Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Mon Apr 24, 2017 12:17 pm

The A-Team е много железен филм. Баси този тип кич колко може да е забавен с истински актьори и титаничен бюджет. Радост за окото. Клатещата камера беше голям минус, ама спектакълът като вземе, че обзема солиден периметър всичко си идва на мястото. Каквото трябваше да са експандълите, джи айджотата и подобните тресни тук е направено като хората. пг-13-ката дори не пречи. Абсолютен мачизмо фън без да се взима насериозно.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Mon Apr 24, 2017 3:04 pm

Гледах Саламена фиеста и беше толкова просташки, колкото очаквах, ако не и повече! Хранителната оргия/клане накрая беше крайно притеснителна...

След това минах на A dog purpose, който беше приятен и сладък, подозирам, че ако бях по-голям фен на кучета, щях да радвам и да плача много повече. Играеше и любимката ми Britt Robertson, плюс корги!

Гледах Конг: островът на черепа и да, не е нещо особено, но бързо мина времето с него. Все пак много по-як е предният на Питър Джаксън.

Иии, Лего Батман, най-сетне. И то си беше простотийка, ама явно минава и за детски. В залата една майка ми остави да й надзиравам отрочетата, че им било първо кино сами, но те бяха кротки дечица и почти не ме занимаваха (а и не поискаха да идат до тоалетна!!). Иначе филмът беше фън, сигурно някакви препратки съм изпуснала, но и така ми беше ок. Първият ми Лего филм, но честно казано се чудя дали да гледам другите два.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Mon Apr 24, 2017 3:38 pm

Sausage Party е гениалност, скрита зад просташката обвивка. А финалната сцена беше :panda: .

Killua wrote:
Mon Apr 24, 2017 3:04 pm
В залата една майка ми остави да й надзиравам отрочетата, че им било първо кино сами, но те бяха кротки дечица и почти не ме занимаваха (а и не поискаха да идат до тоалетна!!).
:shock:
ВТФ. Кви са тия майки. Това ми е по-"крайно притеснително", отколкото рисувана "оргия/клане". :dunno:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Mon Apr 24, 2017 5:33 pm

Ситуацията беше следната. Това им беше явно първото "самостоятелно кино". Тя ги беше сложила да седят до едничкото запазено място (моя милост), но впоследствие аз взех друго място и бях един ред над тях.
Ииии след като децата изненадано казаха как в салона нямало други деца, само една майка (имаха предвид мен :mrgreen: при което майка им ги поправи, че може би по-скоро кака. Нищо че на възраст и за майка го докарвам), тя се обърна към мен и ме пита дали можело да ги наглеждам. Обменихме и телефони за всеки случай, тя строго с пръст ги посочи и им каза "не ме проваляйте, иначе няма да ви пусна отново сами" и си излезе.
Но в крайна сметка дечицата само веднъж се обърнаха към мен да ме помолят да им отворя водичката и шуш не казаха. А човекът, на когото му се наложи да ходи до тоалетна по време на филма, бях само аз :mrgreen: А като свърши филмът, мама Здравка се появи в залата да си ги прибере, та всичко беше ок. Иначе бяха мънички де, едното беше 1-2 клас, по-голямото, другото примерно на 5-6.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Mon Apr 24, 2017 8:42 pm

Саусадж парти е шибана шибания, дето си прееба аниматорите. фак тоя глупав филм.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Mon Apr 24, 2017 11:14 pm

трубадур wrote:
Mon Apr 24, 2017 8:42 pm
Саусадж парти е шибана шибания, дето си прееба аниматорите. фак тоя глупав филм.
как така е преебал аниматорите?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Tue Apr 25, 2017 1:01 am

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Tue Apr 25, 2017 8:54 am

Благодаря, доста интересно четиво.
Пълни нещастници
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Wed May 10, 2017 12:33 pm

В стремежа си да надгради и надмине предшественика си, Guardians of the Galaxy vol.2 забравя, или по-скоро нехайно подминава, нещата, които направиха първият филм хубав: непринудеността и консистентността. Уж надгражда хумора, историята, драмата, персонажите и бойната хореография, но резултатът дори не е на нивото на първия филм и така се получава един крайно забравим продукт.

В пътите повече и по-саркастичен хумор във втората част просто не работят. С няколко изключения, останах равнодушен към "забавността" на филма. Не ме караше да се смея, а изискваше от мен да го правя и като един от ключовите елементи, които направиха предходната част прекрасна, тук е крайно изнасилен и отблъскващ.

"Отблъскващи" бяха и първоначалните кадри: на земята и в началото на битката. Не знам как са съумяли да го направят, но чувството, че гледам макетчета, куклен филм или isometric видео игра ме отблъсна отначалото и ме държа страничен наблюдател до края.

Историята, както казва и Роланд в ревюто, просто я няма. Нямам абсолютно никакъв проблем със suspension of disbelief, дори и дадено произведение да го изисква с купища, но тук беше отвъд всякакви граници.
Spoiler: show
Хващам, че изборът на Его за хуманоидна форма е нужен, за да работи на земята (щото земляните други форми не приемат :mrgreen: ) и не е кой знае какво, обаче някак ме дразнеше.
И колкото по-пъстри ги "правят" Марвелските филми, толкова "по-бедни" изглеждат. (Ще си позволя да постна отново едно добре познато видео есе: Why Do Marvel's Movies Look Kind of Ugly?)

Драмата е толкова "бедно" направена, че за нея изобщо не ми се говори. На ниво произволна телевизионна сапунка е.

При все привидно по-големия мащаб на всичко, битките, където ги имаше, бяха доста вяли и невпечатляващи.
Друг структурно-крепящ "елемент" от първата част - Старлорд, - бе незaбележим и статичен.

В крайна сметка няма как да не се дразня от премерения, краен маркетингов продукт. При перфектно работещ първи филм, даващ солидна основа за надграждане, от Марвел отново проявяват корпоративна прецизност и "мързел" и ни предлагат джънк фуд продукт.

Неангажиращ (в лошия смисъл на думата), преходен и забравим филм, който не бих гледал отново, за разлика от vol.1, който не е остарял (и като хумор) изобщо.

Малкото запомнящи се неща във vol.2 бяха Грут, Йонду и първоначалната сцена, при която течаха надписите. Те бяха превъзходни.
Саундтракът също работеше, но и той бързо отшумя. Спомням си единствено песента от последната "битка", която беше в превъзходна симбиоза със случващото се на екрана.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Wed May 10, 2017 6:00 pm

Първият гаридън е тотал гарбидж фест, вторият ми се гледа само заради безупречната употреба на fleetwood mac във втория трейлър. не че ще го направя, де, ама ебаси тая песен как прави всичко да изглежда по-добро. Бтв, тоя месец излиза тва, крал артур, нов пришълец и нови пирати. А сме едва май :vomit:

ше гледам само пиратите, единствено той дава някакви надежди за качество

от друга страна си припомних защо непоносима жестокост е от по-слабо приетите филми на братя коен, първият половин час е стомана, ама след това как се разпада не е истина, особено като се завързва "врътката"


пп. Никой в марвъл не може да снима екшън. Досега единствените марвълски герои с прилични баталии са блейд, спайдермен (вторият филм) и дедпуул да ге

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Wed May 10, 2017 6:19 pm

Е то, точно Флийтуута е песента при последната битка. Заради това е върхът. :mrgreen:

Пиратите - качество?!? :unsure:
:spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Wed May 10, 2017 6:37 pm

Първите 3 пирата са дъ бест фентъзи евър бе, ей. За четвъртия няма какво да говорим, досега всичко показано от петия е год тиър.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Wed May 10, 2017 8:32 pm

Дъ бест фентъзи евър - Дейвид Бауис Лабиринт. Пириъд. 8-)

Пиратите единицата беше приятен и свеж. Двойката - дразнеща. Тройката - забравима. Четворката, не съм я гледал. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Wed May 10, 2017 8:54 pm

не е верно

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Thu May 11, 2017 9:47 am

Новият Гардиънс ъф дъ галакси ми хареса повече от първия всъщност. :yay:
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests