Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by The Dragon » Sun Sep 11, 2016 11:50 pm

https://mobile.twitter.com/zgazda66/sta ... 00/video/1

Хилари почти припадна на мемориала за 11 септември .... комедия. Вселената я мрази очевидно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Mon Sep 12, 2016 3:11 am

Еми случва се, сега. На всеки му е прилошавало някога. На мен ми писна да чета глупави конспиративни теории по повода. Ако е системен здравословен проблем, то ще си покаже.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Lord » Tue Sep 13, 2016 3:15 pm

Сега пък е пневмония, а който не вярва в това - идиот, връзващ се на конспиративни теории. Сори, ама тоя наратив не звучи сериозно.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Ambartanen » Tue Sep 13, 2016 3:47 pm

Какво не е сериозното на пневмония?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Demandred » Tue Sep 13, 2016 3:48 pm

Не е достатъчно конспиративна и интересна болест. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Lyanna Stark » Tue Sep 13, 2016 7:12 pm

Напълно възможно е наистина да е просто пневмония, но хората на Клинтън сами й навредиха с глупавите лъжи за алергии. Ако е пневмония, трябваше да го кажат отначало, а не да се опитват да крият съвсем обикновена болест. Така само създават впечатлението, че всъщност прикриват нещо по-лошо.

Друг е въпросът, че припадъкът й в Ню Йорк трудно може да бъде обяснен с "пневмония". Но не знам, аз не съм лекар, не зная какви странични ефекти може да причини пневмонията у жена на нейната възраст. Може и от това да е. А може и, както казва Амелия, просто да й е прилошало. На всеки се случва.

Проблемът е най-вече в отказът й да даде по-подробна информация за здравословното си състояние. Нейно право е да държи тези неща в тайна, но това дава храна на конспиративни теории. Променящите се официални версии за това какво й е също не помагат.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Wed Sep 14, 2016 5:11 am

Пневмонията е гадно нещо, от което се умира. Хилъри, колкото и не мога да я дишам, в момента е в състояние на жесток стрес, заради кампанията си. Аз без да съм в президентска кампания като бях с пневмония преди време щях да умра. Представям си кво й е на нея. Не можеш да дишаш, не те държат краката - аз помня, че едва се вдигах от канапето, ебаси, и че сериозно обислях завещанието си докато не ми смениха антибиотика с някакъв дето най-сетне проработи. А Хилъри в това състояние трябва да води поредните предизборни битки и да се усмихва пред камерите. Ми респект, са.

Друг е въпросът, че ако не държиш на стрес, ненам къв ПОТУС ще ставаш, но честно казано съм изумена от развоя на събитията - досега здравословното състояние на президентските кандидати никога не е било медиен фокус. Викам, тогава, да спре да е медиен фокус вече, щото причината да е медиен фокус е много грозна и определено не е това, което се опитват да ни пробутат. Това си е чист сексизъм и като такъв трябва да умре. И да се съсредоточим върху реалните проблеми на кандидатите - тези на Тръмп продължават да са ми по-страшни.

Но, да. Не знам кога ще се научат льолявците от щаба на Хилъри, че в свят със смартфони и интернет, когато си политик, кандидатстващ за толкова висок пост, ако ще се правиш на интересен и потаен, само ще си навредиш. Тея номерца може и да са минавали някога, когато е имало 2 канала на телевизията и 2 хартиени вестника. Това беше перфектен момент да спечелят симпатии към изключително неприятната си и мразена кандидатка и те успяха да го изпортят геройски. Еваларка направо. Гледам ги тея две кампании и си мисля, че или ги ръководят извънземни или изкуствен интелект. Толкова са зле.

Междувременно, републиканците СЕ ОСРАХА. Ма от ушите им излизат лайна чак с безумните им конспиративни теории. Тея са за хоспитализация много повече от Хилъри.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by The Dragon » Wed Sep 14, 2016 9:52 am

Сори ама не е сексизъм. И Маккейн беше рязпънат на кръст 2008. А се говори за Хилари защото хинт - тя е тази която е болна. Както демократите подмятаха за умственото здраве на Тръмп - тишина.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Ambartanen » Wed Sep 14, 2016 10:04 am

Нейното състояние сега се опитват да го представят като "walking pneumonia" каквото и да е това. Както на един друг форум прочетох, звучи като нещо от Walking Dead а не като по-леката версия на сериозно заболяване :D Освен това поне от уикипедия статията не си личи да е по-леко заболяване, просто различно.

Между другото МакКейн е бил опериран от рак и е 25 години по-стар от Обама, така че сравнение в здравословните им състояния... пак не е коректно, но има някаква логика. Тръмп и Хилари са на почти еднаква възраст и нито един от двамата няма (известни ми) сериозни заболявания, така че няма логика да се концентрира вниманието върху здравето на само единия кандидат. От статистическа гледна точка по-вероятно е на Тръмп да му остават по-малко години отколкото на Хилари.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Killua » Wed Sep 14, 2016 11:03 am

Гайс, ние бяхме в Ню Йорк и Вашингтон баш ден преди 9/11 и да ви кажа, не знам за Хилари, но аз лично бях на ръба на припадък, беше ужасяваща жега и влага, такова чудо и в Индия/Тайван/Япония не помня... на мен конкретно във Вашингтон ми беше доста зле, като основната ми драма беше, че съм пътувала цяла нощ със самолет и не съм спала. Изобщо не мога да си представя как някой на 70 би преживял часове в тоя кошмар, бил той и в крепко здраве. С други думи, струва ми се че дори да е било нещо леко, пак времето съвсем би го разклатило. Пък с пневмония хептен...

Иначе като изключим началните самолетни драми, трипчето беше приказка! Антилопи и Гранд Кениън са няма такава природа <3 Дет Вали не е от този свят, на мен доста ми хареса, Жоро още псува пустошта :D Чикаго си ми остана фаворит като град, такива небостъргачи, толково приятно за разходка (а и явно хванахме най-якото време там). Ходихме на комик кон, стендъп комеди плюс комеди шоу, та си беше съвсем ивентфул прекарване! Ню Йорк е мега град, но си е лудница от хора и човек трябва наистина да се запаси с енергия и ентусиазъм, Тайм скуер беше хипнотизиращ (и вероятно не особено подходящ за епилептици), но температурата и влагата на август просто ме довършиха. Гледахме и много готин мюзикъл на Бродуей (където пък с ужасните килиматици съвсем ми сринаха здравето всъщност). Сан Франциско ми хареса, красив, чил и атмосферичен, но хълмовете не са за мен, особено на колело >< Не ми се стори много по-различен от европейски град (като изключим Голдън Гейтс Бридж), пък и беше прекалено пълно с бездомни хора, а някои от кваралите там са си същински Женски пазар. Лос Анджелис (центъра) е зле та дрънка и чак ми е неудобно, че холивудските звезди ги карат да се сбират на такова никакво протъркано избеляло място. Но кварталите са приятни, пък Юнивърсал си е задълже. Лас Вегас и той някаква гняс, но виждам как залагащите и ергенските запойници биха се изкефили. Не е за през деня там, разбира се, много е тъжно дневно време. Вашингтон има доста яки паметници (плюс видяхме Дискавъри совалката в един страхотен музей), като цяло приятен, леко скучноват град (но пък за сметка на това ядохме в чудесни места за хапване, традиционни та дрънкат).
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Wed Sep 14, 2016 9:21 pm

The Dragon wrote:Сори ама не е сексизъм. И Маккейн беше рязпънат на кръст 2008. А се говори за Хилари защото хинт - тя е тази която е болна. Както демократите подмятаха за умственото здраве на Тръмп - тишина.
Да, бях забравила Маккейн... Но там възрастовата разлика между кандидатите някак оправдаваше подобни изпълнения. А и не се беше стигнало до ей тая излязла от всякакви граници медийна вакханалийка, дето се случва сега. Баси, в момента почти всяка американска медия ми прилича на жълта преса.

Много ельоменат, много нещо в тоя САЩ.

@Killua
Ааааааа, яко сте си попътували. Ние със Сашко от години обмисляме някво подобно пътешествие из САЩ, ама все не стигаме до там, а както са тръгнали нещата, то това място ще спре да става за пътешестване вече. Минахте ли през Йелоустоун? Това май ще ни е следващата отправна точка за екскурзия с кола (е не чак толкова голямо, само 12 часа каране нейде). В ЛА центъра да беше само белезникавостта проблема... :lol: Вие кво? Кацнахте в Чикаго и оттам-насетне бръмчахте с кола насам-натам? Или летяхте със самолет между отделните дестинации?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Killua » Wed Sep 14, 2016 9:48 pm

Йосемити видяхме, за Йелоустоун не остана. А и на Йосемити не му беше баш сезона, половината водопади бяха пресъхнали и като цяло суша Калифорния. То и Сан Франциско яко мост, яко хълмета, но всичко е едно такова жълто-кафяво и голо, баш като на Холивуд хълмовете.
До Чикаго летяхме първо. После от Чикаго до Вегас пак самолет и там пет дни с кола - обиколихме каньоните, Дет Вали, Лос Анджелис (абе имаше яки кварталчета всъщност, но баш алеята беше потрес някакъв милата), ииии Сан Франциско. После взехме самолет до Вашингтон и оттам с влак до Ню Йорк, където приключихме с одисеята.
Резултат: един забравен киндел в Йосемити от Жоро - под възлгавницата.... Ииии след около 25 проведени разговора с хотела, стана ясно, че нашето бунгало го е чистил испански студент, дошъл на бригада, чийто работен стаж в Америка приключвал с чистенето на нашата стая и така де, напуснал него ден. Заминал си за Испания. Бай Бай Стар Киндел, хелоу Нов Киндел.

Бтв аз за туризъм съм ви по средата. Нито обичам да се кетря до гроб и да си разкървавявам краката, нито пък нищо да не видя. Но най си обичам роуд трипове а.к.а. автотуризъм <3 Минахме по Route 66, в тази връзка! И в една случайна тоалетна в най-треварския парк в Сан Франциско намерих забравена On the road. ^^
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Amelia » Thu Sep 15, 2016 8:30 am

Звучи като да не сте минали през Даунтауна на ЛА. Той е малко встрани от Холивуд, щото. И ако Алеята на славата ви е скандализирала, ненам как щяхте да преживеете Даунтаун изобщо. :lol:

А за Route 66 - видяхте ли му края? На кея на Санта Моника? Има няква табела там да отзнаменува въпросния край, нищо особено. Иначе кея и океана са готини.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Moridin » Thu Sep 15, 2016 1:03 pm

Минаването ни през даунтауна беше нощем с кола и Мели спеше :mrgreen: на мен ми се стори як, имаше готини модерни сгради. Вероятно е джангър и мръсотия денем.

Иначе видяхме другия край - в Чикаго.
На Санта Моника също бяхме, но май не съм попадал на този край, а може и да съм, и да не помня :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска.

Post by Jen » Fri Sep 16, 2016 3:33 pm

Бе нищо му няма чак толкоз на Даунтауна. Освен дето през деня през лятото е фурна. Не съм се чувствала несигурна, не и както в на Маями даунтауна, където посред бял ден усещах пряка заплаха за интегритета си. А от тоя на Сан Франциско със сигурност е по-спретнат и по-малко пройдошески. Пък има интересни места - Walt Disney Concert Hall е жестоко и вътре, и вън, една гимназия по изкуства със ужасно впечатляващ sci-fi кампус, Бредбъри Билдинг, дето е сниман Блейд Рънър, онова мексиканското миникварталче е някаква весела кичландия. Но не е най-вълнуващото нещо в ЛА, да.

Дано не спре да става за пътешестване вече това място, аз за сигурно вече 15 хиляди километра опит през него, мисля, че е едно от най-ставащите баш за тая работа. Може и да е ненормална държава (континент), ама пък колко е красива. И то разнообразно красива.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests