Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Re: Сексистки хроники

Post by Vivian » Sun Apr 03, 2016 3:22 pm

The Dragon wrote:
tigermaster wrote:
Културните постижения са следствие на икономическата и военна мощ. За да построиш Анкгор Ват - ти трябва бая територия и ресурси.
Не, не са. Популярните такива са, защото индустриалната и военна мощ позволява лесното им разпространение, но мога да те уверя, че в момента има много качествена литература от Занзибарски държави, чиято индустриална мощ клони към нула.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Apr 04, 2016 1:29 pm

http://www.theguardian.com/world/2016/m ... n-abortion

В Полша, страна членка на ЕС, премиерът им, която е жена, иска пълна забрана на абортите. Е тва е. Егати иронията.

А въпросната прилича на някое гнусно влечуго. :mrgreen:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Mon Apr 04, 2016 2:02 pm

Нищо чудно няма, жените са също толкова податливи на религиозно зомбиране колкото мъжете. И по принцип в повечето страни, където са правени проучвания на въпроса, няма значителна разлика в процента на жените, които искат забрана на абортите, и в този на мъжете, даже според някои изследвания повече мъже са "pro-choice".
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun May 29, 2016 8:37 pm

Това, което се случва с Амбър Хърд и Джони Деп е недопустимо. В тоя случай няма как да НЕ й вярваш на мацката, защото има снимки и видео доказателства, има свидетели, обадила се е на полицията отново, поискала е и е получила ограничителна и е подала документи за развод, но медиите се правят, че няма как Деп да го е направил. :roll:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Sun May 29, 2016 8:40 pm

ко, кфо, ко? линкове, обща информация... мързи ме да търся, че и не знам какво - ко точно е престъплението на депиту, ибал я е в ушите, без тя да сака или е още по-долно нещо е сторил?

бтв, наскоро го гледах в греъм нортън, не е истина как изцеди целия кеф в предаването и химията между останалите на канапето умря веднага щом си друсна пияния, евентуално надрусан дирник... но гласът му е станал по-як.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun May 29, 2016 8:48 pm

http://uk.reuters.com/article/uk-people ... KKCN0YI2AF

ето го има още некви линкове..

офтопик: Ох не ми говори за тоя епизод на Греам Нортън, Макавой НЯМА слабо участие при Греам просто (най-доброто е това с фенфиковете и Фасбендър), а и като цяло пичът е гениален по токшоута- супер естествен. Уайтхол беше як, дори Лорънс я харесах, нищо че беше по нощница и Деп се появи и аз спрях епизода, щото не се издържа.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Amikae » Sun May 29, 2016 10:48 pm

Цялото това фиаско с Джони Деп вони на златотърсачество. Колко удобно, че тея снимки се появиха само след като Джони отказа да и даде кинти. Просто е смешна, дори освен кинтите, конкретно си е поискала джипа на Джони... :lol:

Да не говорим, че буквално дни след предполагаемото "насилие" са я засичали на шопинг и на парти, има дори снимки от партито. Тази е някакво абсолютно противно същество.

А Джони е тотален малоумник! Заряза красивата си жена и децата си заради една побъркана лезбийка, която може да му е дъщеря и на края тя го заряза 2 дни след като майка му почина...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Sun May 29, 2016 10:55 pm

Amikae :shock: :shock: :shock:

http://www.independent.co.uk/news/world ... 52106.html

А това е повече от ужасяващо. И да това Е rape culture.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Сексистки хроники

Post by armageddon » Sun May 29, 2016 11:25 pm

Тва е повече от смешно - Повече от очевидно е как въпросната пача просто се опитва да си изврънка (повече) мънгизи от Джони Депп, като много удобно рая история гърми броени дни след като е пуснала молба за развод и също толкова броени дни преди премиерата на поредния Дисни филм с него. Още повече че въпросната вече е извесна с лъготиите си, те не случайно я осъдиха в Австралия за незаконно внасяне на пудел илитамквотпсебеше.

Само факта че е извадила ограничителна заповед, за период в който Джонито е далеч от Щатско и Елей, е повече от показателен ...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Amikae » Sun May 29, 2016 11:34 pm

Litz :shock:

Ти сериозно ли? Къде отиде "невинен до доказване на противното"?

Отново ти казвам, виж хронологията на събитията. Майката на Джони Деп умира. Два дни по-късно младата госпожица му иска развод и "spousal support". Джони и отказва, и чак тогава се появява тая история с насилието. Същата вечер, когато уж Джони я е наранил, полиция е била до къщата и не е установила нараняванията, които след това показва на снимките.

Тука изглежда ли ти бита, един ден след побоя: http://www.tmz.com/2016/05/27/amber-hea ... -injuries/

Тя е тази, която вдига целия този медиен панаир. И трябва да си изключителен социопат, че да не можеш да изчакаш поне да мине малко време след смърта на майка му, и поне да си изпълни ангажиментите с новия му филм. Но не, тя иска сега и не търпи на откази.

Сега не само че няма да вземе пари, ами и цялата и репутация в холивуд отива в кенефа. Не че имаше някаква кариера преди Джони да я вземе. Good luck да си намери работа пак.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Sun May 29, 2016 11:36 pm

Ахъм, още повече, че в деня след като Джони Деп би трябвало да й е размазал физиономията с айфон или квототамбеше, тя отива на парти, вместо на лекар или при адвокат... Че даже и снимка има, на която не личат никакви наранявания. И в свидетелските показания има пролуки.
И да, Амикае е прав, обвинението в домашно насилие излезе, след като на Амбър й бяха отказани шестстотин хиляди долара годишна издръжка. А това ако не прави нещата поне малко съмнителни, не знам. И Ванеса Паради, и предишната съпруга на Джони Деп казаха, че никога не е проявявал насилие. Полицаите, които са отишли на мястото, не откриват никакви следи от насилие.

Редакция:
С Амикае сме писали едновременно. И да, съгласен съм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сексистки хроники

Post by Ghibli » Sun May 29, 2016 11:39 pm

Що се отнася до Амбър Хърд: на мен снимката "след удара" ми е доста подозрителна. Предвид професията й, сигурна съм, че познава достатъчно хора, които да й направят реалистичен грим. Удар в окото с телефон, който да остави червени следи, но без никакъв оток - хм.
Last edited by Ghibli on Sun May 29, 2016 11:44 pm, edited 2 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Sun May 29, 2016 11:40 pm

TMZ линк за такава сериозна тема... Epic fail.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Amikae » Sun May 29, 2016 11:42 pm

Що, снимчицата недостатъчно нагледна ли ти е? :facepalm:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Sun May 29, 2016 11:46 pm

Не е само TMZ, а и снимката е достатъчно добра.
http://www.people.com/article/lapd-no-d ... ohnny-depp
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... dence.html
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 18 guests