Overwatch

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Overwatch

Post by RRSunknown » Mon May 29, 2017 12:27 am

И аз си я попълних в Близард колекцията най-накрая покрай двойното намаление. Някакви съвети за новобранци има ли защото на куик мач имам само 1 победа от 12-13 игри, докато на аркадните отборните режими нямам такива проблеми и ги мачкам.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Overwatch

Post by трубадур » Mon May 29, 2017 8:30 am

Зависи с кои герои играеш, но на общо основание:

Стой с отбора и не търси фрагове на всяка цена. Не се мотай на открито, ако имате Райн, бъди зад щита му*. Плюс че в момента балансът е такъв, че почти всичко е вайабъл, тъй че наистина можеш да играеш каквото си искаш, стига да се възползваш от предимствата на ролята си. Та затова и питам с кои предпочиташ да цъкаш, защото разлика в подхода колкото щеш.

* фланкърите като трейсър, рипър и генджи (че и фара донякъде, мацката може да е доста стелти, нищо че е като лайно в небето) се играят в зависимост какви кретени имаш в отбора и срещу какво сте изправени

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Overwatch

Post by RRSunknown » Mon May 29, 2017 10:40 pm

Общо взето всяка игра превземаме точка А лесно, след което противниците се окопават с бастион, Рейнхард и Уиндоумейкър и няма влизане .

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Overwatch

Post by трубадур » Tue May 30, 2017 9:15 am

Особено ако става дума за карти като Hanamura, Temple of Anubis и Volskaya Industries точка B e трудна за превземане при добра отбрана и от про отбори.

И не се атакува фронтално. Може да върши работа, но всяка една от тия карти има поне 2 фланга за атака на последната си точка. Герои като уинстън, трейсър и генджи могат да минат зад целия отбор. И да ги ударят в гръб. Особено на Волская, където се минава по външния парапет отдясно. Даже и войникът има възможност да се промуши, но трябва рокет джъмп. Дива също няма проблеми да фланква, но е по-добре да седи до Райн, ако имате в отбора или да тормози вдовицата.

Уидоу е лесна за преместване от дадено място, ако се спами в нейна посока. Дори Мърси може да я изрита оттам, не е нужно само Дива да ѝ лети в лицето. Но един войник или зенята правят доста бърза работа от нея, стига да не се подаваш отзад ъгъла през равни интервали, щото тогава човек е лесна мишена.

Генджи, трейсър, джънкрат, сомбра, всички тия се справят с бастиън. Генджи и трейсър трябва да са по-внимателни, докато сомбра е невидима, пръква зад него, хаква или робота или райн и останалите ги свалят. Джънкрат трябва да мета бомби в негова посока само и готово, може да се крие, където пожелае, докато спами. Фара също смила робота или го кара да се мести, само трябва да стои малко по-далеч. Басчъна има демидж дроп оф колкото по-далеч си от него и отвъд средни разстояния само те чеше. Но тя трябва да се пази, ако уодоумейкърата е все още жива.

А пък ако си с Лусио и ръшнеш целия отбор на точката, плюс покритие от фара, няма въобще да разберат какво им се е случило.

И колкото по-свикваш с играта ще видиш, че на финалните точки за превземане какъв ад може да е, ако присъства Мей и е играна правилно. По едно време ми беше нещо като мейн и е направо гнусно какво можеш да причиняваш на хората. Но Райн/Бастиън (+ Мърси) комбото работи само на много ранни етапи. Лично това не ми се е случвало от месеци да го видя. Освен в онзи един ден (преди 2-3 месеца), дето нагрухтяха бастиън и беше почти безсмъртен, нърфнаха го доста бързо.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Overwatch

Post by Matrim » Tue May 30, 2017 3:24 pm

И аз се зарибих покрай безплатния уикенд и вчера си купих играта. Голяма зарибявка е, нищо че съм доста зле във всякакви шутъри. Не печеля много медали, но и обикновено не съм в тежест на отбора и си правя кефа, така че съм доволен засега. Играя предимно Фара, Джънкрат, Лусио и други такива герои, които не изискват човек да има умения на снайперист каквито аз нямам и никога няма да имам. Вчера се зарибих и по Трейсър, голям купон е да нападаш изневиделица и да се отдръпваш после светкавично с нея. Всичко е такова шарено и готино и лафчетата на героите са в по-голямата си част забавни, за разлика от насиления хумор за седемгодишни на заглавия като Mass Effect Andromeda.

Засега ми се чини, че атаката е по-лесна от защитата - в смисъл, трябва само веднъж да успеете, а защитниците трябва да отблъскват всички атаки. Може би защото на по-ниските нива защитниците нямат много координация помежду си, та ако нападателите веднъж нападнат както трябва ги изнасят.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Overwatch

Post by трубадур » Tue May 30, 2017 3:54 pm

Има го тоя момент със защитата, когато тръгнат да се нижат един по един и просто умирата нон-стоп, вместо да се организират за отборен тупаник. Освен това липсва и координация на ултиматумите и се праскат кой кога му скимне. И ако това не е толкова важно за герои като трейсър (въпреки че има ли Заря е добре да се комбинира с черната ѝ дупка :smug: ) макрий и джънкрат, то пропуските на други могат да доведат до загубени игри.

Бтв, в тази игра освен макрий, уидоу, ханзо и донякъде войника, реално ЧАК толкова добър мерник не ти трябва, колкото добро позициониране и внимателно следене кой какво прави.

пп. ко има навити за форумен цъкляж - свиркайте.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Overwatch

Post by RRSunknown » Tue May 30, 2017 11:17 pm

Трябва ти за Ана , трябва ти за Генджи ако искаш изобщо да уцелиш нещо с шурикена. По тази причина не играя с тези герои .

Този момент на индийската нишка го има и в атаката даже е по-зле защото минаваш цялата карта докато стигнеш до втората точка или до каручката .
Пробвал съм да излизам в гръб ама сам убивам един , другите се обръщат и ме уаншотват след което си продължават дефенса а нашите напират като мобовете от Дота :).

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Overwatch

Post by трубадур » Wed May 31, 2017 8:21 am

Левият клик на генгу е повече са поук демидж, като сте далеч и просто да не позволяваш на врага да се движи много-много. Иначе отблизо десният му клик е цар. Ана бтв е един от най-трудните и важни герои в играта, въпреки че я нърфнаха доста здраво. Та там освен точност е нужно и добра позиция, правилно разчитане на играта, накъде отива отборния бой и т.н. което е важно за всички, де, но взимайки предвид, че Ана е цел номер едно за всеки бабата определено си изисква своето от играча, че да бъде използвана правилно. Но и тя и генджи имат доста прощаващи хитбоксове на патрончетата. Особено като хийлваш с Ана.

Иначе фланк в гръб е нещо, дето се прави, като другите също са на позиция и просто разкъсвате отбора на няколко фронта. Ако така се иницира започване на кютек почти нямаш шанс за оцеляване.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Overwatch

Post by RRSunknown » Thu Jun 01, 2017 1:02 am

С макрий се оказа, че ги наказвам остро - наказателя на всякакви съпорти, летящи и снайпващи. Яко хедшоти е цаката :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Overwatch

Post by трубадур » Thu Jun 01, 2017 10:15 am

E, евала, с един от най-трудните герои ги разцепваш :yay:
Много си го тача, а и сега войникът все пак го нърфнаха леко та комбоецът може да види повече игра.

Но сега играта е в толкова здравословно състояние, че наистина всичко е позволено. Пак има кретени, които плюят срещу симетра, джънкрат, вдовицата и т.н. но като цяло хората започват да осъзнават, че е важно личното умение с дадения герой

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Overwatch

Post by Matrim » Mon Jun 12, 2017 3:52 pm

Аз все още съм супер зарибен по игрицата. Вчера например завзехме бързичко първата база на Волская и си викам, че ще ще спечелим с лекота. На втората ни отблъснаха до продължението, противниковия Reaper си пусна ultimate-a, изби половината ни тим, някой уби и четвърти герой от нас.... но имахме Mercy, която съживи четирима и така най-накрая спечелихме. Голяма драма и радост. :)

Най-много часове съм навъртял с Фара и Трейсър, но и хийлър обичам да играя, и Дива, и Мей, и Солджъра. А колко псувни отнасят противниковите Генджи и Ханзо най-вече не е истина. Симетра също, но тя поне не се среща във всяка игра. И продължават да ме разбиват лафчетата на героите. На мен не ми се е случвало, но видях клипче, в което Трейсър имитира дрезгавия глас на Рийпър и казва "Death comes" и щях да падна от смях. Или Лусио като се хваща за главата зарида плебейските музикални вкусове на Райнхарт (Хаселхоф).
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Overwatch

Post by трубадур » Mon Jun 12, 2017 4:16 pm

Аз дори си я пускам на работа, почти година по-късно, не очаквам скоро да ми мине меракът. Но вече съм на етап, дето солта е в твърде високи количества. Ханзо снайп, ок, скатър ароу е за путки. Добрият генгу е страшно нещо обаче и... да се еба... почнах да ги уважавам и приемам съдбата, че просто ще ги насилвам с уинстън. Опасното е като попаднеш на генгавец, дето знае как да играе около маймуната, пак мре, ама някак по-рядко.

Аз сега съм основно на Сомбра, Трейсър и Мърциту, от време на време вдовица. Като се наложи да се спасява положението Уинстън и Макрий. След като нърфнаха демиджа на войника с 1 ни го пуглештам :mrgreen:

Ти обаче трябва да си първият човек, дето толкова да им се радва на бантера. Сладък е, гоцък, ама вече ми е толкова бял шум, че дори новите линии, дето вкарват от време на време са ми някак мех.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Overwatch

Post by Matrim » Wed Jun 14, 2017 4:50 pm

Ти обаче трябва да си първият човек, дето толкова да им се радва на бантера. Сладък е, гоцък, ама вече ми е толкова бял шум, че дори новите линии, дето вкарват от време на време са ми някак мех.
Е, аз играя то съвсем скоро, сигурно като минат няколко месеца и на мен ще ми дотегнат повечето лафчета. Но ме радва, че не са се подлъгали по darker and edgier манията и са направили доста от положителните герои жизнерадостни индивиди без това да изглежда насилено.

Взех да ги разцепвам със Сомбра когато трябва да играем в защита, тая жена подхване ли някой с пушкалото си почти няма отърване, поне при противниците, с които играя аз, които, сигурен съм, далеч не са от най-добрите. И телепортаторът е много удобен. И с Трейсър най-накрая ми тръгна, направих няколко готини kill streak-a. Но пък с Фара нещо не ми върви. Един взе да ми пише в чата да летя повече, защото ме свалиха няколко пъти, но страх лозе пази. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Overwatch

Post by трубадур » Wed Jun 14, 2017 5:20 pm

На фара краката не трябва да докосват земята, да :)

Помпай, десния бутон (или шифт) вместо да го държиш и като дойде време буустваш и тъй, буквално можеш да изкараш цял рунд във въздуха. Също бласта е доста сгоден да се навреш в лицето на някого без да очаква и да има време да реагира.

Иначе да ги цепиш със Сомбра значи, че имаш доста добър тракинг. Същото важи и за Трейсър, и Войника.

Ако те кефи фарата и имаш време:

https://www.youtube.com/watch?v=CUAOZouBn-w

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Overwatch

Post by Matrim » Wed Jun 14, 2017 5:22 pm

Е, аз знам как да летя с Фара, просто мерникът ми от въздух е още по-плачевен и от този от земя. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests