Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by alshu » Sun Dec 25, 2016 7:55 pm

Нещо не ме изкефи колкото се полага за SW. Карашък манджа от кефещи и некефещи съставки.
Като формула ми прилича на смесица от Star Wars Rebels и Dark Forces поредицата от игри...но някак не най-добрите им моменти. Абеее, доста намирисва на старото Expanded Universe.

Поне това на което държа най-много в SW беше пипнато - дизайните на всичко: превозни средства, военно оборудване, сгради, инженерни инфраструктури, облекла, защитни брони, каски...
Космическите + летателни битки по традиция си бяха нелогични, но адски красиви.
На тема дизайн, беше добре реализирана и една стара отпаднала навремето идея - замъкът на Дарт Вейдър.

Маса SW препратки (анонсът за капитан Сандула...това самата Хера ли беше или нейна рода?), но май и към други заглавия. Една сцена си беше силно Blade Runner-ска, а съобщението са alignment-а на комуникационната чиния ми е deja vu отнякъде.

От друга стана сюжета - ъх, Най-досадното ми беше, че хем вкарва комплексни герои, хем се опитва набързо с две-три реплики да реши всичките им вътрешни проблеми. :shock: Пък space kung fu jedi фенът беше прекалено cheesy дори за този френчайз (ewoks and everything ). В Star Wars The Clone Wars има подобни персонажи, но са презентирани по-добре, нищо че е детско шоу. Поне не идват направо с реквизита от китайската снимачна площадка. По-горе писах, че костюмите са перфектни...е, с едно изключение.
Нелетателните битки също не ми харесаха. Предполагаше се да се референция към филмите за Втората световна или нещо такова, ма не ме кефят.

От новите герои ми хареса пилотчето дето всички бяха толкова лоши с него, а той беше такъв ентусиаст да си изпълни мисията....при това, като форма на изкупление :(
Главният антагонист също беше голям сладур - пълен гадняр по някакъв британски upper class сдържан начин.
От старите се зарадвах да видя Бейл Органа, нищо че ролята му е никаква в цялата поредица, Таркин въпреки странната му лицева CGI анимация и естествено Вейдър.

Нещо странно - на мен музиката не ми пречеше. Може би защото съм слушал хиляди пъти оригиналното OST. Това тук ми дойде, като някакви DJ-ски ремикси по темата, но без електронни звуци и скрачове естествено.

В крайна сметка Rogue One си струва да се гледа заради визуалните красоти и заради кратките, но абсолютно badass сцени на Вейдър - точно какъвто го обичаме: с гласа на Джеймз Ърл Джоунз, с тъпите но жестоки игри на думи и с клането което устройва лично.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by penzata » Mon Dec 26, 2016 2:04 pm

Super M wrote:Явно съм малцинство, но на мен филмът страшно много ми хареса (както всъщност и на приятелите, с които го гледах).
Всъщност, дюд, вие сте от мнозинството. :mrgreen:

Иначе, преминаването на Анакин беше доста ясно и реалистично, но за съжаление самият актьор и режисьор не успяха да го направят като хората; "залъкът" и за двамата бе твърде голям.
The hardest battles are fought in the mind.

Marshal Boy
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Sun May 29, 2016 12:38 pm

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by Marshal Boy » Mon Dec 26, 2016 11:39 pm

Преди малко изгледах филма,и съм със смесени чувства.От една страна,не ми предизвика уртикария,както миналогодишния запъртък,от друга страна,хареса ми само втората половина.
Категорично не харесах:директор Креник-неправдоподобен,неясно мотивиран,и освен това-досега не сме чували нищо за него; саундтрака ми се видя доста бозав; Мон Мотма-не онази волева и смела жена,която сме виждали преди да посочва пътя и раздава заповеди,а неуверена жена в критическата възраст,която се води по акъла на множеството.
Не съм смелил още сюжета,за да правя анализ,обаче въпросите,които ми се завъртяха в ума, са следните:
-къде е онзи момент от трейлъра/въртян безброй пъти/, където Джийн Ерсо казва на Мон Мотма: This is the rebellion,isn't it? I rebell!
-защо им беше на слепия и на Диего Луна,да се намесват в чужда битка-тази между щурмоваците и екстремистите?Нито едните,нито другите имаха отношение към тях/впрочем, Касиян каза за тях,че "само създават проблеми"/,а след битката дори екстремистите ги тикнаха в панделата,заради това,че им помогнаха...
-защо му беше на Соу Герера,след като толкова пъти е оцелял,да не влезе в кораба,когато идваше разрушителната вълна? Подобна постъпка никак не се връзва с образа на параноиден шизофреник,какъвто очевидно е той.Параноидните шизофреници никога не се предават и не се самоубиват...
-краткото камео на Трипио и R2D2 ,не обърква ли "словореда" на "Нова надежда"-какво правят на Явин,нали трябваше да са при Лея/Бейл по същото време?Припомням си и една реплика на Трипио в същия филм,че "предишния им господар бил командир Антилис-твърде ексцентричен човек".
- и още,след като половината вселена разбра,че има слабо място в Звездата на смъртта,оставено от Гейлън Ерсо,защо бунтовниците в "Нова надежда" не бяха наясно с това?
Иначе,моментите,които ми се сториха много добри:
-когато полетяха Х-уингс-нещо трепна в мен отново, както през 1981-ва !
-водопадът,който е част от морето;
-момента,когато Джийн и Касиян бяха в тъмния асансьор,спускайки се надолу от антената-единствената светлина в асансьора,бяха неговите очи!
-и,естествено,момента,когато Вейдър се появи в коридора на бунтовническия кораб-върховно!
За начало,ето тези моменти бих посочил като минуси и плюсове...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by Killua » Tue Dec 27, 2016 9:13 am

Marshal Boy wrote: -къде е онзи момент от трейлъра/въртян безброй пъти/, където Джийн Ерсо казва на Мон Мотма: This is the rebellion,isn't it? I rebell!
А, нямало ли я е тази сцена? Толкова пъти съм я гледала на трейлър, че мислех, че я е имало. И без това беше доста доста безумна, добре че са я махнали...
ей тук изрових линк за изтритите сцени:
http://bgr.com/2016/12/16/rogue-one-tra ... ed-scenes/
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by Yan » Sun Jan 01, 2017 9:08 pm

Гледах го най-накрая. Awesome беше. Пак ще го гледам Image
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by tigermaster » Mon Mar 20, 2017 11:38 pm

След като Епизод 7 ме разочарова ужасно, съвсем умишлено този не го гледах на кино и сега съжалявам. Хареса ми повече, отколкото очаквах. Само Дони Йен да беше изпочупил малко повече хора...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by aiva » Sun Mar 26, 2017 3:18 pm

Най-накрая и аз наваксах и съм на противоположното мнение на tigermaster. Епизод 7 ми хареса, докато Rogue One ми беше доста скучен, особено в първата си половина.

Как да е, зачудих се как точно летят корабите и има ли някаква логика в дизайна и поведението им, освен естетичната. И да, май няма такава :D Открих обаче нещо друго, което е супер очевидно, и за което все пак не се бях замисляла изобщо:

Star Wars is possibly best known for its epic space dogfights. Blaster, engine and explosion sounds can be heard in those space scenes.
This has been explained in some Star Wars media as the result of a sensor system that creates three-dimensional sound inside the cockpit or bridge matching the external movement of other vessels, as a form of multimodal interface.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Star Wars: Rogue One [СПОЙЛЕРИ]

Post by alshu » Sun Mar 26, 2017 6:08 pm

This has been explained in some Star Wars media as the result of a sensor system that creates three-dimensional sound inside the cockpit or bridge matching the external movement of other vessels, as a form of multimodal interface.
Това го твърдят и за Star Trek...и там не е канон.
Просто белег за суб-жанра space opera.

Дори да е вярно има още тонове невъзможни от научна гледна точка неща и в двете поредици.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 28 guests