Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Mar 30, 2016 12:49 pm

Значи докато западните лгбткиа(още 15 измислени букви) са изключително затормозени от белите сиз гей мъже, които са превъплъщение на злото и как е толкова тъжно, че няма транс/посита на кориците на списанията както се вижда тук, в Саудитска Арабия вероятно ще се наказва със смърт къминг аутването, дори онлайн:

http://www.newnownext.com/saudi-arabia- ... e/03/2016/


Но разбира се, това да имаш чернокож гей на корицата е от много по-голяма значимост от това, че някакво 16 годишно момченце аутнало се онлайн ще го убият, заради това. Все пак това им е част от културата и тя трябва да се запази :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Thu Mar 31, 2016 9:38 pm

Litz wrote:Значи докато западните лгбткиа(още 15 измислени букви) са изключително затормозени от белите сиз гей мъже, които са превъплъщение на злото и как е толкова тъжно, че няма транс/посита на кориците на списанията както се вижда тук, в Саудитска Арабия вероятно ще се наказва със смърт къминг аутването, дори онлайн:

http://www.newnownext.com/saudi-arabia- ... e/03/2016/


Но разбира се, това да имаш чернокож гей на корицата е от много по-голяма значимост от това, че някакво 16 годишно момченце аутнало се онлайн ще го убият, заради това. Все пак това им е част от културата и тя трябва да се запази :mrgreen:
Това е супер идиотска логика. Двете неща не са свързани изобщо. Да не говорим, че това, че проблемите в Запдната цивилизация не са животозстрашаващи като тия в Саудитска Арабия, не значи, че ги няма или че не са важни.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Thu Mar 31, 2016 9:50 pm

В случая това е като да се оплакваш, че нямаш карамелизирани натрошени бадеми/лешници за сладоледа си, докато някой от 2 месеца не е ял нищо. Сори и мен ме дразни, но е въпрос на приоритети. Щото АЗ и моята сексуалност сме убер нерепрезентирани, а когато сме- или сме полуидиоти, или се намеква, че ще чийтнем, че сме слъти и накрая се оказва, че или персонажът експериментира или е тотално гей/лесбийка. Да не говорим, че специално към нас, другите буквички не са много мили, щото кажеш ли какъв си доста често те режат. Ма е буквално никакъв проблем в сравнение със зверствата, които се случват в СА.

Друго аз мисля, че за ЛГБТ обществото е по-добре Нийл Патрик Харис/Дъстин Ланс Блек/рандъм гей бял мъж да седи на корицата, от Кейтлин Дженър. Ти как смяташ?

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Thu Mar 31, 2016 10:27 pm

Осъзнаваш, че си нагазила и с двата крака в Fallacy of relative privation, нали? То винаги има и далеч по-неприятни проблеми, дай тогава да не правим нищо за да решим останалите такива.

Което не значи, First World Problem не е нещо, с което си струва да се гаври човек, но да не прекаляваме, все пак, викам аз.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Thu Mar 31, 2016 11:41 pm

Litz wrote:В случая това е като да се оплакваш, че нямаш карамелизирани натрошени бадеми/лешници за сладоледа си, докато някой от 2 месеца не е ял нищо. Сори и мен ме дразни, но е въпрос на приоритети. Щото АЗ и моята сексуалност сме убер нерепрезентирани, а когато сме- или сме полуидиоти, или се намеква, че ще чийтнем, че сме слъти и накрая се оказва, че или персонажът експериментира или е тотално гей/лесбийка. Да не говорим, че специално към нас, другите буквички не са много мили, щото кажеш ли какъв си доста често те режат. Ма е буквално никакъв проблем в сравнение със зверствата, които се случват в СА.

Друго аз мисля, че за ЛГБТ обществото е по-добре Нийл Патрик Харис/Дъстин Ланс Блек/рандъм гей бял мъж да седи на корицата, от Кейтлин Дженър. Ти как смяташ?
Честно? Смятам, че говориш глупости.

Сравняваш ябълки с тиксо в момента, и ми даваш някакъв екстремен пример с Дженър. Нито ти, нито аз знаем какво е да не виждаш почти никой от твоята раса/идентификация по кориците на списания и въобще в медии, които теоретично са насочени специално към теб. Black erasure is real и това, че "ма децата в Африка гладуват" е най-плиткоумният аргумент да не направим нищо по въпроса. Това остро не е First World Problems, щото води до съвсем реални и животопроменящи проблеми за тия малцинства.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Fri Apr 01, 2016 12:06 am

Чернокожите са 13% ... Ей така на рандом отворих Suicide Squad - 4-ма черен каст от първите 20. Seems about right.

Не е като да не са репрезентирани. Ако в Х 1 от 10 е чернекож репрезентацията е правилна.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Apr 01, 2016 12:23 am

Първо за мен раса е супер остарялия термин, който аз отказвам да ползвам, защото на всеки друг език освен английски звучи отвъд допустимите граници на расизма. В Германия примерно ако някой дори каже раса в контекст "Друга раса" изхвърча от работа/уни и тн. Не знам мен тая дума жестоко ме плаши. Пък и не гледам на хората с различен цвят на кожата/различна полова идентификация като на други/различни. Othering is wrong ;/

Второ, много бих искала на кориците на Вог/подобните да хора като Лупита Нионго, Лавърни Кокс, Серина Уилямс, Джина Родригез, Рейвън, Андрея Пежич (която бтв обожавам до мозъка на костите си от 2010 насам и е разкошна), вместо Дженифър Лорънс/Грозната Дакота от 50те нюанса/Ким Кардашиян и сестрите й без Кендал, НО какво мога да направя освен да си купувам списанията с тези хора и да тролвам с коментари всички останали относно вторите?


Трето може да ни пука за две/пет/сто неща едновременно, въпросът е че все повече напоследък всякакви лгбт активисти се концентрират СРЕЩУ сиз гей мъжете в западното общество като мега големия вредител, който те не са, нали. Пък и тия неща стават поетапно все пак. Пък и особено като омешаш лгбт права и ислям става доста забавно като това в Швеция преди месеци.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Fri Apr 01, 2016 12:33 am

Litz wrote:Първо за мен раса е супер остарялия термин, който аз отказвам да ползвам, защото на всеки друг език освен английски звучи отвъд допустимите граници на расизма.
Това и преди го споменаваше.
Какво би използвала?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Fri Apr 01, 2016 12:34 am

Е аз съм сиз гей бял мъж, така че не е като да нямам някакъв поглед върху това. Слава богу съм беден, та поне по тоя критерий не могат да ми скочат :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Apr 01, 2016 12:48 am

tigermaster wrote:
Litz wrote:Първо за мен раса е супер остарялия термин, който аз отказвам да ползвам, защото на всеки друг език освен английски звучи отвъд допустимите граници на расизма.
Това и преди го споменаваше.
Какво би използвала?

Собствената идентификация. Това да класифицираш хора ми се струва глупаво, не бих делила на такива големи групи, защото един чернокож от Камерун е различен от такъв от Конго, които са различни от този в Ню Джърси, а тримата са различни от тези във Франция, които от своя страна за различни от тези във Великобритания. Защото има огромна разлика в поведението и мирогледа на един човек на база къде си живял. А мирогледът на един човек е по-важен от един от това към коя "група" принадлежи.
Roland wrote: Е аз съм сиз гей бял мъж, така че не е като да нямам някакъв поглед върху това. Слава богу съм беден, та поне по тоя критерий не могат да ми скочат :mrgreen:
http://www.pinknews.co.uk/2016/03/22/nu ... ppression/

Освен оня рапър дето го бях цитирала, това е доста по-шокиращо и Е толкова незначителен проблем, че няма накъде просто. То не е проблем всъщност.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Fri Apr 01, 2016 1:00 am

Не съм съгласен, ама както и да е. Расата е нещо изцяло биологично обусловено и мястото, където човек е роден или където е израснал, няма абсолютно никакво отношение към нея. В смисъл, ако мъж и жена камерунци си направят семейство в София, това няма да направи евентуалното им биологично дете по-бяло. (Със сигурност ще повлияе на начина, по който евентуалното дете се възприема като част от света, обаче това е съвсем отделна тема.)
А собствената идентификация, ако съм те разбрал правилно, не е ОК - защото така стигаме до "трансрасовата" Рейчъл Долезал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Fri Apr 01, 2016 9:25 am

tigermaster wrote: Расата е нещо изцяло биологично обусловено...
Е това е голяма глупост. Цветът на кожата е биологично определен, расата е изцяло социален конструкт. В биологията няма дефиниция за раса и няма начин да се направи обективна такава, защото това какви раси "съществуват" и кой към коя принадлежи изцяло се определя от обществото.

А ситуацията с Долзал е идеалния пример за това колко субективна е цялата ситуация. Не съм следил целият цирк внимателно, но в крайна сметка става въпрос за жена която явно много хора дълго време са приемали за "чернокожа" и изведнъж обявяването на родителите й и някакви детски снимки я правят "бяла." Независимо дали смяташ, че някой трябва сам да може да си определя расата, това е очевидна демонстрация че хората не определят расово принадлежание по някакви обективни биологични фактори.

Твойте теоретични камерунци ако си родят и отгледат дете в София, това ще направи ли тях и/или детето им българи?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Fri Apr 01, 2016 10:00 am

хайде да използваме думичката порода ;) Чисто, ясно, добре дефинирано.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Amikae » Fri Apr 01, 2016 10:14 am

На мен също тая концепция за раса ми е леко обидна. Всички сме човеци, всички сме земляни. Поне аз не деля хората на националности. Трябва да си разрешим конфликтите на тая планетка и да сме обединени.

Litz е абсолютно права. Реве се за пълни глупости и това създава само още повече разделение. Щом вече се правят неща само и само за да се угоди на някакво minority, не виждам как правим прогрес? Нали точно това угаждане насажда омраза срещу самото minority.

Аз примерно съм се родил и съм живял повечето си живот с един по-добър от средния за страната стандарт на живот. Отгоре на това живея на 200-300 метра от морето. И проблемите, които имам, наистина са глупости на фона на проблемите, пред които са изправени повечето граждани на България. Направо ме е срам да се оплаквам за моите си неща на някой...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Ambartanen » Fri Apr 01, 2016 10:41 am

Wikipedia definition quoting a scientific article wrote:A breed is a specific group of domestic animals having homogeneous appearance (phenotype), homogeneous behavior, and/or other characteristics that distinguish it from other organisms of the same species and that were arrived at through selective breeding. Despite the centrality of the idea of "breeds" to animal husbandry and agriculture, no single, scientifically accepted definition of the term exists. A breed is therefore not an objective or biologically verifiable classification...
Но това вече отива много далеч от сексизма.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 24 guests