Дисни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Mon Mar 27, 2017 2:09 am

Не съм съгласен. Уотсън е супер judgy в селото.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Дисни

Post by Amelia » Mon Mar 27, 2017 2:18 am

Анимационната е същата, само че с по-неприятен глас и без миловидната мутра и бритиш акцента.

Наскоро гледахме анимацията със Сашко, че той не я беше гледал, а аз исках да му покажа това така любимо мое детско. И двамата бяхме доста шокирани от това каква ужасна снобска пача е Бел. На тая тук поне са й развили няква предистория, дето смекчава и очовечава претенциозните й увлечения по Париж (големия град) и разни принцове.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sat Apr 01, 2017 12:02 am

Аз не разбирам как Джафар е неизказан куир персонаж?? Кое му е куира? Това, че държи полуголи жени робини ли? Иначе Дисни има много куир персонажи- Джина, Тимон и Пумба (ВТФ да не са споменати имаме гей двойка от майнорити раса, отглеждащи дете от доминантната такава и това не е отбелязано??) , оня гнусния колонизатор в Покахонтас и той, но Джафар??? Къде му е куирнеса на тоя?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Sat Apr 01, 2017 6:16 am

Не знам един и същи филм ли сме гледали. Джафар цялото му поведение, маниери и да не говорим за отношението към Жасмин, са абсолютно хомосексуслни.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Дисни

Post by penzata » Sat Apr 01, 2017 9:50 am

Litz wrote:
Sat Apr 01, 2017 12:02 am
Иначе Дисни има много куир персонажи- Джина, Тимон и Пумба (ВТФ да не са споменати имаме гей двойка от майнорити раса, отглеждащи дете от доминантната такава и това не е отбелязано??)
Това, че дюдовете са неразделни и споделят едни и същи възгледи за живота, защо автоматично ги прави гей двойка, че не ми е ясно?; това прави ли всяка привързана един към друг двойка хора от един и същ пол задължително гей двойка, защото подобни обяснения са ми малко в тъча?
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Sat Apr 01, 2017 2:42 pm

Има поне един епизод на сериала "Тимон и Пумба", центриран около опитите на Тимон да впечатли женски сурикат, бтв.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sat Apr 01, 2017 3:04 pm

the fragile heterosexuality.

Не вярвах, че може да сте толкова чувствително на тема, как някой друг вижда анимирани СВИНЯ и СУРИКАТ и колко това ви бърка. На мен те ми имат много такава динамика, като Тимон е бисексуален, но това е само според мен. Вие си ги виждайте като двама бро джока, ако искате. Причината да мисля това, освен динамиката във филмите е, че те са базирани Розенкранц и Гилденстерн, които очевидно са гей двойка, особено ако сте чели Стопардската пиеса.

Джафар, Роланд може да го вижда като хомосексуален и приемам неговия хедканън, но според мен той е асексуален.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Sat Apr 01, 2017 4:44 pm

Ааа, значи човек да изкаже мнение било признак на слабост и чувствителност. :D

Джафар пък изглежда доста изтупан и държи много на външния си вид, що пък де не е бисексуален?
Няма конкретни данни за склонностите му.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Sat Apr 01, 2017 6:19 pm

Litz wrote:
Sat Apr 01, 2017 3:04 pm
the fragile heterosexuality.

Не вярвах, че може да сте толкова чувствително на тема, как някой друг вижда анимирани СВИНЯ и СУРИКАТ и колко това ви бърка.
За другите не знам, но мен не ме бърка, просто ми е странно да се правят някакви изводи от някакво нещо, което изобщо не е сигурно дали изобщо е показано - особено пък когато други продукции на Дисни директно му противоречат. В смисъл, единственият епизод на "Тимон и Пумба", от който съм запомнил нещо, беше за това как Пумба помага на Тимон да се направи на филмова звезда, за да свали някаква сурикатка. Каква романтична връзка между двамата? (Това не знам доколко се води за канон.) Все едно Сид и Манфред в "Ледена епоха" да са двойка. (А там даже тигърът, всъщност, директно им се подиграваше, че са осиновили човешкото дете, защото не могат да си направят тяхно.)

И с Джафар ми е някакво такова. Не съм гледал "Аладин" от сто хиляди години, обаче помня как Джафар се опитваше да накара джина да омагьоса Жасмин да се влюби в него и Жасмин използва това, за да му се сваля и да го разсейва накрая, докато Аладин се промъкваше.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sat Apr 01, 2017 7:22 pm

Fragile сте.

След като трябва да стигаме до сериала, който не е създаден от същите хора като нещо валиден аргумент. Мъжка свиня и мъжки сурикат живеят заедно, супер flamboyant са, Тимон приема Пумба, въпреки че никой дося не го е приемал, без приятелски ебавки, а с истинско съчувствие. Изхранват се със здравословно и осиновяват и отглеждат дете сираче. Това Е ТОЛКОВА ХЕТЕРО пичове. Bros. Освен това са базирани на една от най-известните гей двойки в литературата евър - Розенкранц и Гилденстерн, пък вие си вадете аргументи от епизоди, дето никой не ги е гледал, за да се успокоите. Свободни сте да мислите каквото си искате.

Иначе на мен Джафар ми е нещо като зъл Тим Гън, демек fabulous but asexual. :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Sat Apr 01, 2017 7:53 pm

Ето малко по темата:

https://www.vice.com/en_us/article/the- ... se-you-456

И още:

http://www.marginsmagazine.com/2015/12/ ... er-coding/
TV Tropes details a particular phenomena known as “The Sissy Villain.” They discuss how the cultural stigma against male femininity extends itself to the strong tendency of villains being assigned feminine traits, whether its delicate voices, flamboyant mannerisms, impeccable fashion sense, willowy builds, general prissiness, and/or a fondness for cats. The picture representing this trope is that of HIM, from Cartoon Network’s Powerpuff Girls, the cruel devil-inspired fiend dressed in pink tulle and high-heeled boots.

The sociological term for this phenomena is known as queer-coding, which refers to the idea that a character is imbued with traits commonly affiliated with the queer community. As in the character HIM, his flamboyant nature and feminine dress is all coded as queer, in that the audience is meant to interpret him as queer person. Other queer-coded characters include Ryan Evans of High School Musical, with his brightly-colored clothes and melodramatic persona, and Xena of Warrior Princess fame, with her general disinterest in men and intimate “friendship” with sidekick Gabrielle. The use of of verbal and visual markers creates connotations of queerness without explicitly stating such, using elements such as body language, dress, vocal inflection, and other stereotypical aspects associated with sexual orientation.
http://www.gaystarnews.com/article/14-d ... gay051013/

https://www.google.com/amp/amp.dailydot ... s-lesbian/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Дисни

Post by alshu » Sat Apr 01, 2017 8:09 pm

Litz
Fragile сте.
Не, просто ти си заядлива, може би в случая излишно, все пак темата не е толкова важна.
Форумът е направен точно за подобни nerd спорове, примерно щом Батман постоянно няма време за храната на Алфред, как ги прави тези мускули, всеки моменти извън екрана се тъпче с протеинови хапчета и блъска на тренажора?

Един вид, трябваше да извадиш доводи, а не да излизаш с хода "Несъгласието с мен доказва, колко сте крехки.".

Та, относно аргументите.
а една от най-известните гей двойки в литературата евър - Розенкранц и Гилденстерн
Вярно, че съм позабравил Хамлет, но тяхната хомосексуалност е толкова доказана, колкото и тази на Джафар.
В смисъл може да се спекулира и дори да се цитират критици (ако има такива), които са стигнали до този извод, но в никакъв случай не е железен аргумент.
за да се успокоите
То кой е толкова развълнуван?
Спорът е чисто теоретичен, а ти почна с някакви нападки, дето хич не им е тук мястото.
Не и ако искаш да те вземат сериозно.
Тим Гън
Кой е този и как неговата сексуалност определя тази на Джафар?

ПП
Виж Роланд колко по-добре се аргументира.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Sat Apr 01, 2017 8:50 pm

Litz wrote:
Sat Apr 01, 2017 7:22 pm
Fragile сте.
:roll:
Дори да си права, мислиш ли, че точно ориентацията на двама образи от филм, който за последно съм гледал преди повече от половината си живот, ще ми нарани чувствата? Освен това, забележи, казах си, че не съм сигурен доколко сериалът е канон - и не съм се изказвал с категоричност за ориентацията на Тимон и Пумба, но определено ми е доста странно (фенска) теория, зад която може да има, а може и да няма някакво основание, да се заявява като абсолютната и неопровержима истина. (И ако беше абсолютната и неопровержима истина, Дисни щяха ли да позволят на създателите на сериала да тръгнат против нея, всъщност?)

Бтв, Зина не е queer-coded. Отношенията й с Габриел са показани възможно най-директно:
https://www.youtube.com/watch?v=JnQUwUqE1aw
(Друг е въпросът, че Зина се забиваше с мъже, включително с Херкулес. Тя се появи като злодей в неговия сериал, ако не ме лъже паметта.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Дисни

Post by Killua » Sat Apr 01, 2017 11:29 pm

Аз гледах Красавицата и Звяра.

Хареса ми повече отколкото очаквах! Обожавам си ги тия песни и това е, а новите също ми харесаха, както ми допаднаха и част от обясненията, добавени в тази версия; плюс преплитането с оригиналната приказка, в която бащата откъсва роза за дъщеря си, с което си навлича гнева на Звяра.

Не виждах ужасно много смисъл от присъствието на феята. Не ми хареса особено Уотсън, но си го очаквах, а и гласът й нещо много на аутотюн ми кънтеше. Гастон беше трепач, макар да съм съгласна с нечие мнение (Амелия?) от по-горе, че много внезапно стана черен злодей.

Имаше доста сцени директно взети от анимацията, но в някои случаи в анимацията си работеха далеч по-добре: например битката накрая, звярът за пръв път отвръща на Гастон, хваща отчупеното нещо, с което се опитва да го удари Гастон, и се извисява над него.... или сцената, в която Гастон пее колко голям е пораснал с много яйца на ден @Trip :D и вдига Гастон и още някой си на рамене; не ми хареса честно казано и как изглеждаше сцената с Be our guest, изобщо не се усещаше хореографията, само благодарение на това, че знаех кое как е в оригинала,успявах да си представя нещо.

Роклята е наистина ужасно разочарование. Това сигурно на човек, който не е отраснал с тази рокля като еталон за най-яката рокля евър, би му прозвучало несериозно като критика, но всъщност аз толкова пъти съм я рисувала, че я знам наизуст. И уви този вариант във филма не може да стъпи на малкия пръст на рисувания, дори на моите несръчни прекопирвачески напъни!!

Но като цяло съм доста доволна, имаше и готини хумористични сцени, които ги нямаше в оригинала! И финалът беше трогателен и малко ме изненада всъщност, защото в анимацията
Spoiler: show
Бел kазва на Звяра, че го обича преди листенцето да падне (въпреки че вече е умрял), докато тук, сигурно все пак за да намерят работа на магьосницата, беше малко по иначе.
ПП Четох някъде, че Ема Уотсън настоявала да бъде не просто дъщеря на изобретател, а самата тя да е изобретател, но нещо не го видях това много във филма, освен че подаваше на Морис правилните инструменти, което, доколкото помня, си беше така и в оригинала.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Дисни

Post by penzata » Sun Apr 02, 2017 9:15 am

Litz wrote:
Sat Apr 01, 2017 7:22 pm
Fragile сте.

След като трябва да стигаме до сериала, който не е създаден от същите хора като нещо валиден аргумент. Мъжка свиня и мъжки сурикат живеят заедно, супер flamboyant са, Тимон приема Пумба, въпреки че никой дося не го е приемал, без приятелски ебавки, а с истинско съчувствие. Изхранват се със здравословно и осиновяват и отглеждат дете сираче. Това Е ТОЛКОВА ХЕТЕРО пичове. Bros.
Дреме ми Тимон и Пумба хетеро ли са, бисексуални ли са, травестити ли са и каква е сексуалната им ориентация. Но това, което ти си смучеш от пръстите (здравословни храни, отглеждали дете и туй-онуй) е яко в джаза. Все едно да кажа, че Тимон и Пумба са двама дюдове от "група за самоубийци" и навремето само там са приели Пумба, а малкото лъвче не го отглеждат, а са го взели в тяхната група, да не вземе да се самоубие, щото има дади ишуус. Ако седна сега да гледам филма, сигурно мога да изсмуча цял ферман, в зависимост в какво настроение съм и какво искам да видя.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests