Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Разни

Post by armageddon » Sun Aug 07, 2016 10:31 pm

http://www.hollywoodreporter.com/heat-v ... hed-916693

Изобщо да говорим, че поредния режисьор, който за пръв път се захваща с високобюджетен блокбъстър, сам си е снимал филма, е повече от смешно. Скуода явно е поредния филм, сниман от комитет, без значение чие заглавие стои с/у Director в кредитите и резултатите - също за пореден път - явно са очевидни.

А цялата идея за тоя филм да е франчайз билдинг на мен поне ми се вижда повече от кардинално сбъркана. Да пускат Уондър Уомънката да видим и нея как са осрали и да приключват вече с игралните версии, бюджета да го дадат на анимационното студио, колкото и зле да са в последно време пак са няколко светлинни години напред.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Разни

Post by alshu » Sun Aug 07, 2016 11:06 pm

трубадур
казах защо ги споменавам
Ъхъъъ, "приличен отпор на негативните мнения" от въпросните ютюбъри не работи, дори с казването.
не чети избирателно
А ти не ме разбирай избирателно, за да не си извадиш грешния извод, че съм чел избирателно, защото...абе, направо не ме разбирай, а просто приеми, че имам различна позиция...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Sun Aug 07, 2016 11:45 pm

Нямах предвид, че мнението на тубовците има каквато и да е тежест. Литз пише, че ЦЕЛИЯТ свят се оплаква, аз само посочих, че не е вярно и къде може да се види другата страна. Въобще не засягам стойността на аргументите им и пр. Не знам как може изказването ми да предизвика объркване, ма те.

И, да, няма филм, който се снима от един човек или където само на един се слуша думата, това се отнася дори за хора като спилбърг и камерън, еле па за айер. Идеята обаче е, че той Е сценарист. Единствен. Т.е. най-малко са му поверили да измисли, ако не измисли, то поне избистри същността на филма, която са одобрили.

Но няма как да знаем какво става зад кулисите на 170+ милиона филм, нали? В собствената ни градска администрация не сме наясно какви се вършат, та ще се пънем с интимно познание на играта в холивуд. Не е там работата. Работата е, че литз казва следното:

но от DC за пореден път се оправдават с "Да това е зле, но изчакайте и си купете режисьорската версия, тя ше е много яка!!!!"


,което май сама си го е измислила или е чула нейде си, след което яко хиперболизира чутото. Защото пак казвам, до този момент единственият човек, който е в ръководството на скуада и говори открито е режисьорът. Никъде няма споменаване за режисьорска версия, за удължена като дойдат двд-та и т.н. Същото се отнася и за допълнителните снимки - до хората достигаха само слухове. Които си останаха непотвърдени по никакъв начин и бяха само догадки на нет "журналята".

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Mon Aug 08, 2016 8:34 am

Някакво официално потвърждение, че наистина са омазали филма, докато са го рязали:

http://batman-news.com/2016/08/07/jared ... ker-movie/

Лето мрънка по особено неприятен и непрофесионален начин :mrgreen:
Евала на пича.

Иначе очаквах Лето да е с по-малка роля, но ако наистина го има за толкова малко време (десетина минути - въпреки че в ансамбълов филм от 2 часа са си приличен процент от времетраенето), май и аз ще чакам блурея с надеждата за повече сцени с него.

От друга страна се съмнявам, че Лето по какъвто и да е било начин е могъл да промени мнението на екипа, че да направят филма R. Което за мен щеше да е супер, де, оти ми се гледа горефест на аймакс, ама язе съм малцинство в това отношение, останалата част от населението едва ли е готова за подобно изживяване, след като плюха по батман/супера, че не бил забавен и им напомнял колко е тежко ежедневието и в какъв насилствен свят живеем... :unsure:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Разни

Post by alshu » Mon Aug 08, 2016 3:41 pm

"Целият свят" е израз, който всъщност не означава това, а "преобладаващото мнение". Сега Лиз наистина може да се изхвърля с него, но според няколкото ревюта, които четох прилича точно на такова.
За двата режисьора се помайтапих, защото четох статия как след преснимането е имало втора версия на филма. След още тестови прожекции настоящата е компромис между двете (сиреч трета версия).
Не знам дали въобще са възможни за комбиниране (оттук вица за механичната смес - едната за едното око, другата за другото :lol: ).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Разни

Post by armageddon » Tue Aug 09, 2016 12:22 am

Според разните статии по темата, две версии е имало преди преснимането, и поради успеха на 2рата, а не тая на Айер, пред тестовите групи, са въпросните преснимки и прочее, с които той сам се е навил (всмисъл, за разлика примерно от оня с Фантастиците, който не е). Абе изобщо, простотия голяма. Още не разбирам, защо това не е игрална версия на Batman : Assault on Arkham, което беше доста прилично на повечето си нива.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Разни

Post by Xellos » Fri Aug 26, 2016 4:49 pm

Интересен вкус имат от BBC за филми, някой заглавия съм пропуснал, вероятно и оправдано. :)

“They don’t make ‘em like they used to.”

http://www.bbc.com/culture/story/201608 ... test-films
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Разни

Post by Ghibli » Fri Aug 26, 2016 5:01 pm

Гледала съм 31 от 102. А вие?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Разни

Post by Xellos » Fri Aug 26, 2016 5:03 pm

Трябва да проверя някои имена, че моооже и да съм ги гледал преведени, ма няма 50/100 май. :unsure:
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Разни

Post by Martix » Fri Aug 26, 2016 5:36 pm

Какво му е интересното на това 177 критици от целия свят да генерират разнообразен лист с kinda more artsy филми, отколкото бих сложил аз например. Seems perfectly reasonable to me.
Обаче такава класация не трябва да е наредена, веднага изскачам с как така Holy Motors е преди Pan's Labyrinth и се почва.

Иначе 36/100 и още 20-тина филма от листа ми висят на харда и някой ден ще се гледат.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Fri Aug 26, 2016 5:40 pm

45 иначе от мен, останалите ги знам, повечето, но нямам желание да ги гледам.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Разни

Post by alshu » Fri Aug 26, 2016 6:26 pm

15 :lol: :lol: :lol: .
Някои от тях не разбирам, защо са в класацията. За кажем Oldboy, така и не разбрах, защо е толкова обичан. Да, шокиращ и странен, ма чак арт, а стига бе! Подозирам и че повечето останали азиатски филми в класацията (знам още само Crouching Tiger, Hidden Dragon и до е просто мелодрама с кун фу сетинг) са сложени просто заради екзотиката, а не защото са особено дълбоки.
Moulin Rouge за мен също не е за този списък.

Zodiac е добре заснет трилър, ама нищо повече. Защо минава за висше изкуство и защо е чак на 12-то?

Други ги ценя повече, но и тях не бих поставил толкова високо. Примерно There Will Be Blood да е над No Country for Old Men? Някой друг път.
Може и да съм в голяма грешка, но Mulholland Drive хич не е първо място.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Fri Aug 26, 2016 8:49 pm

alshu wrote:15 :lol: :lol: :lol: .
Някои от тях не разбирам, защо са в класацията. За кажем Oldboy, така и не разбрах, защо е толкова обичан. Да, шокиращ и странен, ма чак арт, а стига бе! Подозирам и че повечето останали азиатски филми в класацията (знам още само Crouching Tiger, Hidden Dragon и до е просто мелодрама с кун фу сетинг) са сложени просто заради екзотиката, а не защото са особено дълбоки.
Moulin Rouge за мен също не е за този списък.

Zodiac е добре заснет трилър, ама нищо повече. Защо минава за висше изкуство и защо е чак на 12-то?

Други ги ценя повече, но и тях не бих поставил толкова високо. Примерно There Will Be Blood да е над No Country for Old Men? Някой друг път.
Може и да съм в голяма грешка, но Mulholland Drive хич не е първо място.
Не съм съгласен с нито едно от тези заключения :panda:
бтв, в личната ми топ 5-ца май има къде 13 корейски филма, предполагам доста от критиците споделят виждането ми, т.е. азиатското кино не присъства само заради екзотиката.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Разни

Post by alshu » Sun Aug 28, 2016 9:32 pm

Не съм съгласен с нито едно от тези заключения
Дъъъ.
13 корейски филма, предполагам доста от критиците споделят виждането ми, т.е. азиатското кино не присъства само заради екзотиката
Принципно нямам нищо против азиатското кино, дори напротив...ма ако съдя какви ниши величаят тук - олдбоя и скатан дракон/клекнал тигър, тръпки ме побиват какви са критериите и какво да очаквам от останалите.

Би било по-полезно да разбера мнението ти, ако споделиш дали някой от тези 13 ги има тук в списъка и накратко защо ти харесват.
Би било и полезно (за дискусията) да споделиш дали и какво харесваш в олдбоя и скатан дракон/клекнал тигър...както и другите филми, които аз не уважавам толкоз.
Примерно сериозно ли Moulin Rouge го смяташ за голяма работа?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Mon Aug 29, 2016 9:01 am

Не казах, че съм съгласен с класацията и мулен ружа го пропускам. По принцип Никол Кидмън я харесвам само гола, като актриса не ме радва, т.е. този филм отпада. Клекналият тигър също не ме блазни. Правилният филм от тази категория е Hero на Жан Имау. Ако искаха да слагат нещо китайско на Анг Лий трябваше да е Lust, Caution и е изненадващо, че в толкова снобарска класация го няма.

С това на ум - за мен корейското кино е най-доброто за последните 15 години. Проблемът е, че масово се хвалят откровени, според мен, боклуци като филмите на Ким Ки-дук и Kar-Wai Wong, т.е. неща, които са минавали по фестивали в западния свят.

Олдбой от друга страна е една от основните причини корейското кино да стигне висините си. По-ранен филм на този режисьор J.S.A.: Joint Security Area може да се смята за един от основоположниците на корейския филмов бум. А с цялата си трилогия на отмъщение, в която Олдбой се явява втори филм човекът се доказа напълно. Почти всеки сериозен корейски филм иска да е олдбой. Т.е. интригуваща история, нестандартни техники за заснемане, актьори, които да се раздадат максимално и да остави трайно впечатление в зрителите.

Сега разгледах по-обстойно класацията и си е типична. Всички по-популярни и хвалени инди/арт филми и няколко уважавани блокбастъра за цвят, да не кажат, че са сухи чикиджии.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests