Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Re: Random Book Stuff

Post by yotoland » Fri Aug 28, 2015 12:47 pm

На 30 Август всички книги на издателство Сиела в официалните им книжарници и на ciela.com ще са с 50% намаление. Ще се размажа :D

Image

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Sat Dec 12, 2015 12:00 pm

Знам, че най-вероятно само аз от целия сайт не съм чел тетралогията "Хиперион" и, че сигурно голяма част от вас имат и книгите, но ако все пак някой иска да си ги вземе или за подарък, вчера си ги купих от щанда на "Бард" от панаира, с твърдите корици, с 50% намаление и ми излезнаха 40 кинта двата тома. Страшно съм доволен. :mrgreen: Казаха, че ще има тази промоция до края на панаира.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Random Book Stuff

Post by Martix » Sat Dec 12, 2015 10:16 pm

След час чакане на опашка успях да си взема автограф от Патрик Нес, който btw е доста готин тип.

Артлайн пък счупиха звуковата бариера и издадоха и двете му оставащи неиздадени в БГ книги - More Than This И The Rest of us just live here, с което затвърдиха позицията си на любимото ми издателство, и общо взето единственото издателство besides човешката библиотека, което си заслужава активно да подкрепяме.
Не е нужно да казвам, че и двете книги имат безкомпромисно добро оформление, станало запазена марка на автора (сериозно, всички книги на Патрик Нес на български са произведения на изкуството)

edit: Ако не е станало ясно, Патрик Нес беше в България, на щанда на Артлайн на панаира на книгата, и раздаваше автографи.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Random Book Stuff

Post by Xellos » Mon May 02, 2016 4:30 pm

Интереснен проект за онлайн книга.

„Илюстрирана книга за Лошите Аргументи“.
https://bookofbadarguments.com/bg
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Thu Oct 13, 2016 2:14 pm

Дилън с Нобел. Ето, на това му казвам кеф. :yay:
http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/ ... press.html

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Random Book Stuff

Post by termit » Mon Dec 12, 2016 9:26 pm

Най-накрая стигна вкъщи подаръкът ми за рожденния ден от жената. Ей ги сладките:
Spoiler: show
DSC_0311.png
DSC_0311.png (683.66 KiB) Viewed 4711 times
Това отдолу е люлеещ се стол (към него има и люлееща се табуретка). Само чакам да завали сняг, паля камината и ще се размажа с Толкин и червено вино.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by penzata » Fri Dec 16, 2016 2:45 pm

Недялко Славов спечели "Хеликон" за втора поредна година.
"432 херца" - предишния му роман, лауреат на Хеликон, съм го разгръщал няколко пъти по книжарниците, обаче грам не ме грабна. А книги, за които нищо не знам, си ги избирам при "грабване" на първото изречение, ако ли не - абзац или страница; когато и това не стане (пък съм се заинатил да си взема дадената книга :unsure: ), разгръщам и другите страници, чакайки нещо да ми повлияе.

След хувабия анализ на @Random, за "Последната територия", се зарибих да я прочета, въпреки че не харесвам Момчил Николов, още от времето на кръга „Бърза литература“, заедно с аверите му, но ревюто беше доста пространствено и аналитично, че си помислих - може би е "редно" такава книга да спечели тази година наградата, и изведнъж, бам, "Камбаната" на Славов, която се "родеела с „Калуня-каля“", който беше трагичен.

:unsure: Умувам, коя от трите да подхвана тези дни, тъй като съм силно озадачен, от бг литературата.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: Random Book Stuff

Post by shewb » Sun Jan 08, 2017 8:46 pm

Преди два дни приключих Darth Bane - Path of Distruction, Drew Karpyshyn. Това са размисли на Дарт Бейн:
,,Passion fueled the dark side, but what if the dark side also fueled passion? Emotion brought power, but that power increased the intensity of those emotions… which in turn led to an increase in the power. In the right circumstances, it would create a cycle that would end only when a person reached the limits of his or her ability to command the Force – or when the target of his or her anger and hatred was destroyed.
Despite the heat in his room, a cold shiver ran down Bane’s spine. How was it possible to contain or control a power that fed on itself? The more he, as an apprentice, learned to draw on the Force, the more his emotions would control him. The stronger a person he became, the less rational he would be. It was inevitable.
No, Bane thought. He was missing something. He had to be. If this were true, the Masters would be teaching the students techniques to avoid the situation. They would be learning to distance themselves from their own emotions, even as they used them to draw upon the dark side.”
Сега да поясня, че това ми е първата книга и съм гледала филмите само два пъти. Само на мен ли ми се струва, или той тук достига до заключението, което е в основата на философията на джедаите? Аз направо скръцнах със зъби, докато го четох. So close, Bane, so close… :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Sun Jan 08, 2017 9:31 pm

Еми и да, и не. От една страна да, но от друга точно липсата на емоционален контрол води до сила в Тъмната страна, както и той казва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: Random Book Stuff

Post by shewb » Sun Jan 08, 2017 9:46 pm

В такъв случай Ситите по-силни ли са?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Sun Jan 08, 2017 9:57 pm

Не, защото липсата на емоционален контрол също така води до липсата на вътрешен баланс и стабилност, те обикновено се самоизяждат, да го кажем.

Но това зависи много от кое време е писан източникът. Допреди известно време нямаше Светла и Тъмна страна на Силата. Имаше само Силата и Тъмната страна, която беше нейно извращение. В днешно време обаче се говори за Светла страна и се пласира концепцията за "баланс", която мен силно не ме кефи. Старото схващане, че има само една Сила и останалото е дисбаланс, ми харесваше много повече.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: Random Book Stuff

Post by shewb » Sun Jan 08, 2017 11:11 pm

Ами цитатът е от Darth Bane - Path of Distruction, която на български не знам как се казва. Книгата излиза през 2006г. и събитията се развиват 1032 години преди събитията на филмите. Началото на пътя на Дарт Бейн. Това е първата книга, която прочетох и не мога да се ориентирам още - има много книги още за събития преди и след това. Сега ще чета The Book of Sith (2012) и The Jedi Path (2010) и ще видим, те са по-нови и ако идеята за тъмна и светла страна е нова, сигурно са обяснени вътре.
Иначе така, както аз го разбирам, и двете имат ограничения. Тъмната страна се подхранва от емоции. В същото време емоциите биват захранвани от Тъмната страна и могат да станат неконтролируеми до степен на загуба на разума. Колкото по-силен става един сит, толкова по-голяма е вероятността да загуби контрол над Тъмната страна. И все пак Тъмната страна предполага търпение, изчакване в сенките, измама и т.н., и това го обясняват в тази книга - това нещо не ми се върза.
За Джедаите не знам много, но поне в тази книга на много места намекват, че не могат да достигнат пълния си потенциал заради липсата на емоция. С други думи трудно стават толкова силни, но са по-рационални и не се оплитат в емоции.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Random Book Stuff

Post by Roland » Sun Jan 08, 2017 11:21 pm

Е при Джедаите е по-скоро Дзен ситуация, където те са в пълен синхрон със Силата, те работят ЧРЕЗ нея, а не я "доминират", както правят Ситите. И това за потенциала не е вярно, просто е различно. Иначе това вече е ретконнато откак Дисни купиха Лукасартс, но в предишния канон Люк в своята Джедайска академия смяташе емоциите за хубаво нещо и неготие Джедаи се женеха и имаха семейства.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shewb
Commoner
Posts: 28
Joined: Sat Jan 07, 2017 9:08 pm
Location: Austria

Re: Random Book Stuff

Post by shewb » Mon Jan 09, 2017 12:35 pm

Ще прочета повече и ще се върнем към дискусията, че сега ще напиша някоя глупост :D

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Random Book Stuff

Post by Killua » Wed Feb 15, 2017 5:14 pm

Октомври излиза първата книга от новата трилогия на Пулман по "Тъмните му материи".
http://www.shadowdance.info/magazine/ne ... w-trilogy/
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 13 guests