Бежанците

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Бежанците

Post by The Dragon » Fri Oct 23, 2015 10:28 pm

Amelia wrote:А тея със забрадките, дето са в ЕС от вече няколко поколения, кво ги прайм?
Отчаяни и безуспешни опити да ги интегрираме.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Бежанците

Post by Amelia » Fri Oct 23, 2015 10:35 pm

Кат им забраним забрадките ли? Няма да стане.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Бежанците

Post by RRSunknown » Fri Oct 23, 2015 10:50 pm

А за Сирия, гледайме малко клипове, населените места които са или са били притежание на ИДИЛ са лунен пейзаж, тази война е вече четвърта година. За мен поне отгоре нещата са ясни. САЩ се опитва да задържи ИДИЛ и компания, Русия иска да ги измете
Не прочете ли поста ми че откак Русия ръсят бомби единственото изменение на фронта е превземането на два града от ислямска държава ? Русия бомбандира и измита единствено опозицията на Асад.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Бежанците

Post by moonlight » Sat Oct 24, 2015 1:47 am

Относно депортирането на имигранти - напълно подкрепям. Всеки, който няма документ, който доказва сирийски произход, на самолета и обратно. Това са 90% хора, които не са и помирисвали Сирия.

Колкото до всичкото съчувствие, което се излива по темата за имигрантите:

Реално, в момента сигурно 70% от населението на света е бедно и неграмотно. Цивилизованата част е ок, но Африка, Азия (изключая Япония) и Китай, генерират огромно количество неграмотни. Чиято най-притеснителна черта (от моя гледна точка) е, че за контрацепция не са чували и за тях нормалното семейство е мама, тати и 12 деца. Бтв, това ми е проблема и с феновете на забрадките, които също в масовата си част са неграмотни - роят се без контрол. В момента населението на света е 10 милиарда, и продължава да скача, а пчелите измират и ресурсите се изчерпват. Няма ограничаващи популацията ни фактори като епидемии, глад, мор, и войни (в достатъчни количества). А ние не само съчувстваме на бедните, ами и им пращаме храна чрез разни хуманитарни организации, лекуваме ги, учим ги... докато те продължават да раждат ли, раждат. А ние пращаме хуманитарни помощи на 32-годишни дядвци и баби с 13 деца и 26 внучета. Без да броим и тия, които в момента ни налазват откъдето сварят.
В този контекст, всичките пакистанци, ганайци, либийци, и прочие народ, които ни заливат под формата на "сирийци" може и да ги интегрираме две-три поколения, но на третото поколение те вече ще са мнозинство, а я са интегрирани, я не.
Друга мисъл в този контекст - цялата патаклама в Сирия стана, защото някои "велики сили" решиха да мерят пишки на външен терен, та ако нещо се оака положението, някак да могат да кажат че "само са се пошегували". Макар че и това не е сто процента вярно, тъй като другата боя в мазаното е, че в основата си все пак този конфликт е война за ресурси - конкретно находищата на Сирия. Което иде да накара човек да се замисли как сме с ресурсите на планетно ниво - ако преди 70 години сондите точеха синьо гориво от 1-5км дълбочина, сегашните сондажи достигат и до 10 км.

Общо взето, като взема всичко горно под внимание и се замислям: ако положението с ресурсите продължава да се изостря (а то си е така) и се стигне до някаква форма на апокалиптична ситуация, същите тия, които в момента са "горките, бедни, стресирани имигранти" ще имат най-голям шанс за оцеляване - няма как да си роден и израсъл на място, където оцеляването е въпрос на борба, и да не си научил основно тънкостите на забиването на нож в гърба, предателството, ласкателството, и притворството, и измамата, и далавераджийството, и кражбата...

Всичкото това горе според мен напълно важи за имигрантите, които ни заливат в момента, и които Германия, в изблик на просветление, е решила да депортира. За 10-те процента сирийсци - подозирам че и там има голяма част такива. Неслучайно най-големите битки бяха за ресурси - находищата и язовирите. Едните носят пари (и власт), а другите са живот. За останалия 1 процент висшисти - знам ли?

Така че, дайте да не прекаляваме със съчувствието.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Бежанците

Post by Amelia » Sat Oct 24, 2015 3:55 am

Населението на света в момента е 7 млрд.

Останалото е твърде некохерентно, че да го разбера. Не се предполага да съчувствам на бедните и изстрадалите от войната, щото те са по-приспособими от мен, раждат 12 деца и стават дядо на 32? И понеже след 3 поколения ще са мнозинство, но не се знае дали ще са интегрирани? И понеже пчелите умират, а с ресурсите на планетно ниво не се знае как сме, щото днешните сонди стигат 10 км? А в 10те процента сирийци има имигранти, защото най-големите битки са били за язовири? А за 1-ия процент висшисти, не знаем...

Някой ще се осмели ли да разчепка тази диатраба и да ми я преведе малко?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Sat Oct 24, 2015 6:43 am

RRSunknown wrote:
А за Сирия, гледайме малко клипове, населените места които са или са били притежание на ИДИЛ са лунен пейзаж, тази война е вече четвърта година. За мен поне отгоре нещата са ясни. САЩ се опитва да задържи ИДИЛ и компания, Русия иска да ги измете
Не прочете ли поста ми че откак Русия ръсят бомби единственото изменение на фронта е превземането на два града от ислямска държава ? Русия бомбандира и измита единствено опозицията на Асад.
Т.нар. опозоция на АСАД се състои от няколко групировки м/у които Ал-кайда. Русия няма как директно да атакува позициите на ИДИЛ, тъй като те са на втора линия погледнато от Север, освен това бойците на опозиции мопозиции и ИДИЛ са омесени. За да се измете ИДИЛ, първо трябва да се унищожат горещите точки, особено тези за продоволствие, складове с оръжия, точки на доставка, а те стават през Турция най-вече.
Имаше един много добър клип с разбита по владени карта на Сирия, кой къде и кой къде атакува.
А иначе градовете, коиото не са под контрола на сирийската армия са ето това
https://www.youtube.com/watch?v=3FxVAOkOnWc

А ето го клипа
https://www.youtube.com/watch?v=7ruUgYSECrU

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Бежанците

Post by Amikae » Sat Oct 24, 2015 11:25 am

Amelia wrote:Населението на света в момента е 7 млрд.

Останалото е твърде некохерентно, че да го разбера. Не се предполага да съчувствам на бедните и изстрадалите от войната, щото те са по-приспособими от мен, раждат 12 деца и стават дядо на 32? И понеже след 3 поколения ще са мнозинство, но не се знае дали ще са интегрирани? И понеже пчелите умират, а с ресурсите на планетно ниво не се знае как сме, щото днешните сонди стигат 10 км? А в 10те процента сирийци има имигранти, защото най-големите битки са били за язовири? А за 1-ия процент висшисти, не знаем...

Някой ще се осмели ли да разчепка тази диатраба и да ми я преведе малко?
Трябва да съчувстваш, но в момента по-скоро съчувстваш на принцип, защото ние не знаем какви са тези хора в мнозинството си. От медиите идва противоречива информация. Често пишат тъжни истории за семейства с деца, но като се вгледа човек повечко в снимките, то на мен не ми се виждат чак толкова много семействата.

Явно и германците са стигнали до същия извод, щом депортират стотици хиляди в момента. Да не говорим, че доста от младите мъже на тези снимки изглеждат по-добре облечени от мъжете на същата възраст в България. Хубави дрешки, маратонки, якенца. Кои са тези хора, от каква война идват и за какво да им съчувствам?

Просто не бива да се изсипват огромни маси неизвестни хора неконтролируемо, което се случва в момента. За мен границите на европейския съюз трябва да са затворени за подобни хора. Ако търсят да избягат в Европа, сигурен съм, че Европа има ресурсите да им помогне това да стане, но по правилния начин, а не стотици хиляди мюсюлмани да минават на крак през държавата ти. Унгария що си затвориха границата със сила. Как така 100 000 съмнителни индивида ще им влизат в страната, да не са луди?

През България що не минават така? Щото тука бият и още в началото на тая криза, първото нещо, което президента каза е, че праща армията на границата.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Бежанците

Post by RRSunknown » Sat Oct 24, 2015 12:20 pm

Колди пишеш пълни глупости -просто не си запознат нито с картата на фронтовете нито с нищо.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Бежанците

Post by RRSunknown » Sat Oct 24, 2015 1:28 pm

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 8662_o.jpg
Я вижте по -добре картата от преди два дни
Сивото голямо са ислямска държава - синичкото на север и юг са бунтовниците - след бомндировките на русия ислямска държава завзеха халеб на север. Не знам къде виждаш омесване и втори линии но единственото място където изобщо имат допир опозицията и ислямска държава е само там на север при халеб.

В доктрината на ислямска държава няма никакви "горещи" точки със складове с амуниции и продоволствие - това не е Старкрафт. В момента американците започнаха да удрят по нефтени помпи но срещат силно неодобрение от цивилното население.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Sat Oct 24, 2015 5:57 pm

RRSunknown wrote:https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 8662_o.jpg
Я вижте по -добре картата от преди два дни
Сивото голямо са ислямска държава - синичкото на север и юг са бунтовниците - след бомндировките на русия ислямска държава завзеха халеб на север. Не знам къде виждаш омесване и втори линии но единственото място където изобщо имат допир опозицията и ислямска държава е само там на север при халеб.

В доктрината на ислямска държава няма никакви "горещи" точки със складове с амуниции и продоволствие - това не е Старкрафт. В момента американците започнаха да удрят по нефтени помпи но срещат силно неодобрение от цивилното население.
Виж човек, мисли си каквото си мислиш. За мен нещата са ясни поне на тази плоскост - от едната страна стои радикалната ислямска зараза, от другата е светският начин на живот.
Виждам, че на теб Русия, ти е проблема, но не Русия почна да ги освобождава, нито Русия донесе ИДИЛ !
Така, че чао, и не искам повече да говоря с теб, за да не се получават точки на агресия.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Бежанците

Post by RRSunknown » Sat Oct 24, 2015 7:27 pm

Аз избягвам да мисля когато говорим за следене на реални факти подкрепени с документация . Когато фактите говорят няма място за емоция а за безстрастен анализ.

Оставям ти за домашно факта че 70% от оръжията на ислямска държава са руски и че, елитните командоси на ислямска държава са съставени главно от руски граждани включително главнокомандващия на отганизацията Таркан Батишвили , бивш спезназ и ветеран от грузинската война .

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Sat Oct 24, 2015 7:41 pm

RRSunknown wrote:Аз избягвам да мисля когато говорим за следене на реални факти подкрепени с документация . Когато фактите говорят няма място за емоция а за безстрастен анализ.

Оставям ти за домашно факта че 70% от оръжията на ислямска държава са руски и че, елитните командоси на ислямска държава са съставени главно от руски граждани включително главнокомандващия на отганизацията Таркан Батишвили , бивш спезназ и ветеран от грузинската война .
Този процент не са руски оръжия, а съветски. Мисля, че първо трябва да си изясниш въпроса и съотношението СССР спрямо Русия за да имаш по правилна позиция.
Аз за мен мога да ти кажа, че мразя СССР и това е опита да бъде заличена имперска Русия, и той до голяма е успешен.
Някои хора това точно не разбират, че най големият враг на Русия е СССР.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Бежанците

Post by RRSunknown » Sat Oct 24, 2015 8:31 pm

нямам предвид никакви съветски оръжия а постоянно купувани оръжия и амуниции през руски сателитни държави чрез посредници. Руски контрабандисти се опитаха дори да внесат радиоактивни материали но опита беше пресечен навреме.

За домашно ти оставям и факта, че разполагат и с новопроизведени български оръжия и амуниции.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Sun Oct 25, 2015 7:04 am

Западната пропаганда явно я правят според техните стандарти - за нация в която възрастни хора вярват, че в кеча се бият наисина, ще повярват на всичко.
Като това видео, снимано в хиливудски стил за трейлър, с качество, ракурси и преспективи на филмов трейлър, за което се твърди, че го е снимал руски дрон.
То това е вече малоумно.
https://www.youtube.com/watch?v=1Q60yBQG8XI

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Бежанците

Post by coldie » Sun Oct 25, 2015 7:16 am

RRSunknown wrote:нямам предвид никакви съветски оръжия а постоянно купувани оръжия и амуниции през руски сателитни държави чрез посредници. Руски контрабандисти се опитаха дори да внесат радиоактивни материали но опита беше пресечен навреме.

За домашно ти оставям и факта, че разполагат и с новопроизведени български оръжия и амуниции.
И думичка не им вярвам на западната пропаганда, даже и буква - не.
Ето я последната нескопосана на това видео което дадох, под което пише, че е правено с камери оператори и обработено в студио, което е и очевидно.
Българският отдел за манипулация в случаят Дневник тире новинарски сайт, - твърди, че това било в Дамаск и снимано от руски дрон - пак са преписвали от ройтерс и пак неграмотно.
http://www.dnevnik.bg/video/2015/10/24/ ... rajeniiata
Освен, че е лъжа е откровено нескопосана, те по принцип са такива но чак пък толкова безидейно и глуповато подхвърлено е прекалено много. Пропагандата вече е на такова ниво, че открито казват на черното бяло, въпреки че пред очите ти държат черно. Ако зад океана нацията им е на толкова ниско интелектуално ниво, то тук не мисля, че сме все още толкова промити за да вярваме на толкова очевидни и зле скроени лъжи.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 17 guests