Windows 10

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Windows 10

Post by Amikae » Thu May 26, 2016 11:09 am

Ай стига е! :shock:

Изобщо дори няма да пускам ъпдейта на 8-цата. Колкото е ъпдейтнат 8.1 билда, толкова.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Thu May 26, 2016 11:41 am

http://www.bbc.com/news/technology-36367221
http://www.wnd.com/2016/05/bill-gates-o ... computers/
https://www.thurrott.com/windows/window ... windows-10

Нетът е луднал покрай това. На MS естествено не им пука и се обясняват как всичко е OK, просто ако не си дадеш гъза сам, те ще се опитат нежно да ти го наврат, докато не внимаваш. Пък ако не ти хареса, може да си го извадиш после.

Аз дори се опитах да им звънна на customer support телефона, за да подам оплакване. Накрая ме пратиха да се оплача на арменския поп.

Само не ми е ясно как властите в Канада оставят това да мине. От две години има закон против спама, който също включва и забрана за инсталацията на софтуер без изрично съгласие на потребителя... Според този закон се предполага да няма никакви такива завъртяни скрити магарии.

Как да е, след като се опитват да правят такива безумия, специално ще се постарая още стотици компютри да НЕ получат ъпгрейда до края на юли. Също така хубаво ще си поговоря с MS rep-а, като го видя и на следващия conference call ще предам инфото на още 14 магазина.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Windows 10

Post by Xellos » Thu May 26, 2016 11:51 am

Тва като с genuine validation-a на XP тихомълком като ъпдейт. Пълни нещастници са M$ дам. Дано ги спукат от съдене в нормалните държави.

Мене ми мрънка от сума време "GWXUX has stopped working" некво на 7цата като стартира, дори троянеца си не са направили като хората.
GWXUX.EXE was installed by Windows Update KB3035583. This update was put out in late May by Microsoft with virtually no explanation of its purpose. It is, however, a shill for Windows 10. It is intended to put pop-ups on your screen inviting you to install Windows 10. Most people would call is a "potentially unwanted program" or PUP.
Предполагам, че ако се разкара тоя "update", както сега направих и не се слагат без да се гледа ще се избегне тая шитня. Ама колко народ ще изреве дето сичко му е на ауто, гледах некъф шот насред презентация в някаква зала тва изскочило с 15те минути :facepalm:.
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Thu May 26, 2016 11:59 am

А това е екранът, с който се опитват да излъжат народа:
Image

Един вид опциите са от рода на "искам", "айде давай" и "их бе значи".

Аз не съм го виждал въобще, но е възможно примерно жена ми да го е затворила по навик (преди цъкането на "X" просто отказваше ъпдейта временно) и гадта да си е записала някакъв час за операцията.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Windows 10

Post by трубадур » Thu May 26, 2016 12:11 pm

Аз съм доста доволен от уиндолса, като система, поне при мен, на 3 различни компа, е маса стабилно и бързо, ама това с насилствения ъпгрейд е мега цигания, дето ти ебава всички права, които смяташ, че имаш.
Освен това човек мине ли на десетка, вече няма как да си спреш ъпдейтите, без значение колко дълбоко й бръкнеш на системата. А след таз седмичната свинщина, търсенето на помощ по тоя показател става още по-трудно, щото сега масово се дават съвети как да спреш осмицата и седмицата да скочат на 10.
Плюс - човек обезателно, ако реши да мине на 10, да си види и прочете обстойно личните настройките, че там мамата си е отнесло.

10-ката като продукт на мен ми харесва и върши работа, но всичко, което я обгражда и идва от сърцето на майкрософт е безумие, което се надявам да им гръмне в лицето. Поне с xbox 1 имаха доблестта от рано да казват колко смятат да те гняват, тука директно ти налетеха без лубрикант.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Windows 10

Post by The Dragon » Thu May 26, 2016 3:31 pm

AlDim wrote: Само не ми е ясно как властите в Канада оставят това да мине. От две години има закон против спама, който също включва и забрана за инсталацията на софтуер без изрично съгласие на потребителя... Според този закон се предполага да няма никакви такива завъртяни скрити магарии.
Щото си дал съгласие за ъпдейти. А това е "ъпдейт".
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Re: Windows 10

Post by beliefcontrol » Thu May 26, 2016 7:50 pm

Тоя "ъпдейт" така ми се изсра на работата, че просто немам думи. Подканващия екран го затварях от Х-а, че все пак служебен компютър, не е моя работа да му обновявам операционната. Изобщо не подозирах, какво ми готвят MS докато не видях екранчето с 15-те минути.

Сега половината неща, които ползвам нон-стоп в работата си не работят, бавен е, произволни неща забиват когат им скимне. Отговорите на MS по отношение на проблемите със стария софтуер (главно Офис, някои други неща) са от рода на "Тази версия вече не се подържа, закупете си актуалната такава".

Ми тогава що без да ме питате ми инсталирате гнусната си OS, маскирана като "ъпдейт", след като не работи с всичкия останал софтуер, за който работодателят ми е платил, бе?!?
Три дни вече губя часове на работа да свърша неща, които ми отнемаха минути със 7-цата.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Windows 10

Post by alshu » Thu May 26, 2016 9:28 pm

Понеже бях забранил автоматичния ъпдейт и го пускам само ръчно, това чудо KB3035583 ми висеше в списъка от вчера, но просто ме мързеше да го пусна...
Жив късмет е това, което научавам от вас :yay: , защото щях да го налея без да се замисля.
В момента съм изключил и автоматичната проверка за ъпдейти.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Windows 10

Post by Claymore » Thu May 26, 2016 9:54 pm

AlDim wrote:А това е екранът, с който се опитват да излъжат народа:
Image

Един вид опциите са от рода на "искам", "айде давай" и "их бе значи".

Аз не съм го виждал въобще, но е възможно примерно жена ми да го е затворила по навик (преди цъкането на "X" просто отказваше ъпдейта временно) и гадта да си е записала някакъв час за операцията.
Точно тва се случило днес на една приятелка, като се прибрала следобеда то било на 85 процента, явно някъде тогава е било насрочило за ъпдейт, но хард рисет го спря. Бахти нахалитета обаче.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Windows 10

Post by AlDim » Fri May 27, 2016 5:38 am

beliefcontrol wrote:Тоя "ъпдейт" така ми се изсра на работата, че просто немам думи. Подканващия екран го затварях от Х-а, че все пак служебен компютър, не е моя работа да му обновявам операционната. Изобщо не подозирах, какво ми готвят MS докато не видях екранчето с 15-те минути.

Сега половината неща, които ползвам нон-стоп в работата си не работят, бавен е, произволни неща забиват когат им скимне. Отговорите на MS по отношение на проблемите със стария софтуер (главно Офис, някои други неща) са от рода на "Тази версия вече не се подържа, закупете си актуалната такава".

Ми тогава що без да ме питате ми инсталирате гнусната си OS, маскирана като "ъпдейт", след като не работи с всичкия останал софтуер, за който работодателят ми е платил, бе?!?
Три дни вече губя часове на работа да свърша неща, които ми отнемаха минути със 7-цата.
10-ката може да бъде махната до 30 дена след инсталацията.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Re: Windows 10

Post by beliefcontrol » Fri May 27, 2016 7:20 pm

Пуснах го днес да си връща 7-цата и напуснах офиса с надеждата restor-а да не изисква човешка намеса...

Утре може да се разходя да видя върви ли или чака да го водя за ръчичка, че не ми се ще в понеделник да се боря с недоклатената им система отново.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Windows 10

Post by Xellos » Sat May 28, 2016 12:05 pm

Гледам хвалят из нета тоя тул за чистене на М$ nagware ъпдейта - GWX Control Panel
http://blog.ultimateoutsider.com/2015/0 ... emove.html
не съм тествал, ма за чужди машини на които седят разсеяни ламери може да е добър превантивен вариант.
:roll:
:ninja:

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Windows 10

Post by Вашта леля » Sun May 29, 2016 2:07 pm

Блях, днес и на мен ми се появи това съобщение. Добре че предупредихте тук, аз го отказах, дано не се появява повече.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Windows 10

Post by Xellos » Sun May 29, 2016 2:18 pm

Затварянето му с X-a не го отказва. Тествах програмката дето споменах в предишния пост, чисти добре 7цата.
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Windows 10

Post by RRSunknown » Sat Jun 04, 2016 12:10 am

Писна ми от този Windows 10, половината ни абонати са ъпдейтнали без да искат и да си загубили настройките за интернета а настройката на същата конекция на десятката е нещо ужасяващо усложнено и неудобно и няма никаква опция да се направи шорткът.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests