A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Roland » Mon Apr 25, 2016 7:50 pm

Силно начало, ама ще зависи много накъде ще тръгнат тия линии.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Mon Apr 25, 2016 8:36 pm

Страшно много не ми хареса. Тия сцени мязаха на изрязаните от последните 2 епизода на миналия сезон по-калпави моменти. Въпреки това успяха да изсипят всичкия фен сървис на едно място. Само дето не включиха и хрътката в спасяването на Санса, да е пълна манджата. Цялото начинание беше демонстрация на това колко нетърпеливи са пичовете зад сериала. Гърмят патроните един след друг, което хубаво, не искат да протакат, ама поне да водеше до някаква динамика. Цял епизод на седене и приказване. Дори когато се поръчкнаха за около 30 секунди беше заснето и представено с размаха на театрална постановка в училище за изостанали. Ми не бива така.

То вярно, че върви обратно на Рим в това отношение, където малките побоища бяха върхът, докато от голямата патаклама срам да те хване. Но дори за сериал с толкова лоша хореография на малки сблъсъци (в големите мелета нямат лабаво), това тук беше плачевно и ми напомни на продукция от холмарк. Нямаше тежест, беше едно такова вяло. Въобще целият епизод беше сякаш изпразнен. Празни улици, стаи, степи, гори, едно такова интимно (биха го нарекли едни), евтино (други) и дори дигиталката да помогна със запаленото пристанище и ордата, после като показаха лагера, се едно беше от 2 палатки и 15 циганина около тях.

Хубавите страни бяха бриен, подрик, спаружената минджа и болтън старши.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by The Dragon » Mon Apr 25, 2016 10:14 pm

Квото искате говорете за снощния епизод, но отсега нататък google image search за Мелисандре гола, ще е руска рулетка за смели хора ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Tue Apr 26, 2016 1:15 am

Някой може ли да ми обясни нещата с Дани?
Spoiler: show
Къде е Дрогон? Кога изчезна и кел файда, че мацката има драгони, като тия влечуги са абсолютно безполезни. Или трепят деца, или ги няма, когато й трябват? Ама последно беше с нея и ако се е стреснал от 5 коня и 5 космати пича, бахму и дракона.

Защо казаха, че е със сини очи?
Рамзи беше ОМГ КРАЯТ. Хийди продължава да е мега неприятна и театрална и изкуствена, добре че беше НКВ, да спаси положението, че тая сцена ми се догади от трагичната й игра.

Дорн беше края на абсурда бтв.

Къде е Бран бтв? :shock:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Claymore » Tue Apr 26, 2016 2:20 am

Много просто - дани е непълнолетна пача, която заедно с останалата част от света няма никаква идея как се дресират и контролират дракони. Нищо толкова сложно не виждам.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 26, 2016 8:46 am

За дани никога не ми е пукало, ама след този епизод, имам жив интерес да видя какво ще е развитието при Мартин.

А за драконите, квото клеймор каза, пичът спаси майка си от сигурно клане и я заеба в степта, според него си е свършил работата, пък бидейки най-силният и независим от братята си, даже е много от негова страна. Па и да се оправя кифлата. Ако ше е майка на дракони и желае да ги ползва като танкове, да се докаже пред тях.

Иначе колкото по-малко бран, толкова по-добре, киекът ще стане интересен когато почне да управлява дракони и сяква друга фантастична сган, ако успее да улети и у некое от замръзналите зомбита ще си защити съществуването на толкова много ненужен текст/екранно време с негово участие.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Tue Apr 26, 2016 9:29 am

Оф, не мом. Тоя епизод ме счупи тотално.

тири и варис си цъкат спокойно из града, правят подаяния, ако случайно зрителите са забравили за кой да викат, без да се напинят са оставени да ръководят града, през дедовия им е, че пристанището гори и като говорим за дедови, тири не пропуска да спомене липсата на такъв в гащите на вари.

Историята на Баристан е толкова по-тъпа от тоя шедьовър, или прекършените джора и тири в клоаката на града, където би трябвало да бъдат, вместо отново на челни позиции и все едно нищо не се е случило. И двамата не са мръднали от първите си появи в този сериал.

Принцът на Дорн (който се играе от прекрасен актьор) мъчен от подагра, но страшно интелигентен и определено кроящ нещо голямо и кажи-речи безсмъртния му бодигард, като развитието на тия двамата чакам най-много, са пречистени по бързата процедура и на тяхно място наместиха 4 кокондрели. Даже едната са й сменили актрисата. Или синчето как обърна гръб на оная с копието. Ма хуу, може там да каже, че е просто тъпо парче.

Тотално заебаване на арката на Теон, която е сред най-добрите в книгите.

Санса явно не се е срещала с рамзи и се чуди дали да мине през реката. Щото студ нали, ама като се хвърли от 20 метра стена не пищя. Бтв очаквах и двамата да се съблекат под дървото да се греят, барем разберем точно какво са отрязали на Теон и да видим сансовите дирник и междубедрие, ма ядец.

И перуките, човек... болката.

Но като разми се изцепи да хвърлят тялото на булката за псетата, ме спечели отново. Давос е пич та дрънка, ма поради някаква причина се дърля заради тъпия джон, вместо да изкопчи от мелисандра чий го дири тя тука и кво става с шефа му. И да се повторя болтън старши. :metal:

ПП.
Spoiler: show
Image
ППП.
Как убиха дорнското келеме? Той не беше ли с трупа на марцела и джеймз? А змийските пикли не останаха ли всичките в дорн? Как така тия двете се появиха на кораба?

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Delegat » Tue Apr 26, 2016 12:25 pm

Тоя сериал поне за мен става все по-нелогичен със всеки следващ епизод.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Ambartanen » Tue Apr 26, 2016 2:07 pm

На мен много ми хареса първият епизод. Сцените в Дорн бяха малко неловки, но след предишния сезон съм много предубеден към тяхната история. Всичко друго беше на по-високо ниво от първите епизоди на предишните сезони и преразказа на миналогодишните събития беше много естествено вплетен в събитията.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Moridin » Tue Apr 26, 2016 2:52 pm

Дорн наистина продължава да е все едно са го писали някви трети хора, доста зле напушени и вероятно под тринайсет.
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue Apr 26, 2016 7:18 pm

Сцените в Дорн в този епизод бяха най-забавното нещо, което съм гледал от месеци насам. Толкова бяха малоумни, че се смях с глас 2 минути без преувеличение. Просто не знам какви наркотици взимат сценаристите, за да сътворят такива безумия.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Claymore » Tue Apr 26, 2016 8:10 pm

Moridin wrote:Дорн наистина продължава да е все едно са го писали някви трети хора, доста зле напушени и вероятно под тринайсет.
Ъмм, то тва се е случило. Някъв стажант са наели, след идеята за няква non-book сцена от преден сезон са го повишили на писател за Дорнската линия. Като имам време ще изровя поста от реддит.
Last edited by Claymore on Tue Apr 26, 2016 8:23 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue Apr 26, 2016 8:22 pm

Също доста забавно беше как точно 30 секунди след сцена, в която ни беше натякнато, че в Meereen говорят на Valyrian, видяхме надписи по сцените там на чист английски.

Иначе приличен епизод като цяло, Thorne е пич отвсякъде, жалко, че досадникът Джон ще се завърне скоро
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by dido_demirov » Tue Apr 26, 2016 8:56 pm

Доста слабо начало на сезона. Направо са съсипали дорнската линия. Единствено сцените с Денерис и Стража, ми допаднаха.
Spoiler: show
Все още тая надежда, че Джон ще се върне от мъртвите както се върна Бран, когато падна от кулата, а няма да въскръсне като Берик Дандорион

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Amelia » Tue Apr 26, 2016 9:02 pm

Бран не беше мъртъв, а в кома. Джон е мъртъв. Сега ще ни държат в неведение, за да ни тролят още малко докато го съживят. Щото ако не го съживят, това ще се окаже най-безсмисленият персонаж на всички времена и тотално не виждам закво изобщо съществува. Но то и бая от другите дет си взеха нямат смисъл в така развилата се история.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests