Дисни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sun Mar 19, 2017 6:13 pm

Не съм първата, нито последната, която го смята това. Значи ти казваш, че изпълнението на Мензел от Оскарите е гениално, перфектно и отговарящо на звезда на нейните висоти? Тя тая песен НИКОГА не е успяла да я изпее добре в оригинална тоналност. А това на Оскарите е по-зле от фейловете на Марая Кери. Сериозно дори не можеш да кажеш, че е от старост прекалено много опит. Леа Салонга 20 години по-късно пее песните по същия начин лайв. Айдина феновете сте като феновете на Бионсе.

И да смятам, че целия хайп по нея идва от това, че тя ориджинейтва ролите, а не щото е най-добрата. Има по-добри Морийни, Елзи и Елфаби от нея.
Last edited by Litz on Sun Mar 19, 2017 6:15 pm, edited 1 time in total.

Cels
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Sun Mar 19, 2017 6:11 pm

Re: Дисни

Post by Cels » Sun Mar 19, 2017 6:14 pm

За мен саундтракът на Фроузън е един от най - добрите на Дисни за последните години. Определено е топ, а "Let it go" на Айдина Мензел е една от главните причини за това. Което ми напомня да кажа, колко много ми хареса "Красавицата и звяра". Определено двете нови песнички, както й подобрените мелодии от Алън Менкен имат огромен принос да ме накарат да си взема и старото и новото изадание на този саундтрак. Браво!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Sun Mar 19, 2017 6:29 pm

Litz wrote:Не съм първата, нито последната, която го смята това. Значи ти казваш, че изпълнението на Мензел от Оскарите е гениално, перфектно и отговарящо на звезда на нейните висоти?
На конкретния линк основният проблем е лошият звук, бтв, обаче в Ютуб по-добър няма. Иначе, може и да не е най-перфектното изпълнение изобщо, ама чак пък трагедия не е. Съвсем на добро ниво си е. Да не говорим, че няма - просто няма - изпълнител, който винаги да е перфектен наживо. (Пък и Джон Траволта тогава я представи като Адел Дасин. Кой я знае колко неприятно й е станало от това и дали е или не е рефлектирало върху изпълнението.)

Как да е, на мен изведнъж ми се дощя да чуя въпросната песен в изпълнение на Нура от Battle Beast или Флор от Nightwish. Едва ли някога ще ме огрее, ама... Отивам да търся метъл кавъри.

Редакция:
Егати, колко е яко това:
https://www.youtube.com/watch?v=HtkGluLhnGU
Тежичко е, обаче.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sun Mar 19, 2017 6:45 pm

Ето ти го с хубаво качество:
http://www.dailymotion.com/video/x1ebnz ... 2014_music

Когато те спрягат за омг и бродуейската легенда, учила в Тиш, НЯМАШ ПРАВО да фейлнеш по тоя начин на Оскарите. Сравни го това с изпълнението, дето пензата пусна от оскарите на 16годишното дете, аматьор, дето преди това не е пяло никъде, което я прави на пух и прав.

Cels
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Sun Mar 19, 2017 6:11 pm

Re: Дисни

Post by Cels » Sun Mar 19, 2017 6:49 pm

Е не е съвсем зле, даже си е ОК. Като си възрастен имаш повече притеснение, това й е първото представяне на "Оскар" - ите, освен това й объркаха името и въобще й беше кофти ден. Има такива дни, но пак казвам, изпълнението е ОК. Не е най - доброто, но не е трагедия.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Sun Mar 19, 2017 6:55 pm

Бе шит е, тая песен е баси шибаната болка сама по себе си, бтв версията на мъчениците е баси криндж феста, но изпълнението на тая квадратната на оскарите, мани че е ниско и се напъня се едно ше се насере да докара няква височина (квот литз вика, далеч не си е у тоналността мацката), ма и през цялото време гласът ѝ е някъв нестабилен, а дори не пее с жив оркестър.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sun Mar 19, 2017 6:58 pm

Cels wrote:Е не е съвсем зле, даже си е ОК. Като си възрастен имаш повече притеснение, това й е първото представяне на "Оскар" - ите, освен това й объркаха името и въобще й беше кофти ден. Има такива дни, но пак казвам, изпълнението е ОК. Не е най - доброто, но не е трагедия.
https://www.youtube.com/watch?v=7qzKbOXw4D8
И на това дете му е за първи път но пее добре нали?

@трубадур :heart:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Sun Mar 19, 2017 7:04 pm

Все още не го виждам като абсолютната трагедия, сори. Не е перфектно, обаче чак пък да нямала право да фейлне толкова зле - на същите Оскари, на които много по-легендарен от нея пеещ актьор й оплеска името, нали...

А това от "Моана" е хубаво, обаче изобщо не съм сигурен, че е толкова предизвикателно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Sun Mar 19, 2017 7:11 pm

Чак че няма право да фейлне, не, но човек ти си също метъляга, знаеш каква свинщина е, ако на сцена не могат да докарат това, дето е на албума. Тук е същата история и то на плейбек фон. Пак обръщам внимание, че край нея няма музиканти. Т.е. дори в студио не е могла да докрета до финалната версия, с която ни наказват в глупавия филм и е имало яко пост продукция, че да се ошлайфа, което е нещо, дето аз доста ненавиждам.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Дисни

Post by tigermaster » Sun Mar 19, 2017 7:43 pm

За знаене - знам, обаче съм виждал певци, които уважавам много повече от Мензел, да се излагат много по-зловещо наживо. Виждал съм и технически проблеми, които изобщо не съм могъл да усетя като част от публиката, да скапват изпълнения много качествено.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Sun Mar 19, 2017 8:21 pm

Litz wrote:Не съм първата, нито последната, която го смята това. Значи ти казваш, че изпълнението на Мензел от Оскарите е гениално, перфектно и отговарящо на звезда на нейните висоти? Тя тая песен НИКОГА не е успяла да я изпее добре в оригинална тоналност. А това на Оскарите е по-зле от фейловете на Марая Кери. Сериозно дори не можеш да кажеш, че е от старост прекалено много опит. Леа Салонга 20 години по-късно пее песните по същия начин лайв. Айдина феновете сте като феновете на Бионсе.

И да смятам, че целия хайп по нея идва от това, че тя ориджинейтва ролите, а не щото е най-добрата. Има по-добри Морийни, Елзи и Елфаби от нея.
Не бе, супер е надценена, за нищо не става. Боклук пълен. А, и изпълнението й на Оскарите е перфектен шедьовър. Защото всички професионални музиканти сме наивни идиоти и ако не беше ти да ни разкриеш истината...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Sun Mar 19, 2017 8:26 pm

Също така Мензел си повреди трайно гласа с Уикед. 16-годишното дете да ми се обади като е ояло Defying Gravity осем пъти на седмица в продължение на три години.

Изобщо ебаси критиката...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Дисни

Post by Litz » Sun Mar 19, 2017 8:37 pm

Интересно ми е как други певици играли Елфаба не са си повредили гласа със същата натовареност.


Как тази жена, играла Елфаба в продължение на 10! години на три езика, в четири страни, включително Уест Енд и Бродуей, не си го е съсипала? А е пяла същата песен? По-дълго? Давам ти я за пример, щото кариерата и е била 4028520 пъти по-натоверана от тази на Света Айдина, играла е Елфаба над 1500 пъти и пак е перфектна.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Дисни

Post by трубадур » Sun Mar 19, 2017 9:01 pm

Ролка, оти се държиш като ощипана госпожица, не ти отива :mrgreen:
Иначе, евала, устиска около страница да не споменеш, че свириш. :lol:

Бтв, осъзнаваш, че дори ей така да подхвърлиш креденшълс сякаш са реален аргумент, дори на бъзик, пак те слага в категорията на хора, които трябва да поздравиш с ботуш в лицето. Това едно на ръка.

Второ, не трябва да си про мюзишън, че да фанеш ниско, непостоянно, фалшиво на моменти, пеене.

Трето, музикантите както могат да са мега яростни путки към конкуренцията, така могат и да са доста по-благосклонни при фалове, щото знаят много добре колко е лесно да се насереш на сцена. Пък и колкото по-голяма е тя, толкова повърнята е по-могъща, ако наистина нещата се счупят.

И бтв за справка, ето как си пееш шитавата поп песен, в правилната тоналност, без да фалишивиш и колебаеш, с цел оркестър зад задника:
https://www.youtube.com/watch?v=DyahS_p725I

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Дисни

Post by Roland » Sun Mar 19, 2017 9:15 pm

Това, че ще ми изкулавееш със селски жаргон и анти-интелектуализъм не ми прави креденшълите по-малко истински или мненията ти по-малък боклук.

Оттам нататък Мензел излагации наживо е имала и тепърва ще има. Което нито я прави по-малък талант, нито й изтрива постиженията, нито променя коментара ми за участието й в Уикед. Някои от тези мюзикъли са способни да предизвикат трайни увреждания на гласа и при най-добре тренираните професионалисти.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 115 guests