уичърите-котки) и най-високите версии на разните там бомби и поушъни. Отделно, бяхме натрупали и яко точки в уменията, просто щото се опитахме да направим всеки куест, който ни се изпречи на пътя. Убихме Ередин без дори да се задъхаме..........

Държа да отбележа, че АЗ ИГРАХ МАЛКО САМА. ЗА ПРЪВ ПЪТ. Александър ме остави един път и отиде на кръчма с аверчетата, а аз ходих да бера билки и да правя бомби и поушъни. И като ме обзе обсесията, както ми беше жал за тролчетата, така изведнъж почнах да ръчкам Александър да ги избива всичките, щото ми трябваха черните им дробове.........

Мисля, че макснахме всичко без тъпите конни надбягвания. Александър изтрещя на тема гуент преди няколко дена и след това спечели някакъв гъзарски турнир (това приключи с още секс за Гералт - постарахме се Гералт да изчука абсолютно всичко, което можеше).

Прекрасна игра! :cry:
Необятна и прекрасна и с прекрасни персонажи, които си говорят с прекрасни диалози. Имаше моменти с Гералт и Сири или Гералт и Йенефер, които ми създадоха много фийлс. Гералт официално е един от мъжете на живота ми. Като Адам във фентъзи сетинг е малко.

Аре, отиваме да цъкаме експанжъни сега.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ogami_Itto
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Thu Jul 27, 2017 4:54 pm
Location: 3C 75

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Ogami_Itto » Thu Jul 27, 2017 6:28 pm

Koй ви беше най-тегавия морален избор в играта?
Има много моменти, в които не е ясно, кое е "правилното" решение... за мен един от запомящите се, такива моменти, е In the Heart of the Woods(един от контрактите на Скелеге, завъртян около "древния господар на селцето Fayrlund" - The Woodland Spirit, който се оказва в центъра на препирнята между старци и младежи в селото). Доста брутална развръзка на истроията, но за да избегна спойлери ,за тези които тепърва ще цъкат играта , ще кажа само, че аз лично подкрепих новото поколение... който е играл знае за какво говоря :)

Та, каква беше вашата най-голяма дилема?

П.С.А самия Woodland Spirit беше един най-гадните босове според мен :)
Рожба на черна дупка

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Amelia » Tue Sep 12, 2017 7:17 am

Ogami_Itto wrote:
Thu Jul 27, 2017 6:28 pm
Koй ви беше най-тегавия морален избор в играта?
Има много моменти, в които не е ясно, кое е "правилното" решение... за мен един от запомящите се, такива моменти, е In the Heart of the Woods(един от контрактите на Скелеге, завъртян около "древния господар на селцето Fayrlund" - The Woodland Spirit, който се оказва в центъра на препирнята между старци и младежи в селото). Доста брутална развръзка на истроията, но за да избегна спойлери ,за тези които тепърва ще цъкат играта , ще кажа само, че аз лично подкрепих новото поколение... който е играл знае за какво говоря :)

Та, каква беше вашата най-голяма дилема?

П.С.А самия Woodland Spirit беше един най-гадните босове според мен :)
OMG, чак сега видях, че някой е писал... Ние бяхме зарязали играта, щото Сашко се умори да я играе, но след ето това безбожно яко видео от оня ден, на което даже пролях сълза, изведнъж ни се доигра пак и снощи приключихме първият експанжън (Heart of Stone):
https://www.youtube.com/watch?v=zgqz8Je7P0s
Сега почнахме втория (Blood and Wine).

Нереално добра игра, както винаги. Погледнете видеото - CD Project Red правят най-добрият фенсървис. Като фен се чувствам толкова добре обгрижена от тях! :heart:

А Гералт го усещам точно по този начин: като стар приятел, когото не съм виждала отдавна, но за когото се сещам от време на време и се чудя дали е жив и здрав и дали няма да е зле да му ида на гости. Ето така се правят истински живи персонажи, които стават част от света ти. :oops:

И да отговоря на въпроса горе - помня този момент и ние също избрахме младите. Определено има моменти, в които всеки избор носи нещастие и това ѝ е якото на тая игра. Иначе не помня конкретни избори от самата игра. Оня ден обаче убихме баба и дядо човекоядци и това беше спорен момент. Аз не исках да ги убиваме, щото за Гералт е аут оф керъктър да убива хора, ама Сашко ги затърка в крайна сметка. После прочетохме, че ако ги оставиш живи те си умират сами по някое време и ги нападат някви гадове.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Moridin » Tue Sep 12, 2017 8:49 am

Ох не съм играл играта и сигурно никога няма да я играя, но това видео наистина.... :oops: :ninja: :cry:
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Claymore » Tue Sep 12, 2017 11:48 am

Поснах една сълза, по-скоро заради героите в книгите и мястото им в юношеството ми, защото Wild Hunt не съм играл още, ама верно страхотно клипче.
@Moridin фърли едно ухо на тая песен, https://www.youtube.com/watch?v=43FnCO1DkOU много хубаво за мен улавя персонажа на Цири, която към края на книгите ми беше от любимите персонажи
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Matrim » Tue Sep 12, 2017 2:53 pm

Wild Hunt не съм играл още
Ох не съм играл играта и сигурно никога няма да я играя
Ами вземете я изиграйте, покана лично от Гералт ли чакате? :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by трубадур » Tue Sep 12, 2017 3:01 pm

Е то е 100 и кусур часа пустиняк (като предишните уичъри), дето има як диалог, яки персонажи и вгз геймплей (като предишните уичъри). Не е лесно да се подхване.

пп. Добро клипче... аз май определено предпочитам полското аудио.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Claymore » Tue Sep 12, 2017 3:07 pm

Чакам машина на която да не трябва да го играя на минимални настройки, дъъъ. :lol: И к'вото трубадура каза, аз още Ню Вегас не съм довършил на 100 навъртяни часа, 2014 я играх пръв път. Имам още сайдкуестове, Lonesome Road и главния куест. Сега ми стана нещо и тръгнах Сталкер: SoC да играя, бог знае и него дали ще го довърша.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by трубадур » Tue Sep 12, 2017 3:13 pm

Доста, доста правилна селекция. Бтв 100 часа ню вегас е някъв сампъл само* :lol:
Особено моднато това нещо е безкрайно. Скоро чукнах и 200 час на Скайрим например, още не съм видял и половината игра или което и да е от двете DLC-та. Та така и с вещеро и сталкер поредицата. Сега и с дивинити вече 2 части, tyranny, Pillars of Eternity, последните 10 години не е истина колко качествени rpg-та получихме.

*Мисля че имам поне 300 часа нейде.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Matrim » Tue Sep 12, 2017 3:16 pm

Защо буташ hiking simulator като Skyrim сред качествените RPG-та? :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by трубадур » Tue Sep 12, 2017 3:32 pm

Щото моднато като хората е точно такова 8-)
Бетста реално напълно се осраха за първи път с фолаут 4, поради което таим бегли, напълно неоправдани, надежди, че ще имаме нов обсидиан фолаут, както беше с ню вегас.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Claymore » Tue Sep 12, 2017 6:31 pm

Бе то сигурно, ама аз с модове извън разни фиксове и т.н. не се занимавам, защото и без това ми се стъжнява като си погледна беклога в Стийм и Гог. Иначе то 100 часа, ама съм към 50 лвл май и почва да скучнее откъм прогресия. Имам толкова пари от златото от Сиера Мадре че нямам де да ги туря. Като я захвана пак, ще взема да си сложа чийт за теглото, че поради ограничения не мога да си нося всички любими пушкала. А на Сталкер на Мастър трудност след 12 часа досада с комбата, си сложих ZRP и с едни съвети от редит промених стойностите на оръжията/враговете в един файл. Сега и аз, и те мрем с еднаква трудност, че иначе йебем ти реализма да празня цял пълнител от калашник с бронебойни патрони в нечии гърди и да не мре. Встрани от това, играта и атмосферата доста ме радват, таман пречуках Мастър сталкера и му взех IL пушката със заглушител и получих Mother's Beads с +5% bulletproof и никви странични ефекти за награда.

Иначе на Tyranny съм много надъхан, в скоро време ще си я купя с Bastard's Wound експанжъна и евентуално ще пиша впечатление в списанието. Трябва и Torment да довърша първото плейтру и да почна второ с други парти мембъра и новия който вкараха с последния пач .

Иначе се надявам да мога да завърша Ню Вегас както искам, че последно време ми се промениха политическите възгледи, а в последните си сейвове съм върло NCR, уви.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by трубадур » Tue Sep 12, 2017 7:35 pm

Да, на сталкер е тъпня това, ма дотолкова имам специални модове за дадени игри, че оригиналаната версия на играта тотално се е изтрила от съзнанието ми. Това важи и за Ню Вегас и Скайрим например. Първите модове, след тоновете фиксове и голотиите са реалистичен демидж за всички. Ако не си с ебаси снаряжението се мре от 2-3 удара макс. Хедшот без каска е моментално трупясване и т.н. Това да се маризите по 3 часа не знам кой го намира за забавно или идиотщината, която минава за по-висока трудност - гадовете ти наливат с черпак, докато ти само ги чешеш - фън, баце. (затова ставаш мейдж/алхемисти/енчантър и тотално чупиш играта).

А специално скайрим има даже модове за изкуствен интелект, които правят боевете (с хладни оръжия) бая предизвикателство. Сталкер изкуствения интелект още няма кой да го бутне и няма нужда от модове. Единствено халф лайф и първия F.E.A.R. (заедно с експанжъна) се приближават до него. Модването е велико нещо просто.

Дотолкова, че сиди проджект платиха на фенове да направят модове, включиха ги като безплатни допълнения и те приканят още с началото на играта да си ги инсталираш или като излезе финалната версия на втория Уичър вървяха заедно с комплекта. :yay:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Amelia » Thu Sep 14, 2017 7:20 am

Готино видео, което дава разнообразна информация за Уичър - игри, книги, комикси, Сапковски, CD Project Red, easter eggs, етц.
https://www.youtube.com/watch?v=3P7dGG4b_t4

Междувременно, ние продължаваме с Blood and wine, който е ЕБАСИ ЯКИЯ ЕКСПАНЖЪН!!!!!!!!!!!!!!!
Spoiler: show
Вчера например имахме абсолютно гениален миникуест в банката, където някакъв благодарен чиляк, на когото сме помогнали някога си (вероятно в предишните игри) ни отворил банкова сметка. Та отиваме да си вземем парите и се оказва, че не може, щото според банковата документация сме мъртви. Следва ходене по гишета, жалки опити да се изкарат някви там бумаги и разправия с намръщени чиновнички, които по едно време излязоха в обедна почивка и които накрая трябваше да подкупим с цветя. Вихме от смях през цялото време, заради тая достоверна соц обстановка. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Преди това пък търсихме каменните ташаци на няква местна статуя на някъв прочут полов атлет. Та, статуята е значима с това, че мъжете стават полово атлетични и те, ако ѝ потъркат чатала (естествено трябва да си платят за удоволствието). И някъв дедо ѝ беше отрязал атрибутите, да си ги носи в къщи при младото гадже........ За мое огромно съжаление обаче, като намерихме въпросните атрибути и си ги прибрахме в инвентара, ги бяха визуализирали като смокиново листо. :cry:
За мен вече няма съмнение - Уичър е най-добрата игра, която съм виждала. По-добра дори от Мас Ефект и Ред Дед Редемпшън. Ненам как се сравнява с останалите игри откъм геймплей, но откъм свят, история, персонажи, диалози (+ войсактинг), сайд куестове и мащаб определено ми е номер едно. И като арт е изумително красива. Музиката ѝ също е някакво съвършенство.

За финал пускам линк към синематик трейлъра на Wild Hunt, който обаче показва битката ни срещу бруксата от Blood and Wine. Гералт даже пи black blood potion преди боя и после ѝ пусна moon dust bomb.Точно по тоя начин я бихме и ние (ама ползвахме Yrden sign, а не Quen и Aard).
https://www.youtube.com/watch?v=xt_65k-gv1U

А това е само песента от трейлъра, която ми е много любима - тя е и в title screen-a на Blood and Wine:
https://www.youtube.com/watch?v=PyYlB_MVuLM

Мисля да си родя дете с единствената цел да му пея тая приспивна песничка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests